Třinec – Sparta 1:0 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 1:3 (kon.) | Litvínov – Jihlava 1:3 (kon.)
Liberec – Kometa Brno 6:2 (kon.) | Mountfield HK – Chomutov 1:0 (kon.) | Pardubice – Vítkovice 5:3 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
HC Vítkovice Ridera
Úterý 23.01.2018, 18:00 • Tipsport arena • Tipsport extraliga • 44. kolo

54:25
    Martin Kaut chtěl v obranném pásmu vyhodit kotouč, ale přehnal to s razancí a míří na dvě minuty na trestnou lavici za zdržování hry – vyhození puku.

48:29
    Vítkovice si zahrají přesilovku. Rostislav Marosz usedá na trestnou lavici na dvě minuty za držení hole.

38:37
    Po Kautově střele dojížděl před Bartošáka Patrik Pouláíček a to se nelíbilo Peteru Trškovi, který vzal domácího útočníka do kravaty. Poulíček se ovšem jen tak nenechal a poslal vítkovického obránce na zem. Oba dostávají po dvou minutách za hrubost. Deset minut osobního trestu za nesportovní chování dostává také Marek Trončinský.

33:22
    Vítkovice budou znovu hned po gólu hrát přesilovku. Dvě minuty za sekání dostává Rostislav Marosz.

24:44
    Vítkovice mohou odpovědět v přesilovce. Dvě minuty za nedovolené bránění totiž dostává Sacha Treille.

19:14
    Přesilovku si zahrají také Vítkovice. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Tomáš Mojžíš.

17:15
    V závěru první třetiny přichází třetí přesilovka pro Dynamo. Dvě minuty za podražení dostává Karol Sloboda.

10:55
    Další přesilovka pro Dynamo, protože vítkovický Sloboda inkasuje dvě minuty za podražení.

03:46
    Dynamo bude mít možnost využít přesilovku. Za podražení odjíždí na dvě minuty na trestnou lavici Peter Trška.

Marek Votke

Branky a nahrávky: 18. Rolinek (Trončinský, T. Svoboda), 24. P. Sýkora (Marosz, Beran), 33. Beran (Trončinský), 38. T. Svoboda (Tomášek, Treille), 59. Trončinský (Marosz, P. Sýkora) – 7. Dej (Lev, Olesz), 35. Kucsera (O. Roman, Sloboda), 56. Sloboda (O. Roman, Kucsera)

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Klouček) – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Hrabal, Mojžíš, Ščotka – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – T. Svoboda, Tomášek, Treille – M. Kaut, Poulíček, Perret – Bojko, Dušek, Beran.
    HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Sloboda, Klok, Baranka, Hrbas, Trška, D. Krenželok – Dej, Lev, Olesz – Tybor, O. Roman, Pytlík – P. Zdráhal, Kolouch, Kucsera – Szturc, Š. Stránský, Kurovský – Baláž.

Rozhodčí: Sýkora, Šír – Kis, Rampír

Diváci: 6 360