Angers – Lorient 0:2 (kon.) | Granvillaise – Bordeaux 2:1 (po pr.) | Marseille – Valenciennes 1:0 (po pr.)
Saint-Étienne – Nîmes 2:0 (kon.) | Štrasburk – Dijon 3:2 (po pr.) | Senlis – Nantes 0:4 (kon.)
Sochaux – Amiens 6:0 (kon.) | Dunkerque – Méty 2:4 (kon.) | Rennes – PSG 1:6 (kon.)
FC Sochaux
6:0 (3:0)
Amiens SC
Neděle 07.01.2018, 17:30 • Stade Auguste-Bonal, Montbéliard • Francouzský pohár • 1/32 finále

Francouzský pohár přináší velice náročné a mnohdy vyrovnané zápasy, to ovšem neplatilo dnes na stadionu Stade Auguste-Bonal, kde domácí Sochaux smetlo prvoligové Amiens šesti góly. Mužem zápasu se stal podle nás Thomas Robinet, který se podepsal pod tři ze šesti gólů a jeden sám vstřelil. Konečný výsledek jednoznačného zápasu. Sochaux 6 Amiens 0. (19:24:45)

90
    89. Sofiane DAHAM - 6:0

89
    Sochaux vstřelilo branku!
    SOFIANE DAHAM minutu před koncem obešel střídající Talala a upravil skóre na konečných 6:0!

87
    Moussa Sao připravil krásným pasem obrovskou šanci pro Floriana Martina, domácí fotbalista Sochaux ale bránu ze šesti metrů trestuhodně minul!
    82. Florin BERENGUER - 5:0

82
    FLORIN BERENGUER si naběhl na krásnou kolmou přihrávku od Thomase Robineta a poté nedal Bouetovi žádnou šanci! Sochaux vede krátce před koncem 5:0!

80
    Florent Ogier fauloval Gopeho-Fenepeje v blízkosti rohového praporku a Amiens mělo k dispozici standardní situaci, Zigi Lawrence byl ale pozorný a nadále drží čisté konto.

77
    Střídání v týmu FC Sochaux: ze hřiště odchází Jean Ruiz, přichází Mart Ristl.

74
    Les Sochalies pokračují i přes čtyřbrankové vedení v ofenzním pojetí hry a střídající Florian Martin nyní málem připravil gól pro Thomase Robineta. Jeho pas byl ale o chlup nepřesný.

71
    Střídání v týmu FC Sochaux: ze hřiště odchází Aldo Kalulu, přichází Moussa Sao.

70
    Julien Ielsch si zřejmě neuvědomil, že už má žlutou kartu, a ostře vlétl do souboje se Sofianem Dahamem. Hostující obránce byl málem vyloučen.

68
    Aldo Kalulu šel do souboje s jedním z hráčů Amiens příliš důrazně a stal se prvním hráčem Sochaux, který viděl žlutou kartu.

66
    Sochaux hraje fantastický zápas. Zigi Lawrence v pohodě sbírá centry ze stran, zatímco jeho spoluhráči se vpředu prosazují.

61
    Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Guessouma Fofana, přichází Sékou Baradji.

61
    Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Charly Charrier, přichází Madih Talal.
    60. Thomas ROBINET - 4:0

60
    THOMAS ROBINET se podepsal pod úvodní dva góly Sochaux a nyní sám vstřelil jeho čtvrtý gól! Skvělou přihrávkou se prezentoval Florin Berenguer, který ho našel hluboko uvnitř útočné poloviny.

57
    Konečně náznak šance na straně Amiens. Korigovat skóre se pokoušel v blízkosti šestnáctky Charrier, míč z jeho kopačky ale zamířil o pořádný kus vedle brány.

56
    Yakou Meïté odehrál skvělý zápas a vstřelil gól, deset minut po přestávce ale musel střídat kvůli zranění.

55
    Střídání v týmu FC Sochaux: ze hřiště odchází Yakou Meïté, přichází Florian Martin.

54
    Amiens i po přestávce pokračuje v nemastném a neslaném výkonu. Možná by prospělo nějaké taktické střídání.

51
    Sofiane Daham našel krásným pasem Jasona Pendanta, jeho následný pokus se ale mezi tři tyče nevešel.

49
    Yakou Meïté je i po přestávce hodně nebezpečný a tentokrát ho střelil Julien Ielsch, který byl potrestán žlutou kartou.

48
    Sochaux zvládlo úvodních pětačtyřicet minut na výbornou a o postup do dalšího kola francouzského poháru už se může prakticky připravit pouze samo. Amiens potřebuje zázrak.

46
    Na stadionu Stade Auguste-Bonal byl zahájen druhý poločas, do kterého Sochaux vstupuje s výrazným tříbrankovým vedením.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:30.

Sochaux si na Amiens na domácím stadionu pořádně vyšláplo, když do jeho sítě během úvodních pětačtyřiceti minut vstřelilo tři branky. Fanoušky druholigového týmu postupně rozradostnili Jean Ruiz, Yakou Meïté a Aldo Kalulu. Hosté nestíhají a krátce před přestávkou navíc přišli vinou zranění o obránce Bakaye Dibassyho. Skóre po prvním poločase. Sochaux 3 Amiens 0.

45

45
    Danilo Avelar v závěru prvního poločasu předvedl ostrý faul, když poslal k zemi Yakoua Meïtého, a viděl žlutou kartu.

43
    Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Bakaye Dibassy, přichází Oualid El Hajjam.

41
    Yakou Meïté se po rychlém protiútoku řítil do další šance, tentokrát ale jeho pokus mezi tři tyče nezamířil.

40
    Diabassy zůstal ležet na trávníku a vypadá to, že bude muset být ošetřován. Další špatná zpráva pro Amiens.
    36. Aldo KALULU - 3:0

36
    Amiens nedokázalo odvrátit míč z ohně a tvrdě na to doplatilo, když za brankářem Bouetem rozvlnil síť přesnou střelou ALDO KALULU! Sochaux vede necelých deset minut před přestávkou již o tři góly a prvoligový tým si koleduje o debakl.

35
    Skvělý zápas hraje Thomas Robinet, který se podepsal pod oba góly Sochaux. V prvním případě domácí skórovali po jeho odvráceném centru z tohového kopu, zatímco ve druhém po přesné přihrávce.

33
    Sochaux má vývoj utkání pevně pod kontrolou, zatímco Amiens je směrem vpřed zatím hodně bezzubé.
    30. Yakou MEÏTÉ - 2:0

30
    YAKOU MEÏTÉ rozjel společně s Thomasem Robinetem krásnou kombinační akci, na jejímž konci krásnou střelou zamířil pod horní tyč a poslal Sochaux do dvoubrankového vedení!

28
    Budu se sice opakovat, ale Sochaux má velkou převahu, což potvrzuje statistika střel na bránu. Domácí už jich mají na svém kontě pět, zatímco Amiens se dostalo pouze k jedné.
    24. Jean RUIZ - 1:0

24
    Meïté napřáhl k prudké střele, kterou Bouet vyrazil skvělým zákrokem na rohový kop. Po centru z rohového kopu v podání Thomase Robineta už ale hostující brankář kapituloval a Sochaux se zásluhou JEANA RUIZE, který se dostal k odraženému míči, ujalo vedení 1:0!

23
    Tým z Ligue 1 na hřišti druholigového Sochaux postupně vyrovnal hru a nyní jsou to domácí, kteří vyráží do rychlých protiútoků, zatím se ale marně snaží dostat do zakončení.

22
    Hosté na levém křídle mohli pokračovat v útoku zásluhou autového vhazování, jenže hned po něm přišel další faul.

20
    Amiens se snažilo prodat k pokutovému území svého soupeře, jenže po ztrátě míče se ve středu útočné poloviny dopustilo útočného faulu a Sochaux mohlo v klidu rozehrávat.

18
    Sochaux pokračuje v dobývání hostující branky, zatímco hráči Amiens spoléhají na rychlé protiútoky.

15
    Kalulu byl hráčem, který se podruhé v zápase před pár okamžiky dostal do zakončení, jeho hlavička ale zamířila mimo.

14
    Sochaux je nadále lepším týmem a na kontě už má tři střely, z nichž dvě zlikvidoval pozorný Bouet a jedna zamířila mimo. Fotbalisté Amiens se také dostali v úvodu zápasu k jedné střele, byla ovšem nepřesná.

11
    Daham se dokázal prosadit na křídle a poté poslal do šestnáctky centr, který Bouet stáhl ze vzduchu.

10
    Amiens následný rohový kop odvrátilo a po necelých deseti minutách atraktivního fotbalu jsme zatím nebyli svědky gólu.

8
    Sochaux vybojovalo volný přímý kop a následná střela mířila přesně mezi prostor tří tyčí, jenže Bouet se podruhé v zápase blýskl skvělým zákrokem a podržel Amiens nad vodou!

5
    Oba týmy během pár okamžiků zahrávaly rohový kop, brankář Lawrence ani jeho protějšek Bouet ale zasahovat nemusel.

3
    Sochaux má od úvodních minut míč častěji na svých kopačkách a hosté se zatím převážně brání.

1
    Kalulu se hned v úvodu zápasu dostal ke slovu a byla z toho nebezpečná střela, kterou Bouet vyboxoval!

1

FC Sochaux: Lawrence – Daham, Fuchs, Ogier, Pendant – Berenguer, Tardier (C), Ruiz, Kalulu – Robinet, Meïté.
    Náhradníci: Prevot – Bergdich, Kapp, Lasme, Martin, Ristl, Sao.

Amiens SC: Bouet – Cissokho, Dibassy, Avelar, Ielsch – Fofana, Bodmer – Bourgaud, Charrier, Gope-Fenepej – Koïta.
    Náhradníci: Talal, Baradji, El Hajjam, Gakpe, Gurtner, Konate, Labeau..

Amiens se ještě v loňské sezóně potkalo se Sochaux dvakrát v Ligue 2, v té letošní už mu ale bude čelit v roli prvoligového týmu. Sochaux se naposledy střetlo s Amiens v květnu loňského roku a před svými fanoušky prohrálo těsně 1:2. Jak si povede doma v neděli proti Amiens ve francouzském poháru? Začátek v 17:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.