Chabarovsk – Vladivostok 5:3 (kon.) | Omsk – Novosibirsk 1:2 (1:3 po s.n.) | Jekatěrinburg – Čeljabinsk 1:3 (kon.)
Magnitogorsk – Chanty-Mansijsk 4:0 (kon.) | Ufa – Soči 3:1 (kon.) | Kazaň – N.Novgorod 5:2 (kon.)
Nižněkamsk – Toljatti 0:4 (kon.) | CSKA Moskva – Čerepovec 1:4 (kon.) | Minsk – Riga 5:3 (kon.)
Jokerit – Petrohrad 5:3 (kon.) | Viťaz – HC Slovan 5:3 (kon.) | Spartak Moskva – Jaroslavl 0:2 (kon.)
po s.n. (1:3)
Avangard Omsk
1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
HC Sibir Novosibirsk
Úterý 27.02.2018, 14:00 • Omsk Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Avangard Omsk a HK Sibir Novosibirsk.

HK Sibir Novosibirsk je v tabulce na sedmém místě. Má bilanci 23-7-2-22 a získal 84 bodů. Z posledních pěti zápasů vyhrál všechny. Poradil si s Ladou 1:0, Jekatěrinburgem 3:0, Ladou 2:0 a Barysem Astanou 3:2 a 4:3.

Avangard Omsk je v tabulce na osmé pozici s 85 body a bilancí 21-7-7-19. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si s Omskem 6:3 a 3:2. Nestačil na Čeljabinsk 1:3, Novgorod 0:2 a Čerepovec 0:2.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Meňšikov, J. Medveděv, Berezin, Čudinov, Minejev, Martynov, Chochlov – Košelev, I. Michejev, K. Semjonov – Rau, Sundström, Chochrjakov – Fisenko, Lemťugov, Kugryšev – Stas, A. Galimov, Pěrežogin.

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Krasikov) – K. Alexejev, Vereščagin, Jermakov, Morozov, Demidov, Ignatovič, Al. Makarov – Zackrisson, Bergström, Enlund – Osnovin, Sannikov, Šarov – Tičar, Sigarjov, Pervušin – Arťomov, Zyrjanov, J. Bodrov.

Rozhodčí: Odins, Sidorenko – Šišlo, Šalagin.

V Omsku vládne tuhá zima, minus 14 stupňů a polojasno. Za několik málo okamžiků zápas začne.

00:01

00:14
    Zápas začíná v poklidném tempu. Domácí hrají v černém, hosté v bílém.

00:53
    Andrej Jermakov rozehrává od své branky, ale do výraznější střelecké pozice se propracovat nedokázal.

01:13
    Vjačeslav Osnovin hlídkoval před domácí brankou, jeho rána byla hodně nepřesná.

01:30
    Slyšet jsou zejména hostující fanoušci, kteří sborově skandují Sibir, Sibir.

01:55
    Nikolaj Lemťugov byl připravený na střelu, jeho rána ale byla hodně nepřesná, následně puk dostala hostující obrana do bezpečí.

02:25
    Nikolaj Lemťugov se dostal do zakončení, střelu z úhlu dokázal brankář Alexander Salák vytěsnit mimo branku.

02:48
    Puk je za domácí brankou, oba celky střídají.

03:00
    Andrej Stas poslal puk na modrou, odkud přišla střela. Ta ovšem minula branku.

03:53
    Patrik Zackrisson pálil z mezikruží nad, jeho rána nebyla špatná, ale scházela přesnost.

04:13
    Hra je přerušena, vhazovat se bude před domácí brankou. Hosté se dostali do tlaku, ale hru přerušuje zákrokem Oleg Šilin.

04:43
    Alexandr Pěrežogin se propracoval do střelecké pozice, ale minul. Následně vychytal Salák dalšího soupeře. Nebezpečně pálil Michail Fisenko.

05:42
    Alexandr Pěrežogin dobře vypáli, jeho ránu znovu kryje brankář Sibiru.

06:00
    Jevgenij Bodrov vedl útočnou akci hostů, ale obrana jej nenechala vypálit.

06:31
    Oleg Šilin kryje kotouč, hra je přerušena. Komerční přestávka. Sledujeme rychlý hokej.

07:10
    Mnoho šancí momentálně k vidění není. Jegor Martynov zůstává ležet po souboji s protihráčem na hrací ploše.

07:50
    Vhazovat se bude ve středním pásmu. Optickou převahu mají hráči Omsku.

08:10
    Alexander Salák vyjel za svou branku, odkud rozehrává. Rozehra jeho týmu nebyla dobrá, a tak se píská icing.

08:36
    Další icing, Sibir je nyní pod velkým tlakem domácích hokejistů.

09:21
    Alexander Salák musel zasahovat proti domácí střele ze středního pásma.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, převahu mají hokejisté Omsku, ale nemohou překonat hostující obranu v čele s brankářem.

10:50
    Novosibirsk se propracoval do útočného pásma. Jonas Enlund vypálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná.

11:37
    Ansel Galimov byl připravený na střelu, kotouč mu sjel po hokejce, a tak nezakončil.

12:35
    Dmitrij Kugryšev bojuje za brankou hostů o puk. Obrana v bílém si dokázala nejprve poradit. Akce Omsku pokračovala dál. Maxim Berezin pálil od modré a betonem Salák vykopl.

13:20
    Chad Rau skvěle vypálil ze strany, jeho projektil snadno kryje brankář Alexander Salák. Komerční přestávka.

13:50
    Chad Rau byl před brankou připravený na střelu, ale puk nezpracoval podle svých představ.

14:40
    Ani jeden celek se nežene, mnoho šancí momentálně k vidění není.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině. Převahu má stále domácí celek, který si ale nemůže vypracovat výraznější šanci.

15:56
    Rok Tičar přihrál ve svém obranném pásmu souboj o puk, a tak mohl hrát domácí Chad Rau. Do zakončení se nedostal.

16:20
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Sibiru.

16:42
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Gleb Zyrjanov – 2 min., faul loktem).

16:42
    První přesilovou hru v zápase mají k dispozici hokejisté Omsku.

17:44
    Semjon Košelev jemně tečoval kotouč před brankou, ale i tak dokázal brankář zasáhnout.

18:03
    Ilja Michejev pálil z předbrankové pozice, výborně zasáhl český brankář ve službách Sibiru.

18:42

19:00
    Vladimir Pervušin zakončoval z kruhu, jeho ránu vyrazil mimo branku Oleg Šilin.

19:16
    Probíhá poslední minuta hry, aktivnější jsou domácí, Jevgenij Medveděv minul.

19:37
    Další rána Omsku od modré čáry byla zblokovaná.

19:46
    Už se nic nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po první třetině platí bezbrankový stav. Více ze hry měl domácí celek, ale nedokázal své šance ani přesilovou hru proměnit.

20:01

20:01
    Zápas, ve kterém čekáme na úvodní branku, pokračuje druhou třetinou.

20:30
    Stěpan Sannikov se jako první hráč dostal do střelecké pozice, rozhodl se pro přihrávku na Šarova, která ale byla nepřesná.

21:20
    Rok Tičar se dostal do velké šance. Nahazoval kotouč od mantinelu a domácímu brankáři propadl výstrojí až na brankovou čáru. Tam jej zastavil obránce Omsku a nahrnul jej pod brankáře.
    21:20 Tičar a jeho šance.

21:41
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Michail Fisenko – 2 min., podražení).

22:00
    Přesilovku hrají hosté, ale zatím se nemohou stabilněji dostat do útočného pásma.

22:20
    Patrik Zackrisson dostal hru do útočného pásma, v akci pokračuje Ivan Vereščagin.

22:42
    Andrej Jermakov pálil mimo branku od modré čáry.

23:00
    Polovina přesilové hry je minulostí. Sibir si zatím výraznější šanci nevypracoval.

23:16
    Andrej Jermakov vypálil a jeho projektil končí nad brankou. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

23:40
    Ilja Morozov se dostal po chybě domácí obrany do brejku, ale svou šanci proměnit nedokázal. Dobře zasáhl brankář Oleg Šilin.

24:36
    Domácí hokejisté rozehrávají od své branky, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky a bavit.

24:53
    Alexander Salák přerušuje hru, vhazovat se bude v útočném pásmu domácích.

25:34
    Jonas Enlund měl na hokejce první branku zápasu, ale z mezikruží poslal kotouč příliš vysoko.

26:00
    Novosibirsk měl nyní velkou šanci, ale obrana domácích v čele s brankářem si dokázala výborně poradit. Sibir proti první třetině zlepšil hru a má více ze hry.

26:30
    Dmitrij Kugryšev pálil z první rychle po přechodu do útočného pásma, jeho pokus byl zblokovaný.

-74:48
    Alexander Bergström neproměnil svou šanci, a tak se rychle musel vracet Alexandr Makarov, aby domácí neměli k dispozici brejk.

28:06
    Hra se bez výraznější šance přelévá ze strany na stranu. Převahu sice má Sibir, ale domácí brankář podává velmi dobrý výkon.

29:00
    Alexander Salák podržel své spoluhráče, kotouč udržel před brankovou čárou. Následně se za jeho brankou strhla šarvátka, kterou uklidnili sudí.

29:04
    Další práce pro českého brankáře ve službách Novosibirsku.

29:36
    Hosté rozehrávají od své branky, Gleb Zyrjanov se dostal do zakončení, ale jeho pokus byl hodně nepovedený.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry, sledujeme rychlý hokej. Nyní jsou to domácí, kteří mají převahu.

31:27
    Sibir právě vstřelil branku!
    Hostující celek se krátce po polovině zápasu dostává do vedení. Střelu STĚPANA SANNIKOVA domácí brankář neviděl, a tak kotouč zapadl do sítě. Sibir vede. Asistence: Alexander Šarov.
    31:27 Stěpan SANNIKOV - 0:1

32:26
    Avangard právě vstřelil branku!
    Velmi rychle je vyrovnáno. Po bleskové akci se také prosazuje domácí celek. JEGOR MARTYNOV stál na konci pohledné kombinace, kterou zakončoval střelou na vzdálenější tyč. Asistence: Kirill Semjonov a Maxim Čudinov.
    32:26 Jegor MARTYNOV - 1:1

32:55
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Konstantin Alexejev – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

33:40
    Hostující brankář přerušuje hru, vhazovat se bude před brankou Sibiru.

34:12
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Nikolaj Demidov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

34:12
    Delší přesilovou hru pět na tři mají k dispozici domácí. I druhý hráč Sibiru usedl na trestnou za zdržování hry.

34:22
    Omsk hraje přesilovku pět na tři, Jevgenij Medveděv nepřesně vypálil.

34:40
    Jevgenij Medveděv působí jako mozek této přesilové hry.

34:56
    Alexandr Makarov skvěle zblokoval střelecký pokus Jevgenije Medveděva. Tak nakonec výborný zákrok předvedl brankář Alexander Salák.

34:56
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Semjon Košelev – 2 min., krosček).

35:04
    Přesilovka pět na tři z pohledu domácích pokračuje dál.

35:27
    Hráči Avangardu se usadili v útočném pásmu a pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře.

35:50
    Hosté vyvážejí kotouč ze svého pásma, šetří tak cenné vteřinky oslabení.

36:12
    Hosté hrají ve čtyřech.

36:47
    Alexandr Pěrežogin dobře vypálil, jeho rána Salákovi vypadla, ale puk skončil před brankovou čárou. O zbytek se postarali obránci.

36:56
    Domácí celek hraje v plném počtu.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

37:40
    Alexander Salák rozehrává od své branky, následně ale jeho spoluhráči přišli o puk, a tak hrají domácí.

37:55
    Jevgenij Medveděv vede další domácí protiakci. Pjotr Chochrjakov nedokázal kotouč dobruslit, a tak hraje obrana Sibiru.

38:00
    V poklidném tempu se dohrává závěr druhé třetiny, ve které jsme viděli dvě branky.

38:35
    Ilja Morozov zakončoval od modré čáry, jeho střelecký pokus zblokoval domácí obránce.

39:31
    Omsk se pokouší vypracovat si ještě nějakou šanci, obrana Novosibirsku pro toto počínání nemá pochopení.

39:50
    Ansel Galimov nadvakrát zakončoval, s jeho pokusy si brankář poradil.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Hostující celek se ve druhé třetině dostal do vedení, domácí hráči k velké radosti fanoušků dokázali rychle vyrovnat. Po čtyřiceti minutách tak platí nerozhodný stav.

40:01

40:30
    Kirill Semjonov vybojoval kotouč v obranném pásmu, a tak překazil akci soupeře.

41:44
    Alexander Salák kryje kotouč po střele domácího hráče. Zakončoval Dmitrij Kugryšev ihned po vhazování.

42:20
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Vitalij Meňšikov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Ansel Galimov – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Gleb Zyrjanov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Konstantin Alexejev – 2 min., hrubost).

44:15
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, stav zápasu je vyrovnaný. Hraje se o nadvládu ve středním pásmu.

44:30
    Chad Rau vypálil z dobré pozice, jeho projektil kryje brankář Alexander Salák.

44:35
    Omsk má převahu a pokouší se vstřelit vedoucí branku.

45:55
    Hostující celek se dostal do útočného pásma, o střelu se pokoušel Vjačeslav Osnovin. Puk ale nedokázal zpracovat.

46:12
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Vitalij Meňšikov – 2 min., podražení).

46:37
    Přesilovou hru nyní hrají hostující hokejisté, ale nemohou se stabilněji dostat do útočného pásma.

47:02
    Stěpan Sannikov hledal před brankou spoluhráče. Po rychlé kombinaci se k němu puk znovu dostat a následná střela postrádala přesnost.

48:09
    Hra je nyní přerušena pro postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

48:12

48:42
    Sledujeme nyní aktivní hru Omsku, které se pokouší vstřelit vedoucí branku zápasu. Zatím ale obrana Sibiru podává dobrý výkon.

49:37
    Nyní se do šance dostal hostující celek, z mezikruží zakončoval Ilja Morozov. Oleg Šilin jeho pokus dokázal ramenem zastavit.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, nyní znovu přerušuje hru jistým zákrokem Alexander Salák.

50:58
    Bude se vylučovat, ponechaná výhoda končí.

50:58
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Ansel Galimov – 2 min., nedovolené bránění).

51:15
    Početní výhodu nyní mají k dispozici hokejisté Sibiru, kteří tak mohou vstřelit vedoucí branku v tomto zápase.

52:01
    Hostující celek sice kombinuje v útočném pásmu, ale nemůže se dostat do výraznější šance.

52:36
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Patrik Zackrisson – 2 min., nedovolené bránění).

54:01
    Výraznější šanci si v přesilové hře domácí celek vypracovat nedokázal.

55:01
    Do konce třetí třetiny zbývá pět minut a stav zápasu je stále vyrovnaný.

55:33
    Maxim Minejev překazil zajímavě vypadající akci hostujícího celku.

55:54
    Semjon Košelev se musí vracet pro kotouč, zakázané uvolnění se pískat nebude.

56:20
    Johan Sundström vedl domácí útočnou akci, pokoušel se o zakončení také Kirill Semjonov, jenže jeho rána byla zblokovaná.

56:50
    Novosibirsk za pomoci českého brankáře dokázal zastavit nepříjemně vypadající útočnou akci domácích. Alexander Salák kryje ránu Raua.

57:30
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme rychlý hokej.

58:00
    Oznámeny byly poslední dvě minuty hry ve třetí třetině, puk mají za svou brankou hosté.

58:38
    Oleg Šilin si dokázal poradit s šancí Sibiru. Výborně se také vracel Jevgenij Medveděv, který překazil Glebu Zyrjanovi zakončení.

58:53
    Maxim Berezin rozehrává od své branky, sledujeme poklidnou pasáž hry.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině a převahu má hostující celek, který také útočí.

59:32
    Michail Fisenko se položil do střely soupeře od modré čáry, Ivan Vereščagin nedokázal ohrozit domácího brankáře.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Ve třetí třetině měl více ze hry střelecky aktivnější domácí celek. Ale ani jedna střela se neujala, a tak uvidíme prodloužení.

60:01

60:01
    Prodloužení tři na tři začíná.

60:24
    Hostující celek se dostal do útočného pásma. Alexander Bergström zakončoval a jeho ránu snadno kryje domácí brankář.

60:40
    Domácí hokejisté rozehrávají od své branky, snaží se poprvé v prodloužení dostat do šance. Ansel Galimov zakončoval a jeho pokus kryje Salák.

61:40
    Mnoho šancí prodloužení nenabízí, sledujeme takticky vedený hokej.

61:57
    Jevgenij Medveděv dobře vypálil, hostující brankář byl pozorný.

62:38
    Hra se bez výraznější šance přelévá ze strany na stranu.

63:00
    Probíhají poslední dvě minuty prodloužení.

63:03
    Johan Sundström po odpískání dohrál souboj, za což inkasoval několik úderů od soupeře.

63:46
    Zdá se, že prodloužení nerozhodne, a tak uvidíme nájezdy. Nyní byl nepřesný Semjon Košelev.

64:08
    Alexander Bergström dobře vypálil a jeho projektil kryje domácí Oleg Šilin.

64:25
    Alexander Salák drží kotouč po střele, kterou vyslal obránce Maxim Čudinov.