Letňany – Kometa Brno 2:5 (kon.) | Žďár n/S – Jihlava 2:3 (kon.) | Č. Budějovice – HC Plzeň 3:4 (kon.)
Mountfield HK – Zlín 3:0 (kon.) | PZ Kladno – K. Vary 2:6 (kon.) | Warriors Brno – Technika Brno 6:1 (kon.)
Ústí n/L – Kladno 1:3 (kon.) | Vsetín – HK MD Šumperk 2:4 (kon.) | Liberec – HC Litvínov 1:0 (kon.)
Pardubice – Havlíčkův Brod 2:8 (kon.) | Sparta – Chomutov 5:3 (kon.) | Havířov – Přerov 2:4 (kon.)
Třemošná – Slavia 2:0 (kon.) | Poruba – Třinec 2:5 (kon.)
HC Motor České Budějovice
3:4 (0:1, 2:1, 1:2)
HC Plzeň 1929
Čtvrtek 01.03.2018, 15:00 • Budvar aréna • ELIOD extraliga mladšího dorostu • Skupina A

Je za námi další zápas ELIOD extraligy mladšího dorostu, ve kterém nakonec domácí Motor podlehl první Plzni nejtěsnějším možným rozdíl 3:4. Jihočeši bojovali o jakýkoliv bod až do poslední vteřiny, ale nakonec z domácí ledu odchází z prázdnou a již s dvanáctou porážkou v řadě. Předvedli však velice kvalitní výkon, na kterém mohou v dalších zápasech stavět.

Ode mě je to z tohoto zápasu vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou. (17:10:55)

59:43
    Schwartz vyslal pouze propagační střelu.

59:05
    Motoru se nedaří prokousat do útočné třetiny.

57:54
    Obrovská šance na vyrovnání! Motor jel v situaci dva na dva. Jeden z domácích útočníků našel skvěle najetého Duba, ale proti němu se vyznamenal Prchlík.

57:05
    Plzeň právě vstřelila branku!
    S velkým štěstím se hosté počtvrté v zápase ujímají vedení. Nahozený kotouč se několikrát odrazil od hromady těl před Lidákem, ale jako poslední trefil TOMÁŠE HOLLARA. Od něj šel puk za bezmocného domácího brankáře.
    Asistence: Soukup Dominik.

56:00
    Před Lidákem vznikla trma vrma a jen se štěstím Motor neinkasoval.

55:39

55:17
    Ačkoliv je domácích na ledě o jednoho víc, s pukem hraje více jejich soupeř.

54:25
    Jenže to by museli přesilovou hru hrát lépe než doposud. Plzeň se zatím v klidu brání.

53:54
    Domácí hokejisté mají nyní velkou šanci, jak získat vedení na svou stranu.

53:39
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Kuchárik – 2 min., hákování).

52:59
    Momentálně vidíme hodně bojovný průběh. Oba týmy chtějí strhnout vedení na svou stranu.

51:37
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    I potřetí v zápase Motor srovnává! Schwartz našel ideálně JAKUBA ANDERLEHO a ten nedal šanci Prchlíkovi.
    Asistence: Schwartz František.

50:30
    Další útočné snažení plzeňských hokejistů zastavuje postavení mimo hru.

49:16
    Steinbrücker dostal krásnou přihrávku před branku a měl výbornou možnost navýšit vedení svého celku. Jenže domácí gólman předvedl skvělý zákrok levým betonem.

48:25
    A hosté poprvé v zápase využívají přesilovou hru a potřetí jdou do vedení. Jiříček našel JAKUBA ALTRICHTERA a ten překonal Lidáka.
    Asistence: Jiříček David, Ženíšek Adam.

47:28
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Hail – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Hamšík – 2 min., sekání).

47:28
    Domácí gólman teď měl kotouč pod lapačkou a jeden z hostujících hráčů ho sekl. To se nelíbilo domácím obráncům, kteří ho ihned přijeli bránit.

47:18
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Kašpar – 2 min., podražení).

46:38
    Tým kouče Radka Bělohlava se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.

45:02

44:54
    Schwartz teď projel celé hřiště, když se dokázal proháčkovat přes několik soupeřů. Na zakončení už mu ale nezbyly síly.

44:08
    Střelu Václavíka vyráží Lindák maskou do ochranné sítě.

43:41
    Plzeň sice kombinuje a sem tam vystřelí, ale jejich pokusy zatím nejsou nebezpečné.

43:02
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Kantor – 2 min., faul kolenem).

42:30
    Jihočeši se v průběhu třetí části ještě nedostali s pukem ani do středního pásma.

41:35
    Střelu Kvasničky Lidák bezpečně kryje.

40:40
    Před Jiříčkem zívala úplně prázdná branka, ale plzeňský obránce minul.

40:12
    Nebezpečně tečoval před Lidákem Václavík. Mimo.

40:01

Je za námi již čtyřicet minut hry. Ve druhé třetině se hra vyrovnala nejen opticky, ale také gólově. Jihočeši jsou daleko aktivnější než v první části a vytvořili si několik šancí. Dvě z nich dokonce skončily gólem. Jenže Plzeň ve druhé třetině také jednu branku přidala a stav je tak nerozhodný 2:2.

40:00

39:42
    V posledních minutách prostřední části jsou hosté daleko aktivnější a chtějí si vzít vedení zpět na svoji stranu. Domácí gólman musel dávat pozor při další střele od modré čáry.

38:48
    Tyčka teď rozezvučela Budvar arénu! Marcel z ničeho nic vypálil zápěstím a jeho pokus zastavila až branková konstrukce.

38:10
    Adamec pálil tvrdě. K jeho smůle pouze nad branku.

37:37
    Lidákovu pozornost nyní vyzkoušel Kiříček. Domácí gólman v pohodě kryje.

37:10
    Střela Vajnera mířila hodně mimo branku.

35:10
    Na druhé straně musel vyrazil Prchlík Kašparovu střelu z úhlu.

34:33
    Plzeňští se opět ihned vrhli do útočné třetiny a prověřili Lidáka.

33:49
    A je opět vyrovnáno! Hrálo se poměrně ve vysokém tempu a ze strany na stranu. Nakonec se puk dostal za plzeňskou branku, kde se ho chopil Kantor. Přihrál před branku, kde byl připravený RADEK DUB, jenž z první prostřelil Prchlíka.
    Asistence: Kantor Lukáš.

32:06
    Anderle se snažil něco vymyslet v útočné třetině, ale všichni jeho spoluhráči šli střídat a budějovický útočník byl nakonec o puk obrán.

31:02
    Lidákovi teď propadl kotouč mezi betony a jen pár centimetrů rozhodlo o tom, že nezamířil za brankovou čáru!

30:35
    Západočeši se nyní drží v útočném pásmu a domácím se nedaří vyhodit.

29:36
    Střela Michala vypadla Prchlíkovi z lapačky a vše nakonec museli hasit hostující obránci.

28:49
    Domácí ve druhé třetině hrají daleko lépe než v té úvodní. Jsou aktivnější, dostávají se do šancí a Plzeň s nimi má problémy.

28:25
    Anderle vyslal prudkou střelu zápěstím, která však minula zařízení.

27:20
    Tak to je velice rychlá odpověď a Plzeň si své vedení bere zpátky. Před Lidákem byla spousta těl, kotouč se dostal VÁCLAVU ADAMCOVI, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě.
    Asistence: Ženíšek Adam.

26:48
    A je vyrovnáno! Pár sekund po vypršení plzeňského trestu se domácí radují z gólu. JIŘÍ MICHAL se dostal do útočného pásma, najel si mezi kruhy a přesnou střelou pod lapačku nedal Prchlíkovi šanci.
    Asistence. Hail Matouš.

26:37

25:42
    Jihočechům se přesilovka zatím vůbec nedaří.

24:37
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Adamec – 2 min., nedovolené bránění).

24:37
    Obrovská šance hostů! Lidák se po střetu ocitl na zemi, ale píšťalka rozhodčích zůstala hluchá. Následně mohl do prázdné branky poslat kotouč Kuchárik, ale neuspěl.

24:06
    Hraje se teď nahoru dolu, ale v kombinaci obou týmů je spousta nepřesností.

23:10
    Momentálně sledujeme asi nejdelší pasáž hry, kdy Plzeň není usazena v útočném pásmu.

21:42
    Kantor zavezl kotouč do útočné třetiny. Tu celou objel a přihrál na modrou čáru. Hráči Motoru sice kombinovali, ale k žádnému zakončení se nedostali.

21:00
    Jeden z mála českobudějovických výpadů zastavuje ofsajd.

20:31
    I úvod druhé třetiny je podobný té předchozí. Plzeňští hokejisté vyhráli úvodní buly a drží se v útočném pásmu.

20:01

Je za námi úvodních dvacet minut extraligového duelu mladšího dorostu mezi Českými Budějovicemi a Plzní. Hostující celek zatím po zásluze vede. Plzeň je daleko aktivnější, má více šancí a jen díky štěstí a výbornému Lidákovi není gólový rozdíl větší než 1:0.

20:00

19:50
    Na konci první části se dostaly ke střele ještě oba týmy, leč bez úspěchu.

18:33
    Kuchárik se snažil projít individuálně přes Jasečka, ale na domácího borce si se stahovačkou nepřišel.

17:58
    Momentálně se hraje více v obranném pásmu Motoru. Domácí však zatím dobře brání.

16:13
    Masopust vypálil tvrdě na Prchlíka, který jen s velkými problémy vyrazil jeho střelu lapačkou. Puk nakonec projel jen pár centimetrů kolem levé tyče.

15:38
    Hosté teď kombinovali až příliš dlouho a o puk přišli.

14:43
    Jihočeši trochu zrychlili a občas se podívají do útočného pásma. Jejich výlety ale nemají příliš dlouhého trvání.

13:48
    Kovář se pokoušel o střelu, ale ta ani nedolétla k hostujícímu brankáři.

13:00
    Skvělý Lidákův zákrok proti Ženíškovi! Ten se snažil domácího gólmana vykoupat, ale Lidák neskutečně natáhl svůj beton a zabránil druhé brance!

12:16
    Střela Adamce nenadělala Lidákovi sebemenší problémy.

11:11
    Po hodně dlouhé době si na puk sáhl také Prchlík, který přikryl kotouč a přerušuje hru.

09:44
    Kuchárika našel jeden z jeho spoluhráčů zpoza brány, ale prvně jmenovaný střelou z první z bezprostřední blízkosti přestřelil.

08:53
    Lídr tabulky z Plzně je zatím lepším týmem. Zatím České Budějovice nepustil v podstatě vůbec k ničemu.

08:02

07:12
    A opět Kvasnička. Ten si najížděl na přihrávku od jednoho ze svých kolegů. Kdyby se k němu dostala, tak dopraví touš do úplně prázdné klece, jenže Jasečko byl pozorný a přihrávce zabránil. Stav se nemění.

07:01
    Kvasnička z dobré pozice minul.

06:30
    Plzeň má k dispozici další přesilovou hru, ale Motor vyhazuje.

06:02

05:28
    Lidák se nyní musel činit proti střele Václavíka, kterou vyrazil pravým betonem.

05:10
    V gólové situaci byl Hollar! Měl ideálně nabito mezi kruhy, ale jeho střela zápěstím letěla mimo.

04:20
    Další závar před brankářem Motoru. Vše řeší jeho jeden povedený zákrok a následná nepřesná střela jednoho z plzeňských útočníků.

03:45
    Do šance se snažil prodrat Masopust, ale hostující obránce byl rychlejší.

02:28
    Hodně nepřehledná situace byla před domácím gólmanem. Puk byl ve skrumáži těl před ním a v podstatě nikdo nevěděl, kde kotouč je. Ten se z ničeho nic dostal k TOMÁŠI VÁCLAVÍKOVI, který ho ne úplně povedenou střelou dostal do brány.
    Asistence: Malák Daniel.

02:21

01:58
    Do zajímavé situace se dostal Steinbrücker, když se po přihrávce ocitl úplně sám před Lidákem, ale ten si s jeho pokusem poradil.

01:14
    Jihočeši se zatím dobře brání a posílají puk ze svého obranného pásma.

00:55
    Střela Maláta byla zblokována vysoko nad branku.

00:42
    Plzeňští hokejisté si hned v úvodu zápasu vybojovali přesilovou hru. Ihned po buly ale domácí vyhazují.

00:21
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Kašpar – 2 min., hákování).

00:01

HC Motor České Budějovice: Lidák (Korytar) – Jasečko, Pojar, Dvořák, Pavlát, Hail, Ryba – Michal, Korndörfer, Dub, Anderle, Cháb, Kašpar, Fousek, Schwartz, Kantor, Kovář, Masopust.

HC Plzeň 1929: Prchlík (Čech) – Páník, Hamšík, Pánek, Jiříček, Kremláček, Vajner, Malák – Kaiser, Hauser, Soukup, Hollar, Altrichter, Marcel, Adamec, Václavík, Steinbrücker, Malát, Ženíšek, Kuchárik, Kvasnička.

Rozhodčí: Poskočil – Brůha, Oudes.

Další kolo ELIOD extraligy mladšího dorostu se rychle blíží. Ve 34. kole se proti sobě postaví HC Motor České Budějovice a HC Plzeň 1929.

Oba týmy mají naprosto rozdílné postavení ve skupině A. Týmu z Českých Budějovic se vůbec nedaří a prohrál již jedenáctkrát v řadě. Zaujímá tedy poslední šestou příčku s 35 body. Za to Plzeň, to je jiná. Západočeši jsou suverénně první s 85 body a na druhý Litvínov mají náskok jedenácti bodů.

Potvrdí Plzeň roli favorita, nebo Jihočeši nečekaně uzmou nějaký bod?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Aleš Skok

Branky a nahrávky: 27. Michal (Hail), 34. Dub (Kantor), 52. Anderle (Schwartz) – 3. Václavík (Malák), 28. Adamec (Ženíšek), 49. Altrichter (Jiříček, Ženíšek), 58. Hollar (Soukup)

Rozhodčí: Poskočil – Brůha, Oudes