Austrálie – Island 3:0 (kon.) | Srbsko – Belgie 4:1 (kon.) | Nizozemsko – Čína 7:0 (kon.)
Austrálie
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Island
Pondělí 23.04.2018, 13:00Mistrovství světa - II. A Divize • 1. kolo

Australský národní hokejový tým potvrdil roli favorita, a tak vyhrává tento zápas 3:0. První gól padl v první třetině, druhý a třetí pak v závěru třetí třetiny. Island neproměnil ani jednu z dvaceti střel, naopak Austrálie z 39 střel skórovala hned třikrát. (15:12:23)

Nejlepší hráči:
    Austrálie: Per Goransson
    Island: Dennis Hedström

59:37 Thomas POWELL - 3:0

59:37
    Austrálie právě vstřelila branku!
    Austrálie přidává třetí branku, přes celé kluziště ze své třetiny kotouč posílá do prázdné kleceTHOMAS POWELL. Asistence: Robert Haselhurst.

58:52
    Dennis Hedström míří na střídačku, Island hraje bez brankáře.
    58:52 Robert MALLOY - 2:0

58:52
    A je to jasné, Austrálie tento zápas vyhraje. V přesilové hře se prosazuje střelou od modré čáry ROBERT MALLOY. Asistence: Lliam Webster a Robert Haselhurst.

58:12
    Island si cestu za vyloučením velmi zkomplikoval. Vyžádal si oddechový čas.

58:12
    Vyloučení v týmu Island (Edmunds Induss – 2 min., sekání).

57:20
    Islandský celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma. Austrálie drží stále hubené vedení.

56:41
    Per Goransson a Mathew Lindsay vypálili z dobré střelecké pozice, jejich střely dokázal vyrazit gólman.

56:00
    Čtyři minuty hry zbývají do konce třetiny, sledujeme rychlý hokej, Austrálie hraje velmi dobře takticky a nedává soupeři mnoho možností.

55:21
    Beau Taylor pálil z pravé strany, jeho projektil kryje gólman Dennis Hedström.

54:30
    Momentálně se hraje spíše ve středním pásmu, Tým vedený jako domácí stále vede o jednu branku.

54:10
    Mnoho šancí tento zápas nenabízí. Střelecky je duel ve třetí třetině vyrovnaný – 6:6.

52:46
    Dennis Hedström měl velkou dávku štěstí, obránci nedokázali připravit soupeře o kotouč, a tak málem zakončoval William Cliff do prázdné branky.

51:16
    Per Goransson se pokoušel propracovat do střelecké pozice, první jeho rána byla zblokovaná, druhou pak kryje gólman.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 18. Goransson (Cliff), 59. Malloy (L. Webster, Haselhurst), 60. Powell (Haselhurst)

Austrálie: Kimlin (Smart) – Woodman, L. Webster, Goransson, Malloy, Haselhurst, Lindsay, McMahon, Carpenter – B. Taylor, Darge, Rezek – Armstrong, Todd, Cliff – K. Webster, Powell, Miettinen – Tesarik, Funes, Wong.
    Island: D. Hedström (Valdimarsson) – Pålsson, Jónsson, Thorsteinsson, Jakobsson, Einarsson – Sigurdsson, Mikaelsson, B. Johannesson – Leifsson, Atlason, Andrésson – Sigrunarson, Orongan, Knutsson – Johannsson, E. Gudnason, Induss – Sverrisson, Olafsson, Kristinsson.