Kölner Haie – Chomutov 3:4 (kon.) | Jungadler Mannheim – K. Vary 2:3 (po pr.)
3:4 (1:1, 1:0, 1:3)
Piráti Chomutov
Čtvrtek 16.08.2018, 15:10 • KV Arena • O pohár hejtmana Karlovarského kraje

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Krásný den vše hokejový fanouškům! Počínaje čtvrteční patnáctou hodinou se v Karlových Varech rozběhne již 17. ročník hejtmanského turnaje. Po předešlých ročnících se letos účastí o dva celky více, každý tým tedy čekají dva zápasy ve skupině a jeden o umístění. Kromě čtyř kvalitních českých celků se turnaje účastní také dva německé, konkurence tedy bude ve dvou skupinách veliká.

17:00 utkání o 1. místo

Jako první se spolu střetnou Piráti Chomutov a Kolín. Severočeši mají za sebou již čtyři přípravné zápasy, ze kterých mají vyrovnanou bilanci. Dvakrát se jim podařilo porazit Karlovy Vary, po prodloužení podlehli Plzni a v základní hrací době pak Liberci.

Kölner Haie: Kapteinat (Böttcher) – Jung, Heyer, Gnyp, Spornberger, Sennhenn, Aichinger, Strom, Münzenberger – Betzold, Reuss, Avgerinos, Chrobot, Peters, Brune, Gannen, Üffing, Pietschmann, Marcinkevics, Köhler, Komov.

Piráti Chomutov: Pavlát (Skokan) – Beneš, Jarý, Váchal, Zeman, Mikulec, Štochl, Ferbas, Vaněk – Koblížek, Chlán, Ouřada – Jaroš, Vrhel, Mežnar – Prokop, Bajer, Benda – Holka, Pech, Švec

Rozhodčí: Grech – Tichý, Fiala.

Jelikož na led teprve nyní po rozbruslení vyjela rolba, začátek zápasu se tak jistě o několik minut opozdí.

Hráči již vyjeli na upravený led, můžeme tedy začít.

00:01

00:06
    Ihned po vhazování se puku ujali Piráti, dnes jako hosté, a nahodili ho rychle do pásma, německý brankář jej v pohodě kryje v lapačce.

00:27
    Kolínští se po buly snažili projí rychle po pravé straně, jejich akce ale skončila hned za modrou čarou.

00:45
    Před brankou Kolína se najednou zjevil Petr Chlán, který zkoušel brankáře překonat bekhendovým blafákem, v závěrečné fázi ale nedokázal puk dostatečně zvednout.

01:33
    Na druhé straně se prodral mezi dvěma obránci Brune, mezi kruhy už byl osamocen, na Pavlát ale nevyzrál, jeho lapačka byla pozorná.

01:56
    Piráti právě vstřelili branku!
    Neuběhly ani dvě minuty a Chomutov jde do vedení! Před brankou se k odraženému kotouči dostal po přistrčení JOSEF BAJER, který se trefil z první přesně pod víko! Asistence: Jan Prokop

03:01
    Piráti jsou mnohem aktivnější, derou se kupředu, Kolín má veliký problém s rozehrávkou.

03:49
    Po pravé straně ujel všem Ouřada, jeho zakončení sám před brankářem ale nebylo přesné!

03:52
    Je tu první vyloučení, na trestnou lavici putuje Erik Betzold (KEC), dvě minuty za hákování.

04:43
    Chomutovu se ale nepodařila rozehrávka, a tak se při vlastní přesilovce dopustili zakázaného uvolnění.

05:24
    Piráti pouze nahodili kotouč na brankáře, ten ho schoval v lapačce. To už ale nezbývá z přesilovky ani půl minuty.

05:39
    Štochl také jen nahodil na branku, puk znovu končí v lapačce Kapteinata, hra se přerušuje.

06:03
    Německý celek ale hraje již v plném počtu a může útočit.

06:18
    Nakonec je z toho přesilovka pro domácí, Dominik Vaněk (CHM) je totiž vyloučen za podražení.

06:56
    Kolín právě vstřelil branku!
    Pár rychlý přihrávka a jedna střela od modré, tu přesně do pravého růžku Pavlátovy branky trefuje PETER SPORNBERGER a srovnání tak skóre na 1:1! Asistence: Patriks Marcinkevics a Max Pietschmann

07:38
    Kolín se dále dral do útoku, je z toho ale ofsajd, dokonce posouzen jako úmyslný.

08:30
    Další útok německého týmu je znovu ukončen hvizdem rozhodčího, tentokrát pro zakázané uvolnění.

09:27
    Holka se probíjel mezi tři obránce, nakonec se ale střelecky prosadit nedokázal.

10:22
    Kolín se na chvíli usadil v pásmu, ke střele se ale nepropracoval.

10:39
    Na druhé straně od modré pálil Váchal, puk zamířil přímo do lapačky německého brankáře.

11:12
    Hra je velmi nepřesná, nikdo se nedokáže na puku udržet delší dobu, hraje se hodně ve středním pásmu.

12:00
    Stále to stejné, týmy si puk spíše přehazují, než aby tvořily nějak zajímavé útočné akce.

12:23
    Pirát se nyní osvobodili dlouhý vyhozením, alespoň mohou vystřídat, stejně tak Kolín.

13:01
    Chomutov jel do přečíslení, než ale stihli hráči něco vymyslet, obránci se stihli vrátit a puk získali.

14:02
    Další útočná akce Pirátů už alespoň byla zakončená střelou, před brankou se poté k dorážce tlačil Vrhel, z blízkosti ale brankáře překonat nedokázal.

15:19
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Tobiáš Holka – 2 min.), je vyloučen za nebezpečnou výstroj, tedy novinka v letošních pravidlech.

16:14
    Kolín není ale schopný se dostat do pásma, Chomutov se velmi dobře brání a vyhazuje.

16:35
    Následně přichází další vyhození na druhou stranu hřiště.

17:08
    Chomutov znovu jen vyhazuje.

17:23
    Piráti jsou v plném počtu, tato přesilovka se tedy Kolínu absolutně vůbec nepovedla.

18:33
    První třetina zatím tedy moc hezký hokej nenabízí, je to spíše taková plácaná. Snad se hráči pořádně rozehrají.

19:07
    Chomutov je ale v držení puku a bude se ještě v posledních minutě snažit ohrozit soupeřovu branku.

19:55
    To se jim ale nedaří, Kolín se zamkl na modré čáře a nikdo neprošel. Až na konci Jarý, pálil už ale po siréně.

20:00

První třetina je za námi. Byli jsme sice svědky dvou branek, do každé sítě jedna, z nichž obě byly pěkné, to bylo ale tak vše. Zbytek hry opravdu pěkný hokej nenabídl. Snad se oba celky do dalších třetin polepší.

20:01

20:35
    Kolín se hned na úvod přesunul do útočného pásma, honí ale spíš puk v rohu kluziště, než aby si vytvářeli nějakou šanci.

21:12
    Další útočná akce dnes domácího celku je zastavena rozhodčí, je jim odpískám ofsajd.

21:46
    Bajer si na polovině hřiště počkal na Chrobota a poslal ho k zemi pořádně tvrdým hitem, opravdu pěkně trefené.

22:07
    Hráči se ale poté přesunuli do obranného pásma Kolína, kde o puk bojovali v rohu. Dlouho se ale hrálo bez pohybu, rozhodčí tak hru přerušil.

22:59
    Domácí jsou ale ve druhé třetině zatím aktivnější, Chomutov se sice s pukem dokáže dostat do pásma, ale tam to hned skončí.

23:31
    Střeleckou pozici si po nájezdu z levé strany vytvořil Reuss, jeho bekhendové zakončení ale nebylo dostatečně razantní, Pavlát tak neměl moc problémů.

24:37
    Pěkná akce Pirátů. Koblížek na pravém kruhu obehrál dva hráče, puk poté dával mezi kruhy, kde si z druhé vlny sjel Chlán, nedokázal ale puk trefit přesně.

25:23
    V akci znovu Koblížek, tentokráte se snažil vysunout za obranu Ouřadu, jeho přihrávku ale němečtí obránci dokázal zablokovat.

25:54
    Kolín se po delší odmlce také dostal k puku a mohl zaútočit, zpětná přihrávka napříč pásmem na modrou ale byla tak prudká, že se místo zpracování dostal puk na střídačku.

26:29
    Přesilovka pro Chomutov, Julian Chrobot (KEC) je vyloučen za nedovolení bránění.

26:52
    Chlán posílal puk před branku, v chumlu asi šesti hráčů ho ale nikdo netrefil.

27:11
    Místo přesilovkové akce je tu ale vyloučení, Tomáš Koblížek (CHM) jde pykat za hrubost.

27:59
    Kolínu hra ve čtyřech sedla a ujímá se zpět vedení! Pavlát sice předvedl pěkný zákrok, ale k odraženému puku se dostal PATRIKS MARCINKEVICS a ačkoliv byl hlídaný, tak se dokázal prosadit. Asistence: Kevin Strom a Peter Spornberger

29:19
    Hraje se opět již v plném počtu na obou stranách, Chomutov začal makat o něco více, bude se snažit o rychlé vyrovnání.

30:41
    Jan Prokop se najednou ocitl sám za obranou a možná byl sám tak překvapený, že se nedokázal s akcí popasovat a jeho střela na brankáře byla z kategorie slabších.

32:11
    Akci měl ale i Kolín, jeho střela od modré ale byla také spíše propagační.

33:01
    Veliká skrumáž před kolínskou brankou, nikdo ale nedokázal trefit poskakující kotouč.

34:05
    Nejprve se icingu dopustili domácí, kteří tak nemohli vystřídat, o chviličku později to samé na straně Pirátů.

35:14
    Hodi získal puk v útočném pásmu, zpětnou přihrávkou ale nikoho nenašel.

35:57
    Kolín je ale zase o něco aktivnější, konec třetiny se blíží, a tak by se branka do šatny oběma celkům hodila.

36:30
    Veliká akce na straně domácích! Heyer před brankou dostal krásný pas, snažil se ho usměrnit z první, branku ale o kousek minul!

36:42
    Vyloučení v týmu Kölner Haie (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Christian Brune.

37:16
    Chomutov má výbornou šanci na srovnání, nejprve se ale musí dostat do pásma, to se mu přes rychlou obranu Kolína nedaří.

37:50
    Na chvilku se Piráti v útočné třetině zdrželi, ale Kolín poté znovu rychle vyhodil.

37:54
    Vyloučení v týmu Kölner Haie (Pietschmann – 2 min., vysoká hůl), domácí tak jdou do tří!

38:45
    Kolín je již ve čtyřech hráčích, puk ale stále drží Chomutov a je usazen v pásmu.

39:23
    Od mantinelu přišel pas před branku, tem se ho ale ujal obránce a vyhazuje přes celé hřiště.

39:55
    Vaněk to zkusil od modré, jeho střela až do branky neprošel, gólman vyrážel pravým betonem.

40:00

Druhá třetina už byla o něco lepší, viděli jsme sice jen jednu branku, ale hokej byl pohlednější. Chomutov bude muset ve třetí třetině zabrat, dle předváděné hry se ale můžeme těšit na zajímavou poslední část.

40:01

40:18
    Chomutov do toho pustil ihned, od modré pálil Beneš, Kapteinat ale na jeho střelu viděl a schoval do lapačky.

41:14
    Chomutov se dále tlačí kupředu, Kolín ale brání velmi pozorně. Každopádně v šatně Pirátů asi o přestávce úplné ticho nebylo.

42:13
    Kolín se také snažil projít kupředu, Piráti ale napadali hned ve třech hráčích, což se jim vyplatilo.

42:43
    Ke střele se mezi kruhy probíjel Lukáš Benda, přes dva obránce ale přesně nevystřelil.

43:30
    Kolín se nemlže pořádně dostat ze svého obranného pásma, jen vysokým vyhozením do středního pásma.

43:59
    Až nyní se s pukem kolínští hokejisté přesunuli na druhou stranu, dostali se i ke střele, ta ale tečovaná mířila mimo hřiště.

44:30
    Köhler se snažil mezi kruhy trefit vysoký puk, Pavlát ale předvedl výskok a raději ho schoval do lapačky.

45:37
    Minuta plná nepřesností na obou stranách byla zakončena střelou Pirátů, tu ale brankář Kolína v pohodě vyráží pravým betonem.

46:23
    Už to vypadalo, že se akce Chomutova nepovede, ale opak je pravdou. Z rohu hřiště přišla přihrávka na střed, kde se v otočce a pádu dostal ke střele TOMÁŠ KOBLÍŽEK a zametl puk po ledě přesně k tyči. Asistence: Jakub Štohl a Stanislav Vrhel

47:41
    Piráti přidávají další branku a během pár vteřin jsou ve vedení! ERIK MEŽNAR dostal přesný pas a jeho střela z kruhu, z první, zaplula kolem brankáře taktéž přesně k tyči. To je obrat! Asistence: Denis Zeman

48:22
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Tobiáš Holka.

49:20
    Kolín se sice v přesilovce drží v pásmu, jeho střely ale nejsou pro Pavláta nebezpečné, na všechny totiž vidí.

49:52
    Nepřesná přihrávka podél modré čáry vyhnala Kolín do středního pásma.

50:22
    Chomutov je na ledě opět v plném počtu, stále se ale musí bránit náporu svého soupeře.

51:11
    Opět malá chvilka nepřesností, kvůli čemuž se hrálo především ve středním pásmu.

51:43
    Lehké nahození na branku Chomutova nic neznamená, tedy jen má za následek přerušení hry.

52:04
    Střídačka Kolína nyní hlasitě upozorňuje na hráče Chomutova, který má výrazně zastrčený dres v kalhotách. Rozhodčí ale nereaguje a hru nechává plynout.

53:01
    Jan Prokop na modré čáře vypíchl obránci puk, dostal se před brankář, ale při pokusu o forsbergovu kličku mu puk ujel.

53:25
    Tohle už vypadá pro Chomutov dobře! Aktéři předešlé branky Pirátů si nyní prohodili funkce, kdy tedy DENIS ZEMAN pálil z vrcholu pravého kruhu a jeho střela byla parádní, zaplachtila přesně nad levé rameno brankáře. Asistence: Erik Mežnar a Josef Bajer

55:06
    Kolín nyní bude předvést něco pořádného, má necelých pět minuty na stáhnutí dvou branek, to není moc času.

55:34
    No a zatím se drží na puku hlavně Chomutov, navíc v obranném pásmu Kolína.

56:05
    Ouřada nyní objel celé útočné pásmo, jeho bekhendová střela ale byla slabá.

56:11
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Petr Chlán – 2 min., vysoká hůl).

56:11
    Oddechový čas pro domácí.

56:11
    Domácí jdou do přesilovky rovnou v šesti hráčích!

57:00
    Chomutov vyhazuje, nyní se mu oslabení i hodí, alespoň se nemusí bát zakázaného uvolnění.

57:28
    Další vyhození, puky ale létají kolem prázdné branky.

57:46
    Brune zkoušel střelu z pravé strany, byla ale tečovaná daleko mimo branku.

58:12
    Chomutov je v plném počtu, Kolín stále hraje bez brankáře.

58:29
    Pirátům se daří puk vystrčit alespoň do středního pásma.

58:45
    Další vyhození pásma na polovinu hřiště, tam číhají ale obránci Kolína.

59:30
    Pavlát si připsal dobrý zákrok, puk byl těsně před ním totiž lehce tečovaný.

59:36
    Bude z toho ještě drama? Kolínu se daří snížit! Na pravém kruhu se k volném puku dostal ALEXANDER KOMOV a z první ho trefil do horních pater branky, puk se ještě zasekl pod síťkou! Asistence: Ares Avgerinos

Chomutov ve třetí třetině předvedl perfektní obrat, hlavně díky dvě slepeným brankám během minuty. Piráti tak berou první tři body! Další zápas by měl kolem 18. hodiny, dá se ale také očekávat pár minut zpoždění. (17:17:21)

Tomáš Hála

Branky a nahrávky: 7. Spornberger (Marcinkevics, Pietschmann), 28. Marcinkevics (Strom, Spornberger), 60. Komov (Avgerinos) – 2. Bajer (Prokop), 47. Koblížek (Štochl, Vrhel), 48. Mežnar (Zeman), 54. Zeman (Mežnar, Bajer)

Rozhodčí: Grech – Tichý, Fiala