Letohrad – Most 4:0 (kon.) | Ústí n/L – Rakovník 8:1 (kon.) | Kovo Praha – Sudoměřice 2:1 (2:1 po s.s.)
Plzeň – Kert Park Praha 4:2 (kon.) | Pardubice – Kladno 2:0 (kon.)
HBC Plzeň
4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
HC Kert Park Praha
Sobota 10.03.2018, 16:00 • Hokejbalová hala • CROSSDOCK Extraliga • 15. kolo

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu.
    Nashledanou! (18:52:11)

Mečouni zaskočili lídra extraligy a jsou teprve druhým týmem, který Kertu sebral body, ba i jej porazil. Obětavý výkon domácích, podpořený skvělým Jiřím Návarou dokázal nakonec eliminovat i tak silný útok, který hosté do Plzně přivezli.

Kert Park se ve třetí třetině dotáhl na rozdíl jediného gólu. Dvoubrankové vedení ale Plzni vrátil využitou přesilovkou Ulč a na skóre nic nezměnila ani závěrečná power-play.

Střely na branku v zápase: 18 – 28.

44:50
    Gřonka minul zcela prázdnou klec a na závěr tak ještě pobavil domácí střídačku.

44:38
    Malý zblokoval střelu Fejfara a s Pauerem se vydává dopředu. Je zřejmě rozhodnuto.

44:27
    Píská se zakázané uvolnění Plzně.

44:15
    Fejfar udržel míček před Ulčem a nabil Plzákovi, tomu ovšem střela krutě nesedla.

43:49
    Návara dalším povedeným zákrokem vychytal Wróbela.

43:27
    Oddechový čas pro hosty.

43:27
    Kert i v oslabení zkusí power-play. Mikl zamířil na střídačku. V přerušené hře posílá trenér Kuna na hřiště pětici Nýdl, Plzák, Fejfar, Wróbel, Kruček.

42:55
    Vyloučení v týmu HC Kert Park Praha (Kovář – 2 min., vysoká hůl).

42:20
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Využitá přesilovka a čtvrtý gól domácích. Pejchar přihrávkou přes osu našel mladého DAVIDA ULČE, který střelou z první nedal přesouvajícímu se Miklovi šanci. Asistence: Daniel Pejchar, Lukáš Hanuš.

41:49
    Benedikt vypálil tvrdě od červené. Mikl zasáhl betonem.

41:15
    Valenta tečoval Hanušovu střelu a míček skončil jen pár milimetrů od levé tyče!

40:34
    Plzeň si před přesilovkou bere oddechový čas.

40:34
    Komplikace pro hosty. Šperl je vyloučen na dvě minuty za napadení.

40:25
    Buly před Miklem. Zakázané uvolnění Kertu?

39:53
    Zbývá něco málo přes pět minut hry ve třetí třetině. Uhájí domácí jednobrankový náskok?

37:44
    Kert Park právě vstřelil branku!
    Lídr soutěže ztrácí již pouze jednu branku. Wróbel narýsoval střílenou přihrávku mezi kruhy na JIŘÍHO KRUČKA, který procedil míček skrz hradbu těl i Jiřího Návaru. Asistence: Tomáš Wróbel, Martin Kruček.

36:57
    Krch s Ulčem hlídají střelce na modré a tak na sebe střelbu vzal Wróbel od pravého mantinelu. Proti němu ale skvěle vystoupil Benedikt.

36:22
    Vyloučení v týmu HBC Plzeň (Kovářík – 2 min., držení protihráče).

35:07
    Totální zámek. Kert Park drží Plzeňany v hloubce obranného pásma. Návara zastavuje obrovský nápor vytasenou lapačkou proti Kauckému.

33:43
    Valenta práskl do koní na pravé straně a podél střídačky pláchl všem protihráčům. Položil si Mikla, ovšem nedokázal přesně zakončit. V témže čase se Wróbel vrací do hry.

33:04
    Po Hanušově střele balonek dorážel vytáhlý dorostenec Kovářík, domácí se drží v útočném pásmu.

31:55
    Martin Kruček pláchl v oslabení, když si perfektně pokryl míček a protlačil se až k zakončení. Návara s velkým štěstím udržel balonek mezi svými betony.

31:43
    Wróbel v útočném pásmu podrazil Valentu a obdržel dvouminutový trest.

30:01

Ve druhé části jsme viděli po jednom gólu na každé straně. Plzni nejprve zvýšil náskok Malý, na druhé straně v přesilovce korigoval Čejka. Zbývá nám 15 minut základní hrací doby, uvidíme, co nás ještě čeká.

Střely ve druhé třetině: 6 – 9.

30:00

29:41
    Potlesk pro fair-play! Zasloužený. V nepřehledné situaci míček skončil za Miklovými zády, domácí se radovali, ale Daniel Pejchar po chvilce sám přišel za rozhodčími a sdělil jim, že gólu docílil kopnutím.

28:47
    Vyloučení v týmu HC Kert Park Praha (Fejfar – 2 min., sekání).

28:40
    Skvělý Hanuš teď zabránil prakticky jistému gólu! Kruček vyběhl z rohu a přihrával přes osu hřiště Zvonkovi, ale Hanuš lehl na zem a míček zastavil celou akci.

28:13
    Vodrážka zkušeně uspěl proti dvojici protihráčům a povedenou kličkovanou vyvádí domácí z vlastního pásma.

27:07
    Dvě zakázaná uvolnění Plzně v krátkém čase za sebou.

26:18
    Další závar před Návarou po střele Dulavy. Postulka zadovkou hledal Javorku, který byl posledním, kdo nasměroval míček na domácího gólmana.

24:45
    Nyní se již hosté prosazují. Střelu JANA ČEJKY od pravého mantinelu nešťastně tečoval za záda Návary Pejchar. Velice důležitá branka pro Kert. Asistence: Lukáš Plzák.

24:32
    Neskutečné, co předvádí domácí brankář. Jestli měl Wróbel před chvílí zkaženou náladu, tak nyní je pořádně naštvaný. Návara totiž vleže zastavil jeho dvě střely do odkryté klece z bezprostřední blízkosti.

24:02
    Návara dalším povedeným zákrokem zkazil náladu střílejícímu Wróbelovi.

23:36
    Hosté mají příležitost další početní výhody. Pokorný vyloučen na dvě minuty za podražení.

22:37
    Vodrážka zastavil Kručka ve středním pásmu a okamžitě se zapojil do útočné akce spolu s Pauerem. Přechod dnes domácím funguje na jedničku.

21:36
    Mečouni se radují potřetí. Ulč s Malým společnými silami dostali balonek do útočné třetiny, kde operoval Pejchar. Tomu se napodruhé podařilo přihrát mezi kruhy, kde číhal osamocený ONDŘEJ MALÝ, který zachoval chladnou hlavu a pohrál si s Miklem. Asistence: Daniel Pejchar.

20:32
    Krch s Pauerem a Benediktem nyní odvádí dobrou práci a nepouští soupeře ze své třetiny, obránce Kertu Dulava má za sebou velice dlouhé střídání a již "tahá nohy".

19:40
    Dulavova střela se přizvedla až do plexiskla. Míčku se okamžitě zmocnila Plzeň a Krch střelou zpoza červené získává vhazování v útočném pásmu.

19:03

18:25
    Nyní se ale hosté trápí a nemohou se dostat k pořádnému zakončení.

17:23
    Wróbel střílel, nikým nehlídán, z mezikruží. Návara nenechal mezírku mezi betony.

17:03
    Šmucer v souboji trefil Javorku. Dvě minuty za vysokou hůl a druhá přesilovka pro hosty.

16:55
    Fejfar prošel okolo dvou protihráčů, bekhendem ovšem netrefil branku. Hra se posléze přerušuje, míček opustil hrací plochu.

16:17
    Zakázané uvolnění zastavuje hostující útok.

15:45
    Plzák od červené vyprášil beton Návary, Kert pokračuje ve zkrácené přesilovce.

15:01

Domácí po patnácti minutách vedou o dvě branky, když jsou na jedné straně efektivní v útoku a skvěle jim pracuje obrana v čele s Jířím Návarou. Kert si vypracoval několik výborných příležitostí, ani jedna ze 14 střel se zatím neujala.

Střely na branku v první třetině: 6 – 14.

15:00

14:53
    Jiří Kruček vyslal jedovku od levého mantinelu a Návara vytáhl perfektně vyrážečku.

14:31
    První vyloučení zápasu. Přesilovku si zahrají hosté. Plzeňský Krch je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

14:10
    Krch obětavě šel proti ráně Nýdla a schytal ji do kolene.

14:01
    Hanuš dobře blokoval prostor před Fejfarem. Mladý forward hostů přesto vypálil. Návara si poradil s nepříjemným míčkem.

13:09
    Kertu nepříznivý stav vůbec nevyhovuje a opět operuje před Návarou.

11:48
    Gól ale padá na druhé straně. Ulč pěknou přihrávkou vzduchem vybídl Malého. Plzeňský kapitán nenechal Mikla schovat míček pod svoji výstroj a byl na počátku skrumáže, jenž vyústila v radost JIŘÍHO BENEDIKTA, který byl tím, který se nejlépe zorientoval a dostal balonek za brankovou čáru. Asistence: David Ulč, Ondřej Malý.

11:26
    Tyčka pomohla Návarovi. Po sérii vyhraných vhazování a zablokovaných střel pálil Fejfar, po skvělé přihrávce Zvonka z otočky.

10:47
    Kavalír ukázal přehled a hezkým pasem o mantinel našel naběhnutého Krcha na útočné modré. Po pár okamžicích se stejná akce opakovala, to už míček skončil na zakázaném uvolnění.

09:25
    Nyní je zase v útoku Kert Park. Čejka přenesl hru na Dulavu přihrávkou přes osu hřiště. Jeho dělovka od červené zaduněla o zadní mantinel.

08:37
    Rozvíjení plzeňských akcí v útočné třetině brzdí hvizd rozhodčího. Kejřovi je odpískáno postavení v brankovišti.

08:11
    Na druhé straně se po Hanušově střele dral Malý. Sledujeme zatím velmi aktivní hokejbal, který baví slušně zaplněnou halu.

07:10
    Další horké chvilky pro Návaru a spol.! Nebezpečně dorážel Martin Kruček a po něm si ve vzduchu našel balonek Fejfar. Ten jen o pár milimetrů míjí branku.

06:50
    Čejka střelou přes obránce trefil Návaru do masky. Odražený míček do ochranné sítě poslal vracející se Kunzmann.

05:46
    Wróbel svedl tvrdý souboj s Kavalírem, po kterém u rozhodčích reklamuje nedovolený zákrok. To rozhodčí odmítají. Wróbel i tak připravil s holí v jedné ruce šanci pro Jiřího Kručka, který se snažil procedit balonek podél levé tyče.

05:09
    Mladý bek Kovářík nyní zastavil jak Zvonka, tak Fejfara v postupu dopředu. Dobrá defenzivní práce!

04:06
    Kert se dlouho nemohl dostat do pásma, ke konci svého střídání ale Pražané zavařili domácím hokejbalistům. Tvrdou střelu Dulavy dorážel Plzák, balonek končí v rohu.

03:00
    Vodrážka pálil po vyhraném vhazování, odražený míček proskotačil Miklovým brankovištěm.

02:21
    Mohlo být vyrovnáno! Martin Kruček zpoza branky adresoval přihrávku na Zvonka, před kterým vzývala prázdná klec. Zvonek ovšem o kousek netrefil.

01:22
    Wróbel míchal s balonkem za brankou Návary, plzeňská obrana si ale pohlídala jeho spoluhráče.

00:16
    To byl nástup. První útok mečounů se aktivně vydal do útočného pásma a domácí vedou. Přihrávku z levé strany obdržel volný STANISLAV VALENTA, který překonal Mikla z bezprostřední blízkosti. Asistence: Daniel Pejchar.

00:01

Plzeňané vytáhli jedno překvapení. Do sestavy se vrátil útočník Ondřej Kejř, dvojnásobný mistr světa a ještě loni kapitán týmu.

HBC Plzeň: Kráčina (Návara) – Kavalír, Šmucer, Vodrážka, Pokorný, Hanuš, Kovářík – Gřonka, Pejchar, Valenta, Kunzmann, Kejř O., Pauer, Ulč, Benedikt J., Malý, Forejt, Krch.

HC Kert Park Praha: Mikl (Mroviec) – Blaško, Plzák, Kaucký, Dulava, Nýdl, Šperl – Javorka, Kruček J., Kovář, Postulka, Zvonek, Wróbel, Fejfar, Čejka, Rozenberg, Kruček M..

Rozhodčí: Koskuba, Šulo.

HBC Plzeň

Plzeňané se v posledních letech mohli spolehnout především na pevnou obranu, kterou jistil ještě výborně chytající brankář. To byl také rys prvního vzájemného duelu v podzimní části. Západočeši díky tomu dovedli zápas na půdě Kertu až do samostatných střílení. Kouč Michal Edl svým svěřencům jistě bude do hlavy vtloukat týmové pojetí hry a obětavý hokejbal.

Mečouni mají zpět střelce Martina Krcha, probudí opět nepříliš výraznou produktivitu týmu proti favoritovi?

Úřadující mistr spolu s kladenským Alpiqem vévodí celé soutěži. Kert zatím kráčí extraligou vstříc obhajobě titulu. Opírá se o velmi silnou kostru týmu. Jak brankář Mikl, tak útočník Martin Kruček vévodí individuálním statistikám soutěže. V Praze ovšem ví, že ty jsou odrazem práce celého týmu.

Kert Park má silné všechny tři formace a soupeřům se těžko dostává, přes jeho zkušené a robustní obránce, také proto tým Davida Kuny v letošním ročníku ztratil body pouze ve dvou případech.

Dobrý den všem příznivcům hokejbalu,
    po zimní pauze se vám opět hlásíme z plzeňské hokejbalové haly na Košutce. Dnes nás čeká velmi zajímavý duel. Domácí mečouni vyzvou mistrovský Kert Park!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Tomáš Majer

Branky a nahrávky: 1. Valenta (Pejchar), 12. Benedikt J. (Ulč, Malý), 22. Malý (Pejchar), 43. Ulč (Pejchar, Hanuš) – 25. Čejka (Plzák), 38. Kruček J. (Wróbel, Kruček M.)

HBC Plzeň: Návara (Kráčina) – Kavalír, Šmucer, Vodrážka, Pokorný, Hanuš, Kovářík – Gřonka, Pejchar, Valenta, Kunzmann, Kejř O., Pauer, Ulč, Benedikt J., Malý, Forejt, Krch.

Rozhodčí: Koskuba, Šulo