Žilina – Slovan Bratislava 0:1 (kon.) | Michalovce – Podbrezová 2:0 (kon.) | Dunajská Streda – Sereď 5:0 (kon.)
Nitra – Zlaté Moravce 4:1 (kon.) | Ružomberok – Senica 4:0 (kon.)

Fauly: 16:22. (21:06:26)

Druhý polčas priniesol strelecké hody domácich futbalistov. V 48.minúte sa presadil hlavičkou Križan a domáci tak opäť viedli. V 82.minúte o zápase definitívne rozhodol Tomáš Vestenický, ktorý o tri minúty neskôr zavŕšil hattrick.Tri body tak ostávajú na domácom štadióne. To je z mojej strany všetko, prajem vám ešte príjemný zvyšok dňa.

90+3

90+2
    V poslednej minúte ešte dobrý center Chovanca, ktorý takmer skončil vlastným gólom.

90+1
    Nadstavovať sa budú ešte 2 minúty.

90
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Taiwo Abdulrahman, prichádza Marek Fábry.

89
    Hostia sa snažia napádať no už nemajú síl ani motiváciu niečo s výsledkom spraviť.

88
    Zápas sa v hustom daždi bude už iba dohrávať, keď Nitrania zvládli posledné minúty na jednotku.

87
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Tomáš Vestenický, prichádza Martin Macho.

85
    Nitra dala gól!

Tak a je definitívne rozhodnuté. TOMÁŠ VESTENICKÝ zavŕšil hattrick a domáci tak smerujú za tromi bodmi.

83
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Marián Chobot, prichádza Ilja Čeredničenko.

82

Dobrá akcia domácich, keď dobrým pasom Kóňa našiel osamoteného útočníka domácich a TOMÁŠ VESTENICKÝ tak zvyšuje na 3:1. Pravdepodobne sa jednalo o vlastný gól, no hlásateľka zahlásila tohto strelca.

81
    Chovanec s Chobotom mali dobrú príležitosť, no svoju snahu v krídelnom priestore už príliš prekombinovali.

80
    Brašeň centroval do pokutového územia, kde však nenašiel svojho adresáta. Nasleduje tak aut pre hostí.

79
    Nepresnosť na kopačkách hostí a tak si loptu na odkop stavia Lukáš Hroššo. Tá však končí iba v aute a vhadzujú futbalisti v červených dresoch.

78
    Kóňa si v strede ihriska pomohol rukou a môže byť rád, že nevidel žltú kartu. Priamy kop pre hostí žiadne nebezpečenstvo nepriniesol.

77
    Hostia boli vytlačení až na vlastnú polovicu a tam sa o presnú prihrávku bude snažiť Krnáč. Domáci však vybojovali loptu na svoje kopačky.

76
    Aj s tým si obrancovia Nitry dokázali poradiť a tak sa čas pre Zlaté Moravce pomaličky kráti.

Pavel Pytliak

Branky: 21. Vestenický (Chobot), 48. Križan, 82. Vestenický (Kóňa), 85. Vestenický – 33. Udeh (Ďubek)

Karty:   29. Udeh (ZMO), 42. Duga (ZMO)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 10:4. Střely mimo: 7:2. Rohy: 13:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 16:22.
    FC Nitra: Hroššo – Farkaš, Križan, Chovanec – Charizopulos, Šimončič (C), Kóňa, Fábry – Chobot (83. Čeredničenko), Abdulrahman (90. Fábry), Vestenický (87. Macho).
    Náhradníci: Šípoš – Fabiš, Guláš, Machovec, Macho, Fábry, Čeredničenko.

FC ViOn Zlaté Moravce: Krnáč – Čögley, Banovič, Chren (C), Udeh – Duga (46. Karlík) – Dimitrijevič (64. Casado), Brašeň, Ďubek (74. Urgela), Orávik – Paixao da Silva.
    Náhradníci: Chovan – Kanu, Casado, Švec, Urgela, Richtárech, Karlík.

Rozhodčí: Hrčka – Bednár, Jekkel