Tampa – Buffalo 7:5 (kon.) | Pittsburgh – Ottawa 4:0 (kon.) | Chicago – St. Louis 1:4 (kon.)
Anaheim – Dallas 5:3 (kon.) | Philadelphia – NY Rangers 5:0 (kon.)
Anaheim Ducks
5:3 (3:1, 1:1, 1:1)
Dallas Stars
Sobota 07.04.2018, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Anaheim Ducks a Dallas Stars.

Dallas Stars odehrál 80 zápasů s bilancí 32-9-8-31 a získal 90 bodů. V tabulce Západní konference je na desáté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si v prodloužení s Philadelphií Flyers 3:2, Minnesotou Wild 4:1 a a San Jose Sharks 4:2. Nestačil na Vancouver Canucks 1:4 a Minnesotu Wild 2:5.

Anaheim Ducks odehrál 80 zápasů s bilancí 33-9-13-25 a získal 97 bodů. V tabulce Západní konference je na sedmé pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři. Poradil si s Edmontonem Oilers 5:4 v prodloužení, Los Angeles Kings 2:1 v prodloužení, Coloradem Avalanche 4:3 v prodloužení a Minnesotou Wild 3:1. Nestačil na Vancouver Canucks 1:4.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Anaheim Ducks: R. Miller (Berra) – Manson, H. Lindholm, Beauchemin, Montour, M. Pettersson, Welinski – Rakell, Getzlaf, Perry – Cogliano, Kesler, Silfverberg – N. Ritchie, Henrique, O. Kaše – Chimera, D. Grant, J.T. Brown.

Dallas Stars: McKenna (Lehtonen) – Lindell, J. Klingberg, Methot, Pateryn, Hamhuis, Honka – Ja. Benn, Seguin, B. Ritchie – Elie, Faksa, Radulov – Roussel, Spezza, Janmark – G. Smith, D. Shore, Pitlick..

00:01

00:43
    V poklidném tempu zápas začíná, ani jeden celek se nikam nežene.

01:00
    Brandon Montour vypálil a jeho projektil byl zblokovaný obráncem Dallasu.

01:35
    Rickard Rakell nedokáza zpracovat poskakující kotouč na modré čáře, a tak jeho tým přichází o útočné pásmo.

02:13
    Mattias Janmark vypálil a jeho ránu kryje domácí brankář. Ryan Miller byl pozorný.

02:28
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Z první výraznější šance se domácí celek prosazuje. Střelu Mansona před brankou výborně mimo dosah gólmana tečoval JAKOB SILFVERBERG. Asistence: Josh Manson a Andrew Cogliano.

02:49
    Marc Methot vypálil od modré čáry, jeho projektil postrádal přesnost, domácí brankář tak zasahovat nemusel.

02:57
    Corey Perry se dostal do brejku, sám proti brankáři nedokázal dotáhnout blafák do úspěšného konce.

03:51
    Adam Henrique z pravého kruhu zakončoval a jeho pokus poměrně snadno kryje brankář Mike McKenna.

04:09
    Jason Spezza minul branku, na druhé straně z kruhu vypálil Andrew Cogliano. Jeho projektil kryje maskovaný muž. Buly v útočném pásmu Ducks.

05:20
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

05:34
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Alexandr Radulov – 2 min., sekání).

05:40
    Vhazovat se bude před brankou Dallasu, následně hosté vyhazují přes všechny čáry.

06:33
    Přesilová hra je využitá, nadvakrát dokázal gólmana RICKARD RAKELL, kterého nechala obrana Stars neobsazeného. Asistence: Ryan Getzlaf, Adam Henrique.
    06:33 Rickard RAKELL - 2:0

07:09
    Komerční přestávka.

07:22
    Domácím hokejistům vyšel vstup do zápasu, Ducks vedou o dva góly, hostující celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

08:21
    Nyní je hra přerušená, brankář Mike McKenna si dokázal poradit s nahozením, které ze středního pásma vyslal Jason Chimera.

09:16
    Rickard Rakell se propracoval do střelecké pozice mezi kruhy, jeho ránaz mezikruží postrádala přesnost.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, nyní vypálil od modré čáry Brett Ritchie a domácí brankář kryje kotouč. Vhazovat se bude před jeho brankou, komerční přestávka.

10:30
    Dallas Stars se dostal do útočného pásma a pokouší se něco vymyslet.

11:13
    Dallas právě vstřelil branku!
    Hostující celek využívá svou aktivní hruz a snižuje na rozdíl jediné branky. Ránou z mezikruží se prosazuje MARC METHOT. Asistence: Alexandr Radulov a Jamie Benn.
    11:13 Marc METHOT - 2:1

12:07
    Po zákroku brankáře se bude vhazovat před brankou Ducks. Hostující celek hraje aktivně, domácí Anaheim se musí bránit.

12:43
    Ducks se nemohou osvobodit ze svého pásma, hostující celek hraje velmi dobře, zrychlil a zpřesnil přihrávky.

12:44
    Mike McKenna kryje ránu, kterou vyslal z dobré pozice Jason Chimera. Hostujícího brankáře prostřelit nedokázal.

14:13
    Antoine Roussel vypálil z mezikruží, jeho tvrdou ránu kryje Ryan Miller. Následuje komerční přestávka.

14:40
    Domácí celek se dostal do útočného pásma, následný projektil postrádal přesnost.

15:01
    Dostáváme se finální fáze hry ve druhé třetině, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

16:04
    Ryan Miller byl pozorný, a tak si dokázal poradit s nahozením na svou branku. Jeho spoluhráči vyhráli vhazování, a tak se směr hry otáčí.

16:43
    Mnoho šancí v závěru třetiny k vidění není, Rickard Rakell rozehrává akci od své branky, dobře ale napadá hostující Smith.

17:06
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Brett Ritchie – 2 min., nedovolené bránění).

17:32
    Domácí celek rozehrává od své branky, ani jeden celek se nikam nežene.

17:47
    Remi Elie velmi důrazně napadal domácí rozehrávku, a tak se Brandon Montour dostal do problémů.

18:40
    Ducks si během přesilové hry výraznější šanci vypracovat nedokázali.

19:00
    Poslední minuta hry v první třetině.

19:06

19:17
    Ani jednu střelu nedokázal domácí tým vyprodukovat během přesilové hry.

19:40
    Domácí hokejisté sice přesilovku neproměnili, ale i tak se dostávají do dvoubrankového vedení, Lindholmovo nahození od modré čáry tečoval nechytatelně DEREK GRANT. Asistence: Jakob Silfverberg, Hampus Lindholm.
    19:40 Derek GRANT - 3:1

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina vyšla domácímu celku velmi dobře, vstřelil tři branky, inkasoval jen jednou. Anaheim vstoupil do zápasu velmi dobře, a tak vede po dvaceti minutách 3:1.

20:01

20:28
    Josh Manson dobře vypálil, a tak musel zasahovat brankář Dallasu. Sledujeme znovu aktivní hru domácích hokejistů, kteří vedou o dva góly.

20:53
    Mike McKenna byl pozorný a dokázal si poradit s pokusem, který vyslal zápěstím Rickard Rakell.

21:06
    Radek Faksa pálil z dobré pozice, jeho rána postrádala přesnost, domácí se dostali pod tlak, a tak vyhazují přes všechny čáry.

21:36
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jamie Benn – 2 min., krosček).

21:40
    Rickard Rakell vypálil z dobré pozice, jeho projektil kryje gólman.

22:33
    Přesilovku hrají domácí dobře, stabilně se usadili v útočném pásmu, ale nemohou se dostat do výraznější střelecké pozice.

22:43
    Ryan Getzlaf dobře vypálil, jeho ránu zblokoval do ochranné sítě Greg Pateryn. Následně výborně vypálil Ondřej Kaše, ale jeho projektil vyrazil Mike McKenna.

23:19
    Při vlastním oslabení se do zakončení dostal Mattias Janmark, v souboji jeden na jednoho ale na domácího brankáře nevyzrál.

24:10
    Mnoho šancí momentálně k vidění není.

24:36
    Akci domácího celku vedl Perry. Ten přenechal puk Ryanu Getzlafovi, který z druhé vlny vypálil, jeho projektil hostující brankář jen vyrazil, a pak měl už snadnou práci dorážející JOSH MANSON. Asistence: Ryan Getzlaf a Corey Perry.
    24:36 Josh MANSON - 4:1

25:17
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Ducks.

25:40
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, domácí celek navýšil své vedení a míří za výhrou v tomto zápase.

27:08
    Mike McKenna kryje kotouč po střele Andy Welinského. Komerční přestávka.

27:49
    Hostující celek krátce před polovinou zápasu snižuje na rozdíl dvou branek. Střelu Pateryna tečoval vlastním tělem do branky Ducks RADEK FAKSA. Asistence: Greg Pateryn a Tyler Pitlick.
    27:49 Radek FAKSA - 4:2

29:18
    Brett Ritchie zakončoval z bezprostřední blízkosti, ale jeho projektil postrádal přesnost.

29:38
    Po postavení mimo hru se bude vhazovat ve středním pásmu.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, domácí celek vede o dva góly.

30:54
    Josh Manson dobře vypálil od modré čáry, jeho projektil kryje hostující gólman Mike McKenna.

31:38
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Tyler Seguin – 2 min., podražení).

32:20
    Mike McKenna kryje střelu domácího hráče, hra je tak přerušená. Vhazovat se bude v útočném pásmu Anaheimu.

32:48
    Ryan Kesler z dobré pozice před brankou nedokázal přesněji zakončit.

33:16
    Mike McKenna byl znovu pozorný a tentokrát si dokázal poradit s pokusem, který vyslal Andy Welinski.

33:38

34:03
    Brett Ritchie dokázal zblokovat střelecký pokus, který vyslal Francois Beauchemin.

34:22
    Antoine Roussel pálil z mezikruží, ale jeho projektil postrádal přesnost.

35:12
    Komerční přestávka, a pak buly ve středním pásmu.

36:16
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

37:11
    Mike McKenna si snadno poradil s pokusem, který vyslal Andrew Cogliano od modré čáry.

37:43
    Ryan Miller musel zasahovat, hostující snahu o střelu ukončuje svým pokusem Esa Lindell.

38:02
    John Klingberg dobře vypálil a jeho projektil kryje brankář Ducks. Vhazovat se bude před jeho brankou.

39:20
    Ani jeden celek se nikam nežene, v poklidném tempu se dohrává druhá třetina.

39:56
    Už se nic nestane.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:01

40:27
    V poklidném tempu vstoupily oba týmy do třetí třetiny, domácí hráči mají k dispozici dvoubrankové vedení.

40:52
    Ryan Miller nadvakrát dokázal zastavit střelecký pokus, který vyslal z dobré pozice Alexandr Radulov.

41:16
    Hampus Lindholm rozehrává od své branky, sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit.

41:45
    Andy Welinski se z ničeho nic dostal do střelecké pozice, jeho projektil ale postrádal přesnost.

42:42
    Jason Spezza zakončoval z bezprostřední blízkosti, jeho rána ale končí mimo branku.

42:52
    Tento moment si domácí brankář rozhodně za rámeček nedá. Kotouč po střele ze střední vzdálenosti zapadl za jeho záda. Prosazuje se JAMIE BENN. Asistence: John Klingberg.
    42:52 Jamie BENN - 4:3

43:27
    Rozdíl ve skóre je minimální, sledujeme aktivní hru Dallasu, naopak Ducks se nemohou dostat do útočného pásma.

44:30
    Do střelecké pozice se dostal Tyler Seguin, jeho projektil byl zblokovaný obráncem.

44:50
    Na druhé straně musel zasahovat gólman Mike McKenna, na kterého vypálil Adam Henrique.

45:25
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

45:58
    Tvrdou ránou z mezikruží vypálil Corey Perry, jeho projektil se ale odrazil od brankové konstrukce zpět do hry.

46:07
    Z podobné pozice nyní zakončoval Rickard Rakell. Domácí útočník ale minul branku.

46:34
    Sledujeme rychlý hokej, domácí stále vedou, ale už jen o jednu branku.

47:53
    Brett Ritchie vypálil z dobré pozice, jeho ránu zblokoval Marcus Pettersson.

48:31
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Nick Ritchie – 2 min., nedovolené bránění).

48:50
    Alexandr Radulov vypálil z dobré střelecké pozice, jeho ránu kryje brankář Ducks.

48:58
    Brett Ritchie se následně propracoval do střelecké pozice, jeho pokus byl ovšem hodně nepovedený. Přesilovku začal hostující celek dobře.

49:45
    Další rána na domácí branku, tentokrát zakončoval John Klingberg. Jeho ránu z horní hranice kruhu kryje gólman.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, domácí hokejisté stále vedou o jednu branku.

50:30
    Ryan Miller kryje kotouč po střele Radulova.

50:31

51:03
    Dnes aktivně hrající Esa Lindell vypracoval další střeleckou příležitost, branku minul.

51:22
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před domácí brankou, Ryan Getzlaf vyhrál souboj o puk, a tak se směr hry otáčí.

52:04
    Mnoho šancí v této fázi zápasu k vidění není. Následuje komerční přestávka.

52:31
    Ryan Miller musel zasahovat, domácí brankář si poradil s pokusem, který vyslal Jason Spezza.

53:24
    Ani jeden celek se momentálně nikam nežene, sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí momentálně k vidění není. Brankáři nemají příliš práce.

54:01
    Domácí hokejisté se sice dostali do útočného pásma, ale zakončit se jim nepodařilo.

54:35
    Domácí celek navyšuje své vedení na dva góly. Tentokrát se z brejku prosazuje mezi betony brankáře Dallasu zkušený ANDREW COGLIANO. Asistence: Jakob Silfverberg a Ryan Kesler.
    54:35 Andrew COGLIANO - 5:3

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, domácí hokejisté vedou o dva góly a míří za výhrou v tomto zápase.

55:40
    Dallas se pokouší co nejrychleji snížit na rozdíl jediné branky, domácí celek se tak musí bránit tlaku soupeře.

56:00
    Čtyři minuty hry zbývají do konce zápasu.

56:54
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, domácí hráči hrají velmi dobře takticky.

57:14
    Benn dobře vypálil, jeho projektil kryje brankář Ryan Miller.

57:14
    Oddechový čas pro hosty.

57:14
    Hosté hrají bez brankáře.

57:22
    Ryan Getzlaf minul ze středního pásma prázdnou branku.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

58:05
    Mattias Janmark obkroužil branku a zakončil, puk kryje Ryan Miller.

58:05
    Oddechový čas pro domácí.

58:44
    Alexandr Radulov se dostal do zakončení, jeho rána z kruhu byla nepřesná, následný pokus pak zblokovaný Mansonem.

59:04
    Cogliano to zkoušel přes celé kluziště, ale minul prázdnou branku.

59:09
    Tyler Seguin autorem další střely Ducks, hra je nyní přerušená.

59:17
    Další icing, vhazovat se tak bude před domácí brankou.

59:50
    Znovu icing, další buly před brankou Ducks.

Domácí hokejisté vyhrávají tento zápas 5:3 a získávají cenné body. Hostující tým, který do play-off po osmé za posledních deset let nepostoupí, hrál dlouhou dobu bez brankáře, ale zdramatizovat zápas se nepodařilo.

Československá stopa v utkání:
    Ondřej Kaše (ANA) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:34
    Radek Faksa (DAL) 1+0, 1 střela, čas na ledě 16:28

1. Josh Manson (ANA) 1+1
    2. Jakob Silfverberg (ANA) 1+2
    3. Francois Beauchemin (ANA) 0+0 (06:40:02)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 3. Silfverberg (Manson, Cogliano), 7. Rakell (Getzlaf, Henrique), 20. D. Grant (Silfverberg, H. Lindholm), 25. Manson (Getzlaf, Perry), 55. Cogliano (Silfverberg, Kesler) – 12. Methot (Radulov, Ja. Benn), 28. Faksa (Pateryn, Pitlick), 43. Ja. Benn (J. Klingberg)

Rozhodčí: O'Halloran, Furlatt – Sericolo, Racicot

Diváci: 17 355