Ostrava – Pardubice 5:4 (kon.) | Vítkovice – Znojmo 8:1 (kon.) | Otrokovice – Liberec 6:7 (1:2 po s.n.)
Bohemians – Střešovice 6:3 (kon.)
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
5:4 (1:2, 2:0, 2:2)
Sokoli Pardubice
Sobota 17.02.2018, 17:00 • ČPP Aréna, Ostrava • Livesport Superliga • 24. kolo

Ostrava snižuje bodové manko a stále bojuje o play-off letošního ročníku! Já vám děkuji za pozornost a u dalších on-line přenosů opět na počtenou. (18:53:41)

58:32
    A rychle zpět. Vysoká hůl a rozehrávka Ostravy.

58:02
    Pardubice opět v šesti.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:52
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Trvalo to minutu, ale hra bez brankáře se Pardubicím vyplatila na sto procent. Kontaktní gól přidává záhadným způsobem JAN KOUREK. Asistence: Marek Ďopan

56:58
    Pardubice bez brankáře!

56:57
    Oddechový čas pro hosty.

55:26
    Štěpán Laja si nechává vytřít své brankoviště.

54:48
    Pardubice neskládají zbraně a stále se snaží udělat zlomový krok.

53:15
    Ostrava právě vstřelila branku!
    JAKUB MENDREK hvězdou dnešního večera! Letní posila ostravského týmu vrací svému mančaftu dvoubrankové vedení a v hale je opět živo. Asistence: Šimon Kuczera

52:40
    Sokol stále na míčku. Dočká se vyrovnávací trefy?

50:53
    To bude ještě drama! Akci na jeden dotek zakončil ráznou střelou do odkryté klece Ostravy MARTIN ZOZULÁK, čímž vrací Pardubicím šanci k vyrovnání. Asistence: Jakub Burian

50:31
    Šindler měl na holi pátý gól Ostravy! Jeho mířidla ale na poslední chvíli selhala a trefila část výbavy pardubického hráče.

50:00
    Rozbíhá se poslední deset minut základní hrací doby.

49:23
    Burian upozorňován rozhodčím, že dohrávat se rozhodně nebude.

48:38
    Mendrek lehce vedle. Pardubice rozehrávají.

48:00
    Stále stejná pohádka. Pardubice buší do ostravských hráčů, ti pak míček vyvezou mimo nebezpečí a ušetří nějaké vteřiny.

46:00
    Pardubice se točí okolo ostravské poloviny, ale bez výraznější šance ke vstřelení gólu.

45:00
    Ostrava má slibně nakročeno k zisku tří bodů. Bude k tomu vést však ještě obtížná cesta.

44:21
    JAKUB MENDREK si položil Musila, který na trestné střílení zaskočil za Levínského a pověsil míček pod horní tyč!

44:21
    Nařízeno trestné střílení ve prospěch Ostravy!

44:02
    Šindler opět jeden z nejaktivnějších!

42:34
    Pardubice se snaží oklamat obránce Ostravy.

41:50
    Šindler hledal Mendreka, tak jako Mendrek hledal jej ve druhé části. Do přihrávky se vložila hůl posledního obránce.

40:30
    Posledních dvacet minut zápasu "pravdy" pro domácí mužstvo, které nadějně bojuje o účast v play-off.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:18.

40:00

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:00
    Na druhé straně se opět vyznamenává Laja, který prozatím chytá ve skvělé formě a drží domácí.

37:32
    Eichner to zkoušel z toho nejmenšího úhlu, ale míček nenašel cestu za brankovou čáru.

37:02
    Laja v letu zabránil míčku směřujícímu do brankoviště a sklízí tak další aplaus od obecenstva.

36:25
    Druhá třetina se blíží ke svému konci. Prozatím padly dva góly.

35:38
    Laja zkrotil nebezpečnou situaci na poslední chvíli.

34:00
    Střelecké příležitosti trošku zaostávají. Momentálně je to spíše taková přetahovaná, kdo si vytvoří jakou šanci.

32:41
    Kolotoč opět začíná. Pardubice na tahu.

32:40
    Emoce se musí na chvíli opět uklidnit, hra je přerušena.

32:00
    Rozhodčí přisoudil míček v rohu hřiště Ostravě.

30:20
    Polovina zápasu je minulostí. Do té další vstupuje Ostrava s jednobrankovým vedením.

29:52
    Domácí florbalisté otáčejí skóre zápasu na svou stranu! Po rychlém protiútoku využil přihrávky vzduchem MATYÁŠ ŠINDLER, jenž měl před sebou zcela prázdnou bránu. Asistence: Jakub Mendrek

28:20
    Kourek zůstal chvíli ležet na zemi! Ve druhé třetině se rozhodně přidalo více v osobních soubojích, které musí diváky bezesporu bavit.

28:14

27:20
    Teichman pohrdl odkrytou bránou, a tak míček skončil u nohou ostravského gólmana.

26:30
    Laja vytasil parádní zákrok ramenem!

26:15
    A je tady další možnost pro Pardubice.

26:14
    Vyloučení v týmu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (Jan Daniš – 2 minuty, Blokování soupeřovy hole).

25:18
    Kourek střílel z první, ale míček letěl vysoko nad bránu Ostravy.

24:20
    S míčkem na holi se teď po hřišti prohánějí pardubičtí florbalisté.

23:23
    Hra nabírá velmi rychlé tempo, k vidění je několik ostrých soubojů během jedné minuty.

22:46
    Máme vyrovnáno! Vrch přesilovkové formace si rozdal míček skvěle, z čehož vytěžil maximum JAKUB MENDREK. Asistence: Jan Daniš

22:00
    FBC se zatím nedaří zužitkovat přesilovou hru.

21:35
    Vyloučení v týmu Sokol Pardubice (Radek Formánek – 2 minuty, Blokování soupeřovy hole).

20:57
    Pardubice mají volný úder po pravici brankáře FBC!

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:38.

Pardubice si na konci první třetiny vytvořily lepší pozici pro start druhé dvacetiminutovky a příjemnější jsou pro hosty také střelecké statistiky. Střely na bránu v 1. třetině: 4-6.

20:00

19:45
    Východočeši přidávají gól do šatny! Velmi rychlý kontr zakončoval za skákajícího Laju IVO TEICHMAN, jehož čepel přijala prudkou přihrávku od spoluhráče. Asistence: Jakub Burian

19:15
    FBC si v poslední minutě první třetiny vynutilo faul u brány Pardubic.

19:13

18:17
    Po minutě přesilové hry si Pardubice připisují dvě nepřesné střely mimo Lajovu svatyni.

17:14
    Možnost pro Pardubice. Ty si jako první zahrají početní výhodu.

17:13
    Vyloučení v týmu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (Dominik Eichner – 2 minuty, Sekání).

16:51
    Hrabal byl o míček připraven nedovoleným způsobem, a tak Ostrava má možnost rozehrávky.

15:43
    Oba tábory střídají své formace a na hřiště se tak dostávají odpočatější hráči.

15:24
    Hosté mohli rozehrávat na polovině soupeře, ale míček skončil pouze v rohu hřiště.

14:58
    Hra se opět uklidnila, diváci mohou vidět přesné přihrávky ze strany Sokolu.

14:12
    Velká radost propuká na tribunách z vyrovnávací branky FBC! DOMINIK EICHNER si z osy hřiště našel místo podél ruky Levínského, kam míček poslal velmi přesně. Asistence: Filip Hrabal

12:50
    Po inkasovaném gólu jsou Ostravané stále bez míčku. Začíná se u brány Pardubic, které hledají vhodnou skulinu na propašování míčku.

11:48
    Konečně přichází na řadu změna skóre! Této dvojici to šlape už delší dobu, což se potvrzuje i v dnešním zápase. Teichman našel přesným pasem MARTINA ZOZULÁKA, jenž se nemýlil a nedal Lajovi příliš mnoho šancí na zákrok. Asistence: Ivo Teichman

11:09
    Jurdzinova dělovka bekhendem letěla hodně slibně! Levínský však vytasil pohotový zákrok vstříc tomuto nebezpečí.

10:00
    Laja s úderem desáté minuty posílá míček do hry od svého malého brankoviště. Vyčkávaná stále pokračuje.

08:21
    Hraje se hodně opatrně. Na hráčích jde vidět, že je tento zápas velmi důležitý.

07:31
    Po sérii výměn míčků jsou na tahu Pardubice, které se snaží najít ten správný recept na ostravskou obranu.

06:10
    Michal Janeček neuspěl tváří v tvář domácímu gólmanovi!

05:05
    Standardní situace pro Ostravu nevyužita!

04:42
    Obě defenzivy momentálně pracují na výbornou. Kdo jako první udělá chybu?

03:55
    V úvodních minutách tohoto střetnutí jsme neviděli jedinou střelu, která by nějak ohrozila jednu ze dvou branek.

02:30
    Míček v autu. Ale do přečíslení se velmi rychle dostali opět Východočeši, kteří akci zasekli a drží míček na holích.

01:16
    U míčku Pardubice, které se snaží vymanit se z vlastní poloviny hřiště.

00:05
    Úvodní buly pro Ostravu, kterou žene mohutné podporování místních fanoušků.

00:01

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Laja (Klobučník) – Hromádka, Lipový, Jiří Šebesta, Jurdzin, Kuczera – Trulík, Klimscha, Hrabal – Eichner, Šimíček, Daniš – Sládek, Mendrek, Miške – Křiva, Moravčík, Šindler – Čonka-Skyba.

Sokol Pardubice: Levínský (Musil) – Oubrecht, Kunt, Brychta, Škeřík, Ďopan, Bílý, Krigovský – Petr, Janeček, Zozulák – Kourek, Teichman, Dlesk – Gregor, P. Pakosta, Burian – P. Němeček, Formánek.

Rozhodčí: Tomáš Sojka, Kamil Sojka.

Dobré odpoledne z ČPP Arény v Ostravě! Vítám Vás u sledování dalšího kola nejvyšší mužské soutěže, kde se o play-off porve domácí Ostrava s Pardubicemi. FBC ztrácí na svého protivníka z osmého místa stále pár bodů, a tak dnes musí bezpodmínečně vyhrát, aby se ještě pokusilo zajistit si vstupenku do vyřazovacích bojů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Petr Blakala

Branky a nahrávky: 15. Eichner (Hrabal), 23. Mendrek (Daniš), 30. Šindler (Mendrek), 45. Mendrek (TS), 54. Mendrek (Kuczera) – 12. Zozulák (Teichman), 20. Teichman (Burian), 51. Zozulák (Burian), 58. Kourek (Ďopan)

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Klobučník (Laja) – Hromádka, Lipový, Jiří Šebesta, Jurdzin, Kuczera – Trulík, Klimscha, Hrabal – Eichner, Šimíček, Daniš – Sládek, Mendrek, Miške – Křiva, Moravčík, Šindler – Čonka-Skyba.
    Sokoli Pardubice: Levínský (Musil) – Oubrecht, Kunt, Brychta, Škeřík, Ďopan, Bílý, Krigovský – Petr, Janeček, Zozulák – Kourek, Teichman, Dlesk – Gregor, P. Pakosta, Burian – P. Němeček, Formánek.

Rozhodčí: Tomáš Sojka, Kamil Sojka