26 25 25
VSC Fatra Zlín
0
24 22 19
Pondělí 05.02.2018, 19:15 • Sportcentrum Sluneta, Ústí nad Labem • Uniqa extraliga mužů • 18. kolo

0:0
    Ústí nad Labem v domácím prostředí přehrálo Zlín ve třech setech a přeskakuje ho v extraligové tabulce.

Lépe do zápasu vstoupil Zlín, v úvodu vedl i o tři body, postupem času se ale domácí dostávali více a více do kontaktu až ve střední části soupeře přehráli. Set se však rozhodoval až v samotné koncovce, kterou domácí vyválčili 26:24. Od druhého setu se Zlínští už tolik neprosazovali v útoku, navíc přišly i chyby na přihrávce a Ústí si tak došlo pro důležité tři body do tabulky.

Parádní výkon předvedl v domácím dresu univerzál Filip Kramar, který bodoval hned devatenáctkrát. (20:47:32)

25:19
    Třetí set skončil.

25:19
    Už tradičně přišel vyztužit blok Zlína Kittel místo Motyčky. Michal Čechmánek poslal tvrdé podání, ale domácí ukončují třetí set útokem Vanagse. Kolář ještě bojoval v poli, ale míč už nad palubovkou neudržel.

24:19
    První mečbol je smazán. Po servisu Martina Tibitanzla útočil středem sítě Čechmánek.

24:18
    Šest mečbolů pro domácí tým. Tibitanzl přidává eso ze servisu.

23:18
    Domácí už jsou velmi blízko. Po servisu Jiřího Vašíčka útočil do obrany Vanags. Následně smečuje Kolář do bloku.

22:18
    Zlín ještě stahuje vedení domácího celku díky chybě Votha na servisu.

22:17
    Je nejspíše rozhodnuto. Ústí vede v koncovce třetí sady o pět bodů. Kolář se útokem neprosadil a to trestá Kramar.

21:17
    Za domácí se prosazuje na druhou přes Bartůněk.

20:17
    Vašíček se útokem neprosadil, ale Čechmánek ještě zachraňuje svůj tým blokem na Votha.

20:16
    Ústí si jde i pro třetí sadu. Voth smečuje z hlavního kůlu do rozhozené obrany.

19:16
    Zlín odpovídá z ruky Koláře, který smečuje do diagonály.

19:15
    Zlín se nemůže přiblížit. Motyčka našel servisem jen aut vedle postranní lajny.

18:15
    Vanags na podání. Nyní ale jeho první úder končí v autu.

18:14
    A další bod pro tým Petra Broma. Barták při nahrávce přešlápl středovou lajnu.

17:14
    Ale domácí si drží tříbodové vedení. Kolářův servis končí jen v síti.

16:14
    Zlín ještě neskládá zbraně. Po servisu Luboše Bartůňka útočil středem sítě Varous.

16:13
    Ústí vede při druhém technickém oddechovém čase o tři body. Bartůněk našel nahrávkou Kramara, který smečuje tvrdě do diagonály.

15:13
    Vedení domácího týmu se začíná tenčit. Čechmánkův servis dokázal zatlačit Ústí. Vanags se ani na dva pokusy v útoku neprosadil.

Vít Schück

SK Volejbal Ústí nad Labem: L. Bartůněk, Průcha – Šídlo, V. Bartůněk, Voth, Vanags – Prajzler, Tibitanzl, Vodvárka – Kramar (C), Šulava – Pondělíček, Kořínek
    Trenér: Petr Brom

VSC Fatra Zlín: Truong, Barták – Čech, Motyčka, Vašíček, Kittel – Čechmánek, Navláčil, Varous – Kolář (C), Adamec – Bláha
    Trenér: Roman Macek

Rozhodčí: Jaromír Kořenek – René Činátl