Boston – Tampa 1:4 (kon.) | San Jose – Vegas 4:0 (kon.)
San Jose Sharks
4:0 (2:0, 1:0, 1:0) Stav série: 2:2
Vegas Golden Knights
Čtvrtek 03.05.2018, 04:00 • SAP Center, San Jose • Play-off NHL • Semifinále Z. konference
    Jedním z hrdinů zápasu byl brankář Martin Jones, který předvedl 34 zákroků a ani jednou neinkasoval.

Československá stopa

Tomáš Hertl (SJS) 1+0, 1 střela, čas na ledě 18:58
    Tomáš Nosek (VEG) 0+0, 1 střela, čas na ledě 11:23
    Tomáš Tatar (VEG) 0+0, 0 střel, čas na ledě 10:32 (07:00:38)

1. Martin Jones (SJS) 34 zák., 0 gólů, 100,0 %
    2. Tomáš Hertl (SJS) 1+0
    3. Marcus Sörensen (SJS) 1+0

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 34:34 (11:9, 13:14, 10:11)
    Zblokované střely – 19:13
    Vyhraná vhazování – 34:27
    Trestné minuty – 22:22
    Hity – 31:37

Hokejisté San Jose vítězí ve čtvrtém utkání semifinále Západní konference nad Vegas 4:0 a srovnávají stav série na 2:2!

V první části se domácí prosadili dvakrát. Skóre utkání otevřel v 16. minutě Marcus Sörensen, který si krásnou individuální akcí vychutnal obranu soupeře i brankáře Fleuryho. Pouhých 5,1 sekundy před přestávkou pak schoval svou střelu za obránce Joonas Donskoi a Fleury kapituloval podruhé. Třetí branku přidal ve 26. minutě Tomáš Hertl, jenž doklepl puk do sítě po akci Mikkela Bødkera. V závěrečné třetině pak hostující naděje definitivně pohřbil svým přesilovkovým zásahem Joe Pavelski. Golden Knights také měli dostatek šancí, ale dnes naráželi na skvěle chytajícího Martina Jonese.

59:58
    Ještě zákrok Fleuryho, který ukryl ve výstroji puk po střele Kevina Labanca.

59:39
    Cody Eakin dostal puk do středního pásma a pak ho poslal za branku Sharks. To ale domácím nevadí.

59:03
    Brayden McNabb vyhodil kotouč do hlediště a hosté jdou na závěr do tří!

59:01
    Začala už poslední minuta třetí třetiny i celého utkání.

58:48
    Hosté vyhazují.

58:08
    Hostující Carrier dostal jednu dvojku navíc. Sharks tak zápas dohrají v početní výhodě.

Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (William Carrier – 2+2 min, hrubost + osobní trest do konce utkání, nesportovní chování). Trest odpyká Alex Tuch.
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Evander Kane – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Brenden Dillon – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Pierre-Édouard Bellemare – 10 min., nesportovní chování).

58:08
    Šarvátka, kterou odstartoval hit Carriera na Brendena Dillona. Vzápětí se přidali i další na obou stranách!

57:34
    Z ledu se těžce zvedá Timo Meier. Domácí útočník se drží za ruku. Snad nepůjde o nic vážného.

57:23
    Domácí v plném počtu.Teď už se hraje jen o čisté konto pro brankáře Jonese.

57:00
    Ne, hosté se nemohou dostat do útočného pásma. Sharks hrají toto oslabení výborně.

56:29
    Neujaly se střely Colina Millera a Nateho Schmidta. Domácí pak opět vyhodili.

55:57
    Tentokrát vyhazuje Sörensen. Čas ubíhá.

55:38
    Chris Tierney vyhodil puk až k Fleurymu.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 16. Sörensen (Fehr, Dillon), 20. Donskoi (Dillon), 26. Hertl (Bødker, Couture), 52. Pavelski (Couture, Burns)

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Burns (A), J. Ryan, Braun, Vlasic, DeMelo, Dillon – Donskoi, Pavelski (C), E. Kane – Bødker, Couture (A), Hertl – Labanc, Tierney, Meier – M. Karlsson, Fehr, Sörensen.
    Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – Schmidt, McNabb, Engelland (A), Theodore, C. Miller, Merrill – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Tuch, Haula, Neal – Tatar, Eakin, Perron (A) – Carrier, Bellemare, Nosek.

Rozhodčí: O'Halloran, Meier – Cherrey, MacPherson

Diváci: 17562