25 21 25 25
PVK Olymp Praha
1
12 25 14 23
Pondělí 29.01.2018, 17:00 • Sportovní hala Vodova, Brno • Uniqa extraliga žen • 17. kolo

10. Fénix Brno

První šestka si to v nadstavbové části "vítězů" rozdá o nasazení do playoff. Právě o polední dvě místa do vyřazovacích bojů budou usilovat volejbalistky Olympu, Přerova, Šternberka a také Fénixu Brno ve skupině "poražených". (19:04:49)

0:0
    Základní část ženské extraligy je minulostí. V posledním zápase se v domácím prostředí raduje ze zisku třech bodů brněnský celek.

První sadu rozehrály volejbalistky Králova Pole skvěle, rychle se dostaly do vedení a to po celý první set ještě navyšovaly na konečný rozdíl třinácti bodů. Naopak ve druhé sadě se rozehrál i Olymp. Při servisu Pavlíny Šimáňové se dostal do vedení, které dokázal před favoritek zápasu udržet. Třetí sada kopírovala tu první, Královo Pole rychle odskočilo na několik bodů, Olymp se již ke zvratu nezmohl. Ve čtvrtém setu měl dlouho lehce navrch pražský celek, ale dvěma chybami v koncovce přišel o výborně rozehranou sadu.

25:23
    Čtvrtý set skončil.

25:23
    Je konec! Olymp dobře rozehranou koncovku čtvrtého setu naprosto zazdil. Kopáčová znovu zatlačila servisem, poté měla na ruce srovnání stavu Černá, ale její útok končí v polovině sítě.

24:23
    Gabriela Kopáčová pokračuje na podání i po oddechovém čase. Kurková nahrávala na do zóny číslo dva, ale tam nebyla žádná z hráček. Mečbol.

23:23
    Gabriela Kopáčová na podání. Následně blokuje Boulová na středu sítě Šotkovskou. Olymp si bere oddechový čas.

22:23
    Kalhousová na podání. Kopáčová boduje technickým útokem za blok.

21:23
    Do hry se dostává také Lenka Podhrázká. Právě Podhrázká se objevila na podání. Kopáčová poté nabídnutou bodovku poslala do těsného autu.

21:22
    Anna Šotkovská zatlačila servisem, Peneová jen odevzdala míč, ale na druhé straně chybuje při nahrávce Kurková.

20:22
    Anna Suchá na podání. Černá přidává bod lehkým útokem do dlouhé diagonály. Královo Pole si bere ještě jeden oddechový čas.

20:21
    Kopáčová se dostává do hry. Suchá zatlačila servisem a hostující hráčky už míč do hry nedostaly.

19:21
    Pištěláková vytlouká blok hostujícího týmu.

18:21
    Komárková našla servisem Chlumskou, která chtěla pustit míč do autu, ale předtím ho ještě tečovala.

18:20
    Anna Komárková je na podání. Peneová přihrála jen do prázdného místa a Olymp vede o dva body. Na to reaguje domácí trenér Marek Rojko oddechovým časem.

18:19
    Zburová na podání. Kalhousová smečovala z výšky kolem blokující Pištělákové.

18:18
    A další parádní servis. Suchá však dokázala vytlouct bloky hostujícího celku a srovnává stav.

17:18
    Marie Kurková přidala kvalitní podání, po kterém se domácí hráčky k útoku nedostaly.

17:17
    Kristýna Boulová je na podání. Komárková lehce poslala míč do středu kurtu.

17:16
    Boulová neútočila tvrdě, ale domácí hráčky se dostaly ještě k jednomu útoku. Nakonec je však zablokována střídající Bicanová.

Vít Schück

VK Královo Pole: Zburová (C), Šloufová – Meidlová, Peneová, Suchá, Janečková – Boulová, Podhrázká, Vyklická – Pištěláková, Kopáčová – Vaňková, Chlumská
    Trenér: Marek Rojko

PVK Olymp Praha: Kopecká (C), Kurková – Komárková, Bicanová, Černá, Fomenková – Šimáňová, Šotkovská – Kalhousová Stavinohová
    Trenér: Stanislav Mitáč

Rozhodčí: Michal Kostka – Kamil Renčín