Kölner Haie – Chomutov 3:4 (kon.) | Jungadler Mannheim – K. Vary 2:3 (po pr.)
Jungadler Mannheim
2:3 (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
HC Energie Karlovy Vary
Čtvrtek 16.08.2018, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • O pohár hejtmana Karlovarského kraje

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý podvečer. Jako druhý zápas na turnaji O pohár hejtmanky Karlovarského kraje bude duel mezi pořádajícím týmem HC Energie Karlovy Vary a Junngadler Manheim.

17:00 utkání o 1. místo

Karlovy Vary mají za sebou v přípravě již pět zápasů. Podařilo se jim porazit Drážďany a Plzeň, dvakrát prohráli s Chomutovem a včera večer podlehl v přípravě na turnaj Kolínu. Právě skupina bude velmi těžká, Mannheimší jsou úřadujícím mistrem Německa, Kometa Brno poté úřadujícím mistrem České republiky.

Skupina A: Jungadler Mannheim U20, HC Kometa Brno, HC Energie Karlovy Vary

Skupina B: Kölner EC U20, Piráti Chomutov, HC Dukla Jihlava

Jungadler Mannheim: Schickedanz (Huwer) – Möller, Klos, Ramoser, Hon, Ascherl, Broda, Mass, Ebi-Schmidt, Kranz, Brune, Reich, Schumacher, Majewski, Henn, Ewald, Raab, Dziambor, Thiel, Nijenhuis, Preto.

HC Energie Karlovy Vary: Horák (Kašpar) – Novák, Benda, Zavřel, Kořán, Ptáček, Cankov, Holub, Petrov, Prošek, Záruba, Jiskra, Křehlík, Maydl, Křemen, Novotný, Rozhon, Halberštát, Jílek, Kosina, Korčmaroš..

00:01

00:38
    Hned na úvod je tu přesilovka pro německý celek, David Holub (KVA) si odsedí dvě minuty za sekání.

01:18
    Möller pálil tvrdě od modré, jeho střela ale mířila mimo branku.

01:34
    Další dvě tvrdé střely mířily na branku Energie, Kašpar ale obě dokázal chytit.

01:47
    Mannheim hraje přesilovku velmi rychle a nešetří střelami, znovu se pálilo z levého kruhu, ale ani tentokrát Kašpar puk za záda nepustil.

02:29
    Mass znovu zkoušel pozornost domácího brankáře střelou z vrcholu, znovu ale vyšel jako vítěz Kašpar.

02:52
    Holub je zpátky na ledě, Energie se tak může pokusit o první útok.

03:24
    Jiskra se pokoušel projí po levém křídle, jeho cesta ale skončila na polovině, kde narazil do protihráče jako do stromu.

04:04
    Energetici pouze nahazují puk do pásma a odjíždí střídat, toho využívají i Mannheimští.

04:39
    Zavřel se pokoušel o střelu od modré čáry, puk byl ale při letu zblokovaný a německý brankář nemusel zasahovat.

05:13
    Rozehrávka se Karlovým Varům nevydařila, je jim totiž odpískáno zakázané uvolnění.

05:36
    Ewald se dostal v útočném pásmu k odraženému puku, jeho střela ale letěla kousek mimo branku.

06:35
    Simon Thiel zkusil karlovarského brankáře překvapit střelou zpoza modré, lapačka Kašpara ale byla včas připravena.

07:15
    Energetici pouze posouvají puk do středního pásma, kde se ho hned ujímá německý celek.

07:46
    Jedna z mnoha dalších tvrdých střel na karlovarskou branku znovu končí jen na hrudi brankáře.

08:46
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Daniel Zavřel – 2 min., faul kolenem).

08:55
    Hokejisté Mannheimu se hned pokoušeli drát do branky, hned po buly mířil puk před brankáře, kde na poslední chvíli stihl zasáhnout obránce, a zabránil tak střele z blízkosti.

09:25
    Energetikům se daří posunout puk do středního pásma, následně oba celky střídají.

10:01
    První třetina se převalila do své druhé půlky. Mannheim si hraje přesilovku, ale moc se mu v ní tedy zatím nedaří, Karlovy Vary brání aktivně.

10:47
    Zavřel je na ledě, energetici jsou stále ale pod tlakem.

10:58
    Přesilovka také pro domácí, Valentino Klos (JMA) obdržel dvě minuty za nedovolené bránění.

11:18
    Moritz Raab (JMA) vyfasoval dvě minuty za faul kolenem a je z toho dvojitá přesilovka.

11:36
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Energetici se hned po buly dostali do akce, kdy si na levém kruhu zpracoval puk DAVID CANKOV, přistrčil si ho a procpal ho těsně za čáru. Schickedanz se po něm sice sice rozmáchl a přikryl, ale až za čárou. Asistence: Adam Křemen a Tomáš Křehlík

13:18
    Mannheim zbytek přesilovky již ubránil, energetici toho ale využili nejlépe jak mohli.

14:36
    Hraje se velmi rychle a ze strany německého týmu také velmi tvrdě, energetici, v zápase asi mírný outsider, se s tím ale zvládají popasovat.

14:58
    Nyní Karlovarští zkoušel nahození od modré, brankář Jungadleru ale dával pozor a u levé tyčky puk zachytil.

15:58
    Mannheim zkoušel rychlá přechod do pásma, ten mu ale zastavil čárový sudí odpískáním ofsajdu.

16:23
    Energetici znovu nahodili kotouč do pásma, v souboji u mantinelu o něj ale přišli.

16:29
    Rychlá rozehrávka Jungadleru ale byla špatná, puk skončil na zakázaném uvolnění, a tak se hra vrací před Schickedanze.

17:03
    Němci se snaží hrát hodně tvrdě, mají již od pohledu také značnou výškovou a váhovou převahu. Proti nim karlovarští hokejisté jdou technickou cestou, je to ale hodně těžké.

17:40
    Aktuálně už jsou ale nějakou chvilku energetici usazeni v pásmu a snaží se najít cestu k bráně, moc místa ale nikde není.

18:16
    Nakonec to skončilo nepřesnou střelou, po níž se dostal Mannheim do protiútoku. Karlovarští hráči se ale stihli vrátit, a tak z toho byla jen slabší střela.

18:43
    Od modré přišla na německého brankáře šikovně schovaná střela od modré, zasáhl ho do pravé ruky. Úspěšný zákrok brankáře, ačkoliv nyní spíš doufal, že ho puk trefí.

19:31
    Karlovarští jsou ale poslední minuty jasně aktivnější a i se daří vyhrávat osobní souboje, Mannheimští v určitých chvílích moc nestíhají.

20:00

První třetina uběhla velmi rychle a ve vedení jsou karlovarští hokejisté. Těm se podařilo využít dvojnásobnou početní výhodu. Hraje se velmi rychle a tvrdě, proti odpolednímu zápasu má tento od začátku větší tempo.

20:01

20:21
    Vyloučení v týmu Jungadler Mannheim (Tobias Möller – 2 min., nedovolené bránění).

20:58
    Energetici se ale na úvod přesilovky vůbec nemohou dostat do útočného pásma.

21:29
    Novák dostal puk na levou stranu, jeho střela z úhlu ale byla vyražena brankařem do ochranné sítě.

22:07
    Mannheim znovu vyhazuje, puk je zase za brankou Kašpara.

22:54
    Energetici se hodně snaží, dost ale ztrácejí puky, to na hře Mannheimu vůbec k vidění není. Ve skórování německému týmu zatím brání obrovská snaha a aktivita karlovarských hráčů.

24:20
    Tomáš Křehlík se dral pře branku, skákající puk se mu ale nepodařilo zasáhnout.

25:07
    Energetici ale stejně jako v první třetinu většinu času drží puk a snaží se kombinovat.

25:51
    Nahození do rohu hřiště a vybojovaný puk vedl ke střele karlovarského hráče od mantinelu, Schickedanz neměl problém puk chytit.

26:18
    Náhodně se mezi kruhy dostal k puku Thiel, opřel se do něj z první a jen těsně netrefil Kašparovu branku.

27:07
    Zavřel (KVA) dal nyní Mannheimu ochutnat tvrdost, je za to ale potrestán. Za zákrok na Ramosera obdržel dvě minuty za napadení.

27:29
    Cankov v rohu hřiště inkasoval nějaký úder, pravděpodobně do obličeje. Rozhodčí hru nakonec přerušil, vylučovat ale nebude.

28:42
    Mannheim byl sice usazen v pásmu, nedostal ale stále k žádné pořádné střele. Ještě zbývá z trestu 21 vteřin.

28:53
    Henn dostal pas mezi kruhy a hned vypálil, střela mu ale nesedla. Navíc je jeho spoluhráči odpískáno postavení v brankovišti.

29:43
    Dva tresty pro hráče Mannheimu, Raab (JMA) dvě minuty za podražení, Thiel (JMA) za hrubost. Další dvojnásobná početní převaha pro Karlovarské!

30:51
    Energetici byli dlouho v pásmu a vyprodukovali jednu střelu. Do rohu hřiště, po které se Mannheimští osvobozují.

31:44
    Bylo to rychlé, ale bez akce. Přesilovka je rázem pryč, vůbec se Karlovým Varům nepodařila.

32:14
    Hokejisté Jungadleru se pokusili hned jít do protiútoku, v závěrečné fázi ale přišli o kotouč.

33:26
    Broda se snažil pálit z levé strany, jeho střela ale ani nedoletěla na branku.

34:22
    Kranz po skrumáži u mantinelu našel mezi kruhy znovu Brodu, ten pálil do zpola odkryté branky Kašpar se ale stihl přesunout a vyšvihl skvělý zákrok lapačkou!

34:34
    Jungadler Mannheim právě vstřelili branku!
    Mannheim se konečně raduje, radost je to pro ně obrovská! Po velikém tlaku před brankou se puk odrazil kousek mimo, kde už byl připravený JAN SCHUMACHER a ten procpal puk za Kašpara.. Asistence: Valentino Klos a Jan Nijehuis.

35:22
    Bylo nařízeno trestné střílení pro Mannheim!

35:22
    Sebastian Hon byl při svém původním zakončení faulován, a tak dostal možnost reparátu při trestném střílení. Rozjel se zvolna, zvolil střelu a orazítkoval mantinel za brankou.

36:47
    Energetici se hned poté přesunuli operovat do útočného pásma, kde se snažili kombinačně najít nějakou cestu do soupeřovy branky, ta tam ale tentokrát nebyla.

37:22
    Nijenhuis se prodral mezi kruhy, jeho svižnou střelu Kašpar dokázal vyrazit do rohu hřiště.

38:41
    Kašpar se snažil rychle rozehrát, puk ale po mantinelu sjel do ochranné sítě, hra se tak přerušuje.

39:27
    Po jedné ze střel, kdy už měl Kašpar puk pod kontrolou, se jeden z německých hráčů snažil dorážet, trefil ale pouze brankářovy ruce. Kašpar se po něm ohnal, vylučovat se ale nebude ani na jedné straně.

40:00

Druhá třetina pokračovala atraktivním hokejem. Energetici znovu hráli dvojnásobnou početní výhodu, nyní celé dvě minuty se jim nedařilo. Na druhé straně se podařilo Mannheimu zužitkovat svou snahu a vyrovnali. Rozhodnou tak bude muset poslední část.

40:01

40:34
    Mannheim vlétl do třetí třetiny v hodně ostrém tempu, energetikům se z toho skoro zamotala hlava. Nakonec puk skončil po tvrdé střele u Kašpara.

41:16
    Karlovarští se snaží proniknout do útočného pásma, soupeř je ale prakticky vždy hned u nich a okamžitě dotírá tělo na tělo.

41:59
    Ani Mannheim se ale nezvládá usadit na delší chvíli v útočném pásmu, první dvě minuty jsou hodně nepřesné.

42:22
    Energetici vyvezli puk jen za polovinu hřiště a nahazují, zároveň pak střídají, toho využívá i soupeř.

43:32
    Stejně jako v předchozích třetinách se hraje velmi rychle, hra se přelévá z jedné strany na druhou.

44:15
    Vyloučení v týmu Jungadler Mannheim (Louis Brune – 2 min., nesportovní chování).

44:24
    Karlovarští rychle využívají přesilovou hru a berou si zpět své vedení! Mezi kruhy se dostal k puku VÍT JISKRA, otočil se s ním a po zemi ho poslal bekhendem přesně k tyči. Asistence: Adam Křemen a Daniel Zavřel

44:59
    Další trest pro Mannheim, Marius (JMA) bude doufat, že si odsedí celé dvě minuty za napadení.

45:40
    Je tady branka, avšak di jiné branky, než čemuž přesilovka napovídala. LOUIS BRUNE totiž ujel v oslabení a dokázal se přesně prosadit. Bez asistence.

47:07
    Mannheim hraje v plném počtu, z oslabení vytěžil nejvíce jak mohl, vstřelenou branku.

47:54
    Energetici se znovu valili kupředu, po tečované střele skončil puk na horní konstrukci branky.

48:41
    Německý celek zahrozil po útoku po levé straně, kdy z kruhu pálil Nijenhuis, jeho střelu ale Křemen schoval do lapačky.

49:13
    Energetici málem ztratili puk ve středním pásmu, čímž by dovolili soupeři protiútok. Puk se ale zasekl u mantinelu, a tak nakonec z nebezpečí sešlo.

49:31
    Poté už se ale Jungadler dostal kupředu, slabší střela z pravého kruhu ale byla spíše propagační.

50:09
    Möller zachytil u mantinelu Kašparovu rozehrávku a chtěl ho překvapit rychlou střelou, karlovarský brankář se ale stihl do svého brankoviště včas vrátit.

50:37
    Trable pro Energii, David Holub (KVA) je vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení. Mannheim může udělat důležitý krok k zisku bodů.

51:08
    To by se ale němečtí hráči nejprve museli dostat do útočného pásma, tam je prozatím cesta neprostupná.

51:40
    Když už se podařilo dostat až za Kašparovu branku, tak obránci puk získali a vyhazují.

52:03
    Podél mantinelu vyhazoval sám brankář, cesta kotouče se zastavila na modré, Mannheim může dál útočit.

52:37
    Pár střel na Kašpara šlo, ani jedna ho ale přímo neohrozila, špatná přesilovka pro německý celek.

53:31
    Rozhon nejprve zavezl puk do pásma, poté si po kombinaci počkal na odražený puk a vypálil do protipohybu. Schickedanz puk vykopl krajíčkem betonu.

54:21
    Další trable pro Energii, za hrubost totiž usedá na trestnou lavici Petr Kořán (KVA).

54:56
    Mannheim se snažil kombinovat na hraně modré čáry, to se nevyplatilo, Prošek totiž vystihl jednu přihrávku a puk vyvezl do bezpečí.

55:30
    Jungadler je ale znovu usazený v pásmu a rychle kombinuje, zatím bezúspěšně.

56:06
    Zavřel nyní společně se spoluhráčem vyvezl kotouč a dokonce vystřelil, hra se ale hned obrací.

56:26
    Kořán je na ledě, Karlovy Vary jsou znovu v plném počtu.

56:45
    Hráči si nic nedarují, poslední minuty jsou opravdu hektické krásný hokej z obou stran.

57:05
    Holub si sjel na levou stranu, potáhl si puk směrem k brance a z úhlu vypálil, Schickedanz vyráží do ochranné sítě.

57:27
    Dvě nepřesnosti na obou stranách, hra ale dále pokračuje v tom nejvyšším tempu.

57:50
    To se trochu zklidní poté, co Kašpar schoval po nahození puk v lapačce, rozhodí hru přerušuje.

58:10
    Ascherl dostal krásný pas mezi kruh a rychlosti pálil, střela ale byla zblokovaná. Následně ještě jednou pálil Ebi-Schmidt, jeho střelu Kašpar schoval mezi betony!

59:08
    Energetici se usadili v pásmu a ostřelují branku ze všech stran, hráči Mannheimu ale obětavě padají do všeho, co letí na branku.

59:58
    Möller mohl rozhodnout v posledních vteřinách, jeho teč před brankou ale nabrala moc výšky, a Kašpar tak schoval puk do lapačky.

60:00

Dvě branky na každé straně a skóre je stále vyrovnané, nutno ale uznat, že to, co předváděly oba celky, bylo něco krásného. Hokej plný rychlosti, soubojů a emocí, radost pohledět, což ocenili i diváci v hale hlasitým potleskem pro oba celky. Nicméně, my půjdeme na prodloužení!

60:01

60:13
    Jako první zkoušel pálit Nijenhuis, střelu ale zblokoval jeden z karlovarských hráčů.

60:38
    Akce i na druhé straně, tam puk jen kolem tyčky prošel celým brankoviště kousíček od čáry...

60:58
    Energetici v útočném pásmu, vše zakončeno střelou Nováka, kterou dokázal německý brankář zlikvidovat.

61:45
    Mannheim se také dostal kupředu, trochu ale hru zpomalil, bude se ale vylučovat na jeho straně!

62:15
    Karlovarští ve výhodě kombinují v útočném pásmu.

62:30
    Vylučovat se nakonec nebude, energetici totiž střílí branku! DAVID HOLUB tak dlouho jezdil s pukem sem a tam, na pokyn trenéra Eismanna se neunáhlil a našel si tu nejlepší pozici, napřáhl a k radosti všech fanoušků v hale rozvlnil síť za německým brankářem! Asistence: Adam Křemen a Daniel Zavřel

62:30
    David Holub si při oslavě branky neodpustil posměšek k lavičce soupeře a na cestu do šatny si odnese osobní trest.

Zápas končí v prodloužení výhrou karlovarského týmu a nutno napsat, že po zásluze. Oba celky předváděly krásný hokej, body jsou rozdělené spravedlivě. Ode mě je to dnes vše, děkuji za sledování obou přenosů z turnaje O pohár hejtmanky Karlovarského kraje. (20:18:20)

Tomáš Hála

Branky a nahrávky: 35. Schumacher (Klos, Nijehuis), 46. Brune – 12. Cankov (Křemen, Křehlík), 45. Jiskra (Křemen, Zavřel), 63. Holub (Křemen, Zavřel)

HC Energie Karlovy Vary: Kašpar (Horák) – Novák, Benda, Zavřel, Kořán, Ptáček, Cankov, Holub, Petrov, Prošek, Záruba, Jiskra, Křehlík, Maydl, Křemen, Novotný, Rozhon, Halberštát, Jílek, Kosina, Korčmaroš.