Edmonton – Montreal 4:1 (kon.) | Tampa – Minnesota 3:0 (kon.) | Florida – Ottawa 1:0 (kon.)
New Jersey – Chicago 4:1 (kon.) | Pittsburgh – Anaheim 0:4 (kon.) | Columbus – Philadelphia 2:1 (1:0 po s.n.)
Carolina – Buffalo 4:2 (kon.) | NY Rangers – Toronto 2:3 (kon.) | Vegas – Washington 3:0 (kon.)
Arizona – Colorado 2:6 (kon.) | Dallas – Nashville 4:3 (2:0 po s.n.) | Vancouver – St. Louis 1:3 (kon.)
San Jose – Los Angeles 2:0 (kon.)
New York Rangers
2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Toronto Maple Leafs
Neděle 24.12.2017, 01:15 • Madison Square Garden, New York • NHL

58:36
    Přesilovka pro Toronto! Domácí hráli v šesti, dvě minuty odsedí Jimmy Vesey.

57:22
    Z dalšího sóla neuspěl ani Marleau, Lundqvist drží svůj tým nad vodou!
    56:50 Ze sóla neuspěl ani van Riemsdyk

56:50
    James van Riemsdyk byl blízko gólu, Lundqvist však zvládl jeho bekhendový blafák zastavit a měl i trochu štěstí. Puk pak skončil na tyčce a z brankoviště jej pak zametl Desharnais.
    53:17 Matthews Lundqvista nepřekonal

53:17
    Matthews mohl hostům vrátit dvoubrankový náskok, dostal se do sóla, Lundqvist ale jeho švih zvládl vyrazit.
    52:10 Grabnerův gól nakonec neplatil pro těsný ofsajd

52:10
    Chvíli se domácí radovali z vyrovnání, které prudkou ranou zařídil Grabner, jenže hosté si vzali challenge a uspěli! Gól nebyl uznán pro Hayesovo těsné postavení mimo hru!
    51:25 J. T. Miller - 2:3

51:25
    Rangers právě vstřelili branku!
    A máme tu drama. Domácí vystihli rozehrávku Toronta, přes Kreidera a Bučněviče se puk velice rychle dostal na hůl J. T. MILLERA a ten dokázal procedit puk za Andersenova záda. Asistence: Pavel Bučněvič, Chris Kreider.

48:33
    Nick Holden nejprve neproměnil dobrou pozici, když zblízka neprostřelil Andersena, o chviličku později pak podrazil Kardiho a zamířil na trestnou lavici.
    39:36 Kadri Lundqvista neprostřelil

39:36
    Málem to naopak bylo 1:4. Po chybné rozehrávce přišel pas na Kadriho a ten vystřelil z levého kruhu pro vhazování. Lundqvist se stihl přemístit a na brankové čáře zasáhnout. Rozhodčí se ale šli ještě přesvědčit k videu, zda puk nakonec neskončil za ní.

33:20
    Tak nakonec se jedná jen o trest pro domácí, dvě minuty za faul kolenem na Matthewse dostal Michael Grabner.

32:43
    Vylučuje se na straně domácího týmu, dvě minuty za hrubost dostal Kevin Shattenkirk.
    31:22 Auston MATTHEWS - 1:3

31:22
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Hosté opět vedou o dvě branky. Od mantinelu pŕilétla přihrávka před branku, kde byl volný AUSTON MATTHEWS a i když se mu Lundqvist snažil vypíchnout puk, stáhla si mladá hvězda Toronta puk na bekhend a poté zakončila do odkryté části branky. Asistence: Zach Hyman, William Nylander.

25:39
    Do brejku tři na jednoho se dostal domácí tým, Marner ale zvládl tuto těžkou situaci zvládnout a přerušil kombinaci hráčů v modrém!

23:54
    Vylučuje se na obou stranách, dvě minuty za hrubost dostali domácí Rick Nash a hostující Roman Polák.
    22:37 Jimmy VESEY - 1:2

22:37
    Je sníženo! Andersen nezvládl za brankou rozehrávku, puku se zmocnil JIMMY VESEY, provedl rychlý výjezd před branku a bekhendem bleskově zametl puk do sítě. Bez asistence.
    20:50 Ron HAINSEY - 0:2

20:50
    Teď už byl ale Lundqvist na ránu od modré krátký a RON HAINSEY poslal hosty svou dělovkou do dvoubrankového náskoku. Před gólmanem domácích projel při střele van Riemsdyk a na lavičce New Yorku se chvíli uvažovalo o vybrání challenge. Ta se ale nakonec nekonala a je to tak 0:2. Asistence: Morgan Rielly, Mitchell Marner.

18:56
    Přesilovka pro hosty, dvě minuty za zdržování hry dostal Ryan McDonagh. Jeho vyhození skončilo za plexisklem...
    17:14 William NYLANDER - 0:1

17:14
    Nyní už ale ani Lundqvist nezabránil gólu a Toronto vede. Na přihrávku zpoza branky si najel nehlídaný WILLIAM NYLANDER a střelou z první propálil domácího gólmana. Asistence: Auston Matthews, Morgan Rielly.

13:31
    Grabner schytal ránu holí do obličeje, když se Rielly vrhl rybičkou proti puku. Takže se zase vylučuje. Morgan Rielly dostal dvě minuty za vysokou hůl.

12:01
    A do čtyř jdou i domácí, neboť David Desharnais se dopustil sekání. Síly na ledě se tak vyrovnávají.

10:21
    Toronto jde do tří! Roman Polák srazil u mantinelu Zuccarella a dostal dvě minuty za vražení na hrazení.

10:01
    Ron Hainsey vyhodil puk přes plexisklo a okamžitě se poslušně vydal na trestnou lavici, kde odsedí dvouminutový trest za zdržování hry.

03:00
    Je tu první vyloučení, a to na obou stranách. U hostů zamířil na trestnou lavici Zach Hyman, u domácích zase Marc Staal. Oba se navzájem provinili sekáním.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 23. Vesey, 52. J. T. Miller (Bučněvič, Kreider) – 18. W. Nylander (Matthews, Rielly), 21. Hainsey (Rielly, Marner), 32. Matthews (Hyman, W. Nylander)

New York Rangers: H. Lundqvist (Pavelec) – Holden, McDonagh (C), Shattenkirk, Skjei, Br. Smith, M. Staal (A) – Bučněvič, Zibanejad, Kreider – Zuccarello (A), Desharnais, Rick Nash – J. T. Miller, K. Hayes, Grabner – Vesey, Nieves, Carey.
    Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Hainsey, Rielly (A), C. Carrick, Gardiner, R. Polák, Borgman – W. Nylander, Matthews, Hyman – Komarov (A), Kadri, Marleau – Marner, Bozak (A), J. van Riemsdyk – Co. Brown, D. Moore, M. Martin.

Rozhodčí: Hebert, Morton – Nansen, Nagy

Diváci: 18 006