New Jersey – Detroit 0:3 (kon.) | Toronto – Colorado 2:4 (kon.) | Minnesota – Ottawa 3:1 (kon.)
Chicago – Tampa 0:2 (kon.) | Arizona – NY Islanders 3:2 (po pr.) | Calgary – Buffalo 1:2 (po pr.)
Minnesota Wild
3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Ottawa Senators
Úterý 23.01.2018, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Domácí hokejisté vyhrávají tento zápas 3:1. O své výhře rozhodli ve třetí třetině, kterou zvládli 2:0. Spolehlivý výkon podal brankář Minnestoy Alex Stalock, který byl vyhlášen první hvězdou zápasu. (04:45:46)

Československá stopa v utkání:
    Filip Chlapík (OTT) 0+0, 1 střela, čas na ledě 07:58

1. Alex Stalock (MNS) 37 zák., 1 gól, 97,4%
    2. Mikael Granlund (MNS) 1+1
    3. Joel Eriksson Ek (MNS) 0+0

59:40
    Už se pravděpodobně nic nestane, domácí míří za výhrou.

59:12
    Joel Eriksson Ek nedokázal přesněji zakončit, jeho rána byla zablokovaná.

59:00
    Hosté hrají v šesti.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině, kotouč kryje Alex Stalock.

58:24
    Derick Brassard nedokázal prostřelit domácího brankáře z bezprostřední blízkosti.

58:17
    Ryan Suter zablokoval střelecké pokus, který vyslal Thomas Chabot.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:52
    Hra je nyní přerušena, vypálil Matt Duchene a jeho projektil kryje domácí brankář ve své výstroji.

57:17
    Nyní musel zasahovat brankář Alex Stalock. Do střelecké pozice se totiž dostal hostující Derick Brassard.

56:40
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

55:31
    Domácí hráči se dostali do útočného pásma, vypálil z kruhu Daniel Winnik. Jeho rána se však mezi tři tyče nevešla.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, domácí Wild vedou o dva góly, míří za výhrou.

54:10
    Jared Spurgeon se propracoval do střelecké pozice, s jeho pokusem si snadno poradil brankář.

53:45
    Hraje se zejména ve středním pásmu, mírnou převahu mají hosté z Ottawy.

53:21
    Mark Borowiecki dobře vypálil, domácí brankář zasáhl betonem, kterým vyrazil kotouč.

52:46
    Senators se nedokázali udržet v útočném pásmu, a tak rychle hraje Minnesota, která se pokouší dostat hru od své branky.

52:00
    Osm minut nás dělí od konce třetí třetiny, Jonas Brodin kombinuje v útočném pásmu se svými spoluhráči.

51:22
    Sledujeme aktivní hru domácího celku, Minnesota vede o dva góly a míří za výhrou v tomto zápase. Naopak hosté musí otevřít hru.

50:43
    Komerční přestávka.
    50:09 Mikael GRANLUND - 3:1

50:09
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Domácí celek navyšuje své vedení na dva góly. Po bleskové akci se dostali dva hráči Wild před brankáře. Dumba přihrál MIKAELU GRANLUNDOVI, který naprosto snadno a nikým nerušeně zakončoval. Asistence: Matt Dumba a Ryan Suter.

49:23
    Ryan Suter rozehrává od své branky, nikam se nežene, snaží se příliš neriskovat.

49:08
    Přesilovou hru mají k dispozici nyní domácí hokejisté, kteří mohou navýšit své vedení.

49:00
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Fredrik Claesson – 2 min., nedovolené bránění).

48:52
    Alex Stalock nejprve ztratil kotouč z dohledu, a pak jej rychle vyrazil.

48:26

48:02
    Chris DiDomenico se propracoval do dobré střelecké pozice, ale pálil nad.

47:14
    Přesilovou hru hraje Ottawa, která se pokouší něco vymyslet v útočném pásmu. Domácí obrana se zatím brání dobře.

46:26
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Marcus Foligno – 2 min., podražení).

45:46
    Ottawa rozehrává od své branky, domácí hokejisté drží jednobrankové vedení, soupeř se do výraznější šance nemůže propracovat.
    44:59 Jason ZUCKER - 2:1

44:59
    Hodně podobná situace jako před první brankou domácích. Mikael Granlund obkroužil branku a našel udruhé tyčky připraveného spoluhráče, tím byl JASON ZUCKER. Zucker neměl problém se zakončením. Asistence: Mikael Granlund a Mikko Koivu.

44:00
    Čtyři minuty po začátku třetí třetiny se do zakončení dostal Matt Dumba. Domácího obránce ale vychytal hostující brankář.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

43:30
    Vhazovat se bude před brankou Minnesoty. Ani jeden celek se nyní nikam nežene. Mnoho šancí k vidění není.

42:51
    Erik Karlsson vedl útočnou akci svého týmu, ale do střelecké pozice se přes domácí obranu nedostal.

42:22
    Ryan Suter pálil z dobré pozice, ale jeho projektil mířil nad branku, Mike Condon zasahovat nemusel.

41:53
    Hra je přerušena pro přihrávku rukou, vhazovat se bude ve středním pásmu.

40:47
    Zach Parise a Jason Zucker se pokoušely něco vymyslet před brankou, ale nepodařilo se jim přesněji zakončit.

40:30
    Zach Parise se natahoval po přihrávce spoluhráče, pas byl ale hodně nepovedený.

40:01

Po čtyřiceti minutách platí vyrovnaný stav. Za hosty se po krásné akci prosadil zkušený Matt Duchene, který po rychlém pasu spoluhráče snadno zakončoval.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:58
    Jason Zucker se dostal do brejku, ale nedokázal prostřelit brankáře soupeře. Výborně si počínal také obránce Erik Karlsson.

39:40
    Už se nic nestane.

39:08
    Joel Eriksson Ek nedokázal z předbrankového prostoru prostřelit brankáře soupeře. Mike Condon byl pozorný.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:32
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Senators. Domácí Wild začínají diktovat tempo hry.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

37:30
    Erik Karlsson přišel o kotouč ve svém pásmu, a tak se do rychlé protiakce dostali domácí. Mike Condon předvedl výborný zákrok, a tak díky němu je stav zápasu stále vyrovnaný.

36:14
    Domácí hokejisté se usadili v útočném pásmu, Jonas Brodin pálil od modré čáry. Jeho pokus byl možná ještě tečovaný před brankou, ale i tak dokázal gólman soupeře zasáhnout.

35:43
    Mnoho velkých šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější finální část druhé třetiny.

35:31
    Hra je nyní přerušena, Matt Duchene špatně rozehrál, a tak se píská zakázané uvolnění.

35:19

35:01
    Sledujeme aktivní hru Minnesoty, která se pokouší získat náskok zpět na svou stranu.

34:32
    Ryan Dzingel se propracoval do střelecké pozice a z bezprostřední blízkosti vypálil, jeho projektil výborně zastavil domácí Alex Stalock.

33:43
    Minnesota vyhazuje přes všechny čáry.

33:13
    Matt Cullen a jeho spoluhráč se dostali do přečíslení dva na jednoho, ale přesněji zakončit ani jeden z nich nedokázal.

32:30
    Charlie Coyle se málem dostal do brejku, ale na poslední chvíli mu puk dokázal hostující obránce sebrat.

32:00
    Mikko Koivu dostal puk při vlastním oslabení až za branku soupeře, šetří tak čas z oslabení.

31:41
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Ryan Suter – 2 min., vražení na hrazení).

31:12
    Sledujeme klidnější pasáž hry, Ottawa dokázala vyrovnat, nyní se snaží domácí něco vymyslet a rychle odpovědět.

30:50
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, hosté se totiž dostali do postavení mimo hru.

30:27
    Mikael Granlund zakončoval další akci domácích, jeho pokus kryje hostující maskovaný muž. Komerční přestávka krátce po polovině zápasu.
    29:38 Matt DUCHENE - 1:1

29:38
    Ottawa právě vstřelila branku!
    A je vyrovnáno. Po bleskové akci se puk dostal do středního pásma, kde byl najetý MATT DUCHENE. Ten se dostal až k brance, počkal si na prví pohyb brankáře, a pak pohodlně skóroval Asistence: Chris DiDomenico.

29:14
    Nyní sledujeme přímočarou akci domácích, kterou zakončoval Charlie Coyle. Jeho projektil kryje brankář Mike Condon.

28:13
    Po krátké přestávce pokračuje druhá třetina dál. Domácí brankář si poradil s pokusem od modré čáry.

28:13
    Alex Stalock kryje střelecký pokus soupeře a poradil si i s následnou tečí před brankou. Komerční přestávka.

27:18
    Minnesota se nyní usadila na útočné polovině. Nate Prosser a Zach Parise kombinovali před brankou, ale skvěle si počínal hostující gólman, který gólovou radost domácím nedopřál.

26:10
    Jason Zucker znovu velmi dobře zakončoval, tentokrát jeho bekhendová rána postrádala přesnost.

25:47
    Jason Zucker vypálil z dobré pozice před brankou, ale jeho pokus zablokoval brankář Mike Condon.

24:42
    Charlie Coyle obkroužil branku a zakončovat. Následně neuspěl ani jeho spoluhráč.

24:14
    Sledujeme rychlý hokej, hra se přelévá ze strany na stranu.

23:34
    Tom Pyatt dostal výbornou přihrávku do předbrankového prostoru, ale domácího brankáře nedokázal prostřelit. Alex Stalock si připsal velmi dobrý zákrok.

22:43
    Eric Staal a Zach Parise se propracovali do střelecké pozice. První rána byla zablokovaná, a pak byl pozorný Mike Condon.

22:20
    Střelecky aktivnější je domácí celek 16:13, ale nemůže se propracovat do výraznější příležitosti.

21:18
    Hostující hokejisté nyní vybojovali vhazování v útočném pásmu, Mike Hoffman vypálil od modré čáry, ale jeho projektil byl zablokovaný.

20:37
    Tom Pyatt a Cody Ceci postupovali dva na jednoho, ale hostující hráči situaci vyřešili špatně, vypálit nedokázali.

20:20
    Zápas pokračuje druhou třetinou, sledujeme rychlý hokej, více ze hry mají domácí.

20:01

Po první třetině vede domácí celek, který je střelecky aktivnější 14:11. Hned v první minutě hry se dokázala Minnesota prosadit.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:55
    Matt Dumba výborně vypálil, jeho projektil kryje hostující brankář. Ještě jedno vhazování.

19:35
    Zack Smith dostal hru do středního pásma.

19:00
    Eric Staal se výborně dostal do předbrankového prostoru a jeho pokus kryje brankář Mike Condon. Následně obrana vyhazuje.

18:41
    Domácím se přesilovka vůbec nedaří, nemohou si vypracovat stabilní tlak v útočném pásmu.

18:00
    Dvě minuty hry zbývají do konce první třetiny, nyní se domácí celek propracoval do útočného pásma.

17:50
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Bobby Ryan – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

17:40
    Thomas Chabot se musel vrátit do obrany, aby mohl v poklidu rozehrávat.

17:18
    Matt Duchene přihrával na modrou čáru, tam byla jeho spoluhráč. Ten ale pálil mimo branku.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

16:40
    Ottawa se nyní probojovala do zakončení, Zack Smith vypálil a domácí Alex Stalock poměrně snadno kryje kotouč.

16:16
    Jason Zucker se po samostatné akci dostal do zakončení a jeho ránu z kruhu snadno kryje hostující maskovaný muž.

15:50
    Mikko Koivu se natlačil do předbrankového prostoru, a tak po jeho střele musel zasahovat brankář Mike Condon.

15:33
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovalo se ve středním pásmu.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit.

14:33
    Cody Ceci založil akci, kterou zakončoval Fredrik Claesson. Jeho projektil kryje brankář Alex Stalock. Komerční přestávka.

14:02
    Mikko Koivu nahazoval kotouč ze středního pásma, nikdo z jeho spoluhráčů nebyl připravený na dorážku.

13:21
    Matt Dumba hraje dnes hodně aktivně, pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře. Obrana Ottawy mu chce hru co nejvíce otrávit.

12:30
    Marcus Foligno dobře vypálil, jeho rána byla nepřesná. Následně to od modré zkoušel Matt Cullen. Projektil byl zblokovaný do ochranné sítě.

11:51
    Mike Condon musel znovu zasahovat, jeden z domácích hráčů se nadvakrát dostal do střelecké pozice.

11:28
    Více ze hry mají domácí hokejisté, jenže ti se stabilněji nemohou probojovat do útočného pásma.

10:33
    Eric Staal zakončoval a Mike Condon přerušuje hru. Komerční přestávka.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, střelecky je zápas vyrovnaný 5:5, na góly vedou ale domácí.

09:43
    Mike Condon kryje kotouč po Brodinově střele od modré čáry. Domácí tak musí buly v útočném pásmu.

09:32
    Mikko Koivu výborně vypálil, puk před brankou tečoval Mikael Granlund. Hostující obrana si poradila vyhozením přes všechny čáry.

09:13
    Gustav Olofsson byl připravený na modré pro střelu, ale puk se od Foligna nedostal na modrou.

08:40
    Joel Eriksson Ek dostal puk do útočného pásma, jeho spoluhráči se před brankou Ottawy dlouho neudrželi.

08:14
    Jonas Brodin se nedokázal probojovat do střelecké pozice, a tak ve středním pásmu hraje Cody Ceci.

07:30
    Po krátké přestávce pokračuje hra dál, sledujeme nyní útočnou snahu Toma Pyatta, ale domácí Ryan Suter jej nenechal vypálit.

07:06
    Jonas Brodin se propracoval ke střele od modré čáry. Jeho pokus následně snadno kryje brankář Ottawy. Komerční přestávka bude následovat.

06:00
    Jason Zucker za asistence lékaře odchází z ledu do kabiny, zblokoval střelu od modré čáry.

05:56
    Minnesota špatně rozehrála, a tak je z toho jen zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před brankou domácích.

05:42
    Cody Ceci se dostal s kotoučem do útočného pásma, před brankou hledal spoluhráče, ten byl ale obsazený.

05:00
    Úvodních pět minut hry je pryč, domácí hokejisté se dostali do jednobrankového povedení.

04:25
    Tom Pyatt tečoval puk před brankou, a tak měl domácí brankář plné ruce práce, aby kotouč zůstal před brankovou čárou.

03:56
    Alex Stalock kryje střelu,kterou vyslal Derick Brassard. Buly před brankou Wild.

03:42
    Zach Parise rozehrává od své branky, dostal se do útočného pásma, ale jeho rána byla nepřesná.

02:13
    Marcus Foligno byl autorem dalšího střeleckého pokusu, tentokrát ale domácí celek minul branku.
    00:45 Zach PARISE - 1:0

00:45
    Hned v první minutě hry se domácí celek dostává do vedení. Eric Staal obkroužil branku a našel přihrávkou zcela volného spoluhráče. Tím byl ZACH PARISE, který měl klid na zakončení. Asistence: Eric Staal a Daniel Winnik.

00:34
    Jonas Brodin vypálil od modré čáry, Jason Zucker tečova před brankou, a pak kotouč raději ukryl do výstroje brankář Mike Condon.

00:13
    Zápas začíná, sledujeme aktivní hru domácího celku, který se dostal do útočného pásma.

00:01

Za malý moment zápas začne.

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Olofsson, Prosser – Zucker, M. Koivu, Mikael Granlund – Winnik, E. Staal, Parise – Rau, Coyle, J. Eriksson Ek – M. Foligno, Cullen, Ennis.

Ottawa Senators: Condon (C. Anderson) – Chabot, E. Karlsson, Phaneuf, Ceci, Borowiecki, Claesson – Dzingel, Brassard, DiDomenico – Hoffman, Duchene, B. Ryan – Z. Smith, White, Pyatt – Burrows, Chlapík, Dumont..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Minnesota Wild odehrála 47 zápasů s bilancí 20-5-5-17 a získala 555 bodů. V tabulce Západní konference je na deváté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrála tři. Poradila si s Chicagem Blackhawks 1:2, Minnesotou Wild 4:1 a Tampou Bay 5:2. Nestačila na Calgary Flames 2:3 v prodloužení a na Vancouver Canucks 2:3 v prodloužení.

Ottawa Senators odehrála 44 zápasů s bilancí 12-3-9-20 a získala 39 bodů. V tabulce Východní konference je na 15. pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrála dva. Poradila si s Tampou Bay 6:3 a Torontem Maple Leafs 3:4. Nestačila na Chicago 2:8, St. Louis Blues 1:4 a Toronto 3:4.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Minnesota Wild a Ottawa Senators.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 1. Parise (E. Staal, Winnik), 45. Zucker (Mikael Granlund, M. Koivu), 51. Mikael Granlund (Dumba, Suter) – 30. Duchene (DiDomenico)

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Olofsson, Prosser – Zucker, M. Koivu, Mikael Granlund – Winnik, E. Staal, Parise – Rau, Coyle, J. Eriksson Ek – M. Foligno, Cullen, Stewart.

Rozhodčí: Jackson, Hanson – Cameron, MacPherson

Diváci: 18 907