Nitra – Žilina 3:5 (kon.) | Banská Bystrica – Trenčín 3:2 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Nové Zámky 3:4 (po pr.)
Poprad – Košice 4:2 (kon.) | Detva – Zvolen 2:5 (kon.)
HK Detva
2:5 (0:1, 0:1, 2:3)
HKM Zvolen
sk Úterý 26.12.2017, 18:00 • Zimný štadión Detva • Tipos Extraliga (SR) • 30. kolo

59:16
    Dmitrij Abramov a Matúš Matis sa dostali do vzájomnej šarvátky. Väčšiu snahu uštedriť nejaký úder predviedol ruský útočník, ktorý dostal k dvom minútam za hrubosť aj ďalší trest. Matis si vyslúžil iba klasický menší trest, takže Detva bude hrať v trojici.

59:07
    Detva sa pripravila o možnosť zatlačiť súpera pri powerplay. Ladislav Ščurko sekol súpera a inkasoval dvojminútový trest.

51:13
    Domáci hokejisti zvýšili aktivitu a vypýtali si presilovku. Kyle Wharton zasiahol zdvihnutou hokejkou do tváre Jozefa Tibenského a putoval na trestnú lavicu.

36:26
    Zbytočné vylúčenie vo zvolenskom tábore. Ján Ťavoda fauloval v útočnom pásme v momente, keď jeho spoluhráči tlačili súpera. Hosťujúci zadák inkasoval dvojminútový trest za hrubosť.

33:27
    Rozhodcovia videli na ľade šiestich hráčov v detvianskom drese. Hostia dostávajú výhodu dvojminútovej presilovky.

16:48
    Detva môže vyrovnať v presilovej hre. Domáci si ju zahrajú vďaka tomu, že Viktor Fekiač dostal dvojminútový trest za hru so zdvihnutou hokejkou.

11:28
    Hostia prišli o presilovú hru, pretože Michal Chovan dostal od hlavného rozhodcu dvojminútový trest za nedovolené bránenie.

10:47
    Zvolen dostáva výhodu druhej presilovky. Dmitrij Abramov inkasoval dve trestné minúty za zdržiavanie hry.

06:07
    Hokejisti Detvy si teraz prvýkrát vyskúšajú hru v oslabení. Dve trestné minúty za vrazenie na mantinel dostal David Videlka.

03:44
    Detva zatiaľ v presilovke nič nevymyslela, ale teraz dostane výhodu o dvoch hráčov. Jozef Kováčik takisto smeruje na trestnú lavicu, kde si odsedí dve trestné minúty.

02:39
    Prvá presilovka zápasu pre Detvu. Lukáš Jurík dostal dve trestné minúty za nedovolené bránenie v hre.

Tomáš Lengyel

Branky a nahrávky: 50. Milý (Macejko, Žilka), 50. Piačka (Videlka, Murček) – 16. Coffman (Kováčik, Obdržálek), 40. Andersons (Fekiač), 44. Šišovský (Chovan, Špirko), 46. Bokroš (Matis, Kytnár), 60. Špriko (Chovan, Hraško)

HK Detva: Hackett (Nagy) – Mar. Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Šimon, Macejko, D. Jendroľ, Utkin – Ščurko, Surovka, Tibenský – Milý, Mat. Chovan, Žilka – Videlka, Gašpar, Piačka – Surový, Murček, Abramov.
    HKM Zvolen: Šimko (Nieminen) – Hraško, Drgoň, Ross, Kováčik, Ťavoda, Bokroš, Andersons, Wharton – Mich. Chovan, Špirko, Šišovský – Obdržálek, Steen, Coffman – Síkela, Kytnár, Matis – V. Fekiač, Jurík, Ďaloga.

Rozhodčí: Štefik, Müllner – M. Korba, Jobbágy