Standard – Gent 3:2 (kon.)
Standard Lutych
3:2 (1:1)
KAA Gent
Pátek 27.07.2018, 20:30 • Stade Maurice Dufrasne, Lutych • Belgická liga • 1. kolo

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 2:6. Rohy: 2:5. (22:27:44)

Je konec! Dnešní utkání nám nakonec nabídlo hned pět branek, o tři z nich se postaral domácí celek, který tak zvládl úvodní zápas nové sezóny. Nutno podotknout, že druhý poločas nám nabídl hodně ofenzivní představení. Nejprve Gent doplatil na neproměňování šancí dvěma inkasovanými brankami, v závěru zápasu se hosté ještě dostali ke snížení, které ale na body nestačilo.

90+6

90+5
    Žlutou kartu dostává Răzvan Marin (Standard Lutych).

90+4
    Gentu se konečně podařilo usadit se na útočné polovině, soupeř ale velmi dobře přehušťuje prostor kolem své šestnáctky.

90+3
    Opět se nehrálo, neboť na zemi skončil jeden z domácích hráčů, který si následně vyžádal péči lékařského personálu.

90+2
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Renaud Emond, přichází Zinho Vanheusden.

90
    Druhý poločas bude nastaven o šest minut.

89
    Carlinhos si zasekl míč kolem bránícího Andersona a následně přeposlal míč vedle stojícímu Čopovi. Standard se pomalu a jistě přibližuje.

88
    Nyní to po pravé straně zkoušel Foket, který si v náběhu všiml Awoniyiho, přičemž ani rychlé nohy druhého jmenovaného nezastihly balón.

87
    Blíží se nám závěrečné minuty. Lutych se snaží neudělat další chybu, která by mohla mít fatální následky. Zatím se mu to daří na jedničku.

84
    Emond se nyní vrátil do obrany, kde svým spoluhráčům vypomohl při bránění Limbombeho. Gent se ale drží s míčem u velkého vápna.

83
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Moussa Djenepo, přichází Duje Čop.
    82. Stallone LIMBOMBE - 3:2

82
    Gent právě vstřelil branku!
    Je tu snížení, které v konečném důsledku může domácí mrzet! Soupeř totiž rozehrál narychlo, obrana domácích tak nereagovala, načež na malém vápně zakončoval STALLONE LIMBOMBE.

82
    Gent měl k dispozici rohový kop z levé strany, pro centrovaný míč si ale vyběhl brankář Ochoa, který ho vyrazil do bezpečí.

81
    Ihned po rozehrávce to individuálním průnikem zkoušel Asare, který ale na hranici malého vápna narazil na Nekadia.

80
    S hostujícím celkem to v tuto chvíli vypadá hodně špatně. Nyní prohrává už o dvě branky, do konce zápasu zbývá něco málo přes deset minut.

David Suchý

Branky: 10. Djenepo, 59. M'Poku (pen.), 78. Emond – 45+2. Jaremčuk, 82. Limbombe

Karty:   32. Bastien (STA), 90+5. Marin (STA) – 58. Esiti (GNT), 65. B. Verstraete (GNT)

Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 2:6. Rohy: 2:5.
    Standard Lutych: Ochoa – Cavanda, Laifis, Luyindama Nekadio, Fai – Marin, Agbo – M'Poku (72. Carlinhos), Bastien, Djenepo (83. Čop) – Emond (90+2. Vanheusden).
    Náhradníci: J-F. Gillet – Kosanović, Goreux, Pocognoli, Miangue, Čop, Carlinhos, Vanheusden.

KAA Gent: Coosemans – Foket, Rosted, Plastun, Asare – Dompé, Čakvetadze, B. Verstraete – Odjidja-Ofoe (46. Esiti), Kubo (67. Awoniyi), Jaremčuk (79. Limbombe).
    Náhradníci: Thoelen – Esiti, Andrijašević, De Smet, David, Kalu, Limbombe, Awoniyi.

Rozhodčí: Laforge – Conotte, Godelaine