Vysoké Mýto – Interobal Plzeň 1:4 (kon.)
1.FC Nejzbach Vysoké Mýto
1:4 (0:0)
SK Interobal Plzeň
Čtvrtek 18.01.2018, 20:10 • Sportovní hala ve Vysokém Mýtě • 1. Futsal liga • 17. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:10.

Vítám Vás u 17. kola VARTA futsal ligy. Dnes se ve Vysokém Mýtě představí SK Interobal Plzeň.

1.FC Nejzbach Vysoké Mýto: Gerčák – Špinar, Sklenář, Jeníček, Štanglica, Kubát, Vágner, Novák, Vladyka, Jiráský, Šabata, Koblasa

SK Interobal Plzeň: Němec (Bartůněk) – Kasýk, Koc, Vnuk, Kučera, Slavík, Sláma, Štrajt, Havel, Abrham, Štverák, Holý, Křemen.

0:01

5:33
    Vnuk si na pravém křídle netroufl na kličku a jeho následná střela zamířila nad bližší pravý horní roh brány.

6:06
    David Novák zkusil vypálit z větší vzdálenosti a podle toho také jeho střela dopadla, když zamířila vysoko nad plzeňskou bránu.

6:44
    Sláma se na pravém křídle dokázal uvolnit a od postranní čáry napřáhl k prudké přízemní střele, kterou Gerčák na přední tyči po rychlém pádu na zem skvěle vyrazil!

7:27
    Vnuk se pokusil o kličku, která mu nevyšla, a směrem vpřed se mohlo vydat Vysoké Mýto, bylo z toho ale pouze míč v zámezí.

7:52
    Šimon Štanglica zastavil protiútok Interobalu ve středu hřiště ostrým faulem, za který viděl žlutou kartu.

8:26
    Šimon Štanglica nyní mohl skórovat, když se po krásné přihrávce v blízkosti pravé tyče ocitl v obrovské šanci, přízemní střelou z úhlu ale mezi nohama klečícího Němce nedokázal propálit!

9:01
    Určitě jste si všimli, že během úvodních pěti minut jsme nepopsali žádnou šanci, bylo to ale především proto, že oba týmy dobře bránily a marně se snažily dostat ke střele na bránu.

9:57
    Hala ve Vysokém Mýtě je typická tím, že je velice malá, což domácím umožňuje snadněji aplikovat nátlakový futsal.

10:21
    Novák na levém křídle po zemi vypálil z větší vzdálenosti a jeho přízemní střela mířila přesně ke vzdálenější pravé tyči, Němec ale vytáhl další skvělý zákrok a míč vyrazil do zámezí!

10:28
    Fanoušci v hledišti jsou nyní hodně slyšet, když zpívají: "My chceme gól. My chceme gól."

11:01
    Vysoké Mýto má během posledních okamžiků zápasu velký tlak, zatím se mu ale kýžený vedoucí gól vstřelit nepodařilo.

11:37
    Sláma si od levé postranní čáry navedl míč krásně do středu hřiště a poté napřáhl k prudké diagonální střele pravačkou, která mířila přesně ke vzdálenější pravé tyči, Gerčák ji ale skvěle vyrazil!

11:44
    Vnuk spálil obrovskou šanci, když se po krátké kolmé přihrávce ocitl tváří v tvář vybíhajícímu Gerčákovi, kterého se chytře snažil přehodit, jeho nízký oblouček ale zamířil vedle vzdálenější levé tyče!
    11:44 Vnuk nedokázal přelobovat vybíhajícího Gerčáka!

13:21
    Zápas je velice vyrovnaný. Několik okamžiků tlačí svého soupeře Vysoké Mýto a vzápětí se karta obrací a tlak má Plzeň.

13:39
    Štanglica se dokázal těsně před bránou protlačit před jednoho z protihráčů a vpádu napřáhl k přízemní střele pravačkou, která se od bližší levé tyče odrazila za pravou postranní čáru!
    13:39 Šimon Štanglica se natlačil před protihráče a trefil tyč!

14:39
    Jaroslav Kubát se skvěle vrátil a v blízkosti levé tyče vlastní brány zabránil jistému gólu! Fantastický obranný zákrok.

15:00
    Do konce prvního poločasu zbývá odehrát pět minut a navzdory velice atraktivnímu futsalu, zatím marně čekáme na gól.

15:35
    Vysoké Mýto se snažilo dostat před plzeňskou bránu, jenže v obraně hostů odvedl skvělou práci Havel a míč sebral Němec.

15:52
    Interobal Plzeň neuspěl v ofenzivě, kde se před pár okamžiky marně snažil prosadit Havel, a vyžádal si oddechový čas.

16:37
    Kubát se dokázal prosadit na levém křídle, jeho následná rána ale bránu hostujícího Interobalu netrefila. Míč skončil v zámezí.

17:00
    Vysoké Mýto chybovalo před vlastní bránou během rozehrávky a darovalo Plzni rohový kop, po kterém se hosté neprosadili. Respektive prosadili, jejich střela ale byla zablokována.

17:06
    Gerčák se nepříjemně střetl se Slámou a ještě s jedním ze svých spoluhráčů, všichni tři aktéři jsou ale v pořádku.

17:17
    Tomáš Vnuk po zablokované střele Nejzbachu vyrazil po pravém křídle do rychlého protiútoku a nádhernou táhlou střelou pravačkou orazítkoval vzdálenější levou tyč!
    17:17 Tomáš Vnuk v další velké šanci orazítkoval tyč brány!

17:53
    Abrahám se po rohovém kopu Vnuka snažil na přední tyči dostat do zakončení, jenže jeden z domácích hráčů předvedl skvělý skluz, po kterém míč sebral ze země Gerčák. Sklenář si připsal defenzivní zákrok.

18:00
    Přesně dvě minuty před koncem prvního poločasu si vyžádalo oddechový čas Vysoké Mýto. Domácí byli pod tlakem.

18:15
    Michal Jiránský fauloval ve středovém kruhu a za ostrý taktický faul byl potrestán žlutou kartou.

18:43
    Domácí krásně rozehráli volný přímý kop a z pravého křídla a ostrého úhlu přišla prudká střela, která mířila zhruba metr nad zemí k bližší tyči, Němec ji ale skvělým reflexivním zákrokem vyrazil!

19:17
    Sláma na levém křídle zkusil vypálit od postranní čáry, jeho prudká střela ale minula bližší tyč a navíc byla vysoká.

19:32
    Holý na levém křídle po rozehraném rohovém kopu nakrátko posílal před bránu střílenou přihrávku, kterou jeden z jeho spoluhráčů nedokázal zasáhnout, a míč skončil vedle vzdálenější pravé tyče.

20

Tomáš Vnuk odehrál skvělý první poločas, během něhož měl dvě velké příležitosti, jenže jeho lob zamířil vedle vzdálenější levé tyče, kterou krátce před přestávkou orazítkoval po rychlém protiútoku prudkou diagonální střelou. Mezitím měli obrovskou šanci také futsalisté Vysokého Mýta, ve které se ocitl Štanglica, po natlačení se před protihráče ale z blízkosti trefil levou tyč. Oba brankáři zatím neinkasovali. Skóre po poločase. Nejzbach Vysoké Mýto 0 Interobal Plzeň 0.

Druhý poločas začne přibližně v 21:07.

20:01

20:01
    Ve Vysokém Mýtu začal druhý poločas, do kterého oba týmy vstupují za bezbrankového skóre, navzdory tomu, že během úvodních dvaceti minut dvakrát zazvonila tyč.

20:28
    Sklenář na levém křídle vypálit z úhlu, jenže jeho prudká rána nabrala opačnou faleš a minula těsně vzdálenější pravou tyč!

21:44
    Interobal Plzeň právě vstřelil branku!
    Michal Holý napálil míč na přední pravou tyč, kde ho zády k bráně skvěle tečoval TOMÁŠ ŠTVERÁK a míč se od vzdálenější levé tyče odrazil do brány! Gerčák před pár okamžiky předvedl skvělý zákrok proti prudké střele z úhlu, nyní už byl ale zcela bezmocný. Asistence: Michal Holý.
    Tomáš ŠTVERÁK - 0:1

22:28
    Plzeň se snažila prosadit po pravém křídle, jenže kolmá přihrávka byla příliš prudká a skončila v zámezí.

23:59
    Nejzbach se může pochlubit fantastickou statistikou, když během své historie ještě nikdy nesestoupil z první ligy.

24:44
    Holý před pár okamžiky rozehrál standardní situaci doleva, kde okamžitě vypálil bez přípravy Vnuk, jeho tvrdou přízemní střelu ale skvěle zablokoval Jiráský, který k němu včas přistoupil.

25:15
    Tomáš Štverák po špatné rozehrávce Nejzbachu rozdal míč rychle doprava, kde ho zatáhl k bráně TOMÁŠ VNUK a prudkou střelou napálil míč pod horní tyč! Asistence: Tomáš Štverák.
    25:15 Tomáš VNUK - 0:2

25:36
    Němec zůstal ležet na hrací ploše a musí být ošetřován poté, co podstoupil nepříjemný vzdušný souboj. Vedle postranní čáry už se protahuje Bartůněk.

25:38
    Tomáš Vnuk sportovně vrátil míč domácím futsalistům a Gerčák vzápětí v klidu rozehrával od své brány.

25:58
    Jiráský na levém křídle vypálil z ostrého úhlu a Němec jeho přízemní střelu na přední tyči vyrazil!

26:36
    Sklenář se po krásné přihrávce od levé postranní čáry ocitl před bránou ve velké šanci, jeho následný lob po zpracování a otočce s míčem ale zamířil těsně nad bránu! Šabata byl hráčem, který Sklenáře našel skvostnou přihrávkou.

26:58
    Šabata zkusil vypálit téměř z hranice středového kruhu a jeho následná rána z dálky zamířila vysoko nad bránu.

27:48
    Křemen po skvělém napadání na pravém křídle vybojoval míč a rychle ho poslal diagonálně doleva, kde po rychlém zpracování pálil po zemi Slavík, vybíhajícího Gerčáka ale nepropálil!

28:18
    Gerčák rychle vyběhl z brány, aby tentokrát dlouhý oblouk za obranu Nejzbachu hlavou odvrátil do bezpečí.

28:38
    Křemen na pravém křídle opět skvěle vybojoval míč a po pěkné Zidanovce napřáhl ke střele, která byla sražena na rohový kop. Střílený centr před bránou nikoho nenašel.

29:06
    Nejzbach má během posledních okamžiků obrovský problém s rozehrávkou a hra se odehrává na jeho polovině.

29:12
    Gerčák rychle vyhodil míč až před bránu Interobalu, Němec se ale nebál hlavičkového souboje a odvrátil ho.

30:09
    Tomáš Vnuk po přihrávce Sklenáře předvedl na pravém křídle sprint, po kterém přízemní střelou z úhlu mířil na vzdálenější levou tyč, Gerčák ale na hranici brankového území míč vyrazil!

30:35
    Tomáš Vnuk měl v blízkosti levé tyče vzápětí další šanci, jenže Gerčák ho vychytal a hostům byl poté odpískán faul. Interobal se k dorážce nedostal.

30:54
    Sláma chtěl na pravém křídle po rychlém protiútoku vypálit z úhlu, jenže míč pravačkou promáchl a míč se dokutálel ke Gerčákovi. Hostující hráč si málem vyhodil koleno a vzápětí byl u postranní čáry ošetřován.

31:29
    Gerčák předvedl skvělý zákrok proti táhlé střele hostů, jenže Tomáš Vladyka poté napálil při odkopu TOMÁŠE ABRHAMA, od jehož levého ramena se míč odrazil pod horní tyč! Kuriózní gól, ale i takové platí. Plzeň vede 2:0.
    31:29 Tomáš ABRHAM - 0:3

32:44
    Interobal Plzeň má vývoj utkání pevně pod kontrolou a každá jeho kombinační akce zavání dalším gólem.

33:09
    Gerčák vyhodil míč dopředu a Němec vyběhl až za brankové území, aby ho odvrátil a ve vzdušném souboji srazil k zemi Jeníčka, který zůstal ležet na hrací ploše. Hra byla přerušena.

34:14
    Sláma se po přihrávce Holého z pravého křídla ocitl sám před bránou, jenže Gerčáka nepropálil!

34:30
    Gerčák znovu musel zasahovat a po rohovém kopu pálil na pravém křídle z ostrého úhlu sám Holý, brankář Nejzbachu ale na přední tyči míč skvěle vyrazil!

35:26
    Tomáš Vnuk na pravé straně po zisku míče v tísni stačil vypálit a Gerčák jeho přízemní pokus pravou nohou vyrazil.

35:42
    Plzeň nyní rozjela nádhernou kombinaci na jeden dotek a v blízkosti levé tyče mohl pálit Sláma, jenže se nakonec do zakončení nedostal a domácí futsalisté horký okamžik přečkali.

36:16
    První vzájemné střetnutí v letošní sezóně vyhrála Plzeň 4:0, když se proti Vysokému Mýtu blýskl hattrickem Tomáš Vnuk.

36:36
    Vysoké Mýto právě vstřelilo branku!
    Němec skvěle vyrazil prudkou střelu Vysokého Mýta z levého křídla, VÁCLAV SKLENÁŘ ale vzápětí napřáhl nikým neatakovaný k pohotovému voleji, který metr nad zemí zamířil k pravé tyči! Vysoké Mýto nasucho nevyjde.
    36:36 Václav SKLENÁŘ - 1:3

38:14
    Interobal na levé straně rozehrál rohový kop na přední tyč a po krásné přihrávce se na vzdálenější pravé tyči prosadil z blízkosti TOMÁŠ ABRHAM!
    38:14 Tomáš ABRHAM - 1:4

38:40
    Jiráský na levé křídle předvedl pěknou individuální akci a posílal míč před bránu, Havel ho ale stačil odvrátit do zámezí.

39:05
    David Novák se snažil prosadit na pravém křídle, kde vzápětí předvedl ostrý skluz a viděl žlutou kartu. Plzeň si před rozehráním standardní situace vyžádala oddechový čas a následná střela byla zablokována.

39:36
    Šabata přihrávkou z levého křídla hledal před bránou Jiráského, který se neprosadil, protože k němu rychle přistoupil Havel a po čistém zákroku ho poslal k zemi.

39:59
    Tomáš Vnuk mohl vstřelit gól, jeho prudká střela z pravého křídla po zemi ale těsně minula vzdálenější levou tyč!

Plzeň zvítězila po bezbrankovém prvním poločase ve Vysokém Mýtě a dvougólový střelec Tomáš Abrham označil vítězství jako "vydřené". Interobal porazil domácí tým podruhé v sezóně a málem opět výsledkem 4:0, jenže tentokrát dokázal brankáře Němce propálit pohotovým volejem v závěru utkání Václav Sklenář, který zaznamenal alespoň čestný gól. Konečný výsledek. Vysoké Mýto 1 Interobal Plzeň 4.

„Myslím, že jsme podali dobrý výkon. Nechtěli jsme inkasovat jako první gól, což se nám nepodařilo. Myslím si, že dnes rozhodla zkušenost. Dnes jsme vzhledem ke zraněním dali příležitost i hráčům, kteří jinak moc nehrají. Je to škoda. Kdybychom nějaké šance proměnili, mohli jsme sahat i po remíze," prohlásil po zápase trenér Vysokého Mýta Miroslav Semarád.

„Myslím si, že první půle byla hodně vyrovnaná a nám pomohl první gól, který nás uklidnil, a poté jsme především dobře bránili. Lukáš Němec dnes sehrál klíčovou roli, protože podal reprezentační výkon a byl klíčovým mužem.“ Taková byla reakce Davida Friče, trenéra vítězného týmu Interobalu Plzeň. (22:06:56)

Tomáš Reiner

Branky: 37. Sklenář – 22. Štverák (Holý), 26. Vnuk (Štverák), 32. Abrham, 39. Abrham

Karty:   8. Štanglica (VMY), 19. Jiránský (VMY), 40. Novák (VMY)