Edmonton – Montreal 4:1 (kon.) | Tampa – Minnesota 3:0 (kon.) | Florida – Ottawa 1:0 (kon.)
New Jersey – Chicago 4:1 (kon.) | Pittsburgh – Anaheim 0:4 (kon.) | Columbus – Philadelphia 2:1 (1:0 po s.n.)
Carolina – Buffalo 4:2 (kon.) | NY Rangers – Toronto 2:3 (kon.) | Vegas – Washington 3:0 (kon.)
Arizona – Colorado 2:6 (kon.) | Dallas – Nashville 4:3 (2:0 po s.n.) | Vancouver – St. Louis 1:3 (kon.)
San Jose – Los Angeles 2:0 (kon.)
po s.n. (1:0)
Columbus Blue Jackets
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Philadelphia Flyers
Neděle 24.12.2017, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Ode mě je to pro dnešek vše. Přeji Vám hezký zbytek Štědrého dne a plno dárků pod stromečkem. Těším se na Vás příště. Na počtenou! (04:06:27)

Buly: 30:39

Skončilo nám utkání mezi Columbusem a Philadelphií, které nebylo na branky příliš bohaté. Jako první se trefil od modré čáry v 18. minutě Seth Jones. Podobným gólem odpověděl na začátku druhé periody Provorov. Na další gól si museli diváci počkat až do nájezdů, kde rozhodl útočník domácích Dubois. Domácí teda berou dva body, hosté jeden.

3. série
    1:0
    Jakub Voráček trefil pouze beton Bobrovského a o vítězi je dnes rozhodnuto.

3. série
    1:0
    Dubois nádherně vymetl horní růžek branky Elliotta a přibližuje domácí výhře.

2. série
    0:0
    Claude Giroux také nic světoborného nevymyslel. Trefil pouze lapačku Bobrovského.

2. série
    0:0
    Panarin se rozjel pomalu. Branku netrefil.

1. série
    0:0
    Dlouhá klička Couturiera do forehandu rovněž úspěšná nebyla. Bobrovskij se dobře natáhl.

1. série
    0:0
    Atkinsonovi vypíchl holí kotouč brankář Elliott.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani v prodloužení jsme branku neviděli. Po další krátké pauze budeme svědky nájezdů. Čeští fanoušci se mohou těšit například na umění Jakuba Voráčka, který by ve výběru hráčů rozhodně chybět neměl.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:50
    Střela Voráčka z voleje nebyla pro Bobrovského problémem.

64:41
    Voráček nabil Girouxovi do mezikruží. Kapitán Letců branku trefit nedokázal.

64:18
    Bekhendové zakončení Panarina vyrazil Elliott do bezpečných míst.

63:44
    Couturier nabral rychlost a vypálil směrem na zadní tyč. Jeho pokus úspěšný nebyl.

63:08
    Dubois vyzkoušel pozornost Elliotta. Brankář Flyers vyrazil puk svou vyrážečkou.

62:20
    Voráček je v prodloužení hodně vidět, tentokrát se snažil přihrát Girouxovi do volného prostoru. Kanadský útočník na puk ale nedosáhl.

61:55
    Hra je přerušena, kvůli ofsajdu. Oba týmy střádají plány na další minuty.

61:08
    Foligno nepřihrál přesně na Bjorkstranda. Dopředu se mohou vydat hosté.

60:38
    Panarin zavezl kotouč až před Elliotta, který jej přikryl pod lapačku.

60:18
    Voráčkovi proskočila přihrávka Girouxe kolem hokejky. Sudí odpískali icing.

60:01

Třetí třetina je u konce. Branku jsme v ní neviděli a po krátké přestávce budeme svědky prodloužení. Střely na branku: 35:26.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:42
    Couturier se proháčkoval do útočného pásma a trefil pravou tyč brány Columbusu! Bobrovskij si v samotném konci třetiny neskutečně oddychl.

59:31
    Elliott schoval kotouč do své lapačky. 29 sekund před koncem třetí třetiny se bude vhazovat po jeho levé ruce.

58:55
    Columbus velmi vyčkává se svým založením útoku. Hráči Philadelphie si pozorně hlídají své pozice.

58:00
    Hlasatelem byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:46
    Atkinson přenechával kotouč na Calverta, který se ovšem do útočného pásma neprobil. Hrají zase hosté.

57:24
    Philadelphia je v plném počtu. Těžkou chvíli hosté zvládli.

56:52
    Panarinovi kotouč utekl, Columbus ale i nadále kombinuje.

56:21
    Columbus začíná další akci ve svém pásmu.

55:42
    Střelu Bjorkstranda dokázal zablokovat Couturier. Těžko říct, co by se stalo, kdyby útočník Flyers do té rány nezasáhl.

55:24
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Nolan Patrick – 2 min., vysoká hůl).

54:44
    Gudasovo nahození vyrazil Bobrovskij před sebe. Obránci Columbusu dokázali svému brankáři vypomoct a celou situaci zdárně vyřešili.

53:38
    Ani jeden z týmu nechce udělat v této pasáži hry chybu. V posledních minutách je to velmi opatrné.

52:34
    Bjorkstrand vypálil zápěstím těsně vedle Elliottovy brány. Brankář Flyers se pouze ohlédl. Tato střela byla pořádně tvrdá.

51:51
    Häggova střela minula bránu Bobrovského o malý kousek. Brankář Blue Jackets toho ale moc neviděl.

51:12
    Dubois si nenačasoval svou přihrávku ideálně. Jones přejel do útočného pásma dřív, než by se mělo.

50:22
    Philadelphii byl odpískán icing.

49:38
    Voráček zavezl touš do útočného pásma, kde se nejlépe zorientoval v nepřehledné situaci Patrick. Jeho střela se do brány Columbusu nevešla.

48:45
    Giroux hledal nezjištnou přihrávkou před bránu lépe postaveného Couturiera, kterému chyběl jenom kousek k tomu, aby se radoval z gólu.

48:02
    Další zákrok Elliotta. Tentokrát se vytáhl proti ráně Jennera. Následuje komerční break, takže se zas chvíli nebude hrát.

47:29

47:03
    Giroux přihrál velmi špatně na Voráčka. Českému útočníkovi propadl kotouč pod nohama a Atkinson se mohl vydat dopředu. Voráček se ale stihl vrátit vypomoct obraně a nedovolil Atkinsonovi lépe zakončit.

46:09

45:53
    Nyní se hraje ve čtyřech na obou stranách. Hosté jsou v útočném pásmu.

45:29
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Artěmij Panarin – 2 min., hrubost).

45:29
    Gudas si vzal u střídaček do parády Panarina, po tom, co Rus vyprovokoval Provorova.

44:29
    Jones opět ukázal, jaký má v ruce dynamit. Jeho bombu vyrazil Elliott do rohu. Columbus pokračuje v přesilovkové kombinaci.

44:09
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Nolan Patrick – 2 min., hákování).

43:39
    Gudas vyslal dlouhou přihrávku na svého obranného parťáka Sanheima. Obránce s číslem 6 posunul kotouč do útočné třetiny a jel střídat.

42:47
    Jenner společně s Folignem napadali vysoko. Philadelphia má problém dobře rozehrát.

41:44
    Andersonův pokus byl tečován mimo bránu Flyers. Columbus má povedený vstup do třetiny.

40:59
    Elliott zasáhl proti střele Andersona, o chvíli poději napřáhl také Jones. Opět Elliott byl úspěšný.

40:43
    Zakázané uvolnění Philadelphie. Hra se přesouvá před jejich bránu.

40:01

Skončila nám druhá třetina. Hosté v ní dokázali zaslouženě vyrovnat, protože byli po většinu periody lepším mužstvem. Po gólu Provorova sice ještě skóroval po přihrávce Voráčka také Leier, ale branka uznána nebyla, kvůli vysoké hokejce. Střely na bránu 20:21. Třetí třetina začne přibližně ve 3:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:17
    Anderson objel bránu a nabídl přihrávku výborně postavenému Jonesovi. Ten se ke střele odhodlal, ale Elliott vytáhl skvělý zákrok.

38:51
    Hra je přerušena, puk skončil v hledišti. Vhazovat se bude u branky Columbusu.

38:21
    Gól dle očekávání neplatí.

38:21
    Leier vsítil gól, ale dovolím si tvrdit, že uznán nebude. Jednoznačně byl vstřelen vysokou holí. Voráček si další asistenci nepřipíše.

38:04
    Lehterä dostával před bránu zajímavou pobídku od Leiera. Škoda pro hosty, že finský útočník nedokázal touš usměrnit do brány.

37:00
    Girouxova formace teď předvedla slušný kolotoč kolem branky Columbusu, nakonec to bylo ale bez střeleckého pokusu.

36:07
    Sedlák výborně zavezl kotouč do útočného pásma, kde později pokračoval v bruslení Calvert a kotouč se k němu odrazil. Právě Calvert pak vypálil přímo do hrudi gólmana Elliotta.

35:17
    Philadelphia je v těchto chvílích mnohem lepší a ofenzivnější mančaft. Bobrovskij má v posledních minutách mnoho práce.

34:36
    Andersonovi byl odpískán ofsajd, máme tady další komerční přestávku.

34:01
    Chvíli se bojovalo o kotouč u mantinelu, pak se odhodlal ke střele Gostisbehere.

33:23
    Zakázané uvolnění Blue Jackets, po kterém bude následovat vhazování po levici Sergeje Bobrovského.

33:01
    Bobrovskij předvedl další výborný zákrok, tentokrát proti Laughtonovi, který se výborně natlačil tělem až před něj.

32:04

31:24
    Simmonds měl před sebou téměř odkrytou bránu po rychlé Voráčkově nabídce. Útočník s číslem 17 nedokázal zamést kotouč do branky.

30:57
    Další osvobození Columbusu znamená další nepříjemnosti pro svěřence kouče Hakstola.

30:35
    Hosté musejí zakládat svou přesilovku opět z vlastní třetiny.

30:04
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Josh Anderson – 2 min., nedovolené bránění).

29:31
    Claude Giroux se ocitl úplně sám za obranou domácích a mířil si to na Bobrovského. Zkoušel vypálit rychle, bohužel pro hosty v tutovce neuspěl.

29:10
    Andersonův pokus byl zablokován hostujícími beky.

28:23
    Pokus Jennera z nepříliš dobrého úhlu vyrazil Elliott do rohu kluziště, na puku už pokračují hosté.

28:02
    Kotouč skončil v ochané síti. Hra musí být přerušena. Vhazovat se bude v útočném pásmu.

27:44
    Raffl objel bránu a hledal před ní útočníka Patricka. Centr Philadelphie se k zakončení neprotlačil.

26:48
    Konecneho skrytá rána přesná nebyla. Navíc byla tečovaná od noh obránce Harringtona.

25:54
    Nutivaara projel s pukem až skoro k Elliottovi. Ke střeleckému pokusu se ale odhodlat nedokázal.

25:04
    Po vhazování ve středním pásmu už je na puku opět Columbus. Snaží se vytvořit nějakou zajímavou šanci.
    23:56 Ivan PROVOROV - 1:1

23:56
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Hosté vyrovnávají! Couturier zavezl kotouč do útočného pásma, přihrál ho Girouxovi, který přistrčil na modrou čáru IVANU PROVOROVOVI. Obránce Flyers propálil vše co mu stálo v cestě a vyrovnal skóre. Asistence: Claude Giroux a Sean Couturier.

23:03
    Dubois po přečíslení dva na jednoho trefil tyč! Elliott se pouze ohlédl za svá záda a mohl si oddechnout.

22:20
    Weise přistrčil puk Elliottovi, aby přerušil hru. To se také stalo.

21:48
    Gostisbehere zvolil dlouho přihrávku, která bohužel pro Philadelphii nikoho nenašla.

20:42
    Panarin zajímavě vybízel k zakončení Duboise, tomu chybělo pár centimetrů k tomu, aby strčil do puku.

20:01

Skončila nám první třetina, po které jdou do kabin veselejší domácí. Využili v 18. minutě přesilovou hru zásluhou Jonese. Střely na bránu jsou zatím lehce ve prospěch hostů, konkrétně 9:10. Druhá třetina začne přibližně ve 2:04.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:38
    Domácí tým nepolevil na aktivitě a i nadále se snaží hrát útočně.
    17:08 Seth JONES - 1:0

17:08
    Columbus právě vstřelil branku!
    Domácí svou úvodní přesilovku na rozdíl od hostů využívají. SETH JONES si vyměnil puk s Bjorkstrandem a následně vypálil zápěstím přímo k pravé tyči o kterou se puk otřel při cestě do brány. Asistence: Oliver Bjorkstrand a Artemi Panarin.

16:39
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Radko Gudas – 2 min., příliš mnoho hráčů).

16:34

16:21
    Calvert se v oslabení řítil úplně sám na Elliotta! Zvolil střelu na horního rohu. Netrefil ale přesně. Velká škoda pro domácí.

16:08
    Patrickova rána zápěstím neměla přesnost. Philadelphii se tahle přesilovka příliš nedaří.

15:12
    Aktivní Foligno i napodruhé dostal kotouč pryč. Domácí se zatím dobře brání.

14:52
    Hosté musí zakládat přesilovku z vlastního pásma.

14:34
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Jack Johnson – 2 min., podražení).

14:16
    Střela Hägga se do branky nevešla. Hráči hostů i nadále obléhají prostor kolem brány Columbusu.

13:45
    Motte při snaze rozehrát pouze odevzdal kotouč hostům, nakonec jel střídat.

13:04
    Elliott si poradil s nahozením Jonese. Důležitý zákrok brankáře Flyers.

12:40
    Chyba v rozehrávce domácích znamenala šanci pro Simmondse. Ten však neproměnil.

12:19
    Foligno posunul touš na modrou čáru, odkud tvrdě vypálil Jones. Jeho střela skončila na brusli Atkinsona, který stál před bránou.

11:34
    Couturier nabízel kotouč Girouxovi na teč. Kapitánovi Philadelphie ale chybělo pár centimetrů.

11:19
    Provorov vypálil z velkého úhlu směrem k bráně Columbusu. Brankář Bobrovskij si na jeho pokusu smlsnul.

09:55
    Jenner našel v mezikruží úplně volného Atkinsona, který bohužel pro domácí netrefil bránu. Tohle byla také velká příležitost.

08:41
    První velká příležitost! Giroux se řítil společně s Konecnym sám na jednoho beka domácích. Giroux to nakonec vzal na sebe a vystřelil. Nejprve trefil masku Bobrovského a následně vytáhl ruský brankář skvělý semafor a zabránil gólu.

08:05
    Útočnou akci domácích zastavil ofsajd. Podle všeho opravdu byl.

07:14
    MacDonald odehrál rychle kotouč před dotírajícím Bjorkstrandem. Založil protiakci Flyers.

06:29
    Schroederovo nahození od modré čáry neznamenalo větší nebezpečí pro hosty.

06:09
    Radko Gudas vyslal na brankáře domácích skrytou a zároveň rychlou střelu. Bobrovskij ji sice neviděl, ale stačil zakročit a přerušil hru. Následuje komerční přestávka.

05:21
    Rychlý Schroeder najel s pukem do útočné třetiny, rychle se obtočil a přihrával Savardovi. Bek Blue Jackets si však nerozuměl se spoluhráči a přihrál do oblasti, kde nikdo nebyl.

04:37
    Columbusu byl odpískán ofsajd, hra se zatím na začátku zápasu dost kouskuje.

04:17
    Elliott musel nadvakrát krotit nebezpečné nahození Setha Jonese.

03:48
    Konecny měl velkou příležitost. Po nedorozumění v obraně domácích se objevil v dobré pozici sám před Bobrovským. Útočník Flyers bránu přestřelil.

03:24
    Gostisbeherův pokus lapil Sergej Bobrovskij do své lapačky. Úspěšný druhý zákrok pro ruského brankáře v barvách Columbusu.

02:31
    Nahozený kotouč Nutivaary skončil na chráničích bránících hráčů Letců. Právě hosté se vydávají dopředu.

01:57
    Gudas zvládl sprintérský souboj o puk s Andersonem a mohl rozehrát se Sanheimem.

01:32
    Ofsajd při přechodu do útočné třetiny Philadelphie.

00:44
    Po chvíli chaosu v obrané třetině hostů z ničeho nic vypálil z otočky Jenner. Trefil však pouze klečícího Elliotta.

00:19
    Špatná rozehrávka Flyers zapříčinila první zakázané uvolnění v zápase.

00:01

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – S. Jones, Nutivaara, J. Johnson (A), D. Savard, Harrington, G. Carlsson – J. Anderson, Dubois, Panarin – Atkinson, N. Foligno (C), Jenner (A) – Calvert, Sedlák, Bjorkstrand – Hännikäinen, Schroeder, Motte.

Philadelphia Flyers: Elliott (Lyon) – MacDonald (A), Hägg, Gostisbehere, Provorov, Gudas, Sanheim – Giroux (C), Couturier, Konecny – Voráček, Patrick, M. Raffl – Weise, Filppula, Simmonds (A) – Leier, Laughton, Lehterä.

Rozhodčí: Chmielewski, Lee – Pancich, Cormier.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

COLUMBUS BLUE JACKETS

Columbus výborně načal letošní sezonu. V posledních kláních si ale nepřipsal přesvědčivé výsledky. I tak patří svěřencům Johna Tortorelly čtvrté místo Východní konference s bilancí 36 zápasů, 44 bodů. Poslední zápas Columbus prohrál na ledě Penguins 3:2 po prodloužení. Předtím si však na domácím ledě poradil s Torontem v poměru 4:2. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Artěmi Panarin. Nejlepším brankářem týmu je jeho krajan Sergej Bobrovskij. V kádru kabátů působí také český útočník Lukáš Sedlák, který letos posbíral 5 kanadských bodů. Na dnešní zápas připraveni nebudou Brandon Dubinsky, Ryan Murray a Zach Werenski.

PHILADELPHIA FLYERS

Výkony Philadelphie jsou v této sezoně jako na houpačce. Po velmi špatném začátku sezony se Letci v posledních týdnech neuvěřitelně zvedli. Z posledních devíti zápasů prohráli pouze dvakrát. Fantastickou formu si drží Jakub Voráček, který se stal už nejlepším nahrávačem celé ligy. Ve 35 zápasech si připsal 8 gólů a 36 asistencí. Výborné čísla si drží také Claude Giroux, který posbíral 41 bodů. Brankářskou oporou svěřenců Davida Hakstola je Brian Elliott. Český brankář Michal Neuvirth bude dnes Letcům chybět kvůli zranění, podobně jako obránce Manning a útočník Leier.

Poslední zápasy Letců
    Buffalo – Philadelphia 4:2
    Philadelphia – Detroit 4:3
    Philadelphia – Los Angeles 1:4
    Philadelphia – Dallas 2:1 prodloužení
    Philadelphia – Buffalo 2:1

Pěkné sváteční ráno při sledování online přenosu z NHL. Na Štědrý den se nám představí v akci týmy Columbusu Blue Jackets a Philadelphie Flyers. Zápas začíná v 1:00. Utkáním Vás provede Daniel Fekets. Hezkou zábavu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 18. S. Jones (Bjorkstrand, Panarin) – 24. Provorov (Giroux, Couturier)