Kanada – Mountfield HK 5:2 (kon.) | Team Suisse – Davos 8:3 (kon.)
Team Suisse
8:3 (2:2, 2:1, 4:0)
HC Davos
Sobota 30.12.2017, 20:20 • Vaillant Arena, Davos • Spengler Cup • Semifinále

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:44:17)

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Denis Hollenstein (Team Suisse) a Magnus Nygren (Davos).

Utkání je u konce a po drtivé třetí třetině se z postupu do finále raduje Team Suisse. Švýcarský výběr udeřil v této části hry hned čtyřikrát a naprosto zdemoloval šance Davosu na případný obrat. Postupně se trefili Eric Blum, Reto Schäppi, Tanner Richard a Grégory Hofmann. Skóre se tak zastavilo na výsledku 8:3. Pro Davos krutý výsledek, ale i takový umí být hokej. Každopádně zítra se můžeme těšit na finálový souboj, který obstarají Team Canada a Team Suisse.

59:37
    Ještě jedno vyloučení na straně Davosu, dvě minuty za držení hole dostal Enzo Corvi.

58:59
    Jedna z posledních akcí tohoto utkání, rozjíždí ji Team Suisse zpoza vlastní branky.

57:54
    Martschini vyslal kousek od modré tvrdou ránu, Sennovu branku ale o kousek minul.

56:45
    Publikum ve Vaillant Areně se baví dobrým hokejem a vytleskává i akce soupeře.

55:04
    Až nyní musel gólman švýcarského výběru dávat větší pozor, rána z levého kruhu jel ale nepřekonala.

53:47
    Davos se snaží alespoň zkorigovat hrozivý výsledek, ale už docela dlouhou dobu se vůbec nedostal na dostřel Genoniho branky.

52:55
    Hraje se dlouho bez přerušení a hodné bezstarostný hokej. Při pohledu na tabuli je jasné proč.

51:52
    Další přihrávku mezi kruhy přes Sennem zvládli obránci Davosu odvrátit, nemusí tak přijímat další tvrdou ránu v této gólově nepovedené třetině.

50:51
    Geering čeká, až mu jeho spoluhráči dostřídají a poté zahájí další výpad hráčů v červených dresech.

49:59
    Puk je znovu na holích hráčů Teamu Suisse, je to teď prakticky hokej na jednu branku.
    48:55 Grégory HOFMANN - 8:3

48:55
    Team Suisse právě vstřelil branku!
    Už to ale skutečně debakl je... Osmá branka do Sennovy sítě padla po přihrávce zpoza branky na volného GRÉGORYHO HOFMANNA, který zblízka neměl problém prostřelit gólmana Davosu. Asistence: Lino Martschini, Taner Richard.

47:52
    I přes nepříznivý stav pro Davos panuje v aréně skvělá atmosféra a diváci takřka bez ustání povzbuzují.

46:50
    Verminovu střelu z levého kruhu pokryl Senn parádním semaforem a vysloužil si potlesk tribun.

45:59
    Team Suisse hraje v naprostém poklidu, v zádech má luxusní náskok, který může nyní pouze bránit a nikam se nehnat.

44:29
    Davos rozjíždí akci zpoza vlastní branky, je to ale hodně kostrbaté.
    43:46 Tanner RICHARD - 7:3

43:46
    Už to začíná vypadat na debakl. Senn si sice nyní dokázal poradit se střelou a další pokus šel těsně vedle, zpoza branky ale bleskově vyjel TANNER RICHARD a uklidil puk za tyčku.. Asistence: Lino Martschini, Grégory Hofmann.
    43:27 Reto SCHÄPPI - 6:3

43:27
    A je tu další gól... Scherwey nejprve neúspěšně tečoval Forovu střelu od modré, pak si ale zpracoval a jeho vlastní střelu lehce tečoval RETO SCHÄPPI, od kterého se puk odrazil do sítě. Asistence: Tristan Scherwey, Michael Fora.

41:30
    Davos tak má rázem co dohánět a bude se muset pustit do pořádného útočení.
    40:48 Eric BLUM - 5:3

40:48
    Team Suisse využívá přesilovku a vede už o dvě branky! Mezi kruhy si nabruslil ERIC BLUM a zcela nekrytý měl spoustu času na střelu. Tu trefil milimetrově přesně a o tyčku dostal puk za Senna. Asistence: Vincent Praplan, Denis Hollenstein.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 22:04.

Máme za sebou čtyřicet minut hry a blíže k postupu do finále má Team Suisse. Ve druhé třetině se dlouho hrálo opatrněji, než v té první, jenže závěr se zvrhl v útočnou smršť a během 67 vteřin padly tři góly! Nejprve se v přesilovce trefil Magnus Nygren a Davos poprvé vedl, jenže Michael Fora a Dominik Schlumpf velice rychle zareagovali a vývoj otočili ve prospěch výběru Švýcarska. Každopádně třetí třetina bude vrcholně napínavá a o vítězi není zdaleka rozhodnuto.

40:00

39:51
    Proti Diazově ráně od modré čáry zasáhl Senn a připsal si docela těžký zákrok.

39:13
    Přesilovka tentokrát pro Team Suisse. Dvouminutový trest za hákování dostal Robert Kousal.

38:37
    Davos má nyní trochu problém se vymotat z vlastního pásma, soupeř jej dobře forčekuje.

37:23
    Zdá se, že oba týmy znovu pozapomněly na obranu a opět tak sledujeme útočnou smršť...
    36:37 Dominik SCHLUMPF - 4:3

36:37
    Jestliže před chvílí Davos vedl, tak nyní už prohrává. Po dalším útoku se puk dostal mezi kruhy, kde napřáhl DOMINIK SCHLUMPF a jeho bomba se zastavila až v horním růžku Sennovy branky. Asistence: Luca Cunti.
    36:08 Michael FORA - 3:3

36:08
    A je zase srovnáno! Team Suisse se dostal do útočného pásma, před branku si sjel MICHAEL FORA a lehce tečoval už tak tečovanou střelu Fabrice Herzoga. Senn na změny směru dráhy letu puku neměl moc šancí reagovat. Asistence: Fabrice Herzog.
    35:20 Magnus NYGREN - 2:3

35:20
    Davos právě vstřelil branku!
    A Davos nabídnutou příležitost využívá! Po křížné přihrávce pálil z kruhu pro vhazování MAGNUS NYGREN a gólman Genoni, byť dělal co mohl, se včas přemístit nedokázal – 2:3! Asistence: Robert Kousal, Tomi Sallinen.

34:40
    Davos si zahraje přesilovku, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Taner Richard.

33:25
    Tvrdá Heldnerova rána od modré čáry na branku Teamu Suisse nešla, puk pouze zaduněl o zadní mantinel.

32:50
    Obrany v této třetině opravdu pracují o mnoho lépe, než před přestávkou, jak Genoni, tak i Senn tak mají o něco ulehčenou práci.

31:19
    Nepovedená rozehrávka Davosu končí zakázaným uvolněním. Vhazuje se po Sennově pravici.

30:32
    Davos se dostal do brejku dvou na jednoho, na přihrávku si najel D. Wieser, střelu zblízka však nasměroval pouze do gólmana Genoniho.

29:03
    Jung prověřil Genoniho skoro z nulového úhlu, gólman Teamu Suisse si poradil a puk odrazil do bezpečí.

28:15
    Senn si připsal zákrok proti bombě Hofmanna, jeho rána měla skoro 119 km/h!

27:57
    Neuspěl ani Diaz z Teamu Suisse, jeho akce pravou stranou skončila za brankou.

26:48
    Trochu nám poklesla frekvence šancí a střel, oba týmy si nyní dávají ve svém obranném pásmu velký pozor, hraje se tak převážné v tom středním.

25:49
    Rychlý přechod Davosu do útoku skončil ofsajdem, příliš rychlý byl Simion.

24:32
    Až nyní přerušil hru gólman Genoni, když ve své lapačce skryl De Boisův pokus z pravé strany.

23:50
    Hraje se dlouho bez přerušení, hra se přelévá z jedné strany na druhou.

22:59
    Do útoku se už dostal i Davos, finální přihrávka zpoza branky ale Genoniho neohrozila.

21:31
    Sražený puk prolétl nad brankou Davosu, úvod druhé třetiny se zatím nese v duchu útoků Teamu Suisse.

20:37
    Hned v úvodu se do šance dostával Schappi, Sennovu branku ale po prudké přihrávce neohrozil

20:01

Další třetina začne přibližně ve 21:12.

Máme za sebou divokou první třetinu, ve které se Team Suisse dostal dvakrát do vedení, ale Davos zvládl dvakrát rychle zareagovat. Na gól Dennise Hollensteina odpověděl Robert Kousal a když za Team Suisse dal druhý gól Vincent Praplan, na 2:2 srovnal Brandon Buck. Za tohoto stavu se také odešlo do kabin, kde si hráči od svých trenérů zajisté vyslechnou něco o nutnosti bránit, neboť první dvacetiminutovka přinesla rychlý a hlavně útočný hokej.

20:00

19:24
    Menší závar před Genonim, nikdo z hráčů Davosu ale nezvládl zamést puk za jeho záda. Team Suisse se osvobodil.

18:05
    Lofquist je zpátky na ledové ploše, Davos je v plném počtu.

17:56
    Další střely na Senna, ten se nyní mohl blýsknout několika dobrými zásahy.

17:05
    Senn dobře viděl na Blumovu tvrdou ránu od modré čáry a připsal si povedený zákrok. Tahle přesilovka je ale zatím aktivnější, než měl na druhé straně Davos.

16:05
    Přesilovka pro Team Suisse. Dvě minuty za vysokou hůl na Hollensteina dostal Sam Lofquist.

15:50
    Nygren nepřesně rozehrál akci Davosu, puk je nyní za brankou Teamu Suisse.

14:40
    Do práce musel i Senn, ten pro změnu čelil pokusu přes obránce z levého křídla. Puk těsně minul jeho branku.

14:29
    Genoni má za sebou další těžký zákrok, nyní na něj zprava pálil Kessler.

13:57
    Na ledě se po souboji u mantinelu ocitl Schneeberger, vše ale bylo v rámci pravidel a pokračuje se ve hře.

13:21
    A rychlohokej pokračuje, jakoby se dnes oba týmy rozhodly, že nejlepším útokem je – útok.
    12:03 Brandon BUCK - 2:2

12:03
    Neskutečné, co se nám na ledě děje. Zpoza branky si vyjel BRANDON BUCK, dostal přihrávku, naznačil pohyb, čímž si položil gólmana na led a pak celkem hravě zasunul za brankovou čáru. Asistence: Dino Wieser, Tino Kessler.
    11:08 Vincent PRAPLAN - 2:1

11:08
    S góly se nám najednou roztrhl pytel, Team Suisse už opět vede. Prakticky ze záporného úhlu nahodil puk na branku VINCENT PRAPLAN a ten propadl za Sennova záda! Bez asistence.

09:45
    Začal se hrát velice rychlý a útočný hokej a moc nescházelo, aby se Davos dostal do vedení. Chyběla tomu jen lepší koncovka před brankovištěm.
    08:40 Robert KOUSAL - 1:1

08:40
    Dlouho ale tento stav nevydržel, neboť před brankářem neobsazený ROBERT KOUSAL dostal parádní přihrávku od levého mantinelu a sklepnutím našel mezírku v Genoniho postoji. Srovnáno na 1:1. Asistence: Tomi Sallinen.
    08:05 Dennis HOLLENSTEIN - 1:0

08:05
    Máme tu první branku utkání. Zleva se do pásma dostal DENNIS HOLLENSTEIN, najel si na střed a bekhendem využil toho, že před brankovištěm probíhal souboj, který ovlivnil gólmana Senna. Puk mu prošel mezi betony a je to 0:1. Asistence: Luca Cunti.

07:40
    Herzog se hezky proháčkoval až před Senna, jenže k zakončení byl už příliš blízko a puk za jeho záda nedostal.

07:21
    Team Suisse je již v plném počtu.

06:55
    No zatím je přesilová hra ze strany Davosu nemastná, neslaná, prakticky se hráči ve žlutém nemohou dostat na dostřel.

05:21
    Je tu první vyloučení, přesilovku si zahraje Davos. Team Suisse je potrestán za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí Samuel Kreis.

04:33
    Zleva si do útočného pásma nabruslil M. Wieser a nadvakrát se pokusil překonat Genoniho. Ten obě rány zvládl ztlumit a nakonec přerušil hru.

03:57
    Další výpad Teamu Suisse končí vyhozeným pukem, vhazuje se ve středním pásmu.

02:58
    Davos v úvodních minutách dobře brání, soupeře zatím nepouští na dostřel.

01:59
    Střelu vyslal Corvi, jeho rána ale byla sražena nad branku gólmana Team Suisse. Vhazuje se po Genoniho levici.

01:05
    Hofmann e snažil rozehrát od mantinelu, obrana Davosu ale byla proti a dostala puk z vlastního pásma.

00:38
    Máme za sebou náznaky prvních akcí na obou stranách, gólmani zatím nemuseli zasahovat.

00:01

Team Suisse: Genoni (Boltshauser) – Diaz, Geering, E. Blum, Schlumpf, Genazzi, Fora, Kreis, Sutter – Hollenstein, Cunti, Praplan – Martschini, Richard, Hofmann – Vermin, Herzog, Suter – Scherwey, Bodenmann, Schäppi.

HC Davos: Senn (van Pottelberghe) – Nygren, Lofquist, Paschoud, Schneeberger, Jung, Heldner, Du Bois, Aeschlimann – Sallinen, Morin, R. Kousal – Buck, D. Wieser, Kessler – Mi. Johansson, M. Wieser, Little – Corvi, Simion, Ambühl..

Začátek utkání se nám trochu pozdržel, rozhodně ale nikam neodcházejte.

Zápas ve Vaillant Areně začne ve 20:15, takže si na tuto dobu nic nechystejte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

HC Davos

Pořadatel turnaje neměl tak snadnou cestu a musel podstoupit i čtvrtfinálový souboj. V něm se postavil proti finské Hämeenlinně a neměl zrovna povedený vstup. Už v šesté minutě prohrával 0:2 po dvou trefách Palveho, ale zvládl nakonec velký obrat. Ještě do přestávky snížil Corvi a ve druhé třetině skóre otočili Kousal s Wieserem. Ve třetí třetině potvrdil vítězství Morin a po výsledku 4:2 může Davos stále živit šance na turnajový triumf.

Odehrané zápasy

Davos – Mountfield 5:1
    Team Canada – Davos 4:1
    Davos – Hämeenlinna 4:2

Team Suisse

Výběr Švýcarska se do dnešního semifinále probojoval opravdu ve velkém stylu. Ve dvou utkáních obdržel pouze jedinou branku a zcela ovládl Group Terriani. Měl tak volno a mohl se v klidu připravit na dnešní derby. Pokud dnes uspěje, může tam zítra dojít na finále dvou národních týmů, ve druhém semifinále totiž bojuje Team Canada...

Team Suisse – Riga 6:1
    Team Suisse – Hämeenlinna 4:0

Dobrý večer u druhého semifinále letošního Spengler Cupu. Společně budeme sledovat duel mezi Team Suisse a HC Davos.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 9. Hollenstein (Cunti), 12. Praplan, 37. Fora (Herzog), 37. Schlumpf (Cunti), 41. E. Blum (Praplan, Hollenstein), 44. Schäppi (Scherwey, Fora), 44. Richard (Martschini, Hofmann), 49. Hofmann (Martschini, Richard) – 9. R. Kousal (Sallinen), 13. Buck (D. Wieser, Kessler), 36. Nygren (R. Kousal, Sallinen)