po s.n. (0:2)
Česko
4:5 (1:1, 2:1, 1:2 - 0:0)
Slovensko
Čtvrtek 26.07.2018, 15:30 • Sportzentrum Heuried, Curych (SUI) • Summer Hockey Challenge

Dan Przybyla proti Slovensku vstřelil gól a přihrál na dva góly, čímž se zasloužil na začátku druhé poloviny utkání a v závěru druhé třetiny o fantastický obrat českého týmu. Češi po vyrovnávacím gólu Slováků ve třetí části vedli ještě jednou, jenže Andrej Kukuča skóroval v oslabení a poslal zápas do prodloužení. O osudu velice zajímavého souboje nakonec rozhodly samostatné nájezdy, ve kterých rozhodl o vítězství Slovenska útočník druhé lajny Jakub Köver. Češi na úvod Summer Hockey Challenge 2018 ve Švýcarsku prohráli, bojovali ovšem jako lvi, kterého hrdě nosí od letošní sezóny na prsou. Konečný výsledek zápasu. Česko 4 Slovensko 5 po samostatných nájezdech. (18:27:57)

V samostatných nájezdech zvítězil tým Slovensko.
    Autorem vítězné branky je JAKUB KÖVER.

3. série
    0:2
    FILIP KRIVOŠÍK měl šanci rozhodnout a také tak učinil, když Dominika Pavláta překonal!

2. série
    0:1
    Petr Eret dostal šanci rozjet se na samostatný nájezd a brankáře Daniela Jakuba Pavlička nepřekonal.

2. série
    0:1
    JAKUB KÖVER se rozjel na nájezd jako druhý a dokázal překonat brankáře Dominika Pavláta!

1. série
    0:0
    Oskar Flynn vzal odpovědnost na svá bedra a zakončení se mu vůbec nepovedlo. Minul bránu.

1. série
    0:0
    Andrej Kukuča se rozjel jako první na samostatný nájezd a neproměnil. Dominik Pavlát ho vychytal.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení vítěze neurčilo a ve Sportzentrum Heuried nás čeká rozuzlení v podobě nájezdů. Skóre po skončení prodloužení. Česko 4 Slovensko 4.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:00
    Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.

62:18
    Nakonec z toho přesilová hra nebude, protože dvě minuty za sekání dostal také Patrik Hrehorčák.

62:18
    Dan Przybyla se nevyvaroval faulu v prodloužení a byl vyloučen na trestnou lavici na dvě minuty za sekání.

61:45
    Vyloučený Oliver Giertl je zpět na ledě a slovenský tým v prodloužení úspěšně přečkal hru v oslabení.

60:01

Čeští hokejisté po skvělém obratu na konci druhé třetiny sahali dvakrát po vítězství, jenže v závěru utkání inkasovali gól v oslabení, o který se postaral Andrej Kukuča. O osudu dramatického a zajímavého zápasu tedy bude muset rozhodnout prodloužení nebo nájezdy. Po třetí třetině. Česko 4 Slovensko 4.

60:00

59:45
    Oliver Giertl byl 15 sekund před koncem zápasu vyloučen za nedovolené bránění a Česko určitě v závěru zkusí odvolat brankáře, aby případně rozhodlo o svém vítězství. Poslední možnost.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 17. Šik (Flynn, Toman), 32. Przybyla (Myšák), 40. Novák (Przybyla, Toman), 49. Svoboda (Przybyla) – 2. Regenda (Giertl, Havrila), 21. Hrehorčák (Fehérváry), 45. Regenda (Köver, Žiak), 53. Kukuča (Köver), rozh. náj. Köver

0:2   Filip Krivošík (SVK)

Česko: Pavlát (Dostál) – Gasper (C), Klejna, Dluhoš, Dajčar, Muška, Myšák, Pohl – Václavek, Eret, Jirásek – Gajarský, Flynn, Toman (A) – Przybyla, Kalus (A), Svoboda – Šik, Chrtek, Kalaj – Novák. Trenér: David Bruk.
    Slovensko: Ovečka (Pavličko) – Fehérváry (C), Kupec (A), Ivan, Žiak, Švec, Korenčik, Romaňák, Demo – Krivošík, Pospíšil, Hrehorčák – Köver, Kelemen (A), Liška – Regenda, Giertl, Havrila – Faško-Rudáš, Kukuča, Lunter. Trenér: Ernest Bokroš.

Rozhodčí: Micha Hebeisen, Philipp Ströbel. Čároví: David Obwegeser, Dominik Schlegel (všichni SUI)