Šafránek – Dutra Silva 2:0 (kon.) | Otte – Horanský 0:2 (kon.)
4 64
Filip Horanský
2
6 7
sk Čtvrtek 26.07.2018, 13:23Challenger Praha - Advantage Cars Prague Open by Sport-Technik Bohemia (antuka) • Osmifinále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:30.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Oscar Otte a Andrej Martin. Predbežný začiatok je naplánovaný na 12:30.

V týchto dňoch prebieha v Česku tenisové podujatie Challenger Praha, ktoré má aj slovenskú účasť. Cez prvé kolo sa podarilo dostať Filipovi Horanskému, ktorý teraz v osemfinále narazí na Otteho z Nemecka.

Oscar Otte:
    25-ročný nemecký tenista sa momentálne v rebríčku ATP nachádza na 173. mieste a je siedmym nasadeným hráčom na tomto turnaji. Posledný väčší úspech zaznamenal Otte na challengeru v Spojenom Kráľovstve, kde to dotiahol až do finále, ale napokon sa z prvenstva neradoval. Potom ešte nasledovali dve štvrťfinálové účasti či neúspešný pokus dostať sa na Wimbledon. V Prahe sa mu podarilo v prvom kole vyradiť Ignatiku 2:1 na sety.

Filip Horanský:
    25-ročný slovenský tenista sa momentálne v rebríčku ATP nachádza na 259. mieste. Filip sa prevažne zúčastňuje challengerových turnajov, ale tento rok sa už dvakrát predstavil aj na ATP, čo samo o sebe už bolo úspechom. Naposledy sa predstavil v Båstade, kde na challengerovom turnaji to dotiahol až to semifinále, ale do finále sa mu už preniknúť nepodarilo. Následne sa do Prahy dostal cez úspešnú kvalifikáciu a v prvom kole si podľa očakávania poriadil s domácim tenistom Nejedlým.

V tomto prípade hovoria papierové predpoklady v prospech nemeckého tenistu. Verme však, že Filip zabojuje o čo najlepší výsledok a dokáže potrápiť svojho súpera.

Prajem príjemné tenisové popoludnie všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia ja jeho sledovaním. Challenger Praha pokračuje ďalšími zápasmi, Filip Horanský po úspešnej kvalifikácii zvládol aj prvé kolo a tak má dnes šancu zabojovať o štvrťfinálovú účasť. Proti nemu sa však postaví sedmička tohto turnaja Oscar Otte z Nemecka, takže ho nečaká nič ľahké.

Obaja tenisti sú už prítomní na kurte a venujú sa svojej rozcvičke, po ktorej sa toto stretnutie naplno rozbehne. Ako prvý začne na servise Oscar Otte z Nemecka.

Pri sledovaní nášho prenosu vám prajem príjemný športový zážitok.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

15-0
    Otte začína prvé podanie úspešne, úder nášho tenistu končí na páske.

15-15
    Situácia sa zopakovala aj na druhej strane, takže Filip získava prvý bod v tomto zápase.

30-15
    Podávajúci hráč zahral presný smeč a tak opäť vedie o jeden fiftín.

30-30
    Filipov dropšot dopadol presne na čiaru, čo potvrdil aj rozhodca a tak to je po 30 na oboch stranách.

40-30
    Úder nášho tenistu končí v aute, gembal pre nemeckého hráča.

1:0
    Dlhšiu výmenu zakončil náš tenista úderom do pásky, takže Oscar Otte si udržal prvé podanie a ujíma sa vedenia 1:0 v prvom sete!

0-15
    Filip začal prvé podanie v zápase úspešne, zahral presný dropšot a súper reagoval len úderom do autu.

15-15
    Teraz tu bol presný return nemeckého tenistu, po 15 na oboch stranách.

15-30
    Priamy bod z podania pre Filipa, opäť tak vedie o jeden fiftín na servise.

15-40
    Dlhý úder nemeckého tenistu končí v aute, dva gembaly pre Filipa Horanského.

30-40
    Prvý pokus nášho tenistu je neúspešný, ostáva mu však ešte jedna loptička na ukončenie tohto gemu.

40-40
    Zahlásený aut z rakety nášho tenistu, takže sa presúvame na zhodu 40:40! Menšie problémy nášho tenistu na podaní.

40-A
    Po dobre zahranom servise získava Filip tretí gembal.

1:1
    Oscar Otte sa pokúsil o dropšot, ktorý však zastavuje páska a tak Filip získava prvý gem v tomto zápase, ktorým vyrovnáva v prvom sete na 1:1!

15-0
    Nemecká tenista zahájil podanie úspešne, po víťaznom údere získava fiftín na svoje konto.

15-15
    Po dobrom returne to je 15:15.

15-30
    Oscar Otte sa previnil prvou dvojchybou v zápase, takže Filip získava druhý fiftín v rade.

15-40
    Prichádza víťazný úder z rakety nášho tenistu, Filip získava prvé dva brejkbaly v tomto zápase!

30-40
    Priamym bodom z podania Otte odvrátil jednu hrozbu, ale ešte bude ďalšej čeliť.

40-40
    Bekhend slovenského tenistu zastavuje páska, takže sa presúvame na zhodu 40:40!

A-40
    Oscar Otte získava po prvom ese v zápase gembal.

40-40
    Nezvládol však reagovať na úder na telo a tak sme späť na zhode. Zatiaľ to je teda najdlhší gem tohto stretnutia.

A-40
    Od siete si Otte vybojoval druhý gembal.

40-40
    Späť na zhodu, podávajúci hráč sa pokúsil o dropšot, ktorý ale končí v aute.

40-A
    Tretí brejkbal pre nášho tenistu po nevynútenej chybe súpera!

40-40
    Forhendový volej v podaní Otteeho, takže tretí gem prvého setu stále pokračuje.

A-40
    Priamym bodom z podania získava Otte tretí gembal.

40-40
    Filip od siete vyťahuje presný úder na čiaru a tak ideme opäť na zhodu.

A-40
    Úder slovenského tenistu zastavuje páska, štvrtý gembal pre Otteho.

40-40
    Krásne zahratý dropšot od nášho tenistu, takže tretí gem prvého setu stále píše svoje pokračovanie.

40-A
    Bekhend podávajúceho hráča končí na sieti, brejkbal pre Filipa!

40-40
    Aj štvrtý brejkbal dokázal Otte odvrátiť.

40-A
    Úder podávajúceho hráča sa nedostal na druhú stranu, piaty brejkbal pre Filipa Horanského!

40-40
    Tak to je škoda! Filip stihol reagovať na skrátený úder, ale pri sieti sa nešťastne pošmykol a tak už mal Otte ľahkú prácu. Slovenský tenista utrpel nejakú menšiu ranku a tak si ju šiel ošetriť.

40-A
    Aut z rakety podávajúceho hráča, šiesty brejkbal pre Filipa Horanského!

40-40
    Tretí gem prvého setu nie a nie skončiť, nemecký tenista odolal aj tomuto nebezpečenstvu.

A-40
    Gembal pre podávajúceho hráča.

40-40
    A naspäť na zhodu! Dnes nás zrejme čaká poriadne dlhý zápas.

40-A
    Siedmy brejkbal pre slovenského tenistu!

40-40
    Aut z rakety nášho tenistu, takže ani siedmy brejkbal nebol využitý. Tento gem už trvá takmer 13 minút.

A-40

2:1
    Tak toto bol extrémne dlhý gem, ktorý napokon so šťastím získava Oscar Otte a vyhráva teda v prvom sete 2:1! Filip mal k dispozícii sedem brejkbalov, ale ani jeden sa mu nepodarilo využiť.

2:1
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

2:1
    Koniec prestávky, podávať bude Filip Horanský.

0-15
    Filip zahájil druhé podanie v zápase úspešne a získava tak fiftín.

0-30
    Pokračuje v kvalitnom servise a vedie o dve loptičky na podaní.

0-40
    Priamym bodom z podania si vybojoval šancu na čistú hru.

2:2
    Filip Horanský si pripisuje prvú čistú hru v zápase a vyrovnáva stav prvého setu na 2:2!

15-0
    Dlhý úder nášho tenistu končí v aute, fiftí pre Otteho.

30-0
    Loptu získava Otte.

40-0
    Aj nemecký tenista má šancu na čistú hru.

3:2
    Priamym bodom z podania ukončil Otte tento gem, aj on teda získava prvú čistú hru v zápase a dostáva sa do vedenia 3:2 v prvom sete!

3:2

3:2

15-0
    Skrátený úder nášho tenistu končí v aute, fiftín pre Otteho.

30-0
    Ďalší nepresný úder nášho tenistu, takže Otte vedie pri podaní súpera o dva fiftíny.

30-15
    Priamy bod z podania, ktorým Filip znižuje na rozdiel jednej loptičky.

40-15
    Dva brejkbaly pre nemeckého tenistu!

4:2
    Oscar Otte neváhal a prvú brejkbalovú možnosť v zápase využíva, čiže prerazil podanie nášmu tenistovi a ujíma sa vedenia 4:2 v prvom sete!

15-0
    Nemecký tenista zahájil podanie úspešne a získava fiftín.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

15-30
    Filip sa od siete prezentuje presným smečom a vedie tak o jeden fiftín.

15-40
    Úder podávajúceho tenistu končí na páske, Filip získava dva brejkbaly!

4:3
    Konečne dokázal Filip využiť brejkbal a tak si berie späť svoje stratené podanie! Znižuje teda stav prvého setu na 3:4 a po krátkej prestávke a výmene loptičiek pôjde podávať na potvrdenie brejku.

4:3

4:3

0-15
    Filip začal podanie úspešne a na svoje konto tak získava fiftín.

15-15

15-30
    Loptu získava Horanský.

15-40
    Po priamom bode z podania získava Filip dva gembaly na potvrdenie brejku.

4:4
    Hneď ten prvý aj využíva a tak vyrovnáva stav prvého setu na 4:4! Filip sa teda vracia späť do prvého dejstva, ktoré zrejme ešte bude mať dlhého trvania.

0-15
    Nemecký tenista nezačal podanie úspešne, fiftín pre nášho tenistu.

0-30
    Filip dobre returnoval a vedie na podaní súpera o dve loptičky.

0-40
    Druhá dvojchyba od Otteho a tak Filip získava tri brejkbaly!

4:5
    Hneď ten prvý aj využíva, čiže vedie v prvom sete 5:4 a po krátkej prestávke pôjde podávať na víťazstvo v prvom sete!

4:5

4:5

0-15
    Filip zahájil dôležité podanie ziskom fiftínu.

15-15
    Tesný aut z rakety nášho tenistu, po 15 na oboch stranách.

15-30
    Presný úder na čiaru od nášho tenistu, Filip tak opäť vedie o jeden fiftín.

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Príde setbal či brejkbal?

30-40
    Filip Horanský získava setbal!

4:6
    Ten sa podarilo nášmu tenistovi úspešne premeniť a tak sa stáva víťazom prvého setu po výsledku 6:4! Sledovali sme veľmi vyrovnanú prvú sadu hry, hlavne tretí gem mal veľmi dlhé trvanie. Trocha som sa bál, aby sa na Filipovi nejako nepodpísalo tých sedem nevyužitých brejkbalov v treťom geme, ale napokon ustál aj situáciu pri strate podania, ktoré si ihneď zobral naspäť a potom už dotiahol prvý set do úspešného konca.

0:0

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Oscar Otte.

0-15
    Otte nezačal prvé podanie v druhom sete úspešne, fiftín pre nášho tenistu.

15-15
    Teraz však Filip zahral loptičku do siete, takže prvý bod v druhom sete pre Otteho.

30-15
    Nemecký tenista úspešne prešiel na sieť a vedie tak o jeden fiftín.

40-15
    Oscar Otte získava dva gembaly.

1:0
    Aut z rakety nášho tenistu a tak Oscar Otte udržal prvý servis v druhom sete a ujíma sa vedenia 1:0!

0-15
    Slovenský tenista zahájil prvé podanie v druhom sete úspešne.

15-15

15-30
    Filip si pomohol kvalitným podaním a opäť vedie o jeden fiftín.

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-40
    Napokon to je gembal pre nášho tenistu.

1:1
    Ktorý aj úspešne premenil a vyrovnáva stav v druhom sete na 1:1!

15-0
    Oscar Otte začína priamym bodom z podania.

30-0
    Druhý fiftín v rade pre podávajúceho hráča.

40-0
    Presný úder na čiaru a tak tu je šanca na čistú hru.

40-15
    Dlhý úder podávajúceho hráča končí v aute, takže čistá hra to napokon nebude.

40-30
    Otteho úder končí na páske, stráca teda aj druhý gembal.

40-40
    Filip zvládol prechod na sieť a presúvame sa tak na zhodu 40:40!

A-40
    Štvrtý gembal pre Otteho, loptička končí v aute po údere nášho tenistu.

40-40
    Zhoda!

A-40

2:1
    Druhým esom v zápase ukončil Otte tento gem a ujíma sa vedenia 2:1 v druhom sete!

2:1

2:1

2:1
    Jeden z hráčov si vyžiadal prestávku na ošetrenie!

2:1
    Napokon to je Filip Horanský, kto o to požiadal. Snáď to nebude nič vážne a bude môcť v tomto zápase pokračovať.

2:1
    Filip Horanský je v poriadku a tak budeme v tomto zápase pokračovať!

15-0
    Otte sa prezentoval presným volejom na sieti a tak Filip nezačal podanie úspešne.

15-15

30-15
    Nevynútená chyba nášho tenistu, takže Otte opäť vedie o jeden fiftín.

30-30
    Presný dropšot od nášho tenistu, takže to je po 30 na oboch stranách.

30-40
    Gembal pre slovenského tenistu.

2:2
    Na sieti Filip využíva gembal a vyrovnáva stav v druhom sete na 2:2!

0-15
    Slovenský tenista vyťahuje presný volej a získava tak fiftín na svoje konto.

0-30
    Filip získava aj túto loptičku a tak vedie pri podaní súpera o dva fiftíny.

15-30

30-30

40-30
    Aut z rakety nášho tenistu, takže Otte získava gembal.

3:2
    Ktorý sa mu aj podarilo využiť a tak vyhráva v druhom sete 3:2!

3:2

3:2

15-0
    Filipovi nevyšiel úvod podania a tak Otte získava prvý fiftín tohto gemu.

15-15
    Teraz to už bolo kvalitné podanie nášho tenistu, po 15 na oboch stranách.

15-30
    Aut z rakety nemeckého hráča, Filip získava druhý fiftín v rade.

30-30
    Víťazný úder od Otteho, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-40
    Filip Horanský získava gembal.

3:3
    Slovenský tenista úspešne zapracoval na sieti a tak vyrovnáva stav v druhom sete na 3:3!

0-15
    Na úvod podania nemeckého tenistu získava fiftín náš hráč.

0-30
    Tretia dvojchyba v zápase od nemeckého tenistu, Filip tak vedie o dva fiftíny.

15-30

15-40
    Dva brejkbaly pre slovenského tenistu, Otte zahral loptičku len do autu!

30-40
    Prvú hrozbu sa podarilo nemeckému tenistovi odvrátiť aj vďaka chybe nášho tenistu.

3:4
    Druhý pokus nášho tenistu je už úspešný a tak Filip získava prvé podanie súpera v druhom sete, čím sa dostáva do vedenia 4:3 a po krátkej prestávke bude podávať na potvrdenie brejku!

3:4

3:4

0-15
    Servis zahájil Filip úspešne.

0-30
    Pokračuje priamym bodom z podania a tak vedie o dva fiftíny.

0-40
    Tri gembaly na potvrdenie brejku.

15-40
    Je tu však prvá dvojchyba nášho tenistu v tomto zápase, ale stále má Filip k dispozícii dva gembaly.

30-40
    Nastávajú však menšie komplikácie, Otte odvrátil aj druhý gembal.

3:5
    Filip si pomohol kvalitným druhým podaním a tak dokázal potvrdiť brejk, čím sa dostáva do vedenia 5:3 v druhom sete! Oscar Otte teda ide podávať na udržanie sa v tomto zápase.

0-15
    Dôležité podania zahájil Otte štvrtou dvojchybou v tomto zápase.

15-15

30-15
    Aut z rakety nášho tenistu, takže Otte získava druhý fiftín v rade.

40-15
    Tretie eso v zápase na konte Otteho, takže získava dva gembaly na udržanie sa v prvom sete!

4:5
    Znov aut od nášho tenistu, takže Oscar Otte zvládol dôležité podanie a znižuje stav v druhom sete na 4:5! Po krátkej prestávke však pôjde Filip Horanský podávať na víťazstvo v zápase.

4:5

4:5

15-0
    Toto podanie však Filip zahájil treťou dvojchybou v zápase.

30-0
    Úspešný return nemeckého tenistu, Otte vedie o dva fiftíny a ešte má teda nádej udržať sa v tomto stretnutí.

30-15

40-15
    Oscar Otte získava dva brejkbaly na udržanie sa v tomto zápase!

40-30
    Prvý brejkbal dokázal náš tenista odvrátiť, ostáva však ešte jedna hrozba.

40-40
    Podarilo sa mu odvrátiť aj druhý brejkbal súpera a tak sa presúvame na zhodu. Toto by mohlo nášmu tenistovi pomôcť.

A-40
    Dropšot nášho tenistu končí na páske, tretí brejkbal na záchranu pre Otteho!

40-40
    Aut z rakety nemeckého tenistu, presúvame sa tak opäť na zhodu.

A-40
    Je tu však štvrtý brejkbal pre Otteho!

5:5
    Oscar Otte už tento pokus nepremrhal a tak berie podanie na víťazstvo nášmu tenistovi a vyrovnáva stav v druhom sete na 5:5! Nemecký tenista tak má stále šancu zabojovať o štvrťfinále.

0-15

15-15
    Filip zahral loptičku do autu, po 15 na oboch stranách.

15-30

15-40
    Filip Horanský získava dva brejkbaly!

30-40
    Priamym bodom z podania Otte odvracia prvú hrozbu.

40-40
    Nemecký tenista dobre zapracoval na sieti a tak Filip stráca aj druhý brejkbal.

40-A
    Je tu však tretí brejkbal pre nášho tenistu!

40-40
    Ani ten sa mu však nepodarilo využiť, takže sa presúvame na druhú zhodu.

40-A
    Štvrtý brejkbal pre slovenského tenistu!

40-40
    Priamym bodom z podania odvrátil Otte už celkovo dvanásty brejkbal v tomto zápase!

A-40
    Následne získava gembal na potvrdenie brejku.

6:5
    Ktorý sa mu na druhýkrát podarilo využiť, takže vyhráva v druhom sete 6:5 a Filip Horanský pôjde podávať na udržanie sa v tejto sade hry. Razom sa to tak celé otočilo, ešte to môže byť poriadne dramatické stretnutie.

6:5

6:5

0-15
    Filip začal toto podania priamym bodom.

0-30
    Return nemeckého tenistu putuje do autu, Filip vedie o dva fiftíny.

0-40
    Ďalší priamy bod z podania, Filip má tri gembaly na udržanie sa v druhom sete.

6:6
    Čistou hrou vyrovnáva Filip Horanský stav druhého setu na 6:6, takže o osude tohto dejstva bude rozhodovať tajbrejk!

0-1
    Hneď na úvod tu je minibrejk pre nášho tenistu, Otteho úder putoval len do autu.

1-1
    Minibrejk však Filip nepotvrdil, kedže jeho úder zastavuje páska.

2-1
    Situácia sa zopakovala a tak Otte s výhodou minibrejku.

2-2
    Ani nemecký tenista ho však nepotvrdil, jeho úder končí v aute!

2-3
    Ani toto podanie Ottemu nevyšlo, bekhend zastavuje páska a Filip tak vedie o jeden bod.

2-4
    Druhé eso v zápase na konto nášho tenistu, Filip tak vedie v skrátenej hre o dve loptičky.

2-5
    Priamy bod pre nášho tenistu, ktorý tak už vedie o tri loptičky!

2-6
    Štyri mečbaly pre slovenského tenistu!

3-6
    Otte priamym bodom z podania prvú hrozbu odvrátil.

4-6
    Forhendový volej od siete v podaní nemeckého tenistu, takže Filip stráca aj druhý mečbal!

6:7
    GEM, SET, ZÁPAS Filip Horanský! V skrátenej hre napokon uspel náš tenista, ktorý tak vyhráva toto stretnutia 2:0 na sety a vyraďuje teda turnajovú sedmičku!

Koniec zápasu

Filip Horanský tak postupuje v Prahe ako úspešný kvalifikant už do štvrťfinále, kde sa stretne s domácim tenistom Václavom Šafránkom.

S týmto konštatovaním sa už teda lúčim a prajem pekný zvyšok dňa. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj. (15:12:49)