Strade Bianche 2018 | Benoot (Lotto) (kon.) |
Obří slalom mužů, 1. kolo, Kranjska Gora | Vítěz: M. Hirscher (AUT) (kon.) | | | SuperG žen, Crans-Montana | Vítěz: T. Weiratherová (LIE) (kon.) |
Obří slalom mužů, 2. kolo, Kranjska Gora | Vítěz: M. Hirscher (AUT) (kon.) |
Týmový závod HS130, Lahti | Vítěz: Německo (kon.) |
Sprinty mužů a žen, Lahti | Vítěz: F. Pellegrino (ITA) a M. Fallaová (NOR) (kon.) |
Týmový závod, skoky HS130, Lahti | Vítěz: Rakousko II (kon.) | | | Týmový závod, běh 2x7,5 km, Lahti | Vítěz: Rakousko I (kon.) |
Snowboardcross žen, La Molina | Vítěz: E. Samková (CZE) (kon.) | | | Paralelní obří slalom žen, Kayseri | Vítěz: M. Bykovová (RUS) (kon.) |
konec
SP - sprinty mužů a žen, Lahti
Vítěz: F. Pellegrino (ITA) a M. Fallaová (NOR)
Karel Jedlička
Pořadí finále mužů:
1. Federico Pellegrino (ITA) 3:16,73
2. Gleb Retivych (RUS) +0,77
3. Johannes Høsflot Klæbo (NOR) +0,90
4. Sindre Bjørnestad Skar (NOR) +1,30
5. Ristomatti Hakola (FIN) +1,44
6. Lucas Chanavat (FRA) +7,55
Pořadí finále žen:
1. Maiken Caspersen Fallaová (NOR) 2:54,83
2. Stina Nilssonová (SWE) +0,36
3. Hanna Falková (SWE) +0,78
4. Sandra Ringwaldová (GER) +0,88
5. Ida Ingemarsdotterová (SWE) +1,83
6. Laurien van der Graaffová (SUI) +3,02
Startovní listina mužů:
1. Johannes Høsflot Klæbo (NOR)
2. Baptiste Gros (FRA)
3. Federico Pellegrino (ITA)
4. Lucas Chanavat (FRA)
5. Ristomatti Hakola (FIN)
6. Anssi Pentsinen (FIN)
7. Sindre Bjørnestad Skar (NOR)
8. Gjøran Tefre (NOR)
9. Richard Jouve (FRA)
10. Aleksander Bolšunov (RUS)
11. Eirik Brandsdal (NOR)
12. Gleb Retivych (RUS)
13. Renaud Jay (FRA)
14. Finn Hågen Krogh (NOR)
15. Jovian Hediger (SUI)
16. Kevin Bolger (USA)
17. Francesco De Fabiani (ITA)
18. Karl-Johan Westberg (SWE)
19. Martti Jylhä (FIN)
20. Pål Golberg (NOR)
21. Verneri Suhonen (FIN)
22. Maciej Staręga (POL)
23. Maicol Rastelli (ITA)
24. Roman Schaad (SUI)
25. Andrew Young (GBR)
26. Emil Iversen (NOR)
27. Anton Persson (SWE)
28. Valentin Chauvin (FRA)
29. Erik Bjornsen (USA)
30. Andrew Musgrave (GBR)
Startovní listina žen:
1. Hanna Falková (SWE)
2. Natalja Něprjajevová (RUS)
3. Krista Pärmäkoskiová (FIN)
4. Victoria Carlová (GER)
5. Sadie Bjornsenová (USA)
6. Nadine Fähndrichová (SUI)
7. Sandra Ringwaldová (GER)
8. Tiril Udnes Wengová (NOR)
9. Ida Ingemarsdotterová (SWE)
10. Heidi Wengová (NOR)
11. Greta Laurentová (ITA)
12. Maiken Caspersen Fallaová (NOR)
13. Anne Winklerová (GER)
14. Stina Nilssonová (SWE)
15. Anamarija Lampičová (SLO)
16. Lotta Udnes Wengová (NOR)
17. Sophie Caldwellová (USA)
18. Anne Kjersti Kalvåová (NOR)
19. Laurien van der Graaffová (SUI)
20. Jonna Sundlingová (SWE)
21. Ida Sargentová (USA)
22. Anna Dyviková (SWE)
23. Marit Bjørgenová (NOR)
24. Aino-Kaisa Saarinenová (FIN)
25. Thea Krokan Murudová (NOR)
26. Ingvild Flugstad Østbergová (NOR)
27. Natalja Matvejevová (RUS)
28. Hanna Kolbová (GER)
29. Rosie Brennanová (USA)
30. Maja Dahlqvistová (SWE)
1. Federico Pellegrino (ITA) 3:16,73
2. Gleb Retivych (RUS) +0,77
3. Johannes Høsflot Klæbo (NOR) +0,90
4. Sindre Bjørnestad Skar (NOR) +1,30
5. Ristomatti Hakola (FIN) +1,44
6. Lucas Chanavat (FRA) +7,55
Pořadí finále žen:
1. Maiken Caspersen Fallaová (NOR) 2:54,83
2. Stina Nilssonová (SWE) +0,36
3. Hanna Falková (SWE) +0,78
4. Sandra Ringwaldová (GER) +0,88
5. Ida Ingemarsdotterová (SWE) +1,83
6. Laurien van der Graaffová (SUI) +3,02
Startovní listina mužů:
1. Johannes Høsflot Klæbo (NOR)
2. Baptiste Gros (FRA)
3. Federico Pellegrino (ITA)
4. Lucas Chanavat (FRA)
5. Ristomatti Hakola (FIN)
6. Anssi Pentsinen (FIN)
7. Sindre Bjørnestad Skar (NOR)
8. Gjøran Tefre (NOR)
9. Richard Jouve (FRA)
10. Aleksander Bolšunov (RUS)
11. Eirik Brandsdal (NOR)
12. Gleb Retivych (RUS)
13. Renaud Jay (FRA)
14. Finn Hågen Krogh (NOR)
15. Jovian Hediger (SUI)
16. Kevin Bolger (USA)
17. Francesco De Fabiani (ITA)
18. Karl-Johan Westberg (SWE)
19. Martti Jylhä (FIN)
20. Pål Golberg (NOR)
21. Verneri Suhonen (FIN)
22. Maciej Staręga (POL)
23. Maicol Rastelli (ITA)
24. Roman Schaad (SUI)
25. Andrew Young (GBR)
26. Emil Iversen (NOR)
27. Anton Persson (SWE)
28. Valentin Chauvin (FRA)
29. Erik Bjornsen (USA)
30. Andrew Musgrave (GBR)
Startovní listina žen:
1. Hanna Falková (SWE)
2. Natalja Něprjajevová (RUS)
3. Krista Pärmäkoskiová (FIN)
4. Victoria Carlová (GER)
5. Sadie Bjornsenová (USA)
6. Nadine Fähndrichová (SUI)
7. Sandra Ringwaldová (GER)
8. Tiril Udnes Wengová (NOR)
9. Ida Ingemarsdotterová (SWE)
10. Heidi Wengová (NOR)
11. Greta Laurentová (ITA)
12. Maiken Caspersen Fallaová (NOR)
13. Anne Winklerová (GER)
14. Stina Nilssonová (SWE)
15. Anamarija Lampičová (SLO)
16. Lotta Udnes Wengová (NOR)
17. Sophie Caldwellová (USA)
18. Anne Kjersti Kalvåová (NOR)
19. Laurien van der Graaffová (SUI)
20. Jonna Sundlingová (SWE)
21. Ida Sargentová (USA)
22. Anna Dyviková (SWE)
23. Marit Bjørgenová (NOR)
24. Aino-Kaisa Saarinenová (FIN)
25. Thea Krokan Murudová (NOR)
26. Ingvild Flugstad Østbergová (NOR)
27. Natalja Matvejevová (RUS)
28. Hanna Kolbová (GER)
29. Rosie Brennanová (USA)
30. Maja Dahlqvistová (SWE)
Účastníci finále, které se pojede volnou technikou, budou známi teprve po dopoledních kvalifikačních jízdách.
1. Heidi Wengová (NOR) 1346
2. Ingvild Flugstad Østbergová (NOR) 1147
3. Jessica Digginsová (USA) 967
4. Krista Pärmäkoskiová (FIN) 837
5. Teresa Stadloberová (AUT) 731
6. Charlotte Kallaová (SWE) 690
......
24. Petra Nováková (CZE) 208
86. Kateřina Beroušková (CZE) 13
1. Johannes Høsflot Klæbo (NOR) 1112
2. Dario Cologna (SUI) 953
3. Martin Johnsrud Sundby (NOR) 935
4. Alex Harvey (CAN) 900
5. Aleksander Bolšunov (RUS) 710
6. Maurice Manificat (FRA) 689
......
35. Martin Jakš (CZE) 126
136. Michal Novák (CZE) 2
139. Petr Knop (CZE) 1
Obdobně dopadli čeští muži, Luděk Šeller si připsal také 47. místo a Michal Novák skončil jedenapadesátý.
Čtvrtfiná
Pravidla jsou pro obě pohlaví stejná, čtvrtfinále se jede v pěti rozjížďkách, z každé postupují dva nejlepší a další dva závodníci postupují na čas. Semifinále má podle stejných pravidel 12 účastníků a následovat bude šestičlenné finále.
Jak si povede historická rekordmanka olympijských her na nejkratší běžecké trati?
Bjornsenová, Kolbová a Murudová končí ve čtvrtfinále.
1. Stina Nilssonová (SWE)
2. Hanna Falková (SWE)
3. Maiken Caspersen Fallaová (NOR)
4. Marit Bjørgenová (NOR)
5. Nadine Fähndrichová (SUI)
6. Maja Dahlqvistová (SWE)
7. Ida Ingemarsdotterová (SWE)
8. Laurien van der Graaffová (SUI)
9. Anna Dyviková (SWE)
10. Anne Winklerová (GER)
11. Sandra Ringwaldová (GER)
12. Sophie Caldwellová (USA)
1. Gleb Retivych (RUS)
2. Francesco De Fabiani (ITA)
3. Karl-Johan Westberg (SWE)
4. Kevin Bolger (USA)
5. Emil Iversen (NOR)
6. Federico Pellegrino (ITA)
7. Lucas Chanavat (FRA)
8. Johannes Høsflot Klæbo (NOR)
9. Sindre Bjørnestad Skar (NOR)
10. Ristomatti Hakola (FIN)
11. Richard Jouve (FRA)
12. Anssi Pentsinen (FIN)
1. Maiken Caspersen Fallaová (NOR)
2. Stina Nilssonová (SWE)
3. Hanna Falková (SWE)
4. Ida Ingemarsdotterová (SWE)
5. Sandra Ringwaldová (GER)
6. Laurien van der Graaffová (SUI)
1. Johannes Høsflot Klæbo (NOR)
2. Federico Pellegrino (ITA)
3. Sindre Bjørnestad Skar (NOR)
4. Ristomatti Hakola (FIN)
5. Gleb Retivych (RUS)
6. Lucas Chanavat (FRA)
Norka tedy oplatila Nilssonové porážku z olympijského závodu.
Čtvrtá končí Ringwaldová, které k medaili chyběla desetina vteřiny. S odstupem dojela pátá Ingemarsdotterová a šestá van der Graaffová.
1. Maiken Caspersen Fallaová (NOR) 2:54,83
2. Stina Nilssonová (SWE) +0,36
3. Hanna Falková (SWE) +0,78
4. Sandra Ringwaldová (GER) +0,88
5. Ida Ingemarsdotterová (SWE) +1,83
6. Laurien van der Graaffová (SUI) +3,02
Další pořadí: 4. Skar, 5. Hakola, poslední s velkou ztrátou dojíždí Chanavat.
1. Federico Pellegrino (ITA) 3:16,73
2. Gleb Retivych (RUS) +0,77
3. Johannes Høsflot Klæbo (NOR) +0,90
4. Sindre Bjørnestad Skar (NOR) +1,30
5. Ristomatti Hakola (FIN) +1,44
6. Lucas Chanavat (FRA) +7,55
U žen se obrátilo na prvních dvou místech pořadí z Pchjongčchangu, závod vyhrává stylem start-cíl Norka Maiken Fallaová před Švédkami Nilssonovou a Falkovou.
Děkuji za pozornost a hezký zbytek soboty třeba při sledování dalších sportovních přenosů! (14:58:09)