Feirense – Boavista 1:1 (kon.) | Setúbal – Nacional 1:2 (kon.) | Tondela – Rio Ave 1:1 (kon.)
Braga – Aves 3:1 (kon.)
CD Tondela
1:1 (0:1)
Rio Ave FC
Neděle 26.08.2018, 19:30 • Estádio João Cardoso, Tondela (kapacita: 7.500 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 3. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku nedělního večera se s Vámi loučím a u dalších zápasů z Portugalské Primeira ligy se opět budu těšit, na shledanou. (21:31:29)

Máme za sebou utkání, které končí remízou 1:1. Domácí Tondela dokázala ve druhém poločase vyrovnat zásluhou střídajícího Sergia Peñi, který krásnou ranou rozjásal domácí fanoušky. Hosté se už na odpověď nezmohli, i když byli po většinu času lepším týmem. V závěru byl vyloučen Tómané za nadávky vůči rozhodčímu. Oba celky si tedy připisují do tabulky po jednom bodu.

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 6:5. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 23:6.

90+4

90+4
    Míč ve středu hřiště, v dnešním zápase toho už zřejmě moc neuvidíme.

90+3
    Galeno pristčil Sabbaga, rozhodčí opět přerušuje hru.

90+2
    Dlouhý aut hostů až do pokutového území, tam ve vzduchu vládli domácí.
    90+1. Tómané viděl za slovní protesty červenou kartu.

90+1
    Tómané mohutně protestoval proti neodpískání faulu, až za protesty viděl rovnou červenou kartu.

90
    Nad rámec druhého poločasu hlavní rozhodčí nastaví tři minuty.

89
    Opět Sabbag v akci, tentokrát byl hostujícími hráči vyhnán až mimo vápno.

88
    Pablo Sabbag trefil břevno Jardimovi brány, těsně předtím bylo ale pískáno a branka by ani tak nebyla uznána.

87
    Joao Schmidt měl ideální možnost ke střele, ten nejlepší moment ovšem prováhal. Poté byl domácími hráči dostoupen.

86
    Hosté po centru reklamovali zahrání rukou u domácího hráče, ale rozhodčí ukazuje ať hrají dál.

85
    Galeno je faulovaný, volný přímý kop pro hostující Rio Ave.

84
    Centr Tómaného přeletěl úplně všechny, včetně brány.

83
    Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Afonso Figueiredo, přichází Matheus Reis.

82
    Rozběhla se nám mezitím poslední desetiminutovka, doufejme, že nám hráči ještě něco zajímavého předvedou.

81
    Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Gelson, přichází Damien Furtado.

80
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází Bruno Monteiro, přichází Pablo Sabbag.

79
    Hráčům Tondely jako by docházeli síly a zatáhli se před svou branku. Hostující Galeno následnou střelou Cláudia Ramose vůbec nezaměstnal.

78
    Centr se vůbec nepovedl a domácí málem utekli do rychlého brejku.

78
    Ricardo Costa včasným skluzem zažehnal nebezpečí, hosté budou pokračovat od rohového praporku.

77
    Žlutou kartu dostává Bruno Monteiro (CD Tondela).

76
    Tómané přihrával na malé vápno, tam div že si nedal jeden z hostujících hráčů vlastní branku.

75
    Po hlavičce Gelsona se všichni hlásili o míč, hlavní rozhodčí nařizuje pouze odkop od branky.

74
    Centr Galena byl sražen na rohový kop.

73
    Gelson si naběhl na přihrávku, Cláudio Ramos před ním míč ale odkopl.

71
    Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Leandrinho, přichází Joao Schmidt.
    70. Tómané prudkou střelou přestřelil bránu.

70
    Jonathan Buatu Mananga odhlavičkoval míč pouze k Tómanému, ten prudkou střelou přestřelil.

70
    Utkání se hraje nahoru a dolů. Pěkný svižný fotbal, který se musí divákům líbit.

69
    Tómané se dostal k hlavičce přes bránícího Manangu, ovšem o dobrý metr minul levou tyč.

68
    Joãozinhovi sedl míč přesně na nohu a z velké dálky vyzkoušel pozornost brankáře Jardima.

67
    Tondela se nenechala zatlačit, sama zaměstnává hostující obranu.

66
    Léo Jardim byl u balonu blíže než Jhon Murillo.

65
    David Bruno fauluje ve středu hřiště, hostující Rio Ave zůstává u balonu.

64
    Míč proletěl celým pokutovým územím bez jediného doteku.

63
    Hosté rozehrávli standartku na Gelsona, jehož střela byla zablokovaná na rohový kop.

62
    Faulovaný Galeno nadále zůstává s bolestivou grimasou ve tváři na trávníku.

61
    Žlutou kartu dostává Jorge Fernandes (CD Tondela).

60
    Máme za sebou hodinu hry a začínáme odznova. Domácím se podařilo krásným gólem vyrovnat. Hosté opět musí zapnout na vyšší obrátky, ve druhém poločase zatím hraje pouze jedno mužstvo.
    58. Sergio PEÑA - 1:1

58
    Tým Tondela právě vstřelil branku!
    Domácí vyrovnávají na 1:1. SERGIO PEÑA se napřáhl za hranicí pokutového území a trefil se fantasticky k pravé tyči.

57
    Ani napodruhé domácí neuspěli. Léo Jardim vyskočil a míč chytil do svých rukavic.

56
    Který si domácí zopakují.

56
    Rohový kop i na domácí straně.

55
    Hosté se opět zmocnili balonu, po pravé straně se prodral až k pokutovému území Galeno, jemuž se centr vůbec nepovedl.

54
    Ricardo Costa vyskočil nejvýše a osvobozuje svůj tým.

53
    Hosté odpovídají rychlýmy brejky, po jednom z nich rozehrají rohový kop.

51
    Sergio Peña centroval pouze do míst, kde nestál nikdo z jeho spoluhráčů.

50
    Zelenožlutí obléhají pokutové území, ale stále se nemohou dostat k přímému ohrožení branky.

49
    Domácí zřejmě neměli klidnou poradu v šatně, do druhého poločasu vlétli jak utržení ze řetězu.

48
    Prudký centr směrem k bráně boxuje pryč Léo Jardim.

47
    A domácí mají hned zkraje druhého poločasu možnost na vyrovnání. Afonso Figueiredo fauloval v blízkosti pokutového území.

47
    Ve druhém poločase uvedli míč do hry hosté, kteří ve druhé půli budou útočit zprava doleva.

46
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází Juan Delgado, přichází Jhon Murillo.

46

Máme za sebou prvních 45 minut hry. Šťastnější odcházejí do kabin hosté, kteří se ujali vedení v sedmnácté minutě po brance Galena. Rio Ave drží více balon, má více ze hry, ale domácí se určitě nevzdají. Po krátké přestávce jsme zpět, čeká nás jistě zajímavý druhý poločas, buďte u něj s námi.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+3

45+3
    Hosté už dohrají poločas s míčem na svých kopačkách.

45+2
    Hra ve středu hřiště, hosté brání jednobrankové vedení do šaten.

45+1
    Ricardo Costa se dostal ke střele z úhlu v pokutovém území, propagační střela nenadělala Léo Jardimovi žádné starosti.

45
    V prvním poločase se nastaví nad rámec normální hrací doby tři minuty.

43
    Bruno Moreira čistě zastaven u postranní čáry.

42
    Následný rohový kop už si hosté bez komplikací pohlídali.
    41. Jardim se zaskvěl proti dorážce Tavarese.

41
    Obrovská šance domácích. Tómané se dostal do šestnáctky, kde udělal obránci kličku, poté střelou ovšem trefil druhého stopera Proti dorážce Héldera Tavarese se zaskvěl Léo Jardim.

40
    Pomalu se nám blíží konec prvního poločasu, dočkáme se ještě nějaké zajímavé situace před jednou z branek?

39
    Tondela zatím v zápase vede jen na počet faulů, tento faul Tómaného už byl celkově jedenáctý pro domácí, hosté mají na svém kontě jen tři.

38
    První střela domácích na bránu. Ze střední vzdálenosti vypálil Tavares, Léo Jardim jeho ránu viděl a bez problémů chytil.

36
    Domácí Tondela se dostala po delší době k centru do pokutového území, tam si ovšem ve vzdušném souboji počínal nedovoleně Ricardo Costa.

35
    Gelson trefil opět pouze hráče ve zdi.

34
    Po dalším zbytečném domácím faulu mají k dispozici nebezpečnou standartku.

33
    Máme za sebou víc jak půlhodinu hry, zatím se lépe prezentují hostující Rio Ave, kteří se po zásluze dostali do vedení.

32
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází Cristián Arango, přichází Sergio Peña.

31
    Na zemi zůstává ležet po ostrém skluzu Gelsona Joãozinho.

30
    Žlutou kartu dostává Gelson (Rio Ave FC).

29
    Léo Jardim se natáhl jak jen mohl, aby vyboxoval nebezpečný centr na zadní tyč.

28
    Hosté rozehráli standartní situaci pouze střelou do zdi.

27
    Domácí Tondela se nadále nemůže vůbec nastěhovat před hostující branku.

26
    Hlavní rozhodčí svolává hráče k lavičkám na občerstvení.

25
    Hosté jsou ovšem nadále při chuti. Nyní to zkoušel Bruno Moreira akrobaticky nůžkami, to se mu ovšem vůbec nepovedlo.

24
    A branka neplatí! Video ukázalo, že Gelson Dala stál v ofsajdovém postavení.

23
    Rozhodčí celou věc zkoumá ještě s videorozhodčím.
    22. Neuznaná branka Gelsona. Těsně před ním mu míč ještě přiťukl Bruno Moreira.

22
    A hosté už vedou o dvě branky. Hlavičku Manangy dokázal ještě Ramos chytit, na dorážku GELSONA DALY už něměl nárok.

21
    Hosté mají možnost zahrání rohového kopu.
    19. Gelson pálil jen těsně vedle.

19
    Souhra hráčů Ria Ave se nyní vyměnila. Galeno přihrál na střed hřiště, odkud pálil jen těsně vedle Gelson.

18
    Domácí se snaží o rychlou odpověď.
    17. GALENO - 0:1

17
    Rio Ave právě vstřelilo branku!
    Hosté se ujímají vedení v zápase. Gelson přesným pasem za obranu našel GALENA, který už jen udělal brankáři kličku a zakončil do prázdné brány.

15
    Dlouhý aut domácích do pokutového území odhlavičkoval Bruno Moreira.

14
    Domácím chybí v rozehrávce větší přesnost.

13
    António Xavier rozehrál standartní situaci pouze do míst, kde byli hráči hostů.

12
    Žlutou kartu dostává Júnio Rocha (Rio Ave FC).
    11. Gabrielzinho trestuhodně míjí bránu.

11
    První velká šance utkání. Galeno přesným centrem našel na malém vápně Gabrielzinha, ten trestuhodně míjí branku.

10
    Zápas jde zatím nahoru a dolů, ale ani jednomu týmu se nepodařilo zatím trefit bránu.

9
    Cristián Arango podrazil ve středu hřiště hostujícího kapitána Tarantiniho.

8
    Po nepřesné přihrávce Rochy bude odkopávat od své branky Cláudio Ramos.

7
    Domácí Tondela prozatím útočí po levé straně, tentokrát jejich akci zastavil čistě Afonso Figueiredo.

6
    Hostům nakonec nezbývalo nic jiného než míč vrátit malou domů až k brankáři Jardimovi.

5
    Domácí výborně napadají rozehrávku hostů, ti nemají čas cokoliv vymyslet.

4
    António Xavier našel přesným centrem Davida Bruna, ten křižným halfvolejem bránu netrefil.

3
    První výpad k bráně podnikli hosté, nicméně po nepřesném centru nemusel Cláudio Ramos zasahovat.

2
    Hlavní rozhodčí nám dnes poprvé pískl do píšťalky, utkání mezi Tondelou a Rio Ave může odstartovat, pojďme na něj! Výkop měli na starosti domácí fotbalisté, kteří dnes hrají v klasicky zelenožlutých dresech, hosté v bílém.

1

Obě dnešní jedenáctky už máme na hrací ploše, zápas bude co nevidět zahájen.

CD Tondela: C. Ramos – Joãozinho, Ri. Costa, J. Fernandes, D. Bruno – A. Xavier, H. Tavares, B. Monteiro, Delgado – Tómané, Arango.
    Náhradníci: P. Silva – Tembeng Abenego, Murillo, Peña, Reis, Moufi, Sabbag.

Rio Ave FC: Jardim – Figueiredo, Buatu Mananga, Borevković, Rocha – Tarantini, Leandrinho – Gabrielzinho, Gelson, Galeno – B. Moreira.
    Náhradníci: C. Alves – Reis, M. Rodrigues, Schmidt, Jambor, Schutte, Furtado.

Rozhodčí: Manuel Mota – Nuno Manso, Jorge Fernandes.

Rio_Ave Rio Ave FC
    Rio Ave skončilo v minulé sezóně na pátém místě a dokonce se tak kvalifikovalo do Evropské ligy. V jejím 2. předkole však nestačilo na polskou Jagielloniu, na jejímž hřišti prohrálo 0:1 a doma pak v přestřelce remizovalo 4:4. Náladu si pak fotbalisté tohoto mužstva spravili pohárovou výhrou 2:0 na půdě Portimonense, ovšem do ligy Rio Ave vstoupilo porážkou 0:2 ve Feirense. První tři body v sezóně si připsali minulý týden, když doma dokázali porazit Maritimo poměrem 3:1, o branky se postarali Moreira, Gelson a Furtado.

tondela CD Tondela
    Tondela se v minulém ročníku v poklidu zachránila, když se umístila na velmi slušném jedenáctém místě se ziskem 38 bodů, osm bodů nad sestupem. V přípravě na novou sezonu sehráli hosté dohromady osm zápasů, v nichž pětkrát odcházeli jako vítězové. V rámci prvního kola hráli doma s Belenenses a vstup do sezony to nebyl úspěšný, po brance Fredyho prohráli 0:1. Minulý týden si připsali do tabulky první body, když na hřišti Avesu uhráli remízu 2:2

Vítám všechny fotbalové fanoušky a fanynky u zápasu třetího kola Portugalské Primeira ligy, když CD Tondela přivítá na své na svém hřišti tým Rio Ave FC. Textovým onlajnem Vás provede Jakub Štěrba, přeji příjemnou zábavu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.