22 31 23 21
Volejbal Brno
3
25 29 25 25
Neděle 18.02.2018, 17:00 • Sportovní hala, Odolena Voda • Uniqa extraliga mužů • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

0:0
    Krásný nedělní podvečer, vítám všechny příznivce volejbalu. Základní část mužské extraligy již spěje do svého konce, dnes nás však čeká dohrávka čtrnáctého kola mezi domácí Odolenou Vodu a Brnem.

0:0

Odolena Voda bojovala v loňské sezoně o postup do playoff. To se nakonec povedlo až v posledním kole. Ve čtvrtfinále ale nestačila na rozjetého vítěze základní části z Kladna ani v jednom ze čtyř zápasů.

V aktuální sezoně se ale Středočechům vůbec nedaří. Z devatenácti odehraných zápasů zvítězila Odolena Voda jen jednou a to když v domácím prostředí přehrála předposlední tým tabulky Benátky nad Jizerou. Neuspokojivé výkony neustál ani trenér Jiří Vojík, kterého nahradil před několika dny zkušený Martin Démar. V průběhu sezony se v Odoleně Vodě prostřídalo několik zahraničních posil, Marcin Bachmatiuk, Steven Morales ani Nenad Čosič však vedení nepřesvědčili a s týmem se velmi rychle rozloučili. Před závěrem základní části posílilo Odolenu Vodu duo z Ukrajiny, nahrávač Dmytro Kozlovskij se smečařem Igorem Vitjukem.

0:0

Brno v loňské sezoně obhajovalo stříbrné medaile. Po odchodu několika opor se však Moravanům nevedlo příliš úspěšně. V základní části se sice dokázali udržet v popředí na pátém místě, ale ihned v prvním kole playoff však prohráli v sérii s Libercem 2:4 na zápasy.

Zcela nová nahrávačská dvojice se utvořila pro aktuální sezonu. Z Českých Budějovic se vrátil do Brna Kristián Červinka. Jedničkou by ale měl být velezkušený tvůrce hry Ondřej Boula. Brno také spoléhá na nového univerzála, kterým se stal třiadvacetiletý Srb Stefan Okosanovič.

V případě, že dnes bude Brno naplno bodovat bude už mít jistotu účasti ve čtvrtfinále playoff z pátého místa. Brňané se vyhnou předkolu především díky povedenému úvodu sezony, v posledních zápasech se Brnu příliš nedaří. Z trojice těžkých zápasů proti Liberci, Kladnu a Karlovarsku vyválčilo jen jediný set. Překvapivá je však poslední porážka na půdě ČZU Praha 1:3.

Nejvíce bodů

277 – Stefan Okosanovič (7. v extralize)

0:0

AERO Odolena Voda: Holčík, Kozlovskij – Shaker, Hadrava, Mikula (C), Licek, Vitjuk – Russel, Carabali – Václavík, Hladík – Turis
    Trenér: Martin Démar

Volejbal Brno: Boula, Červinka – Hrazdira (C), Jakubec, Stanislav, Handlíř – Pražák, Klapal, Pospíchal – Římal, Okosanovič – Weber
    Trenér: Ondřej Marek

Rozhodčí: Alexander Nedbálek – Petr Dušek.

0:0

1:0
    Do prvního setu vstupuje na podání hostující celek, konkrétně kapitán Ondřej Boula. Do vedení jdou ale domácí. Po Boulově servisu útočil tvrdě z hlavního kůlu Mikula.

2:0
    Dmytro Kozlovskij na podání. Odolena Voda přidává druhý bod, ukrajinský nahrávač trefil eso.

3:0
    Parádní vstup do zápasu od domácích. Okosanovič jen odevzdal míč soupeři a to trestá smečí Hladík.

3:1
    Až nyní přichází bod také pro hostující celek. Středem sítě se štěstím boduje Klapal.

3:2
    Michal Hrazdira na podání. Hladík útokem neuspěl, následně smečoval Licek jen do bloku.

4:2
    Michal Hrazdira pokračuje na podání. Nyní už dokázal Mikula přesně přihrát a akci zakončil středem sítě Russell.

4:3
    A právě Marek Mikula je na podání. Z pipu však skóruje velmi snadno Hrazdira.

5:3
    Domácí si drží v úvodu dvoubodové vedení. Martin Klapal našel servisem jen aut.

5:4
    Alexander Russell zatlačil servisem, ale Stanislav dokázal zužitkoval nahrávku z hlavního kůlu.

7:4
    Hladík se prosazuje tvrdou smečí do dlouhé diagonály.

7:5
    A právě domácí univerzál je nyní na podání. Okosanovič se opřel do útoku a vytlouká blok soupeře.

8:5
    Do prvního technického oddechového času jsou domácí s tříbodovým náskokem. Licek smečoval těsně nad blokem do zadní části kurtu.

8:6
    Po servisu Martina Licka hosté snižují ztrátu. Okosanovič znovu vytlouká blok smečí po lajně.

8:7
    Hladík smečí do diagonály neuspěl a to trestá na druhé straně Okosanovič.

8:8
    Srovnáno. Marek Mikula sice smečoval jasně na palubovku, ale před tím je ještě pískána nečistá nahrávka.

9:8
    Nyní už ale podává Jan Pražák jen do sítě.

9:9
    Také na druhé straně Carabali chybuje na podání.

9:10
    Brno se dostala do vedení. Středem sítě nebyl důrazný Russell a toho využívá Okosanovič.

9:11
    Brno i nadále odskakuje. Boulův servis nadělal domácím problémy a Hladík po vysoké nahrávce vyhodil útok do autu. Odolena Voda si bere oddechový čas.

9:12
    Po oddechovém čase pokračoval Ondřej Boula za koncovou lajnou. Ani pauza domácím nepomohla, za Brno se prosazuje Hrazdira.

10:12
    Až teď přichází snížení z pohledu domácího týmu. Boula podává do sítě.

11:12
    A hned je tady také druhý bod pro domácí. Kozlovskij přidává také přímý bod ze servisu.

11:13
    Brno si ale drží potřebné dvoubodové vedení. Kozlovskij servíruje do autu.

12:13
    Michal Hrazdira také přetáhl svůj servis do autu.

12:14
    Mikula výborně zasáhl v poli proti smeči Okosanoviče, ale srbský univezrál dostal ještě jednu šanci a tu již využívá.

12:15
    Brno pokračuje ve zlepšeném výkonu. Martin Klapal trefuje eso o pásku.

13:15
    Domácí se ale rozhodně nevzdávají. Licek skvěle přihrál a toho využívá na středu sítě Russell.

13:16
    Hostující tým vede při druhém technickém oddechovém čase o tři body. Z hlavního kůlu zakončil bleskovou nahrávku Handlíř.

14:16
    Domácím se daří snížit. Okosanovičův servis byl sice tvrdý, ale Mikula ho dokázal zpracovat. Následně blokuje na středu sítě Carabali.

14:17
    Martin Hladík na podání. Nyní už se středem sítě Pražák prosazuje.

15:17
    Licek se na první pokus neprosadil, ale v útoku ho dokázal nahradit Hladík.

16:17
    Odolena Voda se přibližuje na rozdíl jednoho bodu. Licek dává eso.

16:18
    Martin Licek pokračuje na podání. Nyní ale skvěle smečuje po lajně Handlíř.

17:18
    Domácí jsou stále ve hře o první set. Licka nahradil za účelem přihrávky Vitjuk, následně se prosazuje středem sítě Carabali.

17:19
    Místo Carabaliho přišel na podání Holčík. Ten ale servíruje jen do sítě.

18:19
    Stále to je jen o bod. Mikula tvrdou ránou do diagonály nedal bránícím hráčům žádnou šanci.

18:20
    Brno bylo v problémech po nepřesné přihrávce Webera, ale na druhé straně chybuje v útoku Mikula.

18:21
    Brno se dostává možná do rozhodujícího náskoku v prvním setu. Mikula je zablokován. Domácí si berou oddechový čas.

19:21
    Odolena Voda je ještě ve hře o první sadu. Po oddechovém čase přichází servis Bouly do autu.

20:21
    A rázem to je jen o bod. Marek Mikula přitvrdil na podání a Okosanovič po nízké nahrávce smečuje do autu. Také Brno si vybírá oddechový čas.

20:22
    Také Brnu oddechový čas pomáhá. Hostující tým si drží potřebné dvoubodové vedení. Mikulův servis trefil jen anténku.

21:22
    Hladík smečuje téměř proti prázdné síti přesně do středu kurtu.

21:23
    Důležitá výměna jde na konto Brna. Už to vypadalo, že se domácí ubrání, ale poté smečuje Licek z hlavního kůlu do autu.

22:23
    Okosanovič na podání. Srbský univerzál trefuje jen síť.

22:24
    Dva setboly pro hostující celek. Boula skvěle kombinoval středem sítě a Klapal poslal míč nekompromisně na zem.

22:25
    První set jde na konto favorita. Také Kozlovskij vyzval k útoku svého středového hráče, Carabali však smečí bod nedal a to trestá na druhé straně Okosanovič.

22:25
    První set skončil.

0:0
    Začal druhý set.

0:1
    Do druhého setu vstupuje na podání domácí celek. Hrazdira se na první pokus neprosadil, ale z toho druhého již přidává bod pro Brno.

1:1
    Ondřej Boula na podání trefuje jen pásku sítě.

1:2
    Marek Mikula dokázal servisem zatlačit Webera, ale poté smečuje přesně podél lajny Okosanovič.

2:2
    Také druhý set začíná vyrovnaně. Středem sítě se prosazuje Russell.

3:2
    Domácí jdou do vedení. Okosanovič je tentokrát zablokován.

4:2
    A už to je o dva body. Russellův servis funguje na hostující tým. Carabali už měl nad síti jednoduchou úlohu.

4:3
    Hladík měl na ruce další navýšení vedení, ale smečuje jen do bloku.

5:3
    Domácí si ale hlídají nadějné vedení v úvodu setu. Klapal servíruje těsně do autu.

6:3
    A vedení domácího týmu se navyšuje. Handlíř neuspěl na přihrávce, na druhé straně sestřelil smečí Licek Boulu.

6:4
    Brno se ale drží v kontaktu. Okosanovič smečuje tvrdě do ostré diagonály.

7:4
    Stefan Okosanovič přitvrdil na podání, ale domácí kontrují smečí Hladíka přesně do rohu kurtu.

8:4
    Domácí vedou při prvním technickém oddechovém čase dokonce o čtyři body. Hrazdirův pipu skončil jen na bloku Carabaliho.

9:4
    Odolena Voda pokračuje ve svém náporu. Handlíř byl ubráněn v poli stojícím Turisem a poté zakončuje výměnu Hladík. Brno si bere oddechový čas.

9:5
    Až nyní se k bodu probojoval také brněnský tým. Nepřesné podání domácích.

10:5
    Ale Odolena Voda si drží vedení po Handlířově nepřesném podání.

10:6
    Brno se dostává do tempa ve druhém setu. Okosanovič skvěle smečuje do dlouhé diagonály.

10:7
    Jan Pražák se představil na podání. Následně se Brno ubránilo a po útoku Hrazdiry také boduje.

11:7
    Pražák přidal další kvalitní plachtící podání, to však jde jen do sítě.

11:8
    Hostující celek se raduje z dalšího bodu. Domácím se nedaří servis.

12:8
    Boula dokázal zatlačit servisem, ale Licek smečuje nekompromisně z hlavního kůlu.

13:8
    Odolena Voda má nakročeno k zisku druhé sady. Klapal je na středu sítě zablokován.

13:9
    Handlíř musel přihrávat těsně u lajny, následně vytlouká blok Okosanovič.

14:9
    Hrazdira se opřel do servisu, ale domácí odpovídají smečí Hladíka.

14:10
    Brno se opět dostává do tempa. Okosanovič znovu vytlouká domácí dvojblok.

14:11
    A po servisu Martina Klapala je tady snížení. Carabali dostal hodně nízkou nahrávku. Odolena Voda si bere rychle oddechový čas po dvou bodech pro soupeře.

14:12
    Je tady další bod pro hosty. Klapalův servis našel nepřesného Licka a poté smečuje jasně ze středu Pražák.

15:12
    Domácí si ale stále drží nadějné vedení o tři body. Nyní už Klapal na podání chybuje.

16:12
    Odolena Voda vede při druhém technickém oddechovém čase o čtyři body. Okosanovič smečuje po vysoké nahrávce jen do bloku.

16:13
    Brno se pokouší s druhým setem ještě něco udělat. Handlíř smečuje po lajně přesně do rohu.

17:13
    Ale další snížení se již Brnu nedaří. Odolena Voda přidává bod po útoku Okosanoviče jen do bloku.

17:14
    Stále to je jen o tři body. Licek podává jen do sítě.

18:14
    Tadeáš Handlíř se opřel do podání, ale bod jde pro domácí. Mikula se neprosadil, ale nyní už poslal Hrazdira bodovku do autu.

18:15
    Kevin Carabali na podání. Míč jde do daleko do autu.

18:16
    Daniel Římal přišel místo Pražáka na podání. A dokázal domácí rozhodit, Mikula smečuje do bloku.

19:16
    Římal pokračuje na podání. Nyní už ale jeho dělovku zastavila síť.

19:17
    Kozlovskij na servisu. Hrazdira se prosazuje technickým útokem za blok.

20:17
    Ondřej Boula na podání. Domácí odpovídají smečí Hladíka po lajně.

20:18
    Brno je stále na dostřel. Hostující tým boduje po nepřesném servisu Mikuly.

21:18
    Místo Handlíře přichází za účelem bloku Stanislav. Hladík byl ubráněn, ale Okosanovič se neopřel do útoku a poté už přichází bod pro domácí.

21:19
    Stanislav se prosazuje také v útoku. Povedená smeč proti jednobloku.

21:20
    Brno už ztrácí jen jeden bod. Nečistá nahrávka ukrajinského tvůrce hry.

22:20
    Martin Klapal se znovu pokusil zatlačit servisem, ale nyní se již Licek prosazuje útokem kolem bloku.

22:21
    Dramatická koncovka druhého setu pokračuje. Stanislav se znovu prosazuje po bleskové nahrávce.

22:22
    Srovnáno! Stefan Okosanovič dokázal servisem dostat domácí do problémů. To trestá na středu sítě Pražák. Odolena Voda si bere oddechový čas.

23:22
    Stefan Okosanovič pokračuje na podání. Tentokrát se ale už prosazují domácí, Hladík trefil tvrdě Webera.

23:23
    Opět srovnáno. Okosanovič po vysoké nahrávce zvládl situaci a poslal míč na zem.

24:23
    Setbol pro domácí. Hladík se dostává do pohody další úspěšným útokem po lajně.

24:24
    Brno ale bleskově srovnává stav druhého setu. Pražák na středu sítě smečuje na bezblok.

25:24
    Ještě jeden setbol pro Odolenu Vodu. Marek Mikula smečoval zcela jasně proti jednobloku Bouly.

25:25
    Drama pokračuje. Brno se ve druhém setu nevzdává a srovnává po útoku Hrazdiry. Ještě jeden oddechový čas pro domácí celek.

25:26
    Po oddechovém čase se představil na servisu velezkušený Ondřej Boula. Také Brno má k dispozici setbol! Mikula smečoval po vysoké nahrávce do autu.

26:26
    Ondřej Boula pokračuje za koncovou lajnou. Odolena Voda odpovídá smečí Licka do diagonály.

26:27
    Druhý setbol také pro Brno. Weber skvěle přihrál a z toho těžil na hlavním kůlu Okosanovič.

27:27
    Michal Hrazdira na servisu. Odolena Voda odolává, po útoku Licka se raduje ze srovnání.

28:27
    Druhý bod v řadě pro domácí přichází další setbol. Stanislav je na hlavním kůlu zablokován.

28:28
    Ani Brno nechce pustit druhou sadu. Okosanovič vytlouká domácí dvojblok.

29:28
    Martin Klapal na podání. Hladík vytlouká na bloku Stanislava.

29:29
    Znovu je srovnáno. Pražák se prosazuje středem sítě.

30:29
    Drama pokračuje setbolem pro domácí. Okosanovič přetáhl servis do těsného autu.

31:29
    Maratonská druhá sada jde na konto Odoleny Vody. Pražák dostal nahrávku na středu sítě, ale je zablokován Carabalim.

31:29
    Druhý set skončil.

0:0
    Začal třetí set.

1:0
    Domácí vstupují také do třetího setu lépe. Mikula boduje technickým útokem za blok.

1:1
    Dmytro Kozlovskij na servisu. Ukrajinský nahrávač podává jen do sítě.

3:1
    Odolena Voda odskakuje také v úvodu třetího setu. Hrazdirův pipe nebyl důrazný a toho využívá Hladík.

3:2
    Marek Mikula na podání. Handlíř smečuje velmi tvrdě po lajně.

3:3
    Vedení domácím příliš dlouho nevydrželo. Klapal trefuje eso mezi dva hráče.

4:3
    Nyní už se ale prosazují také domácí. Po útoku Russella se Boula k obraně nezmohl.

5:4
    Odoleně Vodě se daří držet si mírný náskok. Okosanovič servisem o pásku domácí nerozhodil, Hladík smečuje s přehledem do dlouhé diagonály.

5:5
    Martin Hladík na podání. Tentokrát již pipe hostům vychází, Hrazdira vytlouká blok.

5:6
    Brno jde dokonce do vedení. Handlíř dokázal dát přímý bod ze servisu.

6:6
    Domácí ale bleskově srovnávají. Licek se z těžké pozice až příliš snadno prosadil proti dvojbloku.

7:6
    Odolena Voda se vrací do vedení. Po nepřesní přihrávce se prosazuje dělovkou Hladík.

7:7
    Vyrovnaný třetí set pokračuje. Brno boduje po nepřesném servisu Licka.

8:7
    Domácí vedou při prvním technickém oddechovém čase nejtěsnějším náskokem, Licek nechal jen servis dopadnout do autu.

9:7
    Po oddechovém čase domácí odskakují. Carabali zatlačil nepříjemným servisem a poté smečuje Okosanovič jen do autu.

9:8
    Kevin Carabali pokračuje na podání. Mikula měl bodovku, ale je zablokován.

9:9
    Ondřej Boula na podání. Russell je při bloku nachytán v síti a je srovnáno.

9:10
    Brno se dostává do vedení. Mikula smečuje z hlavního kůlu znovu jen do bloku.

10:10
    Místo Mikuly přichází do hry Michael Hadrava. Boula pokračoval na servisu, ale nyní se už radují z bodu domácí. Hladík vytlouká blok.

11:10
    Odolena se vrací zpět do vedení. Russell jen lehce uklidil ze sítě nepřesný příjem.

11:11
    Vyrovnaný třetí ser pokračuje. Russell smečuje po nízké nahrávce do autu.

12:11
    Michal Hrazdira na podání. Jeho servis však končí v autu.

12:12
    Hadrava na servisu. Také střídající hráč chybuje podáním do sítě.

13:12
    Přetahovaná o každý bod pokračuje. Hladík si poradil s nekompaktním blokem Brna.

13:13
    Ani jeden z týmů se nemůže ve třetím setu odpoutat. Russell podává daleko do autu.

13:14
    Brno přidává další bod. Carabali na bezblok neuspěl, následně stejně dopadl i Hladík.

14:14
    Domácí ale velmi rychle srovnávají krok s Brnem. Klapal smečuje v jasné pozici jen do sítě.

15:16
    Brno vede při druhém technickém oddechovém čase o bod. Martin Licek napálil servis jen do sítě.

16:16
    Vitjuk přichází do hry místo Licka. Už se zdálo, že jsou domácí zcela mimo hru, ale poté smečuje Klapal jen do bloku.

16:17
    Carabali na servisu. Handlíř technicky přehrál všechny bránící hráče. Odolena Voda si bere oddechový čas.

17:17
    Ondřej Boula na servisu. Odolena Voda srovnává krok. Brněnský nahrávač našel podáním Turise a poté středem boduje Russell.

17:18
    Brno je stále o bod vpředu. Hrazdira se prosazuje po vysoké nahrávce.

18:18
    Hadrava se útokem neprosadil, ale na druhé straně chybuje smečí do autu Okosanovič.

19:18
    Odolena Voda jde do vedení. Hadrava přidává přímý bod ze servisu. A Brno na to reaguje oddechovým časem.

19:19
    Srovnáno. Hadrava výrazně zvolil na podání a to trestá středem Klapal.

20:19
    A právě Martin Klapal je na podání. Servis hostujícího blokaře se ale do kurtu nevešel.

20:20
    Také Russell se představil na podání. Okosanovič našel smečí po lajně díru v bloku.

20:21
    Dva body pro Brno v řadě. Okosanovič zatlačil servisem, poté se prosazuje středem sítě Pražák.

21:21
    Odolena Voda srovnává stav třetího setu. Srbský univerzál pokračoval na podání, ale Vitjuk se prosazuje na útoku.

21:22
    Martin Hladík přepustil místo na servisu Holčíkovi. Brno si ale poradilo s nepříjemnou situací ve velkém stylu, Pražák blokuje Vitjuka. Odolena Voda si bere oddechový čas.

22:22
    Drama bude i v koncovce třetího setu. Carabali vytlouká smečí středem sítě blok soupeře.

22:23
    Tentokrát ale mají navrch hosté. Hrazdira se prosazuje smečí do diagonály.

22:24
    Dva setboly pro Brno. Jan Pražák zatlačil tvrdým servisem a míč končí přesně na zadní lajně.

23:24
    První setbol je smazán. Odolena Voda prodlužuje třetí set smečí Hadravy do zadní části kurtu.

23:25
    Třetí set jde těsně na stranu Brna. Kevin Carabali na podání příliš soupeře nezaskočil, následně se prosazuje z hlavního kůlu Hrazdira.

23:25
    Třetí set skončil.

0:0
    Začal čtvrtý set.

0:1
    Začátek čtvrtého setu začíná lépe hostům. Okosanovič vytlouká nepřipravený blok.

0:2
    A hned to je o dva body. Ondřej Boula dokázal servisem zaskočit domácí, poté smečoval Mikula jen do bloku.

1:2
    Ondřej Boula pokračuje na podání. Tentokrát už ale končí míč v síti.

2:3
    Odolena Voda snižuje náskok soupeře. Po servisu Hrazdiry se nehrálo.

2:4
    Klapal se prosazuje středem sítě a přidává další bod pro Brno.

3:4
    Také čtvrtá sada začíná velmi vyrovnaně. Mikula našel pipem přesně roh kurtu.

4:4
    Srovnáno. Okosanovič nedostal dobrou nahrávku a i proti smečuje do bloku.

4:5
    Až teď přichází bod pro hosty. Marek Mikula smečuje daleko do autu.

4:6
    A další bod pro Brno. Hladík se po vysoké nahrávce neprosadil a to trestá Hrazdira.

5:6
    Brňané pokračují jen nepřesným servisem.

6:6
    Bleskově je srovnáno. Pražák smečuje jen do bloku.

7:7
    Stanislav podává jen do sítě.

8:7
    Odolena Voda je při prvním technickém oddechovém čase ve vedení. Okosanovič vyhodil svou smeč daleko do autu.

8:8
    I ve čtvrtém setu se nedaří týmům odskočit od soupeře. Hrazdira boduje i po smeči ze záklonu.

9:8
    Jan Pražák na servisu. Mikula smečuje tvrdě do dlouhé diagonály.

9:9
    Kozlovskij chybuje servisem do těsného autu.

10:9
    Ondřej Boula se také představil na podání. Středem však snadno boduje Russell.

11:9
    Domácím se daří přidat další bod. Klapal smečuje do připraveného bloku Russella.

11:10
    Teď už ale bodují hosté. Okosanovič vytloukl z velké výšky domácí blok.

11:11
    Srovnáno. Stanislav se prosazuje smečí kolem bloku.

12:11
    Hrazdira znovu na podání, následně se ale prosazuje útokem Russell.

12:12
    Brno znovu srovnává čtvrtou sadu. Okosanovič se štěstím vytlouká blok soupeře.

12:13
    Brno přidává další bod a vrací se do vedení. Klapal dává přímý bod ze servisu. Odolena Voda na to reaguje oddechovým časem.

13:13
    Martin Klapal znovu za koncovou lajnou. Míč ale končí z jeho ruky v autu.

13:14
    Brno se ale dostává znovu do nejtěsnějšího vedení. Postaral se o to tvrdou ránou Okosanovič.

13:15
    Hosté odskakují na dva body. Okosanovič zatlačil servisem a poté je zablokován Hladík.

14:15
    Odolena Voda zastavuje tlak hostujícího týmu. Okosanovič podává do sítě.

15:15
    Vedení hostů však příliš dlouho nevydrželo. Licek dává eso.

16:15
    A další Lickovo eso, tentokrát přesně na postranní lajnu dokonale otáčí čtvrtý set. Je tady druhý technický oddechový čas.

16:16
    Nyní už se hostům podařilo přihrát tvrdé podání domácího smečaře. Následně boduje Okosanovič smečí nad blokem.

17:16
    Stanislav je na podání. Jeho servis jde však jen do sítě.

17:17
    Podobně jako v předchozích třech setech se pokračuje i nyní vyrovnaně.

17:18
    Daniel Římal přišel na servis. Následně zasáhl také v poli a poté už přichází bod Okosanoviče.

18:18
    Srovnáno. Mikula se neprosadil, ale poté hosté chybují v souhře na své straně.

18:19
    Brno je stále o krok vpředu. Boula našel nahrávkou Hrazdiru, který boduje smečí do dlouhé diagonály.

18:20
    A je to o dva body. Po servisu Ondřeje Bouly se Brno dostává do možná rozhodujícího vedení. Mikula smečuje jen do bloku. Odolena Voda si bere oddechový čas.

18:21
    Brno přidává další bod. Russell smečuje po nízké nahrávce jen do sítě.

19:21
    Odolena Voda se ještě snaží se zápasem něco udělat. Pomáhá jí chyba na servisu.

19:22
    Brno si udržuje nadějné vedení. Za hostující tým se prosazuje Hrazdira.

19:23
    Je nejspíše rozhodnuto. Michal Hrazdira trefil tvrdé podání, poté se Brno ubránilo a Okosanovič vytlouká blok.

20:23
    Michal Hrazdira pokračuje na podání. Tentokrát se ale už bodově prosazuje také Odolena Voda.

20:24
    Čtyři mečboly pro Brno. Alexander Russell se představil na podání, ale na smečí Stanislava už domácí nemohli reagovat.

21:24
    Martin Klapal na podání. Odolena Voda ještě žije. Brno mělo k dispozici bodovku na ukončení zápasu, ale Okosanovič vyhazuje míč do autu.

21:25
    Je konec! Brno si odváží z Odoleny Vody všechny tři body. Mikula bod z pipu nedal, na druhé straně dostal nahrávku Stanislav, který protlačil míč skrz blok.

21:25
    Čtvrtý set skončil.

0:0
    Brno nepodalo vůbec přesvědčivý výkon, ale i tak si odváží z palubovku posledního celku tabulky všechny tři body.

Úvod první sady Brnu nevyšel podle představ, postupem času se ale hosté dostávali do kontaktu a ve střední pasáži se dostali před soupeře a tento malý náskok udrželo až do konce. Druhá sada i třetí sada byla od začátku až do konce absolutně vyrovnaná, koncovku druhého urvala Odolena Voda, naopak třetí set šel pro zlepšeném výkonu pro Brno. Také Čtvrtá sada byla dlouho vyrovnaná, ale od druhého technického oddechového času hosté zabrali a vytvořili si rozhodující náskok.

Brno tak má dvě kola před koncem jisté páté místo v extraligové tabulky. Odolena Voda má stále ještě šanci přeskočit předposlední Benátky nad Jizerou. (19:06:01)