Finsko – Rusko 5:4 (kon.) | USA – Švédsko 1:3 (kon.) | Francie – Slovensko 1:7 (kon.)
Švýcarsko – Kanada 0:5 (kon.)
Finsko
5:4 (2:2, 1:2, 2:0)
Rusko
Neděle 22.04.2018, 12:30Mistrovství světa do 18 let • Skupina B

To je ode mě z Traktor arény pro tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek dne. (14:56:33)

Třetí třetina nabídla skoro infarktovou podívanou, která nakonec vyzněla lépe pro hokejisty Finska. Ti nejprve vyrovnali, když se z rychlého protiútoku trefil obránce Peetro Sepälä. V 53. minutě potom otočil vývoj utkání svým druhým gólem Niklas Nordgren, jehož teč z mezikruží nakonec Finsku vyhrála zápas. Finové přestáli závěrečný ruský tlak bez újmy a nakonec vítězí v pohledném klání 5:4. V tabulce skupiny B tedy zůstávají na první příčce.

Nejlepší hráč Finska: Jesperi Kotkaniemi.
    Nejlepší hráč Ruska: Amir Miftachov.

60:00

59:58
    Puk letí ven z finského pásma, tohle už Rusové nezvládnou.

59:50
    Ochoťuk pálil od modré čáry, jeho tvrdá pumelice jen zaduněla o zadní mantinel.

59:20
    Teď míří Miftachov na střídačku a Rusové hrají v šesti bez brankáře!

58:59
    Finsko se brání velice dobře a nedovoluje Rusku hru bez gólmana.

58:34
    Puk znovu letí až k Miftachovovi.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny a Rusové stále nemohou najít na Finy ten správný recept.

57:41
    Zavgorodnij střílel z levého kruhu, Annunen nic neviděl, ale dokázal zakročit.

57:15
    Puk je opět ve středním pásmu, tohle Finům vyhovuje.

56:50
    Salmela nahodil puk za finskou branku, Rusové musejí začít od znovu.

56:38
    Miftachov prozatím zůstává v bráně.

56:38
    Finové vyhodili puk na zakázané uvolnění. Dočkáme se ruské hry bez brankáře?

55:58
    Rusové jsou kompletní a můžou začít pomýšlet na snahu o vyrovnání.

55:54
    Utunen pálil z první z pravého kruhu, jeho rána jen zaduněla o zadní mantinel.

55:18
    Sorkinovi se povedlo vyhodit puk do středního pásma, Rusko se osvobozuje.

54:44
    Nevasaari se protlačil do zakončení z pravé strany, Miftachov svůj tým podržel.

54:32
    Honka si najel na pravý kruh na přihrávku zpoza branky, jeho pokus z první na branku neprošel.

Michal Toman

Branky a nahrávky: 5. Nordgren (Kotkaniemi, Kakko), 12. Tanus (Honka, Ranta), 40. Ranta (Nevasaari, Kotkaniemi), 48. Seppälä (Tanus), 53. Nordgren (Kokkonen, Kotkaniemi) – 7. Žabrejev (Žuravljov, Dorofejev), 9. Marčenko (Žuravljov, Miftachov), 36. Morozov (Žuravljov, Žabrejev), 37. Dorofejev (Marčenko)

Finsko: Annunen (Huhtamaa) – Thomson, Utunen (C), S. Salmela (A), Nousiainen, Seppälä, Honka, Kokkonen – Kotkaniemi, Nordgren, Kakko – Killinen, Ranta (A), Tanus – Aaltonen, Lundell, Nevasaari – Hirvonen, Moilanen, Petman.
    Rusko: Miftachov (Isajev) – Galeňuk (A), Žuravljov (A), Malyšev (C), Misjul, Romanov, Ochoťuk, Žiljakov, Zamula – Morozov, Marčenko, Ischakov – Rotenberg, Zavgorodnij, Sorkin – Žabrejev, Dorofejev, Spiridonov – Michajlov, Podkolzin.

Rozhodčí: Pražák (CZE), Stano (SVK) – Kovacs (BLR), O'Connor (USA)