Buffalo – Toronto 2:5 (kon.) | NY Islanders – Washington 3:7 (kon.) | Philadelphia – Columbus 3:5 (kon.)
Montreal – Pittsburgh 3:5 (kon.) | Florida – Boston 3:0 (kon.) | St. Louis – Colorado 1:4 (kon.)
Winnipeg – Chicago 6:2 (kon.) | Arizona – Nashville 2:3 (kon.) | Los Angeles – Detroit 4:1 (kon.)

2. Jevgenij Malkin (PIT) – 1+0
    3. Alex Galchenyuk (MTL) – 0+2 (03:24:38)

Statistiky:

Střely: 20:39.
    Vyloučení: 2:1.
    Využití: 1:1.
    Hity: 29:27.
    Buly: 51% – 49%.

Je za námi další duel kanadskoamerické NHL. Montreal se v první třetině ujal vedení 2:0, ale ještě v téže třetině dokázali hosté vyrovnat na 2:2. V prostřední části se Pens dostali poprvé v zápase do vedení, ale Habs dokázali vyrovnat. Rozhodnutí přišlo ve třetí třetině, když se v 53. minutě trefil Hörnqvist a následně své vítězství stvrdili gólem do prázdné branky. Pittsburgh se tak raduje z vítězství 5:3.

To je ode mě vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou.

59:30
    Montrealu zbývá posledních třicet sekund. Na body z dnešního zápasu to nevypadá.

58:49
    Oddechový čas pro domácí.

58:49
    Galchenyuk pálil bekhendem, Jarry kryje puk.

58:34
    Canadiens pokračují ve hře bez gólmana.
    58:07 Bryan RUST - 3:5

58:07
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Hosté možná rozhodují o svém vítězství, Powerplay se Montrealu vůbec nepovedla. Rychle přišel o kotouč a ze středního pásma trefil prázdnou branku BRYAN RUST.
    Asistence: Patric Hörnqvist, Jamie Oleksiak.

58:01
    Domácí jdou do šesti!

57:15
    Po delší době se Canadiens dostali ke střele, konkrétně Gallagher, který svým pokusem zápěstím nenadělal Jarrymu příliš problémů.

56:35
    Necelé tři a půl minuty zbývají Habs. Ti se však stále nemohou dostat ke kotouči. Hosté kontrolují hru a nedávají Montrealu příliš šancí.

55:30
    Domácím teď utíká čas velice rychle. S pukem navíc hrají Tučňáci.

54:26
    Canadiens se snaží o co nejrychlejší vyrovnání. Jsou nastěhovaní v útočném pásmu a ohrožují Jarryho, ten je zatím výborný a odolává tlaku.

53:19
    Jarry teď musel hasit povedenou teč Shawa. Brankář Pittsburghu si s touto situací poradil na výbornou.
    52:24 Patric HÖRNQVIST - 3:4

52:24
    Hosté opět vedou! Dumoulin předal na modré čáře puk Hagelinovi, který vyslal ránu směrem na Niemiho. Před ním byli dva clonící hráči – Malkin a Hörnqvist. A právě PATRIC HÖRNQVIST tečoval kotouč mimo dosah Niemiho a přiblížil tak svůj tým vítězství.
    Asistence: Carl Hagelin, Brian Dumoulin.

52:06
    Před Niemiho se natlačil Hörnqvist, ale touš za jeho záda neprotlačil.

51:29
    Na druhé straně se do šance dostal Kessel, jenže ani on v souboji s gólmanem nebyl úspěšný.

51:04
    de La Rose se snažil překvapit Jarryho rychlou skrytou střelou – neuspěl.

49:32
    Ščerbak se svým pokusem neuspěl a byl sražen hostujícím obráncem. Poté se kotouč dostal k Drouinovi, jehož střelu Jarry vyráží do bezpečí.

48:30
    Štěstí zkoušel tvrdou ranou Sheary. Niemi vyráží a připisuje další úspěšný zákrok.

47:40
    Bekhendový pokus Lehkonena se nevešel mezi tři tyče a do útoku opět pádí Pens.

45:50
    Galchenyuk si najel na střed hřiště a bekhendem hodně vystrašil Jarryho, který koncem levého betonu na poslední chvíli střelu vyrazil.

45:12
    Brassard nahazoval kotouč úplně z rohu hřiště. Ten propadl Niemimu mezi betony a pouze o pár centimetrů nepřešel celým objemem brankovou čáru.

44:51
    Pens se začínají dostávat opět do tempa a Niemi se musí otáčet.

43:45
    Lehkonen zavezl kotouč do útočného pásma a zpětnou přihrávkou poté našel Petryho, jenž střelou z první neuspěl.

42:44
    Hráči Pittsburghu si momentálně v rozehrávce příliš nerozumí a nedaří se jim dostat z pásma.

41:45
    Montreal máčkl svého soupeře a ten se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

40:50
    Drouin pálil z pravého kruhu, ale obětavě mu skočil do střely Dumoulin.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli dvě branky, po jedné na každé straně a stav je tak stále vyrovnaný. V prostřední části ale byl lepší Pittsburgh, který měl více ze hry a Niemi měl daleko více práce než Jarry. Ten musel ve druhé třetině předvést pouze tři zákroky. Jednu střelu za svá záda pustil. Zápas je tak stále otevřený. Uvidíme, co nám nabídne třetí třetina.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

38:52
    Oleksiakova střela z vrcholu levého kruhu letěla pouze nad bránu.

38:25
    Ščerbak se pokusil ohrozit Jarryho, který však byl na místě a jeho pokus pokryl.

37:21
    Gallagher se řítil ze strany téměř sám na Jarryho. Jenže byl dojet jedním z hostujících beků a nedostal se tak k pořádnému zakončení.

36:29
    Před Niemim vznikla menší trma vrma, ale vše vyřešili domácí obránci. Jenže s pukem se příliš nepomazlili a Pittsburgh je opět v útoku.

35:42
    Opět o sobě dal vědět Crosby. Tentokrát pálil z druhé strany, ale ani tato střela neměla příliš šancí na úspěch.

34:27
    Crosbyho další pokus schoval Niemi ve své lapačce.
    32:57 Nicolas DESLAURIERS - 3:3

32:57
    Montreal právě vstřelil branku!
    A je opět vyrovnáno. Domácí skvělým forčekingem vybojovali puk v rohu hřiště. Zmocnil se ho Carr, který našel před brankou připraveného NICOLASE DESLAURIERSE, který střelou z první do spodního rohu branky nedal Jarrymu šanci.
    Asistence: Daniel Carr.

31:34
    Hosté pokračují v tlaku i po využité přesilovce. Z ostrého úhlu pálil Crosby, jenže Niemi ramenem vyráží nad branku.
    30:30 Jevgenij MALKIN - 2:3

30:30
    I Penguins využívají přesilovou hru. Pěknou přesilovkou akci proměňuje milimetrově přesnou střelou JEVGENIJ MALKIN, který svou pumelici otřel ještě o tyč.
    Asistence: Kris Letang, Phil Kessel.

30:07
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jeff Petry – 2 min., nedovolené bránění).

29:00
    Penguins se na chvilku usadili v útočném pásmu. Vyslali pouze jednu střelu, kterou Niemi bez problémů vyráží.

28:31
    Velká šance Kessela, které mezi kruhy našel Crosby. Prvně jmenovaný však nechal vyniknout gólmana domácích.

27:11
    Na Jarryho teď letělo několik střel, ale žádná nebyla z kategorie vyloženě nebezpečných.

25:38
    Střela Lernouta od modré čáry byla sice razantní, ale postrádala přesnost.

25:02
    Nyní se hraje spíše ve středním pásmu a ani jeden z týmů se nemůže dostat k nějakému soustavnějšímu tlaku.

23:10
    Letang střílel z první, ale Jarry opět bezpečně zasahuje.

23:07

22:12
    Kessel se pokoušel dvakrát ohrozit Niemiho. Pokaždé byla jeho střela zablokována a následně se Montreal osvobozuje.

21:07
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Brendan Gallagher – 2 min., nedovolené bránění).

21:05
    Gallagher nahazoval na rozjetého Drouina, který jen těsně minul kotouč.

20:25
    První střelu v prostřední třetině si připisuje Sheary. Niemi si připisuje bezproblémový zákrok.

20:01

Je za námi úvodních dvacet minut dnešního duelu. Domácí byli zpočátku aktivnější a vypracovali si dvougólový náskok. I díky využité přesilové hře. Potom ale Pittsburgh zapnul na vyšší obrátky a dvěma góly srovnal průběžný stav zápasu.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:50
    Hagelin zkoušel štěstí z velkého úhlu, ale Niemi byl na místě.

19:15
    Guentzelova střela končí nad brankou. Hosté pokračují v útoku.

18:14
    Střelu Drouina vyráží Jarry před sebe, kde puk přebírají hráči Pens.

17:01
    Lehkonen zavezl kotouč do útočného pásma, nahodil ho za branku, kam si pro něj sjel jeden z jeho spoluhráčů. Ten pak našel Petryho, jenž prověřil pozornost hostujícího muže s maskou.
    14:33 Patric HÖRNQVIST - 2:2

14:33
    Hra byla teď z obou stran plná nepřesností, ale nakonec se hosté radují z vyrovnání. Letang vybojoval trošku se štěstím kotouč v útočném pásmu, našel přesnou přihrávkou PATRICA HÖRNQVISTA, který nebyl bráněn úplně důsledně a dokázal dotlačit puk za záda domácího gólmana.
    Asistence: Kris Letang.

13:13
    Situace tři na tři v obranném pásmu Montrealu. Z dobré pozice pálil Rowney, jenže nezamířil přesně mezi tři tyče.

12:43
    O rychlý přechod do útoku se snažili hokejisté Pittsburghu. Jenže hvizd čárového celou akci zastavil. Odpískán ofsajd.

11:20
    Teď se v útočném pásmu usadil Montreal, který na chvilku zatlačil svého soupeře, ale veškeré jejich snahy zastavil Jarry.
    10:05 Phil KESSEL - 2:1

10:05
    A snížení právě přišlo. Jeden z domácích borců zachyboval v zakládání útoku. Kotouče se zmocnil Brassard, ten našel najíždějícího Rusta, který pěknou žabičkou uvolnil PHILA KESSELA. Ten neměl problém dopravit touš do odkryté branky.
    Asistence: Bryan Rust, Derick Brassard.

09:24
    Pens zlepšili pohyb a jsou nyní aktivnější. Snaží se o kontaktní branku, ale zatím jim není přáno.

07:46
    Pittsburgh byl hodně blízko snížení! Hosté ujeli dva na jednoho, konkrétně Kessel a Rust. Prvně jmenovaný přihrál Rustovi přesně na hůl, ten však trefil pouze tyč.
    06:31 Paul BYRON - 2:0

06:31
    Domácí tým využívá přesilovou hru! Galchenyuk vypálil směrem na hostujícího gólmana, od něj šel kotouč hodně do výšky, odkud ho sklepl Gallagher. Následně se k dorážce dostal PAUL BYRON, který ho doklepl do odkryté klece.
    Asistence: Brendan Gallagher, Alex Galchenyuk.

06:08
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jamie Oleksiak – 2 min., držení).

05:28
    Niemi na poslední chvíli vypíchl puk před dojíždějícím Shearym.

04:42
    hudon nahazoval na branku, ale před ní nebyl nikdo, kdo by touš tečoval. Habs však stále drží útočné pásmo.
    03:15 Artturi LEHKONEN - 1:0

03:15
    Domácí proměňují svůj tlak v úvodní branku zápasu. Galchenyuk od pravého mantinelu svým pokusem minul branku. Kotouč se poté dostal na druhou stranu na hůl Reillyho, který vypálil a těsně před Jarrym tečoval přesně ARTTURI LEHKONEN.
    Asistence: Mike Reilly, Alex Galchenyuk .

02:45
    Montreal je zatím o něco aktivnější a už několikrát ohrozil gólmana hostí.

02:05
    Tentokrát zastavil útočné snažení domácího týmu ofsajd.

01:25
    Do útočného pásma se podívali také Penguins, ale Habs opět vyhazují na zakázané uvolnění.

01:05
    Galchenyuk nahazoval kotouč od pravého mantinelu, kde se ho snažil usměrnit do branky Lehkonen, ale na kotouč těsně nedosáhl.

00:07
    Úvodní buly vyhráli domácí, ale ihned vyhazují na zakázané uvolnění.

00:01

Montreal Canadiens: Niemi (Ch. Lindgren) – Reilly, Petry, Alzner, Juulsen, Jo. Benn, Lernout – Byron, Drouin, Gallagher – Galchenyuk, J. de La Rose, Lehkonen – Hudon, L. Shaw, Ščerbak – Deslauriers, Froese, Carr.

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Dumoulin, Letang, Oleksiak, J. Schultz, Määttä, Ruhwedel – Guentzel, Crosby, Sheary – Hagelin, Malkin, Hörnqvist – Sheahan, Brassard, Kessel – Kühnhackl, Rowney, Rust.

Rozhodčí: Lambert, McCauley – Kovalchik, Nansen.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Pittsburgh Penguins mají úplně opačné starosti, než jejich dnešní soupeř. S prozatimním ziskem pětaosmdesáti bodů totiž oplývají pátou pozici ve Východní konferenci a v Metropolitní divizi je dělí od vedoucího Washingtonu pouze vzájemné zápasy.

Poslední utkání odehráli Penguins na ledě Newyorských Rangers, kde po velkém boji podlehli svému soupeři v prodloužení. Navíc jedenáct sekund před koncem základní hrací doby, neproměnil Jevgenij Malkin trestné střílení!

I Pens dnes budou postrádat nějaké hráče, Matt Murray bude chybět kvůli otřesu mozku a zřejmě kouči hostujícího celku nebude k dispozici ani Dominik Simon.

Montreal Canadiens se nyní nachází na třinácté pozici Východní konference a zároveň na páté pozici Atlantické divize. V boji o Play-off zatím dokázali Canadiens vybojovat 64 bodů za šestadvacet vítězství.

Poslední utkání odehráli hráči Montrealu na vlastním ledě, kde přehráli Stars z Dallasu v poměru 4:2! Dvěma brankami se na této výhře podílel Artturi Lehkonen. V tomto zápase se domácím dařily především početní výhody, které dokázali využít hned 3!

Montreal shazuje čím dál větší marodka, která k dnešnímu utkání čítá sedm borců. Mezi nimi je například i Aleš Hemský, nebo Max Paccioretty. Uvidíme tak, jakou taktiku dnes kouč Canadiens zvolí.

Všechny hokejové nadšence vítám u dalšího on-line přenosu z nejatraktivnější hokejové ligy světa – NHL! V jejím rámci se mimo jiné dnes proti sobě postaví týmy z opačných konců tabulky. Montreal Canadiens v boji o vysněné Play-off, přivítá na svém stadionu celek Pittsburgh Penguins. Úvodní buly je na programu od 0:30 SEČ, buďte u toho rozhodně s námi!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.

Aleš Skok

Branky a nahrávky: 4. Lehkonen (Reilly, Galchenyuk), 7. Byron (Gallagher, Galchenyuk), 33. Deslauriers (Carr) – 11. Kessel (Rust, Brassard), 15. Hörnqvist (Letang), 31. Malkin (Letang, Kessel), 53. Hörnqvist (Hagelin, Dumoulin), 59. Rust (Hörnqvist, Oleksiak)

Rozhodčí: Lambert, McCauley – Kovalchik, Nansen

Diváci: 21302