Atlético – Arsenal 1:0 (kon.) | Salzburg – Marseille 2:1 (po pr.)
FC Red Bull Salzburg
2:1 (0:0)
Olympique Marseille
Čtvrtek 03.05.2018, 21:05 • Red Bull Arena, Salzburg • Evropská liga • Semifinále

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek čtvrtečního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou. (23:41:23)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 7:10. Rohy: 8:10. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 20:15.
    Fotbalisté Marseille postupují do finále Evropské ligy!

Je dobojováno. Hosté nakonec rozhodli o svém postupu do finále Evropské ligy gólem ve 116. minutě druhého prodloužení, když se po rohovém kopu trefil těsně před domácí brankou Rolando a jeho spoluhráči se tak mohli radovat. Nicméně klobouk dolů je třeba smeknout před domácím Salzburgem, který bojoval do poslední chvíle. Na postup do finále to sice nestačilo, ale i tak rozhodně v letošním ročníku Evropské ligy zanechali velmi pozitivní stopu.

120+2

120+2
    Hosté se dlouho drželi na polovině domácích, ale k další střele se před brankou Walkeho nedostali. Ještě to zkusí hráč Salzburgu před brankou Marseille, ale už to stačit nebude.

120
    Nastavovat se budou ještě dvě minuty. U míče jsou hosté a kontrolují tak hru.

119
    Žlutou kartu dostává Rolando (Olympique Marseille).

119
    Haidara se opřel pořádně do soupeře a za druhou žlutou kartu v utkání putuje předčasně do sprchy.

118
    Žlutou kartu dostává Munas Dabbur (FC Red Bull Salzburg).

117
    Domácí tak už vědí, že bude hodně těžké prosadit se jednou, natož dvakrát. Hosté tak mohou v klidu ubránit zbytek druhého prodloužení a mohou tak začít slavit postup do finále.
    116. ROLANDO - 2:1

116
    Marseille právě vstřelilo branku!
    Obrovská rána pro domácí, kteří už byli krok od penaltového rozstřelu, ale místo toho přichází asi zlatá branka pro hosty. ROLANDO po rohovém kopu od Payeta sklepl míč kousek před domácí brankou a míč umístil k bližší tyči – 2:1. Hosté tak jsou už krok od finále Evropské ligy. Domácí, aby si vynutili penalty, museli by vsítit ještě dva góly. Asistence: Dimitri Payet.

115
    Hosté zahráli rohový kop, domácí ale odolali. Nicméně hráči Marseille stále drží polovinu soupeře.

114
    Lainer ve skluzu centroval míč na nabíhajícího spoluhráče, ale nakonec se z další slibné akce nic nekonalo.

113
    Beriša je zpět ve hře a vypadá to tedy, že je v pořádku.

112
    Diadie Samassékou pak zahrál tuto standardní situaci, jeho centr ale odvrátil do bezpečí jeden z hostujících obránců.

112
    Beriša odchází s lékaři za postranní čáru a dojde k jeho dalšímu ošetření.

111
    Volný přímý kop pro domácí po faulu na Berišu, jenž se stále nezvedá z trávníku. Od hostujícího hráče dostal kolenem na koleno a nevypadá to s ním vůbec dobře.