Topoľčany – Skalica 1:0 (po pr.) | Prešov – Michalovce 4:0 (kon.)
HC Prešov
4:0 (2:0, 1:0, 1:0) Stav série: 2:1
HK DUKLA Ingema Michalovce
sk Úterý 27.02.2018, 18:00 • Zimný štadión, Prešov • 1. liga play-off (SR) • Semifinále

Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (20:17:36)

HC Prešov Penguins získal veľmi dôležité víťazstvo a už zajtra bude mať na domácom ľade šancu rozhodnúť celú sériu. Dominik Riečický vychytal čisté konto, dva góly strelil Vladyslav Gavrik.

59:33
    Prešov v útočnom pásme, stretnutie sa už iba dohráva.

58:39
    Domáci fanúšikovia sú už na nohách a potleskom ďakujú svojim miláčikom, ktorí dnes vyhrajú.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty zápasu.

57:12
    Riečický vytiahol perfektný zákrok a stále drží nulu. Sám sa pred ním ocitol Mesaroš, gól nedal.

56:37
    Zakázané uvoľnenie HC Prešov Penguins.

55:52
    Prešov sa dlho držal pri puku v útočnom pásme, znova to bolo iba na to, aby naťahovali čas.

54:49
    Linet ani Kolba svojimi nahodeniami brankárovi súpera problémy nenarobili, Prešov bez problémov dostal puk do bezpečia.

54:12
    Michalovce sa nevedia dostať zo svojho pásma, Prešov veľmi dobre bráni už v útočnej tretine.

53:26
    HK Dukla Ingema Michalovce naďalej aktívnym tímom. Aj napriek nepriaznivému stavu sa snaží útočiť a robiť problémy Prešovu.

52:39
    Tím HC Prešov Penguins dal gól!
    Zdá sa, že je definitívne rozhodnuté, pretože domáci získali puk v strednom pásme, prešli pred bránu a VLADYSLAV GAVRIK nedal prudkou strelou Trenčanovi šancu.

51:28
    Prešov sa udržal v útočnom pásme, bolo to skôr kvôli tomu, aby natiahol čas ďaleko od svojej brány. Nie, aby zakončoval za každú cenu.

50:32
    Peter Valent sa so spoluhráčom rútil do šance dvoch proti jednému, kmeňový hráč HC ´05 iClinic Banská Bystrica si zabudol puk.

50:10
    Domáci dostali puk za bránu súpera, oba tímy striedajú. Michalovce následne založili ďalší útok.

49:28
    Znova rovnaký obrázok. Hráči hostí sa síce snažia, avšak domáci ich vytláčajú k mantinelom.

48:35
    Domáci veľmi dobre dostúpili hráčov na svojej modrej, inak by prišlo nejaké zaujímavé nahodenie od modrej čiary.

47:41
    Hopkovič sa ako obranca sa dostal do dobrej pozície, jeho strela mierila tesne vedľa brány Trenčana.

47:00

46:43
    Prešovčania sa síce dostali do útočného pásma, tam ich kombinácia neviedla k žiadnemu zakončeniu.

46:08
    HK Dukla Ingema Michalovce usadený v útočnom pásme, Riečický a jeho obrancovia nemusia zasahovať, nakoľko žiadne strely neprišli.

45:23
    Korenko sa dvakrát pokúsil nahodiť puk na bránu súpera, ani raz ju netrafil. Druhý pokus šiel dokonca na ochrannú sieť.

44:30
    Prešovu sa darí v týchto chvíľach kontrolovať hru, hostia nevedia prejsť k ničomu zaujímavému.

43:17
    Domáci v plnom počte.

42:22
    Hančák vystrelil z diaľky na bránu. Riečický puk skrotil a okamžite ho poslal cez všetky čiary.

41:59
    Prešov sa bráni zatiaľ veľmi dobre, Michalovce sa dnes typicky nevedia dostať v presilovke do zakončenia.

41:17
    Vylúčenie v tíme HC Prešov Penguins (Hopkovič – 2 min., hákovanie).

40:22
    Hostia začínajú tretinu aktívne, nahodenia od modrej čiary však Riečického neohrozili.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

HK Dukla Ingema Michalovce sa dnes môže aj hodiť o zem, ale ten gól nie a nie padnúť. Vyzerá to tak, že domáci chcú dať hosťom šancu znížiť, lenže tí sa vlastnou nemohúcnosťou nevedia presadiť. HC Prešov Penguins bol v druhej tretine vylúčený štyrikrát, dokonca mali hostia možnosť hrať presilovku 5 na 3, avšak tú po piatich sekundy sami zničili. Aj preto Gavrik v poslednej minúte zvýšil už na 3:0.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:36
    Domáci sa počas presilovky dostali do prečíslenia dvoch proti jednému, ale VLADYSLAV GAVRIK to skúsil sám a trafil krásne do rohu brány.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:39
    Obrovská šanca domáceho Prešova ostáva nevyužitá. Martin Palko teraz zahodil nemožné.

38:08
    Mašlonka sa počas oslabenia dostal k strele, jeho zakončenie dokázal Riečický chytiť.

37:44
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Hančák – 2 min., nedovolené bránenie).

37:32
    Ďalšia rýchla kombinácia hostí končí zákrokom Riečického, nedôrazné zakončenie na neho vyslal Balko.

36:38
    Ivan Brezniak dostal krásnu prihrávku do útočného pásma a rútil sa sám na Riečického, ale Michalovce ani z tohto neskórovali.

36:01
    Hostia v plnom počte.

35:14
    Palko sa pokúsil o strelu od modrej čiary, našiel iba pripravených hráčov súpera.

34:26

34:01
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Hamráček – 2 min., nedovolené bránenie).

33:25
    Hostia rozostavení v útočnom pásme, štvorčlenný obranný val Prešova to zvláda.

32:58
    Prešov začína oslabenie veľmi dobre, už dvakrát poslal puk za bránu Trenčana.

32:26
    Vylúčenie v tíme HC Prešov Penguins (Novický – 2 min., podrazenie).

32:23
    Riečický nemusel zasahovať proti strele od mantinelu, avšak nebolo mu všetko jedno, nakoľko puk bol tečovaný tesne vedľa jeho brány.

31:49
    HC Prešov Penguins v plnom počte.

31:22
    Valečko poslal nepríjemný pokus švihom, Riečický na všetko videl a dokázal zasiahnuť.

30:43
    Michalovce sú v druhom dejstve veľmi aktívne, ani v presilových hrách sa im ale nedarí poriadne ohroziť bránu súpera.

29:49
    Vylúčenie v tíme HC Prešov Penguins (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Komloš.

29:46
    Prešov sa nedostal do útočného pásma, snaha o kombináciu skončila na útočnej modrej čiare.

29:09
    Mesaroš sa tlačil do dobrej pozície pred bránu súpera, avšak zakončiť sa mu medzi tri žrde neporadilo.

28:33

28:24
    HK Dukla Ingema Michalovce hrá s piatimi hráčmi.

28:19
    HC Prešov Penguins hrá s piatimi hráčmi.

28:09
    HC Prešov Penguins hrá so štyrmi hráčmi.

27:41
    Bylina sa v oslabení dostal do šance z krídla, mieril iba do vyrážačky Trenčana.

27:13
    Dobre zahraná kombinácia Michaloviec priniesla zakončenie Erika Piataka z povedľa bránkoviska, Riečický zasiahol.

26:47
    Hančák poslal poriadne tvrdú strelu od modrej čiary, Riečický puk len vyrazil.

26:24
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Linet – 2 min., hákovanie).

26:19
    HK Dukla Ingema Michalovce bude hrať minútu a 50 sekúnd presilovku o dvoch hráčov.

26:19
    Vylúčenie v tíme HC Prešov Penguins (Palko – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

26:09
    Vylúčenie v tíme HC Prešov Penguins (Mačkovič – 2 min., sekanie).

25:59
    Valent získal puk vo svojej tretine a dlhou prihrávkou hľadal v sľubnej pozícii Mikoláška, tomu kus čiernej gumy ušiel.

25:13
    Brezniak strieľal z dobrej pozície spomedzi kruhov, Riečický si vykorčuľoval a jeho pokus zachytil.

25:07

24:34
    Solomončak sa dostal cez Pavúka k bráne, avšak vzápätí za ňu. Prihrával ešte späť, spoluhráčov nenašiel.

23:53
    Hosťujúci hráči javia čoraz väčšiu snahu so stretnutím niečo urobiť, a tak kombinujú v útočnej tretine.

23:02

22:36
    Veľká šanca na hosťujúcej strane. Najskôr vo veľkej šanci strieľal Hamráček spomedzi kruhov tesne vedľa a potom Rusina nedokázal zasunúť puk do odkrytej časti brány.

22:01
    Prešovčania sa za bránou súpera nedostali do lepšej streleckej pozície, Michalovce vyhodili do stredného pásma.

21:18

20:53
    Michalovce sa držia v útočnom pásme počas skrátenej presilovky, avšak Riečický nemá v podstate žiadnu prácu.

20:10

20:01
    Začala sa druhá tretina.

HC Prešov Penguins mal vynikajúci štart do zápasu, pretože sa presadil už v prvej minúte Šimčák a v tretej Baláž, takže domáci majú pred zvyškom stretnutia veľmi dobrú pozíciu.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:18
    Vylúčenie v tíme HC Prešov Penguins (Mikolášek – 2 min., hákovanie).

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:49
    Prešov sa síce usadil v útočnom pásme, ale nepodarilo sa mu výraznejšie ohroziť bránu súpera.

18:10
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Deyl – 2 min., hákovanie).

18:10
    Trenčan zasiahol proti dobrej strele od modrej čiary, puk dostal pred seba, kde sa však Babynets k dorážke nedostal.

18:06
    Zakázané uvoľnenie HK Dukla Ingema Michalovce.

17:33

16:59
    Linet ani Bánovský sa nedostali k presnejším zakončeniam, na opačnú stranu potiahol kontru Valent a strieľal celkom dobre do rohu, Trenčan zasiahol.

16:25
    Bylina sa spomedzi kruhov po otočke dostal k strele, z dobrej pozície za pomoci teču súpera mieril na ochrannú sieť.

15:50

15:16
    Bylina zastavil snahu Kolbu na modrej čiare a poslal puk ďaleko do prešovskej brány.

14:44
    Z mierneho uhlu to cez obrancu súpera skúsil Jokeľ, Riečický mal bližšiu tyč pokrytú.

14:11
    Domáci hráči vyhadzujú puk cez všetky čiary.

13:50
    Vylúčenie v tíme HC Prešov Penguins (Šimčák – 2 min., sekanie).

13:14
    Hamráček poslal strelu cez obrancu tesne nad bránu, vzápätí sa po čistom zákroku obrancu Prešova ocitol na ľade.

12:44
    Igor Halás sa dostal pred bránkoviskom súpera k nahodenému puk. Bol sám pred Riečickým, ale ten predviedol skvelý zákrok lapačkou.

11:58
    Hopkovič strieľal po buly poriadne tvrdo z prvej, bránu Trenčana tesne minul.

11:57
    Zakázané uvoľnenie hráčov HK Dukla Ingema Michalovce.

11:22
    Nahodenie zľava pred bránu Prešova sa odrazilo priamo k Riečickému, ktorý bez problémov zasiahol.

10:51
    Hopkovič dostal pukom nepríjemne do nohy a s problémami odišiel na striedačku.

10:41
    Tentoraz si tímy role vymenili a stalo sa presne to isté, čo pred chvíľou. Len naopak.

09:54
    Hostia dlhou kombináciou znova v útočnom pásme nevymysleli nič, prechod Prešova do útoku taktiež neskončil strelou.

09:09
    Baláž dostal puk spoza brány v podstate pred ňu, z mierneho uhlu nasmeroval puk k bližšej žrdi do Trenčana.

08:44
    Hostia sa snažia niečo vymyslieť v útočnej tretine. Puk majú na hokejkách častejšie, ale k strele to nevedie.

07:41
    Peter Valent sa dostal z obranného pásma krásne do toho útočného, avšak jeho pokus z uhlu zastavil brankár Trenčan.

07:06

06:16
    Od modrej poslal tvrdú strelu Kolba, brankár Riečický dokázal puk dostať do bezpečia.

05:42
    Hra sa prerušuje v útočnom pásme kvôli postaveniu útočiaceho hráča v bránkovisku. Michalovce sa zatiaľ v presilovke do ničoho nedostali.

05:06
    Vylúčenie v tíme HC Prešov Penguins (Chalupa – 2 min., nedovolené bránenie).

04:34
    Z dobrej pozície to skúšal aj Hamráček, nepodarilo sa mu puk nasmerovať medzi tri žrde.

04:16
    Radek Deyl dostal puk zo svojho pásma až do toho útočného, prudký pokus chytil Riečický.

03:40
    Mašlonka dostal puk medzi kruhy, jeho strela bola okamžite zablokovaná a puk na bránu Riečického neprešiel.

02:48
    Oddychový čas hostí.

02:48
    Domáci sa dlho držali v útočnom pásme, avšak Trenčan ich nedôrazné pokusy chytal. Až prišla strela od modrej čiary. Puk sa odrazil pred prázdnu časť brány, kde už MARCEL BALÁŽ nemal problém doraziť puk.

02:06

01:38
    Brezniak sa pokúšal zakončiť v tretine súpera, lenže bol osamotený a nepodarilo sa mu poslať puk na bránu.

01:04
    Michalovce sa pokúsili o rýchlu odpoveď, ale aj keď sa usadili v útočnom pásme, tak zakončiť nedokázali.

00:31
    Domáci prešli do rýchleho protiútoku, ktorý skončil rýchlym gólom. DOMINIK ŠIMČÁK sa ocitol pred bránou a ponad ruku brankára Trenčana otvoril skóre.

00:21
    Hostia sa pokúsili o rýchlu akciu, dlhá prihrávka do tretiny súpera skončila zákrokom Riečického.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HC Prešov Penguins: Riečický (Spodniak) – Pavúk, Palko, Novický, Hopkovič, Komloš, Mačkovič, Ferenc, Gábor – Krajňák, Šimčák, Baláž – Babynets, Bylina, Gavrik – Pulščák, Valent, Mikolášek – Chalupa, Prokop, Kotzman

HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan (Juríček) – Valečko, Hančák, Kolba, Deyl, Rusina, Meliško, Korenko – Halás, Linet, Solomonchak – Mašlonka, Piatak, Jokeľ – Brezniak, Toma, Hamráček – Mesaroš, Balko, Banovský

Rozhodca: Valach, Orolín – Holienka, Hanko.

Semifinálová séria dvoch východoslovenských tímov sa po stretnutiach v Michalovciach presúva do Prešova za vyrovnaného stavu 1:1, takže oba tímy majú rovnakú šancu na postup do finále.

V prvom stretnutí sa tešil Prešov, ktorý dokázal zvíťaziť 3:2 aj napriek tomu, že dvakrát prehrával. V oboch prípadoch však vyrovnal a nakoniec v 57. minúte rozhodol stretnutie Chalupa.

Druhé meranie síl však skončilo lepšie pre Duklu. Tá mala perfektný vstup do zápasu, v siedmej minúte bolo 2:0, v dvadsiatejdruhej dokonca 3:0 a prakticky rozhodnuté. Hostia síce znížili na 3:1, no po góle Balka prišla zo strany Prešova už iba kozmetická úprava na konečných 4:2.

HC Prešov Penguins skončil v základnej časti na treťom mieste so ziskom 101 bodov. Vo štvrťfinále si poradil s HC Osmos Bratislava presvedčivo 3:1 na zápasy (5:1, 3:1, 1:2, 3:2pp).

HK Dukla Ingema Michalovce skončil v základnej časti druhý, získal 106 bodov a na prvú Skalicu stratil štyri. Vo štvrťfinále Michalovce postúpili cez Spišskú Novú Ves (3:0) po výsledkoch 4:1, 9:2, 7:3.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Matej Kubove

Branky a nahrávky: 1. Šimčák (Baláž, Pavúk), 3. Baláž (Krajňák, Novický), 40. Gavrik (Palko, Prokop), 53. Gavrik (Babynets, Bylina)

HC Prešov: Riečický (Spodniak) – Pavúk, Palko, Novický, Hopkovič, Komloš, Mačkovič, Ferenc, Gábor – Krajňák, Šimčák, Baláž – Babynets, Bylina, Gavrik – Pulščák, Valent, Mikolášek – Chalupa, Prokop, Kotzman
    HK DUKLA Ingema Michalovce: Trenčan (Juríček) – Valečko, Hančák, Kolba, Deyl, Rusina, Meliško, Korenko – Halás, Linet, Solomonchak – Mašlonka, Piatak, Jokeľ – Brezniak, Toma, Hamráček – Mesaroš, Balko, Banovský

Rozhodčí: Valach, Orolín – Holienka, Hanko