Kladno – Hr. Králové 3:1 (kon.) | Kert Park Praha – Sudoměřice 3:0 (kon.) | Plzeň – Letohrad 1:2 (kon.)
Ústí n/L – Pardubice 3:2 (kon.)
HBC Kladno
3:1 (0:0, 1:0, 2:1) Stav série: 1:0
HBC Hradec Králové 1988
Sobota 28.04.2018, 11:00 • Městská hokejbalová aréna • Coalsoft play-off Extraligy • Čtvrtfinále

První vyřazovací souboj je za námi. Dlouho se hrálo bez branek, na což zareagoval ve 29. minutě Radek Soukup. Hradečtí se snažili přejít do rychlé iniciativy, ale zbytek druhé třetiny si domácí pohlídali. V úvodu závěrečné patnáctky unikl přes levé křídlo Jakub Haisman, odkud zároveň svižnou a taženou střelou překonal brankáře soupeře. V závěrečném tlaku se Hradeckým podařilo snížit na rozdíl jediné branky, když po přesunutí hry na pravý kruh pálil do částečně odkryté branky Jan Bacovský. Ve hře brankáře šli hosté hladově za vyrovnáním, ale jedu ze střel obětavě srazil Martin Špaček, od něhož se míček dostal na jeho spoluhráče Daniela Hnízdila. Ten vyhození navedl přímo do odkryté branky. (17:22:15)

44:30
    Hosté i ve vlastním oslabení odvolávají brankáře.

44:10
    Vyloučení v týmu HBC Hradec Králové 1988 (Tomáš Ruda – 2 min., nedovolené bránění). Trest odpyká Patrik Mitra.

43:53
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Velmi důležitá a uklidňující branka Kladna. Proti soupeřově střele se obětavě vrhl Martin Špaček, od něhož se míček srazil přímo na čepel DANIELA HNÍZDILA, který své vyhození obloučkem nasměroval přímo do odkryté branky. Asistence: Martin Špaček.

43:21
    Oddechový čas pro HBC ALPIQ Kladno.

43:13
    Hradečtí uzamkli Alpiq v jejich obranné třetině. Střela od modré skončila sražena do ochranné sítě.

43:00
    Hosté nasadili šestého hráče. Branka Hradce je prázdná.

43:00
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

42:49
    Oddechový čas pro HBC Hradec Králové 1988.

41:48
    Petr Novák měl vyrovnání na své holi! Proti jeho dvěma střelám ale skvěle zasáhl Jirotka.

41:33
    Nahozený míček Brykner raději schoval do své lapačky, protože se k němu nebezpečně blížil Hnízdil.

41:21
    Od pravého hrazení si vyšlápl na osu hřiště Šimůnek, jehož pokus skončil na trestné lavici.

40:23
    Branková konstrukce nyní zachránila kladenský Alpiq od vyrovnání!

39:34
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hostům se daří snížit na rozdíl jediné branky! Tomáš Jiřík našel na pravé straně JANA BACOVSKÉHO, který přesným zakončením uklidil míček za překonaného Jirotku. Asistence: Tomáš Jiřík a Petr Novák.

39:29
    Hradečtí sě měli k rychlé koncovce ihned po vhazování, což si pohlídal Jirotka.

38:52
    Procházkovu střelu z první Brykner vytěsnil svými betony.

38:36
    Vyloučený Ruda se připojil zpět ke svému týmu, který nyní hraje v plném počtu. Hradci zbývá už jen pár minut na zdramatizování zápasu.

38:17
    V akci opět Hurbý, který nyní zrazil Šíchovu střelu od modré.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 29. Soukup (Špaček, Hnízdil), 32. Haisman (Šíma), 44. Hnízdil (Špaček) – 40. Bacovský (Jiřík, Novák)

HBC Kladno: Jirotka (Hájek) – Soukup, Hrabár, Pa. Novák, Voráček, Dědič, Haisman, Nosek – Hnízdil, Špaček, Štěpánik, Šícha, Šíma, Pražák, Kohout, Barnošák, Procházka, Zmeškal
    HBC Hradec Králové 1988: Brykner (Biegl) – Švanda, Doležal, Fanderlík, Hrabica, Ruda, Chmel – Šimek, Ježek, Jiřík, Tesař, Fišer, Bacovský, Král, Mitra, Hrubý, Šimůnek, Svoboda, Pe. Novák.

Rozhodčí: Škrobák, Volkán