po penal. (4:2)
Les Herbiers VF
0:0 (0:0)
Racing Lens
Úterý 27.02.2018, 21:00 • Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau (Nantes) • Francouzský pohár • Čtvrtfinále
    FLOCHON

5. série
    4:2
    Flochon proměňuje a společně se svými spoluhráči může začít slavit!

Rozhodnout může Flochon (Les Herbiers VF).

118
    Rozhodnutí měl na hlavě López (Racing Club De Lens), který po rohovém kopu asi o metr minul levou tyč! Diváci, kteří při této šanci trnuli hrůzou, si následně mohli oddechnout.

117
    Naposledy vystřídal také Racing Club De Lens: odešel Zoubir, nastoupil Bellegarde.

114
    V týmu Les Herbiers VF proběhlo třetí a zároveň poslední střídání: Gboho pustil do hry Bonneta.

78
    Střídání v týmu Les Herbiers VF: odpracováno má Bongongui, odteď bude makat David.

75
    Diváky probudil až Diarra (Racing Club De Lens) a jeho dalekonosná rána, kterou k zemi padající Pichot musel zkrotit nadvakrát.

65
    Vystřídal také Racing Club De Lens: Marković přenechal svou pozici Diarrovi.

62
    A tak by hru mělo uživit střídání. Schopnosti Dabasseho už nejsou potřeba, vlít novou krev do žil hráčů domácího klubu má příchod Germanna.

53
    Na první gólovku druhé části jsme čekali jen několik minut. Nechybělo moc, aby z ostrého úhlu střílející Gboho (Les Herbiers VF) procpal míč mezi bližší tyč a tělo Vachouxe. Po zákroku gólmana je ale pouze nařízen rohový kop.

46
    Druhá půle začala pěkně zostra. Zoubir (Racing Club De Lens) v souboji o balon povalil na zem Gboha a inkasoval za to žlutou kartu.

46
    Poločasová výměna hráčů v týmu Racing Club De Lens: na trávník se nevrátil Fortuné, místo něj po zelené ploše pobíhá Bayala.
    40. Bongongui (LHE)

40
    Největší šance dosavadního průběhu čtvrtfinále se zrodila v závěru poločasu. Na načechraný pas ze strany si vyšplhal Bongongui (Les Herbiers VF) a orazítkoval břevno! Možná dokonce s přispěním zákroku gólmana, kdo ví.
    33. Rocheteau (LHE)

33
    Dobře to provedl Rocheteau, který při samostatně vedené akci neohroženě vnikl do vápna a brankáře zaměstnal nebezpečnou střelou po zemi. Domácí tým začíná překvapivě přebírat iniciativu.

20
    Na gólové příležitosti je rázem vyrovnáno. Přízemní centr propadl klubkem hráčů k Flochonovi, který šikovnou tečí donutil hostujícího gólmana k důležitému zákroku na zemi. Možná je trápí zima, ale na nudu si diváci rozhodně stěžovat nemohou.

17
    Nebezpečno bylo také na opačné straně, kde Vachoux (Racing Club De Lens) musel zlikvidovat hned dvě šance. Nejprve před sebe vyrazil prudkou ránu ze střední distance a hned nato zlikvidoval dorážku zblízka.
    16. Marković (LNS)

16
    Hosté si po čtvrthodině hry vypracovali druhou šanci. Rukavice Pichota pořádně vyprášila Markovićova pumelice z hranice vápna, který si tam ušlapal cestičku z pravého křídla. Dorážka Fortuného pak byla už jen provizorní.

9
    A našli ji. Uvnitř pokutového území vznikla skrumáž, ze které se snažil prosadit Zoubir (Racing Club De Lens). Kdyby Pichot jako nějaká kočkovitá šelma neskočil ke své pravé tyči, lovil by balon ze sítě. Takhle je z toho rohový kop.