Derby County
0:0 (0:0)
Bristol City FC
Pátek 19.01.2018, 20:45 • Pride Park Stadium • Anglická Championship • 28. kolo

Máme tu konec utkání 28. kola Championship mezi Derby a Bristol, který skončil bezgólově 0:0. V prvním poločase a celkově v celém zápase byl lepším týmem domácí Derby, ale neproměnilo žádnou z vytvořených akcí. Ve druhém poločase jsme moc šancí neviděli, ale jeden rozhodující moment se odehrál v 87. minutě, kdy byl ve vápně podseknut Joreme, ale rozhodčí udělil nesmyslnou žlutou kartu za simulaci. (22:42:28)

90+4

90+3
    Smith zakončoval 5 metrů za velkým vápnem, ale jeho střela i o nějaký ten metřík minula branku.

90+2
    Thorne podklouzl a nakonec se k míči nedostal.

90
    Budou se nastavovat 4 minuty nad rámec hlavní hrací doby, což se nelíbí trenérovi domácího kádru.

90
    Běží poslední minuta základní hrací doby, Derby se tlačí vpřed, ale zatím bohužel pro domácí bez gólu.
    87. "Simulace" domácího Jeromeho

87
    Domácí hráč Jerome dostal nezaslouženou žlutou kartu za simulaci.

86
    Domácí hráči se dožadují u hlavního arbitra Englanda penalty ten nepíska a za necelých 20 sekund dává Jeromovi žlutou kartu za simulaci, i když se měla pískat jasná penalta. Nepochopitelné od hlavního sudího.

85
    Do konce zápasu nám zbývá zhruba posledních 5 minut + nastavení, uvidíme jestli zápas skončí remízou a nebo se jednomu z týmu podaří vstřelit gól.

82
    Jejich útočné snahy však stále přicházejí vniveč, hráči sami však nejspíše cítí, že gól mají nadosah.

80
    Derby se cítí ukřivděni, protože rozhodčí England nepískl evidentní faul na jednoho z útočích hráčů, který byl zastaven a akce domácích tak byla přerušena.

78
    Domácí se nejspíše snaží střídáním posilnit útok, jelikož vědí, že dnes mají nad soupeřem navrch a byla by škoda toho nevyužít.

75
    A máme tu hned trojí střídání na straně domácího týmu. Ze hry odchází Vydra, Nugent, Lawrence, které nahrazuje Wemiann, Jerome, Winnall.

74
    Centr na velké vápno kde stál Bryan a zakončil o kousek vedle tyče.

73
    Po delší době se ukázali i hosté. Paterson s Diedhiou se dostali k vápnu, ale nakonec se jim nepovedlo ani zakončit.

71
    Ale ne na dlouho, špatná nahrávka a zpět u míče jsou domácí hráči, Vydra lízl míč, a jeho pokus byl velice nepřesný.

71
    Lawrance, Russell a co dál? Tak u míče nakonec jsou hráči Bristolu.

70
    Opět Russell, individuální akcí po pravé straně se dostal ke středu hřiště a zakončil, ale jeho pokus byl velmi nepřesný.

68
    Tohle snad ani nejde netrefit, nejlepší střelec Championship si zatím další gól do svých statistik nepřipíše, jelikož Steel stál pozorně a vytěsnil jeho pokus na rohový kop.

66
    Hostující hráči z Bristolu teď kombinují z jednoho doteku na půli hřiště.

64
    Z rohového kopu se nakonec nic neudálo, hosté se dostali do brejku a Reid vybojoval rohový kop pro svůj tým.

63
    Russell svou individuální akcí se dostal před obránce a přihrál Lawrencovi, ale jeho pokus brankář vytěsnil nad svojí svatyni.

61
    Moc nezbývalo, Lawrence se po uvolnění dostal i k zakončení, ale to o kousek minulo bránu.

60
    Brownhill posouval míč na Patersona, ale tomu míč utekl za brankovou čáru.

58
    Smith posunul míč na Reida, ale tomu se vůbec nepovedlo zakončit a k míči se dostávají domácí hráči Derby.

57
    K zakončení se dostal střídající Famara Diadhiou, ale jeho pokus letěl spíše k rohovému praporku než k brance.

56
    Hra se teď převážně odehrává v půli hřiště, kde hráči obou týmů podstupují spousty soubojů.

54
    Po prvních 10. minutách 2. poločasu je prozatím lepším týmem Bristol. Derby je zatím asi myšlenkami i hraním v šatně.

52
    U míče byl Diedhiou, který posunul na Reida, ale tomu se nepovedlo zakončit a je z toho rohový kop pro Bristol.

51
    Paterson zakončoval zhruba 3 metry za hranicí velkého vápna, ale jeho pokus letěl vysoko nad.

50
    Matěj Vydra se dostal do zakončení, ale jeho střela letěla pouze do rukavic Steela.

47
    K zajímavému zakončení se dostal Brownhill, ale jeho pokus letěl jen do míst kde stal domácí brankář.

46
    Na úvod druhého poločasu tu máme hned střídání na straně Bristolu, kdy trenér reaguje na nepříznivý výkon svých svěřenců, ze hry odstupuje Baker, kterého nahrazuje Diedhiou. Střídá i brankář Fielding, kterého nahrazue Steel.

46

Hráči už jsou na hřišti a za chvilinku nám začne 2. poločas.

Konec prvního poločasu už nám toho více nepřinesl. Zatím sledujeme velmi zajímavé utkání mezi Derby a Bristol. Až na ojedinělou šanci, kdy Paterson z malého vápna přestřelil branku, jsou mnohem lepším týmem domácí. Přímý volný kopy Vydry či Russella gólem zatím neskončily. Uvidíme co nám přinese 2. poločas toho utkání který začne zhruba v 21:48.

45+1

45
    Rozhodčí nastavuje 1 minuty.

45
    Další zajímavá akce pro domácí, Nugent sklepl na Vydru, ten si patičkou posunul a levačkou trefil pouze bránící hráče.

42
    Forsyth centroval do velkého vápna,Russell se pokoušel o střelu levačkou, tu tečoval Keogh a následná hlavička Thorna letěla do břevna.

40
    Přetažený centr Russella letěl na Thorna, ale ten hlavičkoval už za brankovou čarou.

39
    Na Russella více zapůsobila gravitace než Smith, ale i tak z toho bude volný přímý kop pro domácí.

38
    U míče jsou hostující hráči Bristolu, kteří kombinují na půli hřiště a snaží se najít skulinku v soupeřově obraně.

37
    Tentokrát to nebyl Vydra, ale Russell, který ohrozil svatyni soupeře a nastřelil břevno branky.

35
    Bryan se pokoušel o centr do vápna, ten byl odvrácen, k míči se dostal Vydra, který následně sklepl na Lawrence ten byl po individuální akci faulován a další zajímavá standardní situace pro domácí.

33
    Domácí hráči drží míč na svých kopačkách a kombinují na půli hřiště.

31
    A při Bristolu teď stojí všichni svátí, po hlavičce Thorneho dostával míč z brankové čáry hostující Flint.

30
    A z přímého volného kopu zakončoval Vydra, ale Fielding byl pozorný a jeho pokus vytěsnil mimo 3 tyče na rohový kop.
    Žlutá karta

29
    Vysoká hra, kopnutí do hrudi Russela a první žlutá karta utkání pro Joe Bryana.

26
    Russell se pokoušel o individuální akci po pravé straně, ale Bryan mu vypíchl míč. Z následného vhazování moc nezbývalo, aby se k míči dostal Vydra, ale nakonec z toho bude rohový kop pro domácí.

25
    Po rohovém kopu se dostal k dorážce Russell, ale jeho pokus ohrozil pouze fanoušky v 8. řadě.

23
    A opět další velká šance pro hosty, Paterson z malého vápna žalostně zakončil nad.

22
    Zajímavá akce Bristolu, Bryan vystřelil, ale jeho střela byla zblokována Magnussonem.

20
    Z následného přímého kopu se dostal k hlavičce Davies, ale jeho pokus letěl daleko mimo bránu.

19
    Smith fauloval Nugenta na své polovině a bude z toho zajímavá standardní situace pro domácí.

18
    Lawrance na Nugenta, ten se pokoušel patičkou sklepnout na Vydru, ale toho balón přeskočil.

16
    Domácí kombinovali na půli hřiště, Nugent se pokoušel přihrát do strany na Russella, ale ten se k přihrávce o kousek nedostal.

14
    1. roh v utkání pro Bristol, ale centr přeletěl všechny hráče a bude z toho vhazování pro domácí.

13
    A první velká šance utkání. Po přímém volném kopu tečoval hlavou k tyči Baker, ale Carson tuto šanci vychytal.

12
    Lawrence fauloval a máme tu zajímavý přímý kop pro Bristol.

11
    Thorne byl faulován na půli hřiště Smithem a u míče zůstávají domácí hráči Derby.

10
    Brownhill se pokoušel přihrát na svého spoluhráče, ale jeho pokus byl nepřesný.

8
    Krásný pas na Nugenta, ale ten byl asi o půl metru v ofsajdu.

6
    Vydra si narazil s Nugentem, ale pak se mu míč zapletl mezi nohy a k míči se dostali hráči Bristolu.

5
    Hra se teď odehrává na půli hřiště, u míče jsou hráči hostí.

3
    Thorne se dostal ke střele po nahrávce Huddlestone, myslel to dobře, ale jeho pokus netrefil branku.

2
    Na druhé straně fauloval i Smith, ale ten si u toho sám spíše ublížil.

1
    Russell se pokoušel přihrát doprava na Vydru, ale před něho se dostal obránce Bristolu a po té ho Vydra fauloval.

1

Hráči už jsou na hřišti a zápas za malou chvíli začne.

Oba týmy dnes nastoupí v jejich klasických rozestaveních a to je tedy 4-2-3-1. Na straně Derby nastoupí i český zástupce, a současně i nejlepší střelec Championship, Matěj Vydra.

Derby County: Carson – Wisdom, Keogh, Davies, Forsyth – Huddlestone, Thorne – Russell, Vydra, Lawrence – Winnall
    Náhradníci: Mitchell – Baird, Pearce, Winnall, Weimann, Hanson, Jerome

Bristol City FC: Fielding – Wright, Flint, Baker, Magnusson – Pack, Smith – Brownhill, Bryan, Paterson – Reid
    Náhradníci: Steele – Kelly, Eliasson, Walsh, kent, Engvall, Diédhiou

Rozhodčí: England – Greenhalgh, Flynn.

Dobrý den všem příznivcům fotbalu a obzvláště těm, kteří dnes se mnou budou sledovat utkání 28. kola anglické Championship mezi Derby County, za který nastupuje i český forward Matěj Vydra, a Bristol City FC. Pro dnešek je favoritem toho utkání domácí Derby County.

Celek, který okupuje 2. místo před Cardiff City zažívá vydařenou sezónu. Už z úvodu sezóny se s Derby počítalo, že bude bojovat o přední pozice a tento tým svá očekávání zatím naplňuje, k čemuž napomáhá i současně nejlepší střelec 2. anglické ligy Matěj Vydra. Dnes ale Derby nečeká vůbec lehké utkání, hráči musí jít do zápasu s vědomím, že chtějí a především musejí získat 3 cenné body k honbě za Premier League.

Bristol City
    Na druhé straně hostující tým z Bristolu se zatím drží 5. místě se stejným počtem bodů jako Aston Villa. Bristol je jeden z týmů, který spíše počítal s umístěním v polovině tabulky, ale letošní sezóna jim vychází nad míru lépe. Po excelentním začátku se stále drží v horních patrech. Na konci roku 2017 se jim povedlo senzačně vyřadit Manchester United z Carabao Cupu a 10 dny potrápili do té doby neporažený druhý celek z Manchesteru a to City. Pro hosty bohužel, z posledních 5 zápasů (kdy se 2x účastnily poháru), všechny zápasy prohráli a potřebovali by se co nejdříve dostat zpět do své formy z kraje sezóny.

Vzájemná utkání
    Oba týmy jsou již tradičními účastníky Championship, z posledních 5 vzájemných duelů odešli hráči Derby vítězně 2x, Bristol 1x a 2 zápasy skončily remízou. Oba týmy se spolu utkaly naposledy 16.9. a to Bristol doma rozdrtil Derby 4:1. Půl roku před tím (11.2.) Derby doma remizovalo s Bristolem vysoko 3:3. Uvidíme jaký výsledek nám přinese toto utkání.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

David Čapek

Branky:

Karty:   87. Jerome (DER) – 29. Bryan (BRL)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 13:8. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 14:11.

Rozhodčí: England – Greenhalgh, Flynn

Diváci: 26525