Lotyšsko – Kanada 1:6 (kon.) | Dánsko – USA 2:3 (kon.)
San Jose Sharks
3:4 (0:0, 1:3, 2:0 - 0:1) Stav série: 1:2
Vegas Golden Knights
Úterý 01.05.2018, 04:00 • SAP Center, San Jose • Play-off NHL • Semifinále Z. konference

z mé strany je to už pro tento zápas všechno, díky za pozornost a přeji hezké sváteční ráno. (07:33:52)

Ztráty puku: 13:6

Třetí utkání série druhého kola play-off Západní konference muselo rozhodnout až prodloužení. Zatímco v minulém utkání se v prodloužení radovalo San Jose, tentokrát jsou veselí hráči Vegas, protože zvítězili a ujímají se v sérii vedení 2:1. V utkání přitom většinu času nebylo Vegas lepším týmem, na střely prohrálo výrazně 33:42. Marc-Andre Fleury ale předvedl další skvělý výkon a hodně se na této výhře zasloužil. Po bezbrankové první třetině se ve druhé části zápasu dostali domácí do vedení zásluhou přesilovkového gólu Tima Meiera. Hostům se ale povedl otočit vývoj zápasu. Dvě přesilové hry využili Colin Miller a Jonathan Marchessault a na 3:1 ještě před přestávkou zvýšil Reilly Smith. San Jose se ale ve třetí třetině povedlo srovnat, když se prosadili Evander Kane a krátce před koncem třetiny i český útočník Tomáš Hertl. V prodloužení ale měli navrch hosté, i díky dvěma přesilovkám, které měli. Nejprve trefil James Neal tyčku, pak už se povedlo skórovat Williamu Karlssonovi a bylo rozhodnuto.

68:17 William KARLSSON - 3:4

68:17
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Je rozhodnuto! WILLIAM KARLSSON vyhrává pro Vegas tohle utkání! Třetí velká šance Golden Knightsk v krátkém sledu už skončila gólem. Švédský útočník vypálil zápěstím z pravého kruhu a trefil se naprosto přesně do pravého horního růžku branky Martina Jonese. Asistence: James Neal, Jonathan Marchessault.

67:50
    A další velká šance Vegas! Tentokrát pálil z levé strany James Neal a trefil tyčku!

67:37
    Alex Tuch byl velmi blízko rozhodnutí! Odrazil se k němu kotouč, ale on nedokázal z blízka překonat Jonese.

67:13
    Domácímu týmu se nepovedl přechod do útočného pásma, píská se mu ofsajd.

66:20
    San Jose vyhrálo buly v útočném pásmu. Došlo i ke střele a puk se odrazil těsně vede branky Vegas.

66:05
    San Jose se povedlo dostat kotouč z vlastní obranné třetiny, čtvrtá útočná trojice Vegas ale odvedla dobrou práci.

65:42
    Tomáš Nosek zavezl kotouč do útočného mantinelu. Dokázal puk udržet a předat ho dál. Nakonec musel Jones i zasahovat, přikryl puk lapačkou.

65:04
    Vegas hodně přitopilo pod kotlem. Hlavně střela Schmidta z levé strany byla nebezpečná. Ale domácí všechno přežili a pak dokázali vyhodit puk.

64:28
    Domácí dokázali vyhodit puk a Vegas se musí vracet až k vlastní brance pro kotouč.

63:56
    William Karlsson se snažil ze vzduchu trefit puk a poslat ho na branku. Kotouč ale trefit nedokázal.

63:38
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Logan Couture – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 27. Meier (Tierney, Bødker), 48. E. Kane, 59. Hertl (Braun, Labanc) – 30. C. Miller (Neal, Perron), 34. Marchessault (Tuch, R. Smith), 35. R. Smith (W. Karlsson, Marchessault), 69. W. Karlsson (Neal, Marchessault)

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Burns (A), P. Martin, Braun, Vlasic, DeMelo, Dillon – Tierney, Pavelski (C), E. Kane – Bødker, Couture (A), Hertl – Labanc, Goodrow, Meier – Sörensen, Fehr, M. Karlsson.
    Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – Schmidt, McNabb, Engelland (A), Theodore, C. Miller, Merrill – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Tuch, Haula, Neal – Perron (A), Eakin, Tatar – Carrier, Bellemare, Nosek.

Rozhodčí: Pollock, St. Laurent – Cherrey, MacPherson