Perušič, Schweiner – Plavinš, Točs 1:2 (kon.) | Wutzl, Frühbauer – Perušič, Schweiner 0:2 (kon.)
Perušič, Schweiner
1
21 19 15
Plavinš, Točs
2
17 21 17
Čtvrtek 02.08.2018, 09:30 • Court 5, Vídeň, Rakousko • World Tour 5* – Vídeň (muži) • Skupina A

0:0
    Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem nedokázali dotáhnout zápas do vítězného konce a s lotyšskou dvojicí Plavinc, Tocs nakonec prohrávají ve třech vyrovnaných setech.

Úvod se přitom Čechům vydařil. První set byl zcela pod kontrolou českých reprezentantů, kteří si drželi od začátku mírný náskok a ten také dotáhli do konce. Podobně se odvíjel i druhý set, Češi měli náskok 15:12, poté ještě 16:13, ale přesto to nestačilo. Lotyšská dvojice šla servisem po Schweinerovi, který v koncovce nebyl nejpřesnější. V rozhodujícím třetím setu se týmy přetahovaly o každý bod, šťastnější byli v koncovce Lotyši.

V odpoledních hodinách si Češi zahrají o postup ze skupiny A s domácím párem Wutzl, Frühbauer. (10:30:03)

15:17
    Třetí set skončil.

15:17
    Je konec! Snad poprvé v tiebreaku šel servis na Perušiče, ten si dokázal perfektně přihrát, ale poté útokem našel jen mohutný blok Plavinse.

15:16
    Další Perušičův servis našel také jen síť. Plavins s Tocsem mají třetí možnost na ukončení zápasu.

15:15
    Tocs následně chybuje na servisu. Ani druhý mečbol lotyšská dvojice nevyužila.

14:15
    Tentokrát byl na servisu David Schweiner. Plavins se vypořádal s přihrávkou a poté zcela v klidu poslal míč přes blok do zadní části kurtu.

14:14
    Plavinsův servis mířil na Schweinera, který byl sice ubráněn Tocsem, ale nakonec je z toho přece jen bod pro Čechy.

13:14
    Ondřej Perušič se opřel do servisu. Plavinsova smeč dopadla přesně do rohu kurtu. Mečbol pro Lotyše.

13:13
    Po oddechovém čase přidal nepříjemné podání Edgars Tocs. Schweiner však smečoval nekompromisně ještě před polaře soupeře.

12:13
    Tak to je nepříjemnost! Češi dostávají eso plachtícím servisem. Perušič se Schweinerem na to reagují oddechovým časem.

12:12
    Po servisu Schweinera přihrával Plavins. Právě lotyšský blokař zajistil vyrovnání úderem za blok.

12:11
    Schweiner se natáhl po přihrávce, Lotyši se proti prvnímu útoku ubránili, ale na smeč Perušiče už neměli nárok.

11:11
    Perušič následně poslal podání pouze pod pásku.

11:10
    Schweiner tentokrát vsadil na přesnost na úkor razance, ale zajistil bod českému páru.

10:10
    Tocs po delší době v útoku a hned se prezentoval dělovým útokem do těla Perušiče.