Astana – APOEL 1:0 (2:1 po pen.) | Ufa – Rangers 1:1 (kon.) | Larnaka – Trenčín 3:0 (kon.)
RB Lipsko – Zorja Luhansk 3:2 (kon.) | Kodaň – Atalanta BC 0:0 (4:3 po pen.) | Ludogorec – Kutaisi 4:0 (kon.)
Karabach – Šeriff Tiraspol 3:0 (kon.) | Kluž – Dudelange 2:3 (kon.) | Molde – Zenit 2:1 (kon.)
Apollon Limassol – Basilej 1:0 (kon.) | Maccabi Tel Aviv – Sarpsborg 2:1 (kon.) | Midtjylland – Malmö 0:2 (kon.)
Besiktas – Partizan Bělehrad 3:0 (kon.) | Škendija – Rosenborg 0:2 (kon.) | Trnava – Olimpija Lublaň 1:1 (kon.)
Brøndby – Genk 2:4 (kon.) | FCSB – Rapid 2:1 (kon.) | Burnley – Olympiakos 1:1 (kon.)
Bordeaux – Gent 2:0 (kon.) | Celtic – FK Sūduva 3:0 (kon.) | Sevilla – Olomouc 3:0 (kon.)
AEK Larnaka
3:0 (2:0)
AS Trenčín
Čtvrtek 30.08.2018, 17:30 • AEK Arena - George Karapatakis (Larnaca) • Evropská liga (předkola) • Play-off

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

AEK Larnaca
    Na Kypru zatím nezačala tamní soutěž a tak má Larnaca za sebou zatím pouze předkola Evropské ligy. Kde ve čtvrtfinále vyřadila Irský Dundalk (0:0, 4:0). V dalším kole poté jednoznačně přehráli rakouský Sturm Graz (2:0, 5:0).
    Jednoznačným tahounem ofensivy Larnaky je makedonský útočník Ivan Tričkovski, jenž se trefil už 6 krát v 5 ti zápasech.

Bilance Trenčína v EL:
    Osmifinále vs Buducnost (Černá Hora) – 2:0, 1:1.
    Čtvrtfinále vs Gornik Zabrze (Polsko) – 1:0, 4:1.
    Semifinále vs Feynoord (Nizozemsko) – 4:0, 1:1.

1 zápas 23.8.2018
    Trenčín – AEK Larnaka 1:1 (1:1).
    55. Sleegers – 60. Acoran.

AEK Larnaca FC: Ramirez – Silva, Mojsov, Gonzalez, Truyols – Larena – Barrera Reyes, Hevel, Tričkovski, Tete – Giannou.
    Náhradníci: Christodoulou – Antoniades, Cases, Catala, Garcia, Gbayara, Taulemesse. Trenér: Iraola.

AS Trenčín: Šemrinec – Julien, Šulek, Paur, Yem – Catakovič, El Mahdioui, Ubbink – Sleegers, Mance, Azango.
    Náhradníci: Hrdlička – Bukari, Kleščík, Masovič, Skovajsa, Umeh, van Arnhem. Trenér: Moniz

Rozhodčí: Karašev – Demeškov, Luněv (všichni Rusko).

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

1
    Larnaca právě vstřelila branku!
    24 vteřin stačilo kyperskému celku k tomu aby šel do vedení na svém stadionu! Trenčín selhává v úvodních minutách, stejně jako v lize na Slovanu a opět inkasuje velmi brzo. APOSTOLIS GIANNOU dostal přihrávku od Reyse do otevřené obrany a i přes skluz Yema, který míč lehce tečoval jej dostal za Šemrinece – 1:0!
    1. Giannou (Barrera Reyes) - 1:0

2
    Žlutou kartu dostává Mance (AS Trenčín).

3
    Úvod zápasu je hodně nervozní ze strany Trenčína, další faul na středu hrací plochy.

5
    Trenčín se uklidňuje a nyní hraje delší dobu s míčem na svých kopačkách na své polovině. Pro Trenčín se hlavně moc nemění inkasovanou brankou, stále tak musí vstřelit branku.

7
    Dopředu se hnal střelec první branky Giannou, ale skvěle tvrdě, čistě mu zahrál do těla Paur a o míč jej obral.

9
    Další ofenzivní akci domácích založil Tričkovski, který našel ve vápně Giannoua, ale jeho centr zastavil před brankou Yem a v klidu rozehrál míč ve prospěch Trenčína.

10
    Tutovka Larnaky a mohlo být 2:0. Rychle vhozený aut našel Tetea, který nasměroval přesný míč do vápna na Giannou, který kličkou obcházel Paura a pří kličce spadl na trávník a hosté mohou být rádi, že se nepískal pokutový kop!

13
    Tentokrát Giannou míč nestihl na pravé straně a vykopávat od branky bude Šemrinec.

14
    Šulek musel odvracet další míč, který mířil na Tričkovského, kdyby obránce Trenčína nezasáhl mohlo být zase rušno před brankou Šemrineca.

16
    Yem faulovaný ve středu hrací plochy, míč budou mít na kopačkách hosté z Trenčína.

17
    Gonzalez hlavou poslal míč do zámezí a zamezil tak Mancemu v postupu dopředu.

18
    První nadějnější útočnou akci Trenčína pokazil špatným centrem Mance, domácí se osvobozují. Trenčín však po špatném začátku nyní vyrovnal hru a je odvážnější i směrem dopředu.

19
    Azango výborně nacentroval a na roh musel odvracet rybičkou Mojsov.

20
    Po rohovém kopu se dostal nejvýše do vzduchu Paur a hlavou trefil prostor branky, ale na místě byl připraven Ramirez a s touto hlavičkou si poradil.

22
    Yem musel ve vzduchu vyhrát hlavu nad Tričkovskim, který by posouval hlavou za sebe a do brejku by vysouval Hevela.

23
    Šuelk jako poslední hráč odvracel hlavou dlouhý nákop domácích.

24
    Hevel měl hodně času a postupoval s míčem do vápna, ale nedokázal odcentrovat přes Šulka, následuje rohový kop domácí Larnaky.

25
    A slušný signál po rohovém kopu Hevela, který rozehrál na krátko a Larnaka to sehrála až do vápna na Jorgeho, jenž ranou vnější falší minul branku celkem o hodně.

27
    Čatakovič nyní individuální akcí přešel přes hráče na hranici vápna odkud mířil svou ranou na zadní tyč a jen o kousek minul pravou tyč! Toto byla obrovská šance Trenčína na srovnání!

29
    Na druhé straně taky mohlo zahřmít! Jorgemu sklepl míč přímo proti noze Tričkovski a domácí záložník poslal svou ostrou ránu jen těsně nad břevno!

31
    Podobná situace jako před chvíli, tentokrát se ke střele dostal v domácím dresu ten nejpovolanější a to Tričkovski, ale i on poslal míč pouze nad břevno.

32
    Na druhé straně ránu Manceho zablokoval na rohový kop Mojsov.

32
    Centr Ubbinka od rohového praporku byl přetažený a navíc opustil hrací plochu.

34
    Yem zastavil „ťukec“ domácích a odkopl míč až na tribunu. Vhazovat budou domácí fotbalisté.

36
    Tohle byla nádhera v podání domácího záložníka BARRERY REYESE, ten napřáhl z pětadvaceti metrů a jeho rána skončila v levém horním rohu Šemrinecovi branky, toto byla nechytatelná rána španělského záložníka– 2:0!
    36. Barrera REYES - 2:0

37
    Trenčín musí dát již minimálně dvě branky a hned se o to pokusil po rohovém kopu Ubbinka El Mahdioui, ale jeho hlavička neměla rasanci a Ramírez v brance Larnaky míč v klidu pokryl.

39
    Mance se dostal ke střele až po odpískání útočného faulu.

41
    V závěru poločasu se nastěhovali hosté z Trenčína na útočnou polovinu, ale Čatačovič narazil při přechodu do vápna na Truyolse, který mu nakonec míč odebral.

42
    Tričkovski vybojoval autové vhazování na útočné polovině Larnaky.

42
    Dvě nadějné akce domácích. Nejprve prošel snad přes tři hráče na levé straně Truyols a jeho centr jen tak tak, že netrefil hlavou Giannou. Míč se však dostal i z pravé strany před branku a opět to byl Giannou, která těsně nedoskočil hlavou na míč.

44
    Na hrací ploše zůstává Julien po souboji s Giannouem a Azango míč posílá do zámezí.

45
    Mance faulovaný, míč bude mít Trenčín na kopačkách, mezitím se vrací na hrací plochu Julien.

45
    První poločas bude nastaven o 1 minutu.

45+1
    A v první minutě nastavení se dostal na pravé straně k míči Sleegers a ranou z úhlu se mu nepovedlo překvapit pozorného Ramireze, který míč vyrazil do bezpečí z pohledu domácíh.

45+1

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Po prvním poločase schází slovenskému celku na postup již dvě branky. Larnaka ovládla první poločas jak herně tak i výsledkově. Hned ve 24 vteřině poslal domácí do vedení Giannou. Ve 36 minutě poté navýšil vedené kyperského celku Barrerea Reyes. Trenčín měl dva, tři náznaky šancí, ale druhý poločas musí výrazně zlepšit herní projev, aby mohl ještě myslet na postup.

46
    Oba týmy nastoupili do druhého poločasu beze změn v sestavách.

47
    Mance vybojoval na Reyesovi volný přímý kop, který se bude rozehrávat z levé strany.

48
    Centr Ubbinka našel pouze rukavice brankáře Ramireze, jenž neměl vůbec žádný problém s tímto míčem.

49
    Trenčín nastoupil aktivně do druhého poločasu a přitlačil domácí na jejich polovinu, centr Sleegerse mířil na hlavu Manceho, ten však na míč nedosáhl.

50
    A Trenčín pokračuje v tlaku. Centroval Julien, domácí odvrátili pouze na kopačku Ubbinka, který pokračuje v akci.

51
    Tu zakončil centrem z pravé strany Šulek, ale ve vzduchu si s centrem poradil brankář Ramirez.

51
    Další centr letěl z levé strany z kopačky Juliena a na míč si naskočil Mance, ale míč svou hlavou nedostal do sítě, jeho hlavička neměla dostatečnou rasanci a skončila před brankovou čarou odkud ji odkopl domácí obránce.

52
    Žlutou kartu dostává Larena (AEK Larnaca FC) za faul na středu hrací plochy proti El Mahdioudimu.

54
    Další útočný faul odpískán Reyesovi.

54
    Hra je nyní rozkouskována, tentokrát fauloval Yem a míč budou mít k dispozici domácí.

55
    Centr Reyese odhlavičkoval Šulek na kopačky Trenčína.

56
    Čatakovič si chtěl těsně za vápnem vynutit faul, ale sudí Karašev jej gestem zvedá z hrací plochy.

57
    A na druhé straně to zkusil pádem po kličce ve vápně Reyes a chtěl si vynutit penaltu, no ani tady hlavní sudí nepískal, ale dle opakovaných záběrů to vypadalo že Pour podrazil španělského záložníka.

59
    Čatakovič poslal míč za obranu, kde se objevil Mance a ranou malinko z úhlu bohužel nevylekal Ramireze, ráně chyběla hlavně rasance.

60
    Šemrinec rychle vykopl míč, který si doběhl Azango a ten našel za šestnáctkou Ubbinka, jemuž chyběla myšlenka a něco mezi centrem a střelou skončilo nad brankou.

62
    Trenčín nyní hraje aktivně, výborně. Azango udržel míč na hrací ploše, našel Yema, jemuž však nevyšel centr z pravé strany.

62
    Střídání v týmu AS Trenčín: ze hřiště odchází Bukari, přichází Sleegers.

62
    Střídání v týmu AEK Larnaca FC: ze hřiště odchází Tete, přichází Cases.

64
    Mance se otočil s míčem za hranicí velkého vápna a zkusil ranou překvapit Ramireze, ten však zasáhl na čáře celkem bez problémů.

65
    A šance slovenského celku rapidně klesají! Třetí branka v síti Šemrinece. Reyes centroval z pravé strany na vzdálenější tyč, kde Tričkovski hlavou míč sklepl před prázdnou branku na APOSTOLISE GIANNOUA a ten hlavou v klidu míč posunul do prázdné branky a dává dnes svou druhou branku – 3:0!
    65. GIANNOU - 3:0

67
    Žlutou kartu dostává Catakovič (AS Trenčín).

68
    Hevel si pohrál u pravé postranní lajny s Azangem a ten musel faulovat šikovného Holanďana. Volný přímý kop pro Larnaku.

69
    Centr Mojsova si našel Ubbink.

70
    Žlutou kartu dostává Cases (AEK Larnaca FC), jenž zastavil takticky Azanga.

70
    Rohový kop pro Trenčín. Centr Yema byl sražený.

71
    A další rohový pro Trenčín. Ránu Juliena z dálky srazil Mojsov.

71
    K centru Ubbinka se dostal Pour, ale trochu nevěděl co s míčem a nakonec jej poslal proti noze Julienovi, ale jeho pokus srazila obrana Larnaky.

72
    Šomrinec zachránil Trenčín od debaklu. Na levé straně se dostal sám před slovenského brankáře, ale Tričkovski jej doslova trefil!

73
    Střídání v týmu AS Trenčín: ze hřiště odchází Mance, přichází Umeh.

73
    Střídání v týmu AS Trenčín: ze hřiště odchází Ubbink, přichází Kleščík.

74
    Střídání v týmu AEK Larnaca FC: ze hřiště odchází Giannou, přichází Taulemesse.

75
    A střídající Taulemesse se mohl zapsat hned mezi střelce, ale Šemrinec byl proti a předvedl úžasný zákrok. Reyes poslal míč v situaci dva na jednoho doslova do prázdné branky pro Taulemesse, ale Šemrinec se vrhl ještě do jeho rány a fantasticky jej zlikvidoval.

77
    Tak teď je to den otevřených dveří v obraně Trenčína. Taulemesse měl druhou loženku, tentokrát sám před brankářem Šemrinecem ranou minul levou tyč!

78
    Trenčín by rád alespoň korigoval skóre a z toho důvodu se tak hrnou do útoku i za rozhodnutého stavu, centr Juliena však odhlavičkoval pozorně Mojsov.

80
    Reyes dnes hraje výborně a opět rozdával míč na Taulemesse, ale ten si ani v této situaci nepočínal dobře a z výhodné pozice se sám vytlačil kličkou do úhlu.

81
    Na druhé straně se Umeh ujal míče za velkým vápnem a pravačkou to zkusil, ale branku Ramireze přestřelil, dnes Trenčínu není souzeno.

82
    Mohl z toho být čtvrtý gól! v síti Trenčína Rána Hevela z dálky orazítkovala levou tyč! K dorážce se dostal Taulemessemu a dorazil míč do prázdné branky, nicméně asistent zdvihl praporek nad hlavu a tak branka nemohla platit pro ofsajd!

84
    Střídání v týmu AEK Larnaca FC: ze hřiště odchází Larena, přichází Garcia.

85
    Umeh se tlačil k centru Juliena, ale obrana Larnaky dnes potvrzuje svoji pověst a zůstává tak zatím v dnešním utkání 100%.

87
    Žlutou kartu dostává Garcia (AEK Larnaca FC), který musel zastavit Azanga. Azango je dnes jednoznačně nejlepším hráčem Trenčína.

88
    I v 88. minutě je Trenčín hodně aktivní a to je velmi sympatické i když je de facto o postupu Larnaky do EL rozhodnuto.

89
    Paur mohl střílet z levé strany, ale dlouho mu to trvalo a Silva mu stihl míč zablokovat na rohový kop, který skončil útočným faulem hostů.

90+1
    Trenčín mohl být odměněn z aktivitu, ale dnes opravdu není slovenskému celku přáno! Ránu Čatkoviče z poza šestnáctky zastavilo až břevno domácí branky!

90+2
    Hlavní sudí Karašev nastaví zápas o 3 minuty.

90+2
    Žlutou kartu dostává El Mahdioui (AS Trenčín).

90+3
    Žlutou kartu dostává Paur (AS Trenčín).

90+3

Nad stadionem AEK vypukl ohňostroj a to znamená logicky jednu věc a to že AEK Larnaka postupuje do základní skupiny evropské ligy.
    Postup si AEK zasloužilo. Po remíze na Slovensku dnes kyperský celek vyhrál jednoznačně 3:0 a tak postupuje do základní skupiny oprávněně.
    Základ pro dnešní výhru dal již v 1. minutě Giannou, do přestávky ještě zvýšil vedení Larnaky Reyes a razítko ve druhém poločasu přidal opět Giannou, který uzavřel skóre na konečných 3:0!

Fauly: 9:16

Já vám děkuji za pozornost u přenosu a přeji pěkný zbytek dne. Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek. (19:31:56)