Sprint mužů, 10 km, Anterselva | Vítěz: J. T. Bø (NOR) (kon.) |
Tour Down Under 4. etapa | Víťaz: Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) (kon.) |
Sjezd žen, Cortina d'Ampezzo | Vítěz: S. Goggiaová (ITA) (kon.) | | | SuperG mužů, Kitzbühel | Vítěz: A.L. Svindal (NOR) (kon.) |
Ženy 500 metrů, Erfurt | Vítěz: K. Erbanová (CZE) (kon.) | | | Ženy 1000 metrů, Erfurt | Vítěz: J. Ter Morsová (NED) (kon.) |
MS v letech - kvalifikace HS235, Oberstdorf | Daniel-André Tande (kon.) | | | MS v letech - 1. a 2. kolo, HS235, Oberstdorf | (kon.) |
Taneční páry - krátký program | Vítěz: G. Papadakisová, G. Cizeron (FRA) (kon.) | | | Muži - volné jízdy | Vítěz: J. Fernandez (ESP) (kon.) |
Polsko - Švýcarsko | 1:2 (kon.) | | | Nizozemsko - Bělorusko | 7:2 (kon.) |
Německo - Ukrajina | 5:1 (kon.) | | | Česko - Rusko | 3:4 (kon.) |
Bělorusko - Švýcarsko | 6:1 (kon.) | | | Polsko - Nizozemsko | 1:4 (kon.) |
Ukrajina - Rusko | 8:4 (kon.) | | | Česko - Německo | 4:3 (kon.) |
konec
Taneční páry - krátký program
Vítěz: G. Papadakisová, G. Cizeron (FRA)
Jan Vojkůvka
Pořadí
1. Gabriella Papadakisová, Guillaume Cizeron (FRA) 81,29 Q
2. Alexandra Stěpanovová, Ivan Bukin (RUS) 75,38 Q
3. Anna Cappelliniová, Luca Lanotte (ITA) 74,76 Q
4. Jekatěrina Bobrovová, Dmitrij Solovjev (RUS) 74,43 Q
5. Charlene Guignardová, Marco Fabbri (ITA) 71,58 Q
6. Penny Coomes, Nicholas Buckland (GBR) 69,45 Q
7. Sara Hurtadová, Kirill Chaljavin (ESP) 66,60 Q
8. Tiffani Zagorská, Jonathan Guerreiro (RUS) 65,35 Q
9. Laurence Fournierová Beaudryová, Nikolaj Sorensen (DEN) 65,03 Q
10. Natalia Kaliszeková, Maksym Spodyrjev (POL) 64,80 Q
11. Alexandra Nazarovová, Maxim Nikitin (UKR) 63,20 Q
12. Alisa Agafonovová, Alper Ucar (TUR) 59,30 Q
13. Anna Janovská, Adam Lukacs (HUN) 59,13 Q
14. Marie-Jade Lauriaultová, Romain Le Gac (FRA) 58,99 Q
15. Angelique Abachkinaová, Louis Thauron 58,14 Q
16. Cecilia Törnová, Jussiville Partanen (FIN) 57,73 Q
17. Lucie Myslivečková, Lukáš Csolley (SVK) 54,71 Q
18. Jasmine Tessariová, Francesco Fioretti (ITA) 54,25 Q
19. Viktoria Kavaljovová, Jurij Bjeljajev (BLR) 53,64 Q
20. Tina Gabaredjanová, Simon Proulx Senecal (ARM) 51,77 Q
21. Justyna Plutowská, Jeremie Flemin (POL) 49,91
22. Darja Popovová, Volodimir Bjelikov (UKR) 46,68
23. Victoria Manniová, Carlo Röthlisberger (SUI) 46,30
24. Guoste Damuleviciuteová, Deividas Kizala (LTU) 45,12
25. Cortney Mansourová, Michal Češka (CZE) 43,37
26. Teodora Markovová, Simon Daze (BUL) 41,99
27. Katerina Buninová, German Frolov (EST) 41,53
28. Adel Tankovová, Ronald Zilberberg (ISR) 40,20
29. Aurelia Ipolitová, Malcolm Jones (LAT) 37,47
30. Malin Malmbergová, Thomas Nordahl (SWE) 34,95
Kavita Lorenzová, Joti Polizoakis (GER) DNS
Startovní listina
1. Teodora Markovová, Simon Daze (BUL)
2. Aurelia Ipolitová, Malcolm Jones (LAT)
3. Malin Malmbergová, Thomas Nordahl (SWE)
4. Cecilia Törnová, Jussiville Partanen (FIN)
5. Darja Popovová, Volodimir Bjelikov (UKR)
6. Victoria Manniová, Carlo Röthlisberger (SUI)
7. Katerina Buninová, German Frolov (EST)
8. Viktoria Kavaljovová, Jurij Bjeljajev (BLR)
9. Justyna Plutowská, Jeremie Flemin (POL)
10. Lucie Myslivečková, Lukáš Csolley (SVK)
11. Jasmine Tessariová, Francesco Fioretti (ITA)
12. Guoste Damuleviciuteová, Deividas Kizala (LTU)
13. Adel Tankovová, Ronald Zilberberg (ISR)
14. Anna Janovská, Adam Lukacs (HUN)
15. Tina Gabaredjanová, Simon Proulx Senecal (ARM)
16. Cortney Mansourová, Michal Češka (CZE)
17. Tiffani Zagorská, Jonathan Guerreiro (RUS)
18. Kavita Lorenzová, Joti Polizoakis (GER)
19. Alisa Agafonovová, Alper Ucar (TUR)
20. Sara Hurtadová, Kirill Chaljavin (ESP)
21. Angelique Abachkinaová, Louis Thauron (FRA)
22. Penny Coomes, Nicholas Buckland (GBR)
23. Natalia Kaliszeková, Maksym Spodyrjev (POL)
24. Laurence Fournierová Beaudryová, Nikolaj Sorensen (DEN)
25. Alexandra Nazarovová, Maxim Nikitin (UKR)
26. Marie-Jade Lauriaultová, Romain Le Gac (FRA)
27. Jekatěrina Bobrovová, Dmitrij Solovjev (RUS)
28. Charlene Guignardová, Marco Fabbri (ITA)
29. Gabriella Papadakisová, Guillaume Cizeron (FRA)
30. Anna Cappelliniová, Luca Lanotte (ITA)
31. Alexandra Stěpanovová, Ivan Bukin (RUS)
1. Gabriella Papadakisová, Guillaume Cizeron (FRA) 81,29 Q
2. Alexandra Stěpanovová, Ivan Bukin (RUS) 75,38 Q
3. Anna Cappelliniová, Luca Lanotte (ITA) 74,76 Q
4. Jekatěrina Bobrovová, Dmitrij Solovjev (RUS) 74,43 Q
5. Charlene Guignardová, Marco Fabbri (ITA) 71,58 Q
6. Penny Coomes, Nicholas Buckland (GBR) 69,45 Q
7. Sara Hurtadová, Kirill Chaljavin (ESP) 66,60 Q
8. Tiffani Zagorská, Jonathan Guerreiro (RUS) 65,35 Q
9. Laurence Fournierová Beaudryová, Nikolaj Sorensen (DEN) 65,03 Q
10. Natalia Kaliszeková, Maksym Spodyrjev (POL) 64,80 Q
11. Alexandra Nazarovová, Maxim Nikitin (UKR) 63,20 Q
12. Alisa Agafonovová, Alper Ucar (TUR) 59,30 Q
13. Anna Janovská, Adam Lukacs (HUN) 59,13 Q
14. Marie-Jade Lauriaultová, Romain Le Gac (FRA) 58,99 Q
15. Angelique Abachkinaová, Louis Thauron 58,14 Q
16. Cecilia Törnová, Jussiville Partanen (FIN) 57,73 Q
17. Lucie Myslivečková, Lukáš Csolley (SVK) 54,71 Q
18. Jasmine Tessariová, Francesco Fioretti (ITA) 54,25 Q
19. Viktoria Kavaljovová, Jurij Bjeljajev (BLR) 53,64 Q
20. Tina Gabaredjanová, Simon Proulx Senecal (ARM) 51,77 Q
21. Justyna Plutowská, Jeremie Flemin (POL) 49,91
22. Darja Popovová, Volodimir Bjelikov (UKR) 46,68
23. Victoria Manniová, Carlo Röthlisberger (SUI) 46,30
24. Guoste Damuleviciuteová, Deividas Kizala (LTU) 45,12
25. Cortney Mansourová, Michal Češka (CZE) 43,37
26. Teodora Markovová, Simon Daze (BUL) 41,99
27. Katerina Buninová, German Frolov (EST) 41,53
28. Adel Tankovová, Ronald Zilberberg (ISR) 40,20
29. Aurelia Ipolitová, Malcolm Jones (LAT) 37,47
30. Malin Malmbergová, Thomas Nordahl (SWE) 34,95
Kavita Lorenzová, Joti Polizoakis (GER) DNS
Startovní listina
1. Teodora Markovová, Simon Daze (BUL)
2. Aurelia Ipolitová, Malcolm Jones (LAT)
3. Malin Malmbergová, Thomas Nordahl (SWE)
4. Cecilia Törnová, Jussiville Partanen (FIN)
5. Darja Popovová, Volodimir Bjelikov (UKR)
6. Victoria Manniová, Carlo Röthlisberger (SUI)
7. Katerina Buninová, German Frolov (EST)
8. Viktoria Kavaljovová, Jurij Bjeljajev (BLR)
9. Justyna Plutowská, Jeremie Flemin (POL)
10. Lucie Myslivečková, Lukáš Csolley (SVK)
11. Jasmine Tessariová, Francesco Fioretti (ITA)
12. Guoste Damuleviciuteová, Deividas Kizala (LTU)
13. Adel Tankovová, Ronald Zilberberg (ISR)
14. Anna Janovská, Adam Lukacs (HUN)
15. Tina Gabaredjanová, Simon Proulx Senecal (ARM)
16. Cortney Mansourová, Michal Češka (CZE)
17. Tiffani Zagorská, Jonathan Guerreiro (RUS)
18. Kavita Lorenzová, Joti Polizoakis (GER)
19. Alisa Agafonovová, Alper Ucar (TUR)
20. Sara Hurtadová, Kirill Chaljavin (ESP)
21. Angelique Abachkinaová, Louis Thauron (FRA)
22. Penny Coomes, Nicholas Buckland (GBR)
23. Natalia Kaliszeková, Maksym Spodyrjev (POL)
24. Laurence Fournierová Beaudryová, Nikolaj Sorensen (DEN)
25. Alexandra Nazarovová, Maxim Nikitin (UKR)
26. Marie-Jade Lauriaultová, Romain Le Gac (FRA)
27. Jekatěrina Bobrovová, Dmitrij Solovjev (RUS)
28. Charlene Guignardová, Marco Fabbri (ITA)
29. Gabriella Papadakisová, Guillaume Cizeron (FRA)
30. Anna Cappelliniová, Luca Lanotte (ITA)
31. Alexandra Stěpanovová, Ivan Bukin (RUS)
1. Gabriella Papadakisová, Guillaume Cizeron (FRA) 81,29 Q
2. Alexandra Stěpanovová, Ivan Bukin (RUS) 75,38 Q
3. Anna Cappelliniová, Luca Lanotte (ITA) 74,76 Q
4. Jekatěrina Bobrovová, Dmitrij Solovjev (RUS) 74,43 Q
5. Charlene Guignardová, Marco Fabbri (ITA) 71,58 Q
6. Penny Coomes, Nicholas Buckland (GBR) 69,45 Q
7. Sara Hurtadová, Kirill Chaljavin (ESP) 66,60 Q
8. Tiffani Zagorská, Jonathan Guerreiro (RUS) 65,35 Q
9. Laurence Fournierová Beaudryová, Nikolaj Sorensen (DEN) 65,03 Q
10. Natalia Kaliszeková, Maksym Spodyrjev (POL) 64,80 Q
11. Alexandra Nazarovová, Maxim Nikitin (UKR) 63,20 Q
12. Alisa Agafonovová, Alper Ucar (TUR) 59,30 Q
13. Anna Janovská, Adam Lukacs (HUN) 59,13 Q
14. Marie-Jade Lauriaultová, Romain Le Gac (FRA) 58,99 Q
15. Angelique Abachkinaová, Louis Thauron 58,14 Q
16. Cecilia Törnová, Jussiville Partanen (FIN) 57,73 Q
17. Lucie Myslivečková, Lukáš Csolley (SVK) 54,71 Q
18. Jasmine Tessariová, Francesco Fioretti (ITA) 54,25 Q
19. Viktoria Kavaljovová, Jurij Bjeljajev (BLR) 53,64 Q
20. Tina Gabaredjanová, Simon Proulx Senecal (ARM) 51,77 Q
21. Justyna Plutowská, Jeremie Flemin (POL) 49,91
22. Darja Popovová, Volodimir Bjelikov (UKR) 46,68
23. Victoria Manniová, Carlo Röthlisberger (SUI) 46,30
24. Guoste Damuleviciuteová, Deividas Kizala (LTU) 45,12
25. Cortney Mansourová, Michal Češka (CZE) 43,37
26. Teodora Markovová, Simon Daze (BUL) 41,99
27. Katerina Buninová, German Frolov (EST) 41,53
28. Adel Tankovová, Ronald Zilberberg (ISR) 40,20
29. Aurelia Ipolitová, Malcolm Jones (LAT) 37,47
30. Malin Malmbergová, Thomas Nordahl (SWE) 34,95
Kavita Lorenzová, Joti Polizoakis (GER) DNS
27. Jekatěrina Bobrovová, Dmitrij Solovjev (RUS)
28. Charlene Guignardová, Marco Fabbri (ITA)
29. Gabriella Papadakisová, Guillaume Cizeron (FRA)
30. Anna Cappelliniová, Luca Lanotte (ITA)
31. Alexandra Stěpanovová, Ivan Bukin (RUS)
1. Penny Coomes, Nicholas Buckland (GBR) 69,45 Q
2. Sara Hurtadová, Kirill Chaljavin (ESP) 66,60 Q
3. Tiffani Zagorská, Jonathan Guerreiro (RUS) 65,35 Q
4. Laurence Fournierová Beaudryová, Nikolaj Sorensen (DEN) 65,03 Q
5. Natalia Kaliszeková, Maksym Spodyrjev (POL) 64,80 Q
6. Alexandra Nazarovová, Maxim Nikitin (UKR) 63,20 Q
7. Alisa Agafonovová, Alper Ucar (TUR) 59,30 Q
8. Anna Janovská, Adam Lukacs (HUN) 59,13 Q
9. Marie-Jade Lauriaultová, Romain Le Gac (FRA) 58,99 Q
10. Angelique Abachkinaová, Louis Thauron 58,14 Q
11. Cecilia Törnová, Jussiville Partanen (FIN) 57,73 Q
12. Lucie Myslivečková, Lukáš Csolley (SVK) 54,71 Q
13. Jasmine Tessariová, Francesco Fioretti (ITA) 54,25 Q
14. Viktoria Kavaljovová, Jurij Bjeljajev (BLR) 53,64 Q
15. Tina Gabaredjanová, Simon Proulx Senecal (ARM) 51,77 Q
16. Justyna Plutowská, Jeremie Flemin (POL) 49,91
17. Darja Popovová, Volodimir Bjelikov (UKR) 46,68
18. Victoria Manniová, Carlo Röthlisberger (SUI) 46,30
19. Guoste Damuleviciuteová, Deividas Kizala (LTU) 45,12
20. Cortney Mansourová, Michal Češka (CZE) 43,37
21. Teodora Markovová, Simon Daze (BUL) 41,99
22. Katerina Buninová, German Frolov (EST) 41,53
23. Adel Tankovová, Ronald Zilberberg (ISR) 40,20
24. Aurelia Ipolitová, Malcolm Jones (LAT) 37,47
25. Malin Malmbergová, Thomas Nordahl (SWE) 34,95
Kavita Lorenzová, Joti Polizoakis (GER) DNS
22. Penny Coomes, Nicholas Buckland (GBR)
23. Natalia Kaliszeková, Maksym Spodyrjev (POL)
24. Laurence Fournierová Beaudryová, Nikolaj Sorensen (DEN)
25. Alexandra Nazarovová, Maxim Nikitin (UKR)
26. Marie-Jade Lauriaultová, Romain Le Gac (FRA)
1. Sara Hurtadová, Kirill Chaljavin (ESP) 66,60 Q
2. Tiffani Zagorská, Jonathan Guerreiro (RUS) 65,35 Q
3. Alisa Agafonovová, Alper Ucar (TUR) 59,30 Q
4. Anna Janovská, Adam Lukacs (HUN) 59,13 Q
5. Angelique Abachkinaová, Louis Thauron 58,14 Q
6. Cecilia Törnová, Jussiville Partanen (FIN) 57,73 Q
7. Lucie Myslivečková, Lukáš Csolley (SVK) 54,71 Q
8. Jasmine Tessariová, Francesco Fioretti (ITA) 54,25 Q
9. Viktoria Kavaljovová, Jurij Bjeljajev (BLR) 53,64 Q
10. Tina Gabaredjanová, Simon Proulx Senecal (ARM) 51,77 Q
11. Justyna Plutowská, Jeremie Flemin (POL) 49,91
12. Darja Popovová, Volodimir Bjelikov (UKR) 46,68
13. Victoria Manniová, Carlo Röthlisberger (SUI) 46,30
14. Guoste Damuleviciuteová, Deividas Kizala (LTU) 45,12
15. Cortney Mansourová, Michal Češka (CZE) 43,37
16. Teodora Markovová, Simon Daze (BUL) 41,99
17. Katerina Buninová, German Frolov (EST) 41,53
18. Adel Tankovová, Ronald Zilberberg (ISR) 40,20
19. Aurelia Ipolitová, Malcolm Jones (LAT) 37,47
20. Malin Malmbergová, Thomas Nordahl (SWE) 34,95
Kavita Lorenzová, Joti Polizoakis (GER) DNS
17. Tiffani Zagorská, Jonathan Guerreiro (RUS)
18. Kavita Lorenzová, Joti Polizoakis (GER) DNS
19. Alisa Agafonovová, Alper Ucar (TUR)
20. Sara Hurtadová, Kirill Chaljavin (ESP)
21. Angelique Abachkinaová, Louis Thauron (FRA)
1. Anna Janovská, Adam Lukacs (HUN) 59,13 Q
2. Cecilia Törnová, Jussiville Partanen (FIN) 57,73 Q
3. Lucie Myslivečková, Lukáš Csolley (SVK) 54,71 Q
4. Jasmine Tessariová, Francesco Fioretti (ITA) 54,25 Q
5. Viktoria Kavaljovová, Jurij Bjeljajev (BLR) 53,64 Q
6. Tina Gabaredjanová, Simon Proulx Senecal (ARM) 51,77 Q
7. Justyna Plutowská, Jeremie Flemin (POL) 49,91
8. Darja Popovová, Volodimir Bjelikov (UKR) 46,68
9. Victoria Manniová, Carlo Röthlisberger (SUI) 46,30
10. Guoste Damuleviciuteová, Deividas Kizala (LTU) 45,12
11. Cortney Mansourová, Michal Češka (CZE) 43,37
12. Teodora Markovová, Simon Daze (BUL) 41,99
13. Katerina Buninová, German Frolov (EST) 41,53
14. Adel Tankovová, Ronald Zilberberg (ISR) 40,20
15. Aurelia Ipolitová, Malcolm Jones (LAT) 37,47
16. Malin Malmbergová, Thomas Nordahl (SWE) 34,95
13. Adel Tankovová, Ronald Zilberberg (ISR)
14. Anna Janovská, Adam Lukacs (HUN)
15. Tina Gabaredjanová, Simon Proulx Senecal (ARM)
16. Cortney Mansourová, Michal Češka (CZE)
1. Cecilia Törnová, Jussiville Partanen (FIN) 57,73 Q
2. Lucie Myslivečková, Lukáš Csolley (SVK) 54,71 Q
3. Jasmine Tessariová, Francesco Fioretti (ITA) 54,25
4. Viktoria Kavaljovová, Jurij Bjeljajev (BLR) 53,64
5. Justyna Plutowská, Jeremie Flemin (POL) 49,91
6. Darja Popovová, Volodimir Bjelikov (UKR) 46,68
7. Victoria Manniová, Carlo Röthlisberger (SUI) 46,30
8. Guoste Damuleviciuteová, Deividas Kizala (LTU) 45,12
9. Teodora Markovová, Simon Daze (BUL) 41,99
10. Katerina Buninová, German Frolov (EST) 41,53
11. Aurelia Ipolitová, Malcolm Jones (LAT) 37,47
12. Malin Malmbergová, Thomas Nordahl (SWE) 34,95
9. Justyna Plutowská, Jeremie Flemin (POL)
10. Lucie Myslivečková, Lukáš Csolley (SVK)
11. Jasmine Tessariová, Francesco Fioretti (ITA)
12. Guoste Damuleviciuteová, Deividas Kizala (LTU)
1. Cecilia Törnová, Jussiville Partanen (FIN) 57,73
2. Viktoria Kavaljovová, Jurij Bjeljajev (BLR) 53,64
3. Darja Popovová, Volodimir Bjelikov (UKR) 46,68
4. Victoria Manniová, Carlo Röthlisberger (SUI) 46,30
5. Teodora Markovová, Simon Daze (BUL) 41,99
6. Katerina Buninová, German Frolov (EST) 41,53
7. Aurelia Ipolitová, Malcolm Jones (LAT) 37,47
8. Malin Malmbergová, Thomas Nordahl (SWE) 34,95
5. Darja Popovová, Volodimir Bjelikov (UKR)
6. Victoria Manniová, Carlo Röthlisberger (SUI)
7. Katerina Buninová, German Frolov (EST)
8. Viktoria Kavaljovová, Jurij Bjeljajev (BLR)
1. Teodora Markovová, Simon Daze (BUL)
2. Aurelia Ipolitová, Malcolm Jones (LAT)
3. Malin Malmbergová, Thomas Nordahl (SWE)
4. Cecilia Törnová, Jussiville Partanen (FIN)
1. Teodora Markovová, Simon Daze (BUL)
2. Aurelia Ipolitová, Malcolm Jones (LAT)
3. Malin Malmbergová, Thomas Nordahl (SWE)
4. Cecilia Törnová, Jussiville Partanen (FIN)
5. Darja Popovová, Volodimir Bjelikov (UKR)
6. Victoria Manniová, Carlo Röthlisberger (SUI)
7. Katerina Buninová, German Frolov (EST)
8. Viktoria Kavaljovová, Jurij Bjeljajev (BLR)
9. Justyna Plutowská, Jeremie Flemin (POL)
10. Lucie Myslivečková, Lukáš Csolley (SVK)
11. Jasmine Tessariová, Francesco Fioretti (ITA)
12. Guoste Damuleviciuteová, Deividas Kizala (LTU)
13. Adel Tankovová, Ronald Zilberberg (ISR)
14. Anna Janovská, Adam Lukacs (HUN)
15. Tina Gabaredjanová, Simon Proulx Senecal (ARM)
16. Cortney Mansourová, Michal Češka (CZE)
17. Tiffani Zagorská, Jonathan Guerreiro (RUS)
18. Kavita Lorenzová, Joti Polizoakis (GER)
19. Alisa Agafonovová, Alper Ucar (TUR)
20. Sara Hurtadová, Kirill Chaljavin (ESP)
21. Angelique Abachkinaová, Louis Thauron (FRA)
22. Penny Coomes, Nicholas Buckland (GBR)
23. Natalia Kaliszeková, Maksym Spodyrjev (POL)
24. Laurence Fournierová Beaudryová, Nikolaj Sorensen (DEN)
25. Alexandra Nazarovová, Maxim Nikitin (UKR)
26. Marie-Jade Lauriaultová, Romain Le Gac (FRA)
27. Jekatěrina Bobrovová, Dmitrij Solovjev (RUS)
28. Charlene Guignardová, Marco Fabbri (ITA)
29. Gabriella Papadakisová, Guillaume Cizeron (FRA)
30. Anna Cappelliniová, Luca Lanotte (ITA)
31. Alexandra Stěpanovová, Ivan Bukin (RUS)
Slovenské krasobruslení budou zastupovat Lucie Myslivečková a Lukáš Csolley, šestnáctí z posledního evropského šampionátu. Myslivečková pochází z Čeladné, žije ale v Bratislavě a reprezentuje Slovensko. V této sezoně v Bergamu obsadil tento pár sedmé místo a v Oberstdorfu byli šestí.
Největší hrozbou by pro ně měli být Italové Anna Cappelliniová s Lucou Lanotem, kteří byli třikrát za sebou na evropském šampionátu druzí, či domácí Jekatěrina Bobrovová s Dmitrijem Solovjevem, kteří v této sezoně vyhráli závody v Šanghaji a Záhřebu a na Grand Prix skončili jednou druzí a jednou třetí.
Krátké tance představují bruslení předepsaných vzorců stop v souladu s jejich splněním na předepsanou hudbu, rytmus a tempo. Během povinných tanců se rozhodčí zaměřují zejména na přesnost jednotlivých prvků tance, položení tance na ploše v souladu s pravidly, bruslařskou techniku, přesnost v rytmu hudby, styl bruslení, unisono a interpretaci tance. Celková délka krátkých tanců je 2:50 min.
Boduje se technika i samotný projev, ze kterého vzniká výsledná známka. Podobně jako v ostatních disciplínách se tak rozhodčí zaměřují hned na dva základní typy hodnocení, ačkoliv u tanečních párů se nejedná přímo o striktní dodržení přesného provedení skoků, tak případné chyby v technické části jízdy se projevují samozřejmě i na hodnocení celkové jízdy.