po penal. (4:2)
Les Herbiers VF
0:0 (0:0)
Racing Lens
Úterý 27.02.2018, 21:00 • Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau (Nantes) • Francouzský pohár • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Francouzská pohárová soutěž píše své pokračování prvním čtvrtfinálovým duelem, který obstará souboj Les Herbiers VF – Racing Club De Lens.
    O postup do semifinále si to obě mužstva rozdají na Stade de la Beaujoire v Nantes

Klub, který příští rok oslaví sté výročí svého založení, prožívá nejlepší období od svého vzniku. V sezoně 2015/16 poprvé v historii postoupil do třetí nejvyšší soutěže a letos by to rád dotáhl daleko v poháru. Osmifinálový los mu přisoudil cestu do Auxerre, ze které se vrátil s překvapivou výhrou 3:0.

Racing Club De Lens

Druholigový Lens se do čtvrtfinálové fáze probojoval přes Troyes, tedy celek hrající v Ligue 1 o záchranu. Vítězství tehdy domácího klubu zařídil jedinou brankou dvacet minut před koncem klání Cristian López, třetí nejlepší střelec uplynulého ročníku Ligue 2. Hlavně na něj si obránci Les Herbiers budou muset dát pozor.

Zajímavost

Lens bylo jedním z deseti francouzských měst pořádajících fotbalové Mistrovství Evropy 2016. Coby fanoušek jsem se ho zúčastnil při zápase Česká republika – Turecko, který se shodou okolností odehrál právě v Lensu. Výlet do města ležícího na severovýchodě země všem vřele doporučuji, laskavost tamních obyvatel vás jistě mile překvapí.

Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou srdečně přivítat u sledování textové on-line reportáže z čtvrtfinálového klání Coupe de France mezi Les Herbiers a Racing Clubem Lens.

V době, kdy do úvodního výkopu zbývá třicet minut, probíhá na hřišti Stade de la Beaujoire rozcvička.

Les Herbiers VF: Pichot – Marie, Dequaire, Vanbaleghem, Pagerie – Eickmayer – Flochon (K), Bongongui – Rocheteau, Dabasse, Gboho
    Náhradníci: Salles – David, Romil, Germann, Hery, Bonnet, Brélivet

Racing Club De Lens: Vachoux – Dja Djédjé, Cvetinović, Duverne, Gersbach – Marković, Chantôme (K), Zoubir – Fortune, López, Mesloub
    Náhradníci: Belon – Bayala, Koukou, Bellegarde, DIarra, Duplus, Lendrić.

Fotbalisté nastoupili na hřiště. Domácí odehrají zápas v červených a favorizovaní hosté v bílých dresech.

1

1
    Čtvrtfinálový duel začal kombinací Les Herbiers.

2
    Rozhodčí poprvé přerušil hru. Při napadání rozehrávky soupeřova družstva se nedovoleného zákroku dopustil López (Racing Club De Lens).

3
    Faulovaný Marie (Les Herbiers VF) se chvíli svíjel v bolestech a nakonec se za postranní čárou nechává ošetřit. Nejedná se ale o nic vážného.

5
    Domácí mají potíže projít středem hřiště.

6
    Až teď se kupředu probojoval Rocheteau (Les Herbiers VF) a hned z toho bylo zakončení. Střelu zpoza pokutového území zblokoval obětavý obránce.

8
    Také na vlastní polovině přihrávající si hráči Racing Clubu hledají cestu vedoucí hlouběji do pole.

9
    A našli ji. Uvnitř pokutového území vznikla skrumáž, ze které se snažil prosadit Zoubir (Racing Club De Lens). Kdyby Pichot jako nějaká kočkovitá šelma neskočil ke své pravé tyči, lovil by balon ze sítě. Takhle je z toho rohový kop.

10
    Z něj už hosté nezahrozili.

12
    Na čtyřnásobnou přesilu byl Dabasse (Les Herbiers VF) zcela sám, a proto ztratil míč.

13
    Hosté roztáhli hru doprava, to ovšem k ničemu nevedlo. Musejí se tak vracet zpátky na značky.

14
    Naštěstí pro ně nevyslal Marie (Les Herbiers VF) kvalitní centr. Hra bude navázána odkopem.

16
    Hosté si po čtvrthodině hry vypracovali druhou šanci. Rukavice Pichota pořádně vyprášila Markovićova pumelice z hranice vápna, který si tam ušlapal cestičku z pravého křídla. Dorážka Fortuného pak byla už jen provizorní.
    16. Marković (LNS)

17
    Nebezpečno bylo také na opačné straně, kde Vachoux (Racing Club De Lens) musel zlikvidovat hned dvě šance. Nejprve před sebe vyrazil prudkou ránu ze střední distance a hned nato zlikvidoval dorážku zblízka.

20
    Na gólové příležitosti je rázem vyrovnáno. Přízemní centr propadl klubkem hráčů k Flochonovi, který šikovnou tečí donutil hostujícího gólmana k důležitému zákroku na zemi. Možná je trápí zima, ale na nudu si diváci rozhodně stěžovat nemohou.

22
    Posunutím míče ke středovému kruhu se hra uklidnila.

24
    V jeho blízkosti stále probíhají usilovné souboje. Vypadá to, že líté bitvy o balon právě vrcholí.

25
    Je to tak. Hracího předmětu se ujal Marković (Racing Club De Lens) a vyvezl ho na útočnou půlku.

27
    Protiútok nevyšel. Důvodem bylo to, že si Dabasse (Les Herbiers VF) nepohlídal ofsajdovou linii.

29
    Chuť si Dabasse (Les Herbiers VF) spravil hned při dalším tažení. Po centru z levé strany se uvnitř vápna dostal ke střele, kterou nasměroval nad břevno.

30
    Teď se znovu hraje v blízkosti půlící čáry.

31
    Domácí se nakonec prokombinovali až k pokutovému území, to však bylo z jejich strany vše.

33
    Dobře to provedl Rocheteau, který při samostatně vedené akci neohroženě vnikl do vápna a brankáře zaměstnal nebezpečnou střelou po zemi. Domácí tým začíná překvapivě přebírat iniciativu.
    33. Rocheteau (LHE)

36
    Fortuné (Racing Club De Lens) spáchal útočný faul.

38
    O chvíli později hosté znovu zaveleli k útoku, ale Markovićův přetažený centr akci zhatil.

40
    Největší šance dosavadního průběhu čtvrtfinále se zrodila v závěru poločasu. Na načechraný pas ze strany si vyšplhal Bongongui (Les Herbiers VF) a orazítkoval břevno! Možná dokonce s přispěním zákroku gólmana, kdo ví.
    40. Bongongui (LHE)

41
    Rohovému kopu čelící defenziva Racing Clubu tentokrát zvládla své povinnosti na výbornou.

42
    Díky tomu mohl zaútočit López (Racing Club De Lens), který nastřelil některého z obětavých beků.

44
    Pichot (Les Herbiers VF) musel dávat pozor až teď, aby do rukavic ukryl zprava centrovaný balon a rozhodil ho mezi své spoluhráče v poli.

45
    Rozhodčí nastavil jedinou minutku.

45+1

Ačkoliv bylo na obou stranách k vidění několik šancí, úvodní poločas prvního čtvrtfinálového duelu Coupe de France skončil bez branek. Les Herbiers podal kvalitní výkon a proti favoritovi nehrál žádné druhé housle. Ba naopak bych řekl, že třetiligový tým svého o soutěž výše hrajícího soupeře v některých momentech převyšoval. Dočkáme se na konci zápasu překvapení?

O postup do semifinále francouzského poháru budou týmy soupeřit také ve druhém dějství, které začne už za okamžik.

46

46
    Poločasová výměna hráčů v týmu Racing Club De Lens: na trávník se nevrátil Fortuné, místo něj po zelené ploše pobíhá Bayala.

46
    Druhá půle začala pěkně zostra. Zoubir (Racing Club De Lens) v souboji o balon povalil na zem Gboha a inkasoval za to žlutou kartu.

48
    Domácí ubránili rohový kop a mohli vyrazit dopředu.

49
    Brejk, který středem hřiště táhl Flochon (Les Herbiers VF), soupeř spolehlivě odvrátil.

51
    Zaútočili si také hosté. Zoubirův dalekonosný pas přistál v rukavicích připraveného Pichota.

53
    Na první gólovku druhé části jsme čekali jen několik minut. Nechybělo moc, aby z ostrého úhlu střílející Gboho (Les Herbiers VF) procpal míč mezi bližší tyč a tělo Vachouxe. Po zákroku gólmana je ale pouze nařízen rohový kop.

54
    Na něj se bránící Lens důkladně připravil.

56
    Pokus o rozběhnutí Gersbache nevyšel. Míč utekl do zámezí a zpět do hry ho vhodí domácí.

57
    Do souboje muž proti muži se u lajny pustil Bongongui (Les Herbiers VF) a vyšel z něj jako poražený.

59
    Hra se ustálila ve středu hřiště. Založit smysluplnou akci nedokáží jak domácí, tak ani hosté.

61
    Změnit to chtěl Pagerie (Les Herbiers VF), jeho centr z levého křídla ovšem adresáta nenašel.

62
    A tak by hru mělo uživit střídání. Schopnosti Dabasseho už nejsou potřeba, vlít novou krev do žil hráčů domácího klubu má příchod Germanna.

65
    Vystřídal také Racing Club De Lens: Marković přenechal svou pozici Diarrovi.

66
    Možnost pohnout se skóre hosté odmítli, když prachbídně rozehráli vybojovaný rohový kop.

68
    Domácí zase dlouhým nákopem odevzali balon na kopačky svých soupeřů. Je škoda, že obraz hry se oproti úvodnímu poločasu úplně změnil.

70
    Praporek asistenta rozhodčího vylétl nenávratně vzhůru. Ofsajd a v něm Germann (Les Herbiers VF).

71
    Dvacet minut do konce řádné hrací doby. Pokud nepadne gól, bude následovat prodloužení. Na to je naštěstí ještě dostatek času.

73
    Bongongui (Les Herbiers VF) se rozjel jako tank po pravém křídle a byl zastaven v rozporu s pravidly.

74
    Standardka, kterou rozehrál Rocheteau (Les Herbiers VF), neměla s přesností nic společného. Centrovaný balon prolétl vysoko nad hlavama všech hráčů.

75
    Diváky probudil až Diarra (Racing Club De Lens) a jeho dalekonosná rána, kterou k zemi padající Pichot musel zkrotit nadvakrát.

78
    Střídání v týmu Les Herbiers VF: odpracováno má Bongongui, odteď bude makat David.

80
    Vanbaleghem (Les Herbiers VF) si uprostřed hřiště vyšlápl na Lópeze. Obešlo se to bez trestu.

82
    Gersbach (Racing Club De Lens) zase při snaze o průnik do vápna fauloval Marieho.

83
    Znovu je hra přerušena. Gboho (Les Herbiers VF) totiž odmítl respektovat ofsajdové pravidlo.

86
    Hraje se z jedné strany na druhou. Oba týmy chtějí zvítězit ještě v řádné hrací době, absolvovat prodloužení se nechce ani jednomu z nich.

87
    Relativně blízko měl k tomu López (Racing Club De Lens), kterému do vápna přistrčil míč Zoubir. Proti střelci ovšem včas vystoupil obránce a pokus zblokoval.

89
    Příležitost má také Lens. Jak si hostující klub poradí s exekucí rohového kopu?

90
    Špatně, protože k centrovanému balonu se nikdo z nabíhajících fotbalistů neprocpal.

90+1
    Toho času už moc nezbývá. Nad rámec řádné hrací doby nastavil Mikael Lesage dvě minuty.

90+2
    Druhý poločas skončil.

Protože týmy nebyly schopné vstřelit gól ani po změně stran, následuje avizované prodloužení.

91
    Začal první poločas prodloužení.

93
    Prodloužení začalo opatrně. Nikdo nechce vyrobit hrubku, která by jeho tým stála inkasovaný gól.

95
    Mužstva pokračují v obezřetném pojetí hry.

96
    Malinko zazlobil až Diarra (Racing Club De Lens), který zpoza vápna nastřelil jednoho z protivníků.

97
    Domácí nechtěli zůstat pozadu. Několik metrů před vápnem si palebnou pozici vypracoval Rocheteau, ale mířil pouze do míst, v nichž se vyskytoval Vachoux.

99
    Na opačné straně zakončující Zoubir (Racing Club De Lens) neprocedil míč přes těla bránících hráčů.

100
    Přesto měli hosté k dispozici výhodu kopu z rohu hřiště, jenže z ní nevytěžili zhola nic.

102
    Cvetinović (Racing Club De Lens) si za obranu nabíhal zbytečně, u balonu byl dříve vyběhnuvší Pichot.

104
    Dlouhý nákop zahnal Diarru až k rohovému praporku, odkud už nebylo cesty zpět. Tento bleskový útok si hosté zkazili sami. A úplně zbytečně.

105+1
    První prodloužení skončilo.

Po rychlé výměně stran bude čtvrtfinálové klání pokračovat druhým poločasem prodloužení.

106
    Začalo druhé prodloužení.

107
    Cvetinović (Racing Club De Lens) v hlavičkovém souboji nepřiměřeně atakoval Germanna.

108
    První střelecký pokus ve druhém prodloužení vypustil David (Les Herbiers VF), jeho přízemní střela proskotačila přibližně dva metry vedle pravé tyčky.

110
    Momentálně se hra přelévá z jedné strany na druhou.

111
    Osamocený Chantôme (Racing Club De Lens) si uprostřed osy hřiště postavil dálnici, ale bez podpory svých spoluhráčů se neprojel daleko.

113
    Dalším kandidátem na změnu skóre byl López (Racing Club De Lens). S odhodlaným výrazem ve tváři vešel do pravé části vápna a po kontaktu se soupeřem tam upadl. Vyčítavě se pak podíval směrem na rozhodčího, ten zůstal ledově klidným.

114
    V týmu Les Herbiers VF proběhlo třetí a zároveň poslední střídání: Gboho pustil do hry Bonneta.

117
    Naposledy vystřídal také Racing Club De Lens: odešel Zoubir, nastoupil Bellegarde.

118
    Rozhodnutí měl na hlavě López (Racing Club De Lens), který po rohovém kopu asi o metr minul levou tyč! Diváci, kteří při této šanci trnuli hrůzou, si následně mohli oddechnout.

120
    Před námi je závěrečná minuta prodloužení.

120+1
    Druhé prodloužení skončilo.

O prvním semifinalistovi Coupe de France nerozhodlo ani prodloužení. Znamená to jediné – čeká nás penaltový rozstřel.

Oba trenéři pečlivě vybírají pětici fotbalistů, která se penaltové loterie zúčastní.