Třinec – Warriors Brno 4:2 (kon.) | HC Litvínov – Chomutov 5:3 (kon.)
HC Sparta Praha
2:4 (1:1, 0:2, 1:1) Stav série: 1:1
Mountfield HK
Neděle 18.03.2018, 13:00 • Tipsport arena, Praha 7 – Bubeneč • Play-off extraligy st. dorostu • Osmifinále

59:59
    V Holešovicích už je dohráno, po závěrečné siréně se ale před hostující svatyní odehrála další strkanice. Ondřej Pšenička (SPA) a Tadeáš Pinkas (HKM) si do statistik připisují 2+2 trestné minuty za hrubost.

57:52
    Matouš Najman (SPA) je vyloučen za sekání, domácí budou zápas dohrávat ve čtyřech hráčích. O vítězství Hradce už je téměř definitivně rozhodnuto.

43:57
    Domácí si aktivitou vynutili faul soupeře, Hradec půjde do čtyř. Dominik Sklenář (HKM) míří na trestnou už potřetí v dnešním zápase, tentokrát za hákování.

33:56
    Hosté už podruhé v dnešním zápase špatně střídali a znovu si za to od sudích vysloužili dvouminutový trest. I tentokrát jej odpyká Kryštof Šánek (HKM).

29:40
    Hradec jde do tří, Dominik Sklenář (HKM) je vyloučen za napadení. Uvidíme, jak si s touto přesilovkou Pražané poradí.

29:01
    Po přerušení se před Škorpíkovou brankou odehrála menší strkanice, bude se vylučovat. Dominik Šedivý (HKM) a Ondřej Havlín (SPA) míří na trestnou za hrubost.

17:30
    Ruka hlavního rozhodčího vystřelila vzhůru, uvidíme další přesilovku. Za podražení je tentokrát vyloučen Miroslav Kukla (HKM).

09:31
    Štěpán Čech (SPA) v dnes dohrál, domácí forvard dostává pětiminutový trest a osobní trest do konce utkání za bodnutí koncem hole. Na trestnou za něj usedá Vorobjev.

07:37
    Dominik Sklenář (HKM) hákoval a míří za to na dvě minuty na lavici hříšníků, Hradec Králové teď bude hrát nějakou dobu ve třech.

05:56
    Domácí celek čeká přesilovka, Východočeši teď nějakou dobu hráli v šesti. Dvouminutový trest za svůj tým odpyká Kryštof Šánek (HKM).

02:03
    Uvidíme přesilovku, jako první si v dnešním utkání vyzkouší hru v početní výhodě hosté. Patrik Tůma (SPA) je vyloučen na dvě minuty za napadení.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 18. Prymula (Dani, Gajdoš), 41. Tůma (Arnošt) – 5. Pinkas (Poppel), 32. Sklenář (Šedivý, Pěnčík), 36. Pinkas (Voňka), 55. Poppel (Voňka, Hrabčák)

HC Sparta Praha: Škorpík (Mičán) – Bureš, Najman J., Tůma, Havlín, Prchal, Vorobjev, Pika, Gajdoš – Najman M., Prymula, Pšenička, Kasanda, Dani, Obadal, Rubeš, Flídr, Arnošt, Kropáček, Čech, Vitouch.
    Mountfield HK: Vacek (Ševců) – Řehák, Kukla, Voňka, Junek, Janoušek, Pěnčík, Kynčl, Kuboš – Šedivý, Sklenář, Jakubec, Síla, Pinkas, Hrabčák, Šánek, Komma, Poppel.

Rozhodčí: Velčovský – Schopf, Horažďovský