USA
2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Česko
Středa 15.08.2018, 17:30 • Zimní stadion Piešťany • Turnaj pěti (U17)

No, co dodat? Česká sedmnáctka v čele s fantastickým Janem Bednářem to dneska prostě ubojovala a naši mladíci neskrývají obrovskou radost! Teď jenom doufat, že v podobném duchu budou pokračovat i ve zbytku turnaje.

Zítra hrajeme od 17:30 se Slováky, tak si znovu nalaďte Onlajny. Hezký zbytek večera z Piešťan! (19:49:48)

Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

USA – 14 (43)
    Česko – 7 (22)

Nejlepšími hráči zápasu jsou vyhlášeni Cross Hanas a Tomáš Chlubna. Se vší úctou k Tomášovi všichni víme, že nejlepším českým hráčem byl dneska gólman Jan Bednář. Chlubna mu to taky hned dává najevo.

Skvěle! Čeští hokejisté do 17 let na začátek turnaje v Piešťanech porážejí favorizované Spojené státy!
    Záverečné vteřiny zápasu a velká radost českých mladíků!

59:39
    Ránu z levého kruhu zastavuje skvělý Baláž a vyhazujeme!

59:30
    6 na 5.

59:30
    Čeští bojovníci vyhazují na zakázané uvolnění. Výhra je půl minuty blízko!

59:14
    Ne, nedostali jsme puk ven, ale Bláha aspoň výborně zablokoval přihrávku.

59:01
    Nahození za českou branku...

58:46
    Spojené státy hrají v šesti bez brankáře!

58:35
    Puk je ve středním pásmu, Američané spěchají znovu dopředu.

58:18
    ...a jsme kompletní!

58:07
    Češi vyhodili, ještě chvilku...

57:44
    Bednářovy betony chytají další dvě velešance! Skvěle!

57:02
    Schweitzerovu střelu zastavuje Bednář betonem a Češi vyhazují!

56:51
    Dzhaniyevovi skočil do odkryté části klece Bednář. Dlužno ale říct, že americký forvard naštěstí nemířil nejpřesněji, jak mohl.

56:33
    Michal Gut zablokoval střelu, ale pak už nedokázal vyhodit.

56:15
    Jenže bohužel jdeme do čtyř... Marek Bláha (CZE) pyká za nedovolené bránění a teď bude svým spoluhráčům držet palce.

56:07
    Češi velmi dobře napadají rozehrávku soupeře, tím ho obírají o čas.

55:26
    Za brankou se do rozehrávky zapojil i Bednář, dostal puk z pásma, ale Američané vymýšlejí další akci.

54:54
    Špatné americké vyhození skončilo u Jana Cikharta, jeho střela ke druhé tyčce se nejspíš lehce otřela o brusli obránce a zamířila vedle.

54:48
    Zakázané uvolnění Američanů. Teď už to bude o každé vteřince, ale náš tým nesmí polevit v aktivitě.

54:13
    Estapa se před brankou otočil kolem své osy a vypálil, trefil boční konstrukci. Mohlo mu chybět třeba 15 centimetrů – naštěstí pro nás.

54:01
    Skákající kotouč zachytil Bednář do lapačky a vhazuje se po jeho pravé ruce.

53:46
    Jakub Naar z levé strany minul, kotouč projel znovu ven ze třetiny, a to už je čeksá početní výhoda minulostí.

53:19
    Kaplana zradilo zpracování, takže náš tým musí znovu zakládat ze středního pásma.

52:43
    Koláček si parádně narazil nepříč celou třetinou s chomutovským kamarádem Michalem Gutem, ale pak z úhlu nedokázal trefit zívající klec! To je škoda!

52:04
    Malátova tečovaná rána prosvištěla vedle, kotouč letí až k Bednářovi.

51:45
    Přesilovka! Jerod Crespo se pustil do Tomáše Chlubny a inkasuje čtyři minuty, náš forvard za reakci dvě.

51:45
    Český brejk mohl vnést do našich řad další radost, Jan Myšák pálil na druhý růžek a Fitzpatrick jen tak tak vyškrábl kotouč lapačkou, že přeletěl jeho břevno!

51:28
    Teď už Češi uklidňují hru, aspoň na chvíli...

50:53
    Mark Estapa se blýskl neskutečnou zadovkou pod nohama, naštěstí poslal černou gumu těsně vedle tyčky!

50:36
    Český brankář drží naděje týmu, zastavil totiž dvě střely, a hlavně dorážka Montgomeryho volala po gólu. Jenom nevím, proč se za sekání do gólmana nevylučuje. Střídačka se znovu čílí a sudí to musí vysvětlovat.

50:29
    Česká svatyně si vyžádala krátkou opravu, teď už je v pořádku. Deset minut!

50:16
    Bednář se jen tak tak dokázal po buly natáhnout proti nenápadnému píchnutému kotouči. A když se USA dostaly do pásma znovu, musel si pohlídat puk u tyčky. Naštěstí od ní beton neodlepil a pak sudí přerušili hru pro posunutou branku.

50:09
    Sražený kotouč v protiútoku přikryl lapačkou Bednář, lehce mu na ni ale zaťukal kapitán USA Biondi. To se našim samozřejmě nelíbilo a hned mu to dali najevo.

49:48
    Nadějná kombinace nevyšla a Američané jsou kompletní. Unavení hráči však nemohou vystřídat, protože hned poslali puk na icing.

49:20
    Puk letí přes všechny čáry, musíme zase od začátku.

48:50
    Česká střídačka si stěžovala na několik neodpískaných zákroků, když vtom přišly dvě gólové šance. Před brankářem byl nejdřív volný Myšák a potom Chlubna, jenže ani jeden ho neprostřelil!

48:26
    Rychlý český útok zakončoval Jakub Konečný střelou mimo. Brankář toho přitom moc neviděl.

47:39
    Cross Hanas (USA) je vyloučen za krosček.
    47:39 Neuznaný gól Američanů

47:39
    Američané se už radovali z gólu, ale rozhodčí nejdřív ukázali, že se budou muset podívat na video. Nakonec ani to neplatí, protože jeden z hráčů fauloval, takže následuje česká přesilovka!

47:14
    Josef Koláček odvedl skvělý kus práce: Zablokoval střelu a vyhodil na icing. Vzhledem k tomu, jak kulhá, ho rozhodčí nechali vystřídat – samozřejmě na rozdíl od zbytku sestavy.
    45:41 KAPLAN - 2:3

45:41
    Česko právě vstřelilo branku!
    Fantazie, ve třetí třetině jde česká reprezentace znovu do vedení! Přesilovka jí pomohla aspoň k aktivitě, která teď už končí gólem. Po vyhraném vhazování vypálil Hampl tak, že se puk odrazil od zadního mantinelu zpátky do brankoviště. Tam ho za zaskočeného gólmana dopravil ROBIN KAPLAN, který se prosazuje ve své reprezentační premiéře – 2:3! Asistence: Jan Hampl, Michal Rouha.

45:34
    Ale vzápětí Američané vyhazují na zakázané uvolnění.

45:29
    Platilo to jenom na chvilku, chyba v rozehrávce dala Čechům ještě jednu šanci, jenže Gutovi se nezadařilo. USA jsou kompletní.

45:06
    Škoda, Malátovi poslední pokus nesedl, a to už Spojené státy dostávají puk do bezpečí.

44:20
    Naše sestava si teď soupeře roztáhla, jenže proti Koláčkově střele z levé strany i tentokrát výborně zasáhl brankář lapačkou!

44:06
    Když Češi museli rozehrát znova, Chlubna přiťukl Janu Myšákovi, a ten pálil z první ke druhé tyčce. Tam měl Fitzpatrick připravenou lapačku.

43:42
    Cikhartovi najížděl na pravé straně Chlubna, který si klepal o přihrávku. Liberecký forvard zkusil gólmana překvapit přímo, případně o něj puk odrazit, ale Fitzpatrick nezaváhal.

43:19
    Další přesilovka, to by už chtělo využít! Carson Bantle (USA) se provinil nedovolenou hrou vysokou holí.

42:48
    Po vhazování se ale dopředu dostal soupeř, Bednář musel do vzduchu vytrčit rukavici s hokejkou a střelu z pravé strany vytěsnit.

42:15
    Zakázané uvolnění Američanů dává českému týmu šanci, aby se oklepal a taky zaútočil.
    41:24 Po Williamssově střele pomohla Bednářovi horní tyč

41:24
    Bleskovou nabídku zpoza branky zakončil ještě rychlejší střelou Jack Williams, naštěstí puk lízl jen o břevno!

40:59
    Rána z levé strany minula vzdálenější českou tyčku, Bednář se lapačkou natahovat nemusel.

40:29
    Cross Hanas si v útočném pásmu trochu zažongloval s pukem, ale úmyslné to rozhodně nebylo. Neposednou gumu nakonec dostali Češi do bezpečí.

40:01

Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

USA – 13 (29)
    Česko – 10 (15)

Je to paradoxní. Druhou třetinu Češi prohráli, a přitom v ní hráli s Američany naprosto vyrovnaně a nedovolovali zdaleka tolik krizových momentů jako v první. Tomáš Chlubna jim dokonce vystřelil dvoubrankové vedení.

Jenže to se do čtyř minut vytratilo, naši mladíci jednou až příliš mysleli na útok a pak pro změnu zbytečně faulovali. Na americké straně díky bohu nebylo nějak znát větší sebevědomí, ve zbytku třetiny byl náš tým díky přesilovkám aktivnější.

Třetí třetina začne přibližně v 19:10.

40:00

39:57
    Střelu Marka Bláhy umně tečoval Sebastián Malát. Kotouč ale spíše zpomalil a zpřed brankoviště ho pak USA odpálily.

39:44
    ...a další americký blok. Malát posunul Jandovi, který dlouho nečekal, nicméně obránce neprostřelil. Útočné vhazování.

39:34
    Ještě jedna rozehrávka z vlastní třetiny...

39:12
    Cikhartovi klepl Američan do hokejky, proto jeho otočka v blízkosti brankoviště neskončila přesnou střelou.

38:34
    Balážovu ránu na teč zblokoval podle všeho bek, potom zase dostával rychlou přihrávku z rohu Chlubna a Američané museli zakročit až nataženou hokejkou. Vyhazují.

37:59
    Tak ještě jdeme na přesilovou hru! Právě Carson Bantle (USA) si byl moc dobře vědom svého prohřešku a už sedí za sekání.
    37:27 A znovu výborný Jan Bednář, který tenokrát vychytal Bantlea

37:27
    Český bek vystoupil a pak se nestihl vrátit, proti forhendové kličce Carsona Bantlea se naštěstí výtečně přesunul Bednář.

37:17
    Řekl bych, že Marku Estapovi se u levého mantinelu puk trochu zpomalil, a proto mu parťák na středu přejel do pásma dřív. Takže ofsajd na druhé straně.

36:34
    Pokračující aktivita českého týmu je přerušena odpískaným ofsajdem. Hrajeme vynikající druhou třetinu.

36:07
    Jakub Malý zavezl kotouč do útočného pásma, pak se otočil a poslal ho zpátky k Jakubu Naarovi. Jeho pokus od modré čáry ke gólmanovi nedošel, jeden z Američanů ho zastavil rukou.

35:37
    Hra je přerušena poté, co český gólman bez potíží lapil navštívenku Wyaua Kaisera z levého kruhu.

34:59
    Hamplova rána jen těsně minula americkou klec a znovu z toho byl brejk USA. Biondi dostal puk do gólové pozice, ale buď ho vychytal Bednář, nebo trefil tyč!

34:44
    Marek Bláha se dopředu prodíral středem a jeho práci dokončil Martin Janda. Zvolil slabší střelu, ale tak rychlou, aby Fitzpatricka pokud možno překvapila – to se bohužel nestalo.

34:19
    Na hraně sevření puku zahrál Mark Estapa. Kotouč lehce odvezl ze situace a pak ho pustil, za to klidně mohl být menší trest.

33:45
    Ou, málem dostal Tomáš Chlubna křižnou přihrávku, což by potom smrdělo gólem. Soupeř ji ale zblokoval a navíc ujel do přečíslení, které díkybohu skončilo ofsajdem.

33:14
    Jan Myšák kroužil s pukem po hrazení, bohužel ale nevymyslel vhodné řešení a pak ho napadající Američané zpacifikovali.

32:53
    A to třeba ve vlastní přesilovce! Janston Meiers (USA) odchází na lavici hanby za hákování. Ideální šance, jak vrátit úder.

32:35
    Národný výběr je kompletní, výborná práce. Teď se od toho odrazit a zase zvednout hlavy!

32:20
    Už musí Bednář zasahovat, lehký bekhend z úhlu si pohlídal. Potom se hráči vzájemně trochu pokočkovali, ale nic velkého z toho nebylo.

32:09
    Dominik Vacík předvedl vynikající čtení hry, vystoupil proti americké rozehrávce ve střední třetině, a vydal se dopředu. Nahození puku za branku bylo asi ideálním řešením.

31:46
    Teď už se Češi osvobodili a americká hra vysokou hokejkou jim vynáší buly v útočném pásmu. Hlavně potom nepropadnout...

31:26
    Parádně se kolem své osy otočil Carson Bantle, bekhendový pokus mu naštěstí zblokoval jeden z českých zadáků.

30:52
    Střela Jeroda Crespa nezamířila mezi tři tyče. Bednář se jen ohlédl, ale možná by ji jinak měl.

30:32
    Další menší trest pro českou sestavu. Reprezentační debutant Martin Janda (CZE) je vyloučen za podražení.

30:27
    Oddechový čas si vybírá tentokrát český trenér Karel Beran.
    30:27 HANAS - 2:2

30:27
    Spojené státy právě vstřelily branku!
    To je škoda... Pracně nabytý náskok 2:0 je během chvilky úplně pryč, protože tohle oslabení už Češi neubránili. Puk létal z hokejky na hokejku a střelu ze strany vyrazil Bednář před sebe ke CROSSU HANASOVI, který nemohl netrefit prázdnou branku – 2:2.

30:04
    A je z toho oslabení. Dominik Vacík (CZE) je na trestné podruhé v této části, tentokrát za faul loktem.

29:23
    Jednomu z českých hráčů se do střely z dobré pozice postavil protivník, teď už se naši brání. Američané cítí velké povzbuzení.

28:23
    Tak bohužel, Jan Bednář poprvé kapituluje a s tímhle už nemohl dělat vůbec nic. Čeští obránci fatálně zachybovali na útočné modré čáře a pustili soupeře do úniku dva na nikoho. Samoskevich vybídl DANIYLU DZHANIYEVA ke kontaktní brance na 1:2. Asistence: Mackie Samoskevich.

28:11
    Když se Američan vracel z trestné, přišla další povedená akce, bohužel ale už bez finálního zakončení. Icing USA.

27:47
    Malát dorážel Balážovu dělovku, ale bekhendové zakončení mu nesedlo ideálně.

27:29
    Češi jsou kompletní a dohrávají zbytek početní výhody.
    26:50 CHLUBNA - 0:2

26:50
    Skvěle, skvěle, vedeme o dva góly! TOMÁŠ CHLUBNA teď vykoupil hřichy za neproměněnou tutovku z první třetiny! V přečíslení dostal neomylnou přihrávku od Jana Myšáka a gólmana Fitzpatricka poslal na párek suverénním blafákem do bekhendu – 0:2! Asistence: Jan Myšák.

26:25
    Zakázané uvolnění z českých hokejek.

25:57
    Spojené státy hrály v šesti, takže se síly na ledě vyrovnají! Trest odpyká Daniyla Dzhaniyev (USA).

25:53
    Bednář má velký přehled, nyní zakročil položenou hokejkou a pak zůstal u tyčky, aby poslal dorážku z velkého úhlu mimo – pro změnu držadlem hokejky.

25:23
    Marek Bláha, který byl v předešlé pasáži hodně aktivní směrem dopředu, nyní zasáhl Američanům do kombinace a puk odrazil do neutrální zóny.

25:04
    Tohoto faulu je rozhodně škoda, jdeme do čtyř a čekají nás dvě perné minuty. Dominik Vacík (CZE) pyká za nedovolené bránění.

24:31
    Už se hraje u Bednáře. Podél brankové čáry se zkoušel ke gólmanovi proháčkovat Carson Bantle, jenže prostor byl přiliš zahuštěný.

23:58
    Bum! Ondřej Baláž vypálit umí, to samozřejmě víme. Natáhl od mantinelu a jeho rána doslova zaduněla do chráničů Fitzpatricka. To ale taky znamená, že USA mohou vystřídat.

23:52
    Na poslední chvíli zastavila americká obrana pas napříč brankovištěm, poté vyhodila na icing. Střídačka USA vycitila krizový moment a bere si oddechový čas!
    23:34 Po sřele Koláčka zachránila Fitzpatrick jeho levá tyč

23:34
    Češi teď svírají Američany a všechno mohl korunovat Josef Koláček. Gólman měl špatně vykrytý úhel a Koláček mohl střílet k volné tyčce, ale trefil právě jenom ji!

22:54
    Když se dopředu vydával obránce Dominik Vacík, zvolil naprosto správně střelu, jenže tu mu protivník zblokoval.

22:28
    Výborné střídání zakončil pokusem z levého kruhu Jakub Malý, gólman toho asi moc neviděl, ale puk zastavil na hrudi.

22:02
    Spoluhráči stáhli americkou sestavu na jednu stranu, ale střelu Jakuba Naara potom stejně zblokovali. Do druhé výborně sáhl Robin Kaplan a Fitzpatrick se spíš jenom nechal trefit.

21:33
    Americká rozehrávka byla příliš dlouhá, píská se zakázané uvolnění a rozhodčí uděluje střídačce napomenutí za zdržování. Příště už přijde "dvojka".

21:25
    V souboji jeden na jednoho se pokoušel na svého soka vyzrát Sebastián Malát. Ale byl to příliš tvrdý oříšek.

21:01
    První přerušení má na světomí tuším Michal Gut, jenž nahodil puk od modré čáry na brankáře Fitzpatricka. Ten byl v první třetině výrazně méně zaměstnaný.

20:11
    Se startem druhé části se znovu ozývá hlasité Češi, Češi! Jinak je dlužno přiznat, že naši rodinní příslušníci sledují hru spíše se zatajeným dechem.

20:01

Střely na branku v 1. třetině:

USA – 16
    Česko – 5

Ne, podobný frmol jako dneska mohli čeští hokejisté ročníku 2002 až doteď zažít maximálně na PlayStationu. Američané jsou nejsilnějším protivníkem, jakého kdy potkali. Přesto naši mladíci po první třetině vedou!

Hned ve druhé minutě totiž využil přesilovku Ondřej Baláž. Když se pak Spojené státy postupně dostaly do tempa, vytvořily si několik jasných gólových šancí, jenže si nevědí rady s životním výkonem Jana Bednáře. A dlužno říct, že několikrát mu hodně pomohli i spoluhráči v poli.

Druhá třetina začne přibližně v 18:18.

20:00
    19:47 Výborný zákrok Jana Bednáře proti Biondimu

19:47
    Bednář chytá už třetí jasný gól! V situaci dva na jednoho dostal puk Blake Biondi, vypálil, ale kde nic, tu nic, se znovu zjevila lapačka českého hrdiny úvodní třetiny!

19:08
    Střela Tannera Dickinsona z pravého kruhu měla vynikající parametry, šla na bližší růžek. Bednář ji schoval v teploměru, jako by se nechumelilo.

18:17
    Hraje se prakticky bez přerušení, Češi teď zvládají svého soka zadržet povětšinou už ve středním pásmu.

17:20
    Češi si na své šance ale taky umí počkat. Tak jako teď Jakub Konečný, k němuž doputoval puk před brankoviště. Žďárský forvard zakončoval bekhendem, a to si brankář pohlídal.

15:44
    A znovu heroická práce českých obětavců. Pas na volného Hanase zastavil Dominik Vacík, a když pak vznikl před brankou obrovský zmatek, tak střelu do odkryté branky zablokoval Michal Gut!

15:31
    Zakázané uvolnění hokejistů v bílém posílá hru před Gavina Fitzpatricka.

14:58
    V tlaku jsou zase Spojené státy, ale pobídka Christiana Jimeneze z uctivé vzdálenosti byla pro Bednáře tentokrát lahůdkou. Vyrážečkou ji poslal do rohu.

13:58
    To je škody! Michal Rouha s Janem Cikhartem se podobně jako Američané vůbec nezdrželi ve středním pásmu, až z toho najednou bylo přečíslení dva na jednoho. Druhý jmenovaný ale bohužel nezpracoval přihrávku dobře!

13:05
    Češi už jsou kompletní. Když se Myšák vracel na led, Bednář už musel zasahovat, a to po křižné přihrávce Američanů. I tohle byl těžký zákrok.

12:35
    Hoší, bojovat! burácí tribuny. Zatím naši hokejisté blokují úplně všechno, co se dá.

11:53
    Schweitzer zakombinoval s Hanasem, který mu puk z rohu okamžitě vrátil na střelu z první. Bednář šel ale bleskově na led a místo mezi betony si pohlídal.

11:36
    Další blok nohou, tentokrát v podání Dominika Vacíka.

11:02
    Ondřej Baláž zblokoval střelu od levého hrazení, a evidentně to hodně štíplo. Češi se ovšem díky tomu osvobodili.

10:53
    Naše sestava má s Američany čím dál větší potíže a teď z toho rezultuje druhé oslabení. Jan Myšák (CZE) je vyloučen za nedovolené bránění.
    10:06 Jan Bednář skvělým zákrokem drží těsné vedení českého výběru

10:06
    No tak to je neskutečné! Česká sestava přejela odražený kotouč, do kterého se opřel Tanner Dickinson. Vzápětí spustil velkou oslavu vyrovnání, jenže ta nakonec vyzněla pořádně trapně. Postaral se o to znovu Jan Bednář, který se úžasně roztáhl po brankové čáře a puk znovu chytil do lapačky!

09:42
    Jan Hampl čelil v rohu útočné třetiny převaze soupeřů, kteří kotouč rychle získali. Nicméně ve svém průniku o něj zase přišli.

09:10
    Pokračující aktivita týmu USA skončila u zadáka Jakea Ratzlaffa. V úhlu už moc nevěděl, co má udělat, a navíc mu puk sklouzl z hokejky a dojel k Janu Bednářovi.

08:15
    Americký kapitán Blake Biondi si najížděl svému spoluhráči ve dvou přečísleních. V tom druhém už se dostal k puku, ale vracející se hráč ho na poslední chvíli nadzvedl do ochranné sítě!

07:46
    Velkou chybu v rozehrávce za vlastní brankou napravil za spoluhráče znovu Bednář, jenž kotouč vypíchl nataženou hokejkou.

07:15
    Hra se nám rozjela do parádních obrátek, aktivnější jsou nyní Američané, kteří musejí dohánět jednobrankové manko.

06:22
    Fantastický Jan Bednář! Po smolném odrazu už už zakončoval Mark Estapa do prázdné klece, ale český gólman se po ledě natáhl lapačkou, a právě tu americký útočník trefil!

05:44
    A hned ujeli do výborně sehraného přečíslení. Janda našel Sebastiána Maláta, ale ten neprocpal puk před branku na třetího hráče, který byl už úplně sám!

05:11
    ...znovu Bednářovi pomohli parťáci, přitom Cross Hanas už byl ve výborné pozici. Češi jsou kompletní.

04:56
    Další ránu od modré zblokoval Dominik Vacík, ale tlak pokračuje...

04:34
    Jerod Crospo při ráně z levé strany zlomil hokejku a čeští mladíci se osvobozují.

04:15
    Spojené státy jsou kompletní, budou mít útočné vhazování. Češi totiž vysekli puk prchajícímu soupeři přímo k Janu Bednářovi, který se s ním potkal poprvé v zápase.

03:56
    Gutova čtveřice nejdřív předvedla dobrou útočnou akci, ale obránců bylo před brankou víc. Potom se Američané dopustili zakázaného uvolnění.

03:14
    A bohužel následuje trest na druhé straně, Ondřej Baláž (CZE) je vyloučen za nedovolené bránění. 4 na 4.
    03:02 Tomáš Chlubna ve stoprocentní šanci napálil kotouč jen do břevna

03:02
    Neuvěřitelné! Tomáš Chlubna měl před sebou po parádní kombinaci úplně prázdnou bránu, ale napálil jenom břevno!

02:41
    Do protiútoku ujel Dane Montgomery, jeho švihovku zblokoval Marek Bláha do ochranné sítě.

02:13
    A hned jdeme na druhou přesilovku! Michael Cameron (USA) je vyloučen za vražení na hrazení a v souladu s novými pravidly si za to vysloužil trest na 2 plus 10 minut.
    01:50 BALÁŽ - 0:1

01:50
    A je to gól! Čeští hokejisté využívají první přesilovku a hned ve druhé minutě se ujímají vedení! Jan Myšák vrátil puk na modrou čáru ONDŘEJI BALÁŽOVI, který nejprve naznačil přihrávku po modré. Pak se ale rozhodl vystřelit a protože Fitzpatrick nic neviděl přes Cikharta, kotouč mu prošel až do brány – 0:1! Asistence: Jan Myšák, Jakub Konečný.

01:31
    Rychlý výpad do pásma se tak ukázal být ideálním řešením. Na svá bedra si ho vzal kapitán Michal Gut a střelou přes beka pořádně pozlobil brankáře.

00:59
    Vzápětí se Američané dvakrát osvobodili a rozehrávka v loužích teď dělá českým mladíkům velké potíže.

00:27
    Hned po vhazování vyslal tvrdou ránu od modér čáry Ondřej Baláž, gólman Fitzpatrick musel podržet puk před dorážejícím Janem Cikhartem.

00:11
    Češi jdou hned po 11 sekundách na přesilovku! Za hákování při forčekingu je vyloučen Ben Schoen (USA).

00:01

Dozněly nám hymny obou soupeřů a teď už je všechno připravené ke startu utkání!

Na tribunách se hromadí především čeští příznivci, vidím tu dres Jaromíra Jágra, ale třeba také Jakuba Malého. Ledová plocha zatím vypadá naprosto tragicky, připomíná jednu velkou kaluž... To bude boj.

Turnaj zahájí v české brance Jan Bednář, brankář Karlových Varů, jemuž bude záda krýt liberecký Pavel Čajan. S kapitánským céčkem povede tým do boje stejně jako ve Švýcarsku Michal Gut, pozice třináctého útočníka patří Tobiáši Handlovi.

Turnaj už má za sebou první zápas, který nabídl pěkně divoký výsledek – Němci zdolali domácí Slováky 7:5!

USA: Fitzpatrick (Purcell) – Crospo, Ma, Ratzlaff, Kaiser, Schweitzer, Jimenez (A) – Williams, Schoen, Cameron – Montgomery (A), Meiers, Estapa – Biondi (C), Dzhaniyev, Hanas – Samoskevich, Dickinson, Bantle. Trenér: Matk Denehy.

Česko: Bednář (Čajan) – Vacík, Baláž, Bláha, Svach, Naar, Hampl, Talafa – Chlubna (A), Myšák (A), Cikhart – Janda, Gut (C), Malát – Simon, Rouha, Kaplan – Malý, Konečný, Koláček – T. Handl. Trenér: Karel Beran.

Rozhodčí: Baluška, Stano – Kacej, Gegáň.

Nominace českého týmu na turnaj v Piešťanech:

Brankáři:
    Jan Bednář (Karlovy Vary), Pavel Čajan (Liberec).

Obránci:
    Jan Hampl (Liberec), Ondřej Baláž (Litvínov), Václav Svach (České Budějovice), Marek Bláha (Sparta Praha), Dominik Vacík (Havlíčkův Brod), Jakub Naar (Hradec Králové), Tadeáš Talafa (Zlín).

Útočníci:
    Jan Cikhart (Liberec), Jan Myšák, Lukáš Stehlík (oba Litvínov), Sebastián Malát (Plzeň), Michal Gut, Josef Koláček (oba Chomutov), Michal Simon (Mladá Boleslav), Jakub Konečný (Žďár nad Sázavou), Michal Rouha (Pardubice), Tomáš Chlubna (Jihlava), Jakub Malý (Kometa Brno), Robin Kaplan, Tobiáš Handl (oba Olomouc), Martin Janda (Hradec Králové).

14:30 Slovensko – USA

Češi za sebou mají zatím jednu zápasovou akci, třikrát se představili v Romanshornu, kde pokaždé relativně bezpečně zdolali domácí Švýcary – po výsledcích 4:2, 5:2 a 6:3. Stejný protivník je čeká i v Piešťanech, ale to až úplně na závěr, v neděli.

Start naopak obstará nejsilnější soupeř. Tedy Spojené státy! Pro tento ročník jde o první konfrontaci se zámořským hokejem, ale jak podotkl kouč Beran, se svými svěřenci bude chtít tento zápas i celý turnaj vyhrát.

Národní tým se na turnaj chystal od neděle do úterka v Hodoníně. To Američané po příletu odehráli dva přípravné zápasy, nejprve porazili Maďary 8:1 a pak Slováky 4:2. Rozhodli přitom až góly v 51. a 52. minutě, domácí tým se přes trvalou herní převahu soupeře držel výtečně.

Krásnou letní středu z lázeňských Piešťan. Nedaleko za hranicemi dneska startuje hokejový turnaj pěti zemí do 17 let, který nás hodně zajímá. Samozřejmě hlavně díky českým reprezentantům, hráčům ročníku 2002 pod taktovkou trenérů Karla Berana, Libora Procházky a Radima Skuhrovce.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 29. Dzhaniyev (Samoskevich), 31. Hanas (Schweitzer) – 2. Baláž (Myšák, Konečný), 27. Chlubna (Myšák), 46. Kaplan (Hampl, Rouha)

USA: Fitzpatrick (Purcell) – Crospo, Ma, Ratzlaff, Kaiser, Schweitzer, Jimenez (A) – Williams, Schoen, Cameron – Montgomery (A), Meiers, Estapa – Biondi (C), Dzhaniyev, Hanas – Samoskevich, Dickinson, Bantle. Trenér: Mark Denehy.