Opava – Přerov 4:3 (kon.) | Jihlava – Kokšetau 2:0 (2:3 po s.n.)
HC Dukla Jihlava
2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Arlan Kokšetau
Pátek 03.08.2018, 18:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Přípravné zápasy

Teď už tedy opravdu zápas končí. Samostatné nájezdy se rozhodly až v 10. sérii, kdy skóroval hostující Orlov a nájezdy tak tímto ukončil – 2:3 pro Kokšetau. V zápase to byla ale jiná pohádka, Dukla díky povedenému startu do druhé třetiny dvakrát skórovala z hole Anděla a Pohla. Ač ve třetí třetině předvedl Arlan velmi dobrý výkon, gól mu souzen dát nebyl, výrazně tomu pomohl i Brož v domácí kase. Závěrečné shrnutí: Dukla vyhrála utkání 2:0, nájezdy prohrála 2:3. Ode mne je to vše, s přáním příjemného víkendu se loučí Tomáš Kalas. (20:26:40)

V samostatných nájezdech zvítězil tým Arlan Kokšetau.
    Autorem vítězné branky je DIMA ORLOV.

10. série
    2:3
    Štindl neproměnil svůj pokus a je konec!

10. série
    2:3
    Orlov proměnil střelou mezi betony a s Duklou to není dobré.

9. série
    2:2
    Kajínek poslal svůj pokus až do plachet nad ochrannou sítí.

9. série
    2:2
    Běrdnikov taktéž neuspěl střelou mezi betony.

8. série
    2:2
    Anděl trefil levý beton Demidovova.

8. série
    2:2
    Gasnikov jel podruhé a při zakončení upadl, tím pádem nemohl být stoprocentní.

7. série
    2:2
    Obránce Suchánek volil střelu zblízka, Demidov ale vykryl.

7. série
    2:2
    Borovikovovi uskočil kotouč z hole při finálním zakončení.

6. série
    2:2
    Čermák trefuje spojnici tyčí!

6. série
    2:2
    Pořadí se otáčí, jede hostující Petrov, svůj bekhend ale nedotáhl do konce.

5. série
    2:2
    Gasnikov ustál moment a mezi betony Brože dal.

5. série
    2:1
    Dostálek ale ano, kotouč si přetáhl a zpětnou střelou se nemýlil.

4. série
    1:1
    Jegorov jel velmi rychle, ale nevměstnal svůj pokus mezi tři tyče.

4. série
    1:1
    Chlubna mířil mezi betony Demidovova, ale hostující gólman byl připraven.

3. série
    1:1
    Orlov neproměňuje.

3. série
    1:1
    Pekrovi je připomínaná minulost v Třebíči, hráč na to ale nehledí a do pravého vinglu srovnává stav.

2. série
    0:1
    Savenkov mířil na vyrážečku Brože, kotouč minul levou tyč!

2. série
    0:1
    Další jede Osmík. Ten zvolil kličku na forhend a neúspěšně.

1. série
    0:1
    Anciferov za hosty prostřelil Brože.

1. série
    0:0
    Jako první jede Harkabus. Zkusil kličku před gólmanem, ta nevyšla.

Dámy a pánové, Dukla vyhrává 2:0, na řadě jsou ale nájezdy.

59:55
    Dostálek dojel vyhozený puk a vracel před prázdnou branku Čachotskému, ten byl ale dobře obsazen a hra se zase vrací před Brože. To vše pět sekund před koncem.

58:59
    Selezňov zlomil při nápřahu hůl a nějak tak signalizoval zmar hostí, co se gólu týče.

58:51
    Ještě ale může být sníženo! 69 sekund před koncem jde ven Zeman za nedovolené bránění a Arlan hraje bez gólmana!

58:21
    Vyhození Jihlavy z pásma není bráno jako icing a už je asi rozhodnuto.

57:50
    Chlubna důsledně dojížděl kotouč až ke gólmanovi hostí, což se nelíbilo Orlovovi, který proti němu vyjel, proti Orlovovi vyjel zase Pohl... rozhodčí nechávají vše bez trestů.

57:02
    Zatím to nevypadá na hru bez gólmana ze strany Arlanu, otázkou je, jestli vůbec nějaká přijde. Jihlava dohrává závěr utkání koncentrovaně a hosté se nemohou dostat k závažnějšímu ohrožení branky.

56:09
    Buly se před Brožem bude nadvakrát opakovat, zřejmě se jedná o špatné postavení domácích hráčů.

56:07
    Icing domácích.

55:39
    Hosté v plném počtu. Dukle se tato přesilovka tedy vůbec nepovedla, domácí jsou ale velmi blízko vítězství.

55:15
    Brož pojistil puk letící od Selezňova chycením do své lapačky a přerušením hry.

54:10
    Šitikov si nedělal problémy a vyhodil kotouč k Brožovi. Suchánek zase rychle vytlačil Arlan z pásma, když sáhl do přihrávky Jermolajevovi a přenesl hru na druhou stranu.

53:57
    A další pokus o útočení zastavuje Dukle čárový sudí Mejzlík.

53:47
    Arlan ale hned vyhodil z pásma ven.

53:39
    Dukla může definitivně stvrdit dnešní výhru. Jegorov jde ven za držení.

53:09
    Pohl se hned zapojil, šel sám na brankáře, Demidov lapačkou vytěsnil mimo tři tyče a zvládl i následnou dorážku.

52:53
    Orlov neudržel kotouč v útočném pásmu a Dukla jde do plných.

52:22
    Štebih ulevil Dukle vyhozením přes všechny čáry až k Demidovovi.

52:13
    Opět Brož. Dnes jednoznačně asi nejlepší hráč zápasu. Nyní se stihl přemístit proti střele Savenkova z levého kruhu a zkrotit kotouč.

51:28
    Kokšetau hraje jednoznačně nejlepší třetinu v zápase. Běrdnikov vystřelil z pravého kruhu a Brož měl opět co dělat, aby kotouč nepustil za sebe.

51:00
    Dukle opravdu dnes vyloučení škodí. Pravda ale je, že Brož musel seslat k zemi soupeře, aby zabránil možné střele z bezprostřední blízkosti. Dvě minuty, napadení.

50:41
    Dvojšance Dukly! Zpoza brány se vyjevil Osmík a pořádně překvapil Demidovova, do brány mohl dorážet Čermák, ale v těžké pozici mířil pouze do boční sítě!

49:35
    Oboustranné vyloučení. Nejprve byl signalizován trest pro Orlova, který nepříjemně sekl Štebiha, domácí obránce mu to ale krosčekem vrátil a tresty se tak zkrátí. Hraje se 5 na 5.

49:00
    Dukla přešla do protiútoku a na pravý kruh dostal nabito Kajínek, jeho střela se mírně otřela o lapačku Demidovova a mířila ven!

48:13
    Váňa dvakrát výborně vyklekl tvrdé střely, Arlan má nyní neskutečný tlak a Jihlava si pomáhá zákroky na hraně pravidel.

47:35
    Na druhé straně se blýskl opět Tomáš Chlubna, zleva si najížděl na Demidovova, pak i střílel. Demidov chytil, Chlubna ho nechtěně lehce sekl, hostující brankář omluvu přijal a jedeme dále.

47:16
    Jihlava ale dobře brání a nepouští hosty do extrémních loženek.

46:26
    Vála zkoušel prostrčit na Osmíka, což se úplně nepovedlo a Arlan začíná ukazovat svůj um i v útoku.

45:47
    Jegorov zadrbal puk u svého brankoviště a měl velké štěstí, že vracející se Skořepa neodebral puk dříve.

44:56
    Domácí v plném počtu. Čachotský zkušeně odstranil zbývající čas v přesilovce umným držením kotouče.

44:28
    Další jedovka od hostí, na svědomí ji měl Kolešnikov a Brož se musel chvíli pořádně činit.

43:28
    Kajínek vyhodil po prknech na druhou stranu hřiště, Arlan se ale bleskově vrátil do útoku a osamocený Borovikov pálil na teploměr Brože, který ho ale výborně vykryl.

42:57
    Další trest pro Jihlavu. Vyloučeným je Suchánek za háček na Savenkova. Pravda ale je, že sudí trestal spíš následek, tedy nepříjemný náraz do mantinelu, než faul.

42:43
    Štindlovi do střely skočil Jermolajev, proto končí puk v ochranné síti a bude se vhazovat v útočném pásmu Dukly.

42:02
    Chlubna si vysloužil ovace od publika, když se na pravém kruhu vůbec nebál a natáhl ke střele, která neměla daleko k tomu, aby zapadla do branky.

41:32
    Ihned po buly Brož přerušil hru a pauza se nesla ve znamení nechtěně rozbité lahve od piva někým v kotli. Život je někdy smutný...

41:27
    Štebih se snažil rychle poslat Jiránka dopředu, razanci ale neodhadl a je tu zakázané uvolnění.

40:31
    Suchánek si koledoval o dvě minuty, jeho zákrok nebyl úplně na Guljakova čistý. Přesto oku sudích unikl a hostující Dovgaň se vrací do hry.

40:13
    Po dalších osmi sekundách hru přerušuje ofsajd.

40:05
    Buly se ale opakuje, jeden z domácích hráčů vyjel dopředu předčasně.

40:01

I druhá třetina tohoto utkání je minulostí, Dukla v něm dvakrát skórovala. Nejprve se prosadil ve 22. minutě Lukáš Anděl, o šest minut později ranou od modré Jan Pohl. Jihlava tak hraje s náskokem 2:0 a vypadá, že jí to i do třetí třetiny stačit bude. Zpět se vrátíme za 15 minut.

40:00

39:49
    Hosté nemůžou stále vyhodit z pásma. Čachotský byl u mantinelu lehce podražen a chtěl by vyloučení, k němu ale nedochází.

39:12
    Jihlava tak může uzavřít třetinu dalším gólem. Tvrdě pálil Štindl, ale jeho střelu vykryl Trjasunov.

38:56
    Vyloučení v týmu Arlan Kokšetau (Dovgaň – 2 min., zásah do nohou).

38:37
    Čermák se dostal opět osamocen před Demidovova, ale nedokázal pod něj zasunout puk, a proto je stav stále 2:0!

38:02
    Brož dostává v posledních minutách pravidelné dávky střel, zatím je ale zvládá chytat a působí velmi jistě. To vše 118 sekund před koncem.

37:58

36:59
    Na ose hřiště zůstal volný Jermolajev, který zády k brance tečoval kotouč mimo dosah Brože, ale také mimo dosah branky.

36:06
    Čachotskému se skoro povedlo vyhodit kotouč z obranného pásma, nakonec se to povedlo až Kajínkovi, kterému nechybělo moc, aby předjel vracejícího se obránce Arlanu.

35:53
    Vyloučení, na to Jihlava doplácí asi nejvíce v celém utkání. Opět se jednalo o přestupek v útočném pásmu, vyloučeným je Skořepa za podražení.

35:19
    Vypadá to ale, jako by Dukle docházely síly v oslabení. Celá obranná čtyřka nyní spíše stála. Gól ale přesto dát mohla. Vrátil se totiž Pekr z trestné a pomohl rozjet přečíslení 2 na 1, které zakončoval Dostálek sám a neúspěšně.

34:31
    Jihlava se velmi dobře brání a vyváží kotouče v pravidelných intervalech. Pekr tak může být na trestné naprosto klidný.

33:54
    Štebih vrátil hostům vyhozený kotouč a Arlan jede od znova.

33:27
    Pekr to s prací holí přehnal výrazně a je vyloučen za sekání poté, co rozlomil hrací nástroj Trjasunovovi.

32:38
    Gasnikov nahodil do útočného pásma, okolo dráhy kotouče ale nebyl žádný hráč v červenomodrém dresu a jednalo se tak o puk zadarmo pro Duklu. Na druhý pokus se již Brož musel mít na pozoru, přesto ale mohl být v relativním klidu.

31:44
    Velice těsný ofsajd pro Arlan rozhoduje o dalším přerušení hry. Utkání ztratilo dost ze svého, již tak nijak závratného, tempa.

31:36
    Icing pro hostující hráče.

30:26
    Bojujeme s technickými problémy. Samozřejmě my nahoře v budlině. Na hrací ploše se obtáčel zajímavě Harkabus a střílel z mezikruží, Demidov vyrazil mimo.

28:54
    Anciferov rozjel menší sérii soubojů mezi ním a Půžou. Oba hráči se navzájem dohrávali u mantinelů, částečné vysvobození přináší zakázané uvolnění Arlanu.

28:31
    Ihned po vyhraném buly ale Dukla vyhodila na zakázané uvolnění.

28:18
    Brož žil chvíli v nejistotě, když mu mezi betony mířil Jermolajev a gólman nevěděl, kde má puk.

27:34
    Domácí kotel se hodně baví, mává vlajkami ve svém sektoru. Na ledě se evidentně přitvrdilo a nese to drobnou kontroverzi na ledě mezi Suchánkem a Potajčukem. Suchánek totiž u mantinelu sestřelil Savenkova, hostující hráč se naštěstí sám zvedá a odjíždí na střídačku.

27:06
    Dukla právě vstřelila branku!
    Naprosto po zásluze je to o dvě branky! Čachotský nejprve nepochodil s přihrávkou na Zemana přes obránce, Zeman ale dokázal vrátit kotouč na modrou JANU POHLOVI, který nekompromisní bombou od modré všechno prostřelil. Že by další Stříteský? Asistence: Adam Zeman, Tomáš Čachotský.

25:53
    Hlinka si zpracoval kotouč na středové čáře a táhl útok, nicméně mu puk odskočil od hole kousek za modrou čárou a Dukla musela rozjíždět útok znova. Přesto ale předvedla dobrou akci, Dostálek nahrál na Čachotského, ten vyzkoušel střelu mezi nohama, nic jiného mu ani nezbývalo, kotouč prolétl kousek od levé tyče!

24:34
    Orlov vnikl do mezery v obraně a nebezpečně se přibližoval k Brožovi, Brož si povyjel a jeho střelu zlikvidoval ramenem. Je to ale určitá forma výstrahy pro Duklu, která teď hraje hodně útočně.

24:23
    Skořepa těsně nedosáhl na kotouč, což značí těsný ofsajd pro jihlavské barvy.

23:06
    A domácím chutná. Hosté vypadli z tempa a domácí zasypávají Demidovova sprškou střel.

22:36
    Současně s koncem oslabení Jihlavy to mohlo být o dva! Zleva se do otevřené obrany řítil Čermák, zkusil přetáhnout a následně vrátit puk do branky, Demidov ale zasáhl včas!

21:44
    LUKÁŠ ANDĚL je tím, kdo zapsal první gól Dukly v sezoně! Právě na něj mířila nahrávka od Půži v předbrankovém prostoru, Anděl sice trochu se štěstím, ale přesto kotouč dostal do hostující branky! Asistence: Václav Půža

20:47
    Trjasunov byl úplně volný na vrcholku levého kruhu a vystřelil, Brož vyrazil betonem. Následnou špatnou přihrávku Arlanu vytušil Jiránek a zhruba 30 sekund trvalo, než se hosté dostali zpět na kotouč.

20:35
    Hru 4 na 4 ale degradoval Skořepa, který narazil na mantinel hodně tvrdě jednoho z hostí a je vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.

20:12
    Domácí Štindl se prezentoval zajímavou střelou, která nadělala Demidovovi dost problémů. Bude se ale vylučovat, na trestnou míří hostující Borovikov za podražení.

20:01

Dukla zbytek třetiny odbránila bez problémů. Oba týmy svedly v první pauze naprosto vyrovnanou hru, jednu vážnou šanci měla Dukla ve třetí minutě, kdy volný Půža nechal vyniknout Demidova. Další přišla ve 12. minutě, Osmík ale trefil z levého kruhu pouze masku gólmana. Za solidní atmosféry se hraje zatím bez gólů, zpět se vrátíme za 16 a půl minuty.

20:00

19:35
    Dostálek u domácí střídačky tvrdě sundal na zem Jermolajeva, přesto hra pokračovala dále a o následné nutnosti vylučovat Štebiha za podražení by se dalo debatovat dlouho.

18:43
    Blížíme se do poslední minuty, Čachotský výborným forčekingem dokázal zpozdit hru a vybojovat kotouč pro spoluhráče.

17:41
    Hlinka se na modré střetl s Borovikovem, který ho vyhostil z pásma jako česká justice některé odsouzené cizince, přesto se Jihlava držela na kotouči ještě notnou chvíli.

17:03
    Anděl bleskově otočil hru, ale puk ztratil a Arlan začíná chodit do velmi nebezpečných brejků. Ne vždy si ale nahrají hráči přesně, proto se nyní například jedná o zakázané uvolnění.

16:05
    Nahrávku od Jermolajeva chtěl využít Jegorov, který bombou z první trefil Čachotského před sebou. Domácí kapitán pak táhl kotouč dopředu, ale nic sám nevymyslel.

15:28
    Ochozy to jen zahučelo, když střelu Selezňova tečovali po cestě dva plejeři a kotouč šel do protipohybu Brože. Naštěstí pro Duklu mimo.

14:59
    Chlubna výborně pracuje u modré čáry a zbavuje hosty puku.

14:32
    Domácí v plném počtu. Ale jen do té doby, než Půža podrazil pronikajícího Šitikovova a dostává dvě minuty. Pro Arlan se tak jedná prakticky o čtyři minuty přesilovky.

13:59
    Štebih vybojoval kotouč za brankou a vyhazuje ho přes celé hřiště ven. Za chvíli bude Dukla v plném počtu.

13:14
    Anděl vypíchl kotouč v přihrávce a proti třem šel sám na branku, zkusil stahovačku, ale puk před ním srazil na zem vracející se Trjasunov.

12:48
    Hosté rozestavili přesilovkovou šablonu a rozjeli dobrou kombinaci, ve které je ale zastavila Pekrova hůl a ochranná síť.

12:27
    Dostálek je poprávu vyloučen. Hostujícímu Bortnikovovi nasadil tvrdou hrazdu v útočném pásmu a dostává dvě minuty za napadení.

12:16

11:21
    Osmík dostal do jízdy přihrávku od Jiránka, z levého kruhu Osmík trefil pouze Demidovovu masku a hra je tak přerušena!

10:48
    Kajínek nabral rychlost, podél mantinelu se prosmýkl do útočného pásma a sice se ještě dostal k takové polostřele, ale mezitím již obrana hostí byla zformovaná a kotouč vyhodila ven.

10:16
    Dovgaň nakonec po poradě dostává 2+10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku, menší trest odsedí Kločkov.

10:04
    Suchánek se s tím vůbec nepáral, z první vystřelil tvrdě na branku. Po střele byl tvrdě atakován hostujícím Dovganěm a bude se vylučovat. Suchánek si pak chtěl ještě s Dovganěm celou situaci vyříkat, sudí byl proti.

10:01
    V polovině první třetiny přichází vyhození hostí na icing.

09:16
    Borovikov se nedostal před domácího Štebiha a Dukla zakládá další útok. Stále se ale nedaří přejít přes dobře bráněnou modrou čáru hostí.

09:02
    Hosté v plném počtu. Dukla v přesilovce zrovna dvakrát nezářila.

08:13
    Harkabus dlouho drží kotouč, nakonec nahrál na Jiránka mezi kruhy, domácí forvard z otočky sice střílel tvrdě, ale přímo na hruď Demidova.

07:55
    Suchánek byl velmi netrpělivý v nájezdu do útočného pásma a dopustil se ofsajdu.

07:18
    První momenty přesilovky Dukly se nesou spíše ve znamení napadání hostujících hráčů, ti totiž drží kotouč na holi a vyhazují.

07:02
    Prvním trestaným hráčem dnes je hostující Borovikov, dostává dvě minuty za hákování.

06:25
    Bortnikov vytáhl hru z obranného pásma hostí, zde kotouč ztratil a musí se vracet rychle, Dukla je totiž v signalizované výhodě.

06:07
    Hraje se dost dlouho bez přerušení. A než jsem to stihl dopsat, tak vjel Zeman do ofsajdu a je tu další pauza ve hře.

05:21
    Půža svým nahozením připravil o hůl Saburova a poslal tak na chvíli Kokšetau do čtyř, z této drobné výhody ale Jihlava nic nevytěžila.

04:42
    Jiránek si tělem odstavil protihráče a posunul na Osmíka, jeho pokus nebyl vůbec z pravého kruhu zlý, ale Demidov si vše pokryl.

04:09
    Tvrdou střelou se prezentoval hostující Jermolajev, od modré mířil na zadní plexisklo.

03:21
    Dostálek nevyhodil z obranného pásma vůbec dobře a dal šanci střílet Šitikovovi, kterému ale střela nesedla a mířila mimo branku s velkým odstupem.

02:42
    A mohli křičet gól! Chlubna výborně obral na útočné modré obránce, druhého navázal na sebe a předal puk úplně volnému Půžovi, ten ale zblízka nechal vyniknout Demidova!

02:16
    S mírným zpožděním se dostavil i domácí kotel a ihned spouští chorály na podporu týmu.

02:08
    Ofsajd zastavuje domácího Čermáka, oba týmy tak mohou prostřídat své linie a vrhnout se do další hry.

01:31
    První minuty jdou zatím jasně pro Jihlavu, která svému soupeři nepůjčuje kotouč a tvoří hru. Nevyhne se ale ani chybám v rozehrávce.

00:54
    A zase Pekr. Tentokrát se zprava přibližoval k bráně hostí, byl zastaven na hranici pravidel v rohu kluziště.

00:28
    Hosté ale vyhazují bez nutnosti pískat icing, útok se tak musí založit znovu. Anděl přenechal Pekrovi, který v tísni vypálil, ale mimo tři tyče.

00:03
    Úvodní buly vyznělo lépe pro Jihlavu a hned se navezla do útočného pásma.

00:01

-2:00
    Na ledě jsou již všichni čtyři sudí. Současně s domácím týmem jde na scénu i hostující, za chvíli začínáme!

-15:40
    Debut v dresu A-týmu Dukly si dnes odbude Tomáš Chlubna, šestnáctiletý útočník podepsal v Jihlavě i smlouvu. Dnes bude v útoku nastupovat po boku Davida Čermáka a Michala Hlinky.

-18:00
    Stadion se plní velmi pomalu, tedy spíše vůbec, dnešní návštěva tak nebude nijak závratná. Mnozí si můžete říkat: „vždyť je vedro, tak se půjdu ochladit.“ Pravda je ale taková, že teplota na HZS není moc nízká, na komentátorském stanovišti dosahuje 27°C!

HC Dukla Jihlava: Brož (Lundström) – Pohl, Štindl, Suchánek, Váňa, Kajínek, Štebih, Vála, Půža – Čachotský (C), Zeman, Dostálek – Pekr, Skořepa (A), Anděl – Jiránek, Osmík, Harkabus – Čermák, Hlinka, Chlubna
    trenéři: Petr Vlk, František Zeman

Arlan Kokšetau: Demidov (Pološkov) – Gevel, Borovikov, Dovgaň, Trjasunov, Selezňov (C), Guljakov, Jegorov – Saburov, Jermolajev, Běrdnikov (A), Petrov, Megalinskij, Nestěrov, Gasnikov, Potajčuk, Klemešov, Anciferov, Savenkov (A), Baženov, Šitikov, Bortnikov, Kločkov
    trenér: Vladimir Kapulovskij

Rozhodčí: Polák, Suchý – Mejzlík, Havelka.

Spolu s vlnou veder, která zasáhla Česko a Německo, přichází také organizační opatření. Pro fanoušky bude otevřen jenom vstup G (naproti Vysoké škole polytechnické), stejně tak pro média a partnery klubu! Vstupenky budou prodávány u tohoto vstupu taktéž, stejně tak jako na infocentru, kde bude možno od 17 do 19 hodin koupit i permanentky na sezonu, nebo vstupenky na jednotlivá utkání Chance Ligy.

Po třech kolech sedm bodů a záchrana byla na dobré cestě. Tak to vypadalo po první čtvrtině baráže pro Jihlavu. Jenže pak se nepovedla dvě domácí utkání s karlovarskou Energií a Kladnem a tabulka se hned srovnala. Zřejmě klíčové utkání bylo 10. kolo na litvínovské půdě. Dukla vedla ve třetí třetině 2:1 a nic nevypadalo na otočení skóre Vervou. Obrat Litvínova na 3:2 ale posadil Duklu do pozice týmu, který to nemá ve svých rukách. I přes výhru v posledních dvou utkáních extraliga unikla Dukle o bod.

Do nové sezony vstoupil tým s výraznou proměnou. Z týmu odešli všichni cizinci a přišli hráči především z tuzemska. Namátkou Matěj Pekr, který ale díky svému působení u rivala v Třebíči vyvolal u fanoušků hodně emocí. Přišel také Vlastimil Dostálek, který vypomáhal Dukle v minulé sezoně a ukázal, že bude v týmu platný. Přesto se místo pro pár zahraničních hráčů našlo. Jedním z nich je gólman Niklas Lundström, který má podepsanou smlouvu na měsíc s opcí do konce sezony. Strategie je tak jasná. Brankář, který byl v roce 2011 draftován St. Louis, zde bude otestován, pokud obstojí, bude součástí týmu do konce sezony, pokud ne, odejde jinam. Dalším je navrátilec Miha Štěbih. Na try-outu jsou zde Tomáš Harkabus s Martinem Osmíkem.

Arlan Kokšetau přibyl na hokejovou mapu teprve v roce 2009 a je v Česku velkou neznámou. Během prvních třech sezon se dostal dvakrát za sebou do čtvrtfinále. Prvního velkého úspěchu dosáhl Arlan v ročníku 2012/2013. Arlan se sice neprostřílel až do finále, nicméně vybojoval cenné bronzové medaile. Následně ale Kokšetau totiž třikrát v řadě postoupil do finále kazašské ligy, jenže ve všech případech se musel spokojit se stříbrem – v roce 2014 a 2015 se z mistrovského titulu radoval Ertis Pavloda, v roce 2016 ovládl kazašskou ligu Beibarys Atyrau. V play-off 2017 zaznamenal Arlan nejhorší výsledek, bral až čtvrtou příčku. Vše si ale Arlan vynahradil v uplynulé sezoně. Ve finále sice prohrával s Nomadem Astanou 0:1 a 1:2 na zápasy, nicméně poté vyhrál třikrát v řadě rozdílem jedné branky (v pátém a šestém utkání vždy výsledkem 1:0) a po devíti letech své existence pozvedl Arlan Kokšetau pohár pro vítěze kazašské ligy.

Dobrý den všem příznivcům hokeje! Hokejovou Jihlavu v dubnu zachvátil smutek. Po roce v extralize nezvládla Dukla dobře rozjetou baráž a pouhý bod chyběl k záchraně v soutěži. Je jasné, že minimálně jednu sezonu tak stráví v Chance Lize, jak se nově 1. liga jmenuje. O tom, jak na tom tým herně je, se můžou fanoušci přesvědčit v pátečních 18:00. To je totiž termín, kdy Dukla rozehraje první přátelské utkání proti kazašskému mistrovi Arlan Kokšetau.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Kalas

Branky a nahrávky: 22. Anděl (Půža), 28. Pohl (Zeman, Čachotský) – rozh. náj. Orlov