Motor ČB – Prostějov 4:1 (kon.) | Martin – Pov. Bystrica 6:1 (kon.) | Znojmo – Zvolen 9:4 (kon.)
Mor. Budějovice – Žďár n/S 2:3 (1:3 po s.n.) | Vrchlabí – Trutnov 2:4 (kon.)
HK VITAR Martin
6:1 (0:0, 4:0, 2:1)
HK 95 Považská Bystrica
sk Středa 05.09.2018, 17:00 • Martinské hokejové centrum • Přípravné zápasy

Vyjadrenia po zápase:

Juraj Firit (tréner HK´95 Považská Bystrica): "V zápase som videl veľa pozitívneho, iba na začiatku druhej tretiny sme na štyri minúty zadriemali a následne bolo veľmi ťažké proti takému tímu akým je Martin doháňať rozdiel. V stretnutí však bolo vidieť veľmi veľa vecí, ktoré trénujeme a ktorým sa venujeme. Ohľadom vylúčení, túto tému sme prebrali s hráčmi už po prvej tretine keďže sme v nej mali trojicu vylúčených. Začiatok druhej tretiny bol v tomto ešte o niečo horší, pred tretím dejstvom sme si však v šatni povedali, že musíme dať hlavy hore a zabojovať. Chceli sme ukázať, že hokej hrať vieme a v treťom dejstve sme miestami boli aj lepším tímom. Vieme, že sa s Martinom počas základnej časti stretneme štyrikrát, chceli sme si po tomto stretnutí preto nechať nejaké tromfy v rukáve. Po úvodnej 4-minútovke druhej tretiny som si však viac všímal kde je lekár. Neviem, nad čím sme rozmýšľali, stačili ale dva góly a išlo to s nami dolu. Pri treťom sme videli, že hráči chceli ísť veľmi dopredu, puk však skočil a zrazu tu bolo prečíslenie dvoch na jedného. Takéto veci sa ale stávajú. V tejto sezóne by sme z našej strany chceli nadviazať na koniec uplynulej počas ktorej sme mali dobré výsledky a objavili sa na tribúnach aj diváci v hojnejšom počte. Odohrali sme kvalitné play-off stretnutia so Skalicou, účasť vo vyraďovacích súbojoch by sme chceli zopakovať aj počas tejto sezóny. Samozrejme, sledujeme aj výsledky prípravných zápasov ostatných tímov. Martin mal veľmi dobré výsledky, ktoré vzbudzovali rešpekt. Ak sme však koncentrovaní, poraziť sa dá každý súper. Z pohľadu prípravy však odhadujem, že Martin by mal byť v prvej štvorke. Má svoje zázemie, fanúšikov. Ak by sa neobjavil v prvej štvorke, asi by tu bolo veľké zemetrasenie."

Róbert Spišák (tréner HK Martin): "V úvodnej tretine sme si veľmi komplikovali hru zbytočným držaním puku a slabším pohybom. V druhej tretine nám vyšiel úvod, strelili sme rýchle góly, rýchlo sme sa však uspokojili a do tretej tretiny sme nenastúpili podľa našich predstáv. Súperovi sme dali priestor, dovolili sme mu skórovať, v závere sme ale dokázali potvrdiť dnešný výsledok. V budúcnosti sa musíme takýchto chýb vyvarovať, hrať koncentrovane celých 60 minút. Aby sme boli úplne spokojní s výkonom tímu, chcelo by to ešte rýchlejšie posúvanie puku, zlepšiť hru bez puku. Početnosť streľby dnes bola na slušnej úrovni, chceme ju však ešte zintenzívniť a strieľať najmä také góly ako tomu bolo v prípade posledného. Prihrávka na beka, strela, teč pred bránkou. Jednoducho a priamočiaro. Dnes sme na úkor priamočiarosti volili spätné prihrávky. Keď sa poohliadneme po výsledkoch ostatných tímov 1. ligy, vidíme, že tento ročník súťaže môže byť mimoriadne vyrovnaný, čo je len dobré pre slovenský hokej. Každý z tímov sa ukazuje výkonnostne vyrovnaný, určite aj Prešov bude schopný po dnešnej informácii vyskladať konkurencieschopný tím keďže tam bude mať hráčov zo Zvolena či Detvy. Samozrejme, v dobrom svetle sa ukazuje aj Humenné či ďalší súperi ako Michalovce. V tejto súťaži nebude ľahkého súpera. V úvode nás hneď čaká niekoľko náročných súperov. Ak však chceme byť hore, musíme vyhrávať, hlavne doma." (20:50:11)

V závere prípravy sa zrodilo vysoké víťazstvo Martina nad Považskou Bystricou 6:1. Góly: 21. Markovič (Rudzan, Burzík), 22. Jurášek, 22. Paulíny (Pokrivčák, Dírer), 26. Paulíny (Burzík, Dírer), 57. Hús (Rechtorík, Brveník), 60. Paulíny (Dvořák, Pokrivčák) – 50. Drevenák (Zlocha, Trška).

59:28
    Martin dal gól!
    V závere sa ešte domácemu tímu darí prikrášliť vedenie zásluhou ADAMA PAULÍNYHO po asistenciách Michala Dvořáka a Tomáša Pokrivčáka, ktorý bol za bránkou súpera. Napokon gól padol až po teči Dvořákovej strely, teda ďalšom dotyku s pukom.

58:29
    Pokračujúca akcia domáceho tímu. Pokrivčák opäť stráca pozíciu vďaka obrannej hre hostí.

57:41
    Pokrivčák osamotený vpredu. Nevyťažil z tejto príležitosti.

57:08
    Bednár na útočnom výlete. Ďaleko sa nedostal.

56:27
    Domácim sa napokon podarilo streliť gól aj v tomto dejstve. Pred bránkou sa objavili Milan Rechtorík spolu s ANDREJOM HÚSOM, ktorý prekonáva Kompasa nadvihnutým pukom. Druhú asistenciu si pripisuje Ivan Brveník

55:25
    Dírer spolu s Brveníkom spálili ďalšiu príležitosť. Domácim sa tak nedarí gólovo sa presadiť v tretej tretine.

54:56
    Dvořák na Dírera. Ten však nemá pred sebou voľný priestor.

54:06
    Burzík sa snažil získal pridlhú prihrávku od spoluhráča. Tá končí až pri brankárovi hostí.

53:29
    Brveník zrazený v útočnom pásme Cígerom, ktorý sa mu prichádza ospravedlniť. Domáci hráč vyzerá byť v poriadku, mal by pokračovať v hre.

52:43
    Rudzan netrafil skackajúci puk pred bránkou. Veľká smola na domácej strane.

52:03
    Ján Zlocha (POB) inkasuje dve minúty za sekanie.

51:44
    Ďurkechova strela, ktorú dorážal Zlocha. Bude sa však vylučovať.

51:17
    Lavička nadvihol puk pred Kompasom. Ten tak míňa bránku súpera.

50:43
    Nahodený puk do útočného pásma. Domáci však túto situáciu nedomysleli.

49:56
    Rechtorík sa pokúša prejsť stredným pásmom. Tam je priestor prehustený.

49:27
    Gól dosiahnutý za pomoci žŕdky odkiaľ smeroval do vnútra bránky. Tešiť sa z neho môže MILAN DREVENÁK po asistenciách Jána Zlochu a Milana Tršku.

48:22
    Špankovič opäť pred bránkou. Tentoraz bez streleckého pokusu.

47:38
    Markovič teraz nepochopil snahu spoluhráča prihrať mu na pravú stranu. Domáci prichádzajú o výhodu.

46:57
    Súboj za bránkou. Špankovič sa snaží poslať prihrávku Zlochovi.

46:26
    Dírer v úlohe brániaceho hráča. Puk sa zatiaľ nedarí dostať do stredného pásma.

45:56
    Vlad pred bránkou Bernáta. Ten sa mu snaží vypichnúť puk po prihrávke.

45:16
    Špankovič na Zlochu. Ďalšia príležitosť na strane hostí, opäť končiaca na brankárovi.

44:26
    Markovič si dovolil efektnú otočku okolo bránky, avšak bez zakončenia. Drevenák okamžite vyváža puk.

43:56
    Rudzanov zblokovaný pokus. Domáci sa musia vrátiť späť.

43:14
    Lavička a musel vrátiť do obrany. Stihol zakročiť pri pokuse Dolinajca.

42:33
    Vracajúca sa prihrávka na Burzíka. Ten to má ale z ťažkého uhla a tak otáľa so zakončením.

41:51
    Bednár z prvej. Zakončoval nad bránku.

41:21
    Špankovič za domácou bránkou. Naďalej hostia bez streleckého pokusu v tejto tretine.

40:42
    Cíger sa snaží prihrávať pred bránku. Tam jeho pokus zachytávajú domáci hráči.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Druhé dejstvo prinieslo hneď v úvode gólovú kanonádu v podaní domáceho tímu, ktorý si vytvoril dostatočný náskok. Hostia zatiaľ účinný recept na obranu súpera nenašli.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:43
    Rusina na špičku vyrážačky brankára. Ďalšia pekná príležitosť na domácej strane.

39:13
    Dírer z prvej spomedzi kruhov. Betón Kompasa zabránil gólu.

38:55
    Burzík vytláča Ďurkecha z útočného pásma. Je tu ďalšia komplikácia pre hostí.

38:29
    Ďurkech sa musel vrátiť po vyhodený puk. Opäť je tu strata cenných sekúnd z presilovej hry.

37:48
    Markovič s Langhammerom v oslabení zamestnali obranu súpera. Získali tak niekoľko sekúnd z jeho presilovej hry.

37:11
    Michal Dvořák (MAR) inkasuje dve minúty za podrazenie.

37:00
    Paulíny z vyloženej príležitosti namieril vedľa bránky. Prílišná snaha domáceho tímu prináša ďalšiu nevyužitú príležitosť.

36:50
    Hús z otočky zakončil vedľa bránky. Tieto minúty však jednoznačne patria domácim hráčom.

36:13
    Rechtorík medzi kruhmi. Je tam veľká tlačenica.

35:47
    Pacalaj slabšou strelou testoval pozornosť Kompasa. Ten jeho pokus za svoj chrbát nepustil.

35:22
    Drevenák v nájazde prestrelil bránku. Tvrdý pokus tak zníženie nepriniesol.

34:46
    Brezniak tlačil puk popod brankára až kým ho nezastavil hvizd rozhodcovskej píšťalky. Tá prináša ďalšie vhadzovanie v útočnom pásme.

34:12
    Lavička zabojoval v strednom pásme. Darí sa mu vrátiť puk pred bránku.

33:40
    Rudzan na Langhammera. Domáci však zbytočne kombinujú v útočnom pásme.

33:00
    Lukáš Bednár (POB) inkasuje dve minúty podrazenie.

32:44
    Dvořákov pokus. Triafa zadný mantinel.

32:02
    Pred Poliačekom radšej Kompas prikryl puk. Hra je prerušená.

31:34
    Na ťahu sú hostia. Fančovič pálil z ľavej strany.

30:54
    A ďalší pokus v podaní Brezniaka. Tentoraz sa blysol brankár.

30:11
    Spolupráca Jurášeka s Brezniakom. K pokusu smerujúceho na bránku neprišlo.

29:34
    Rudzan vrátil puk Tabačekovi. Ten pálil z prvej.

28:56
    Nahodený puk v podaní Cígera. Vyrážačka Bernáta.

28:23
    Dvořák sa pokúsil zapísať sa do listiny strelcov. Tentoraz mu to nevyšlo.

27:59
    Vlad cloniaci pri pokuse Augustína. Puk letel na zadný mantinel.

27:28
    Špankovič pred bránkou. K odrazenému puku sa však nedostal.

26:54
    Drevenák v snahe zmazať nulu na konte jeho tímu. Obrana domácich pozorná.

26:19
    Langhammer sa k puku nedostal. Ešte pred ním ho prikryl Kompas.

25:20
    Pohodlné doklepnutie vyrazeného puku brankárom v podaní ADAMA PAULÍNIHO, ktorý mal pred sebou už len prázdnu bránku. Asistencie: Jakub Burzík a Matej Dírer.

24:36
    Prienik Pacalaja. Tomu ale puk nesadol na hokejku.

23:45
    Burzík ďalším, kto sa pokúša prekonať brankára hostí. Ten má plné ruky práce.

22:54
    Jurášek na Brezniaka. Opäť sa tak zopakovala spolupráca týchto dvoch hráčov.

22:23
    Brezniak v ďalšej príležitosti. Hostia si tentoraz dávali väčší pozor.

21:40
    Opäť veľká chyba v hosťujúcej obrane. Matej Dírer ešte zabojoval pri prechode do pásma, Tomáš Pokrivčák na pravú stranu vysunul ADAMA PAULÍNYHO, ktorý zavesil pod hornú žŕdku.

21:23
    Oddychový čas hostí.

21:23
    Na modrej sa k puku dostal ANDREJ JURÁŠEK, ktorý sa prešprintoval dopredu a nedáva Kompasovi šancu.

20:36
    Matúš Rudzan sa vyrútil oproti Kompasovi, ktorý ešte dokázal zasiahnuť. K puku sa ale zozadu dostal nebránený JAROSLAV MARKOVIČ pre ktorého už nebolo najmenším problémom dostať ho do bránky. Asistenciu si pripisuje aj Jakub Burzík.

20:12
    Rudzan v prvom náznaku príležitosti. Domáci sa prezentujú tlakom od úvodných sekúnd.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Úvodná tretina gól nepriniesla napriek viacerým príležitostiam i presilovým hrám domáceho tímu. Dúfame preto, že sa v druhej tretine dočkáme lepšej hry i gólov.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:56
    Domáci s pukom na hokejkách. Posúvajú ho do stredného pásma.

19:22
    Špankovič z ľavej strany. Prihrávka pred bránku.

18:42
    Prihrávka spoza bránky na prichádzajúceho Rusinu. Ten si s touto príležitosťou nedokázal poradiť.

17:56
    Spätná prihrávka nachádza Dolinajca. Ten si pripisuje strelecký pokus.

17:24
    Kompas s dokonalým zákrokom. Langhammerova dorážka z tesnej blízkosti ho našla pripraveného.

16:59
    Nahodený puk v podaní Markoviča. Dorážka už prišla neskoro.

16:25
    Ďalší vyhodený puk. Tentoraz sa musí vrátiť Pacalaj.

15:50
    Vyhodený puk za ktorým korčuľuje Dírer. Domáci prichádzajú o pásmo.

15:25
    Milan Drevenák (POB) inkasuje dve minúty za hákovanie.

14:44
    Pokrivčák naslepo pred bránku. Tam nemal voľného spoluhráča.

14:08
    Samostatný nájazd v podaní Cígera. Nasledovaný dorážkou Dolinajca.

13:32
    Rudzanov dobrý rozbeh, ktorý bol zastavený za modrou čiarou. Svoju akciu tak nedokončil.

12:56
    Pacalaj opäť do náručia brankára. Vhadzovať sa bude v strede pravého kruhu.

12:23
    Domáci rozohrávajú presilovú hru najlepšie ako môžu. Zatiaľ bez presnejšieho zakončenia.

11:25
    Dvořák od modrej do náručia brankára. Kompas tak hru prerušil.

11:00
    Matej Turan (POB) inkasuje dve minúty za hákovanie.

10:46
    Poliaček podrazený pri zakončení. Bude sa vylučovať.

09:48
    Langhammer na ľavej strane. Nedostal sa ale k puku.

09:10
    Ďurkech z pravej strany. V oslabení sa mu podarilo ohroziť domácu bránku.

08:32
    Martin Leško (POB) inkasuje dve minúty za hákovanie.

07:56
    Poliaček osamotený v pukom v útočnom pásme. Nemá komu prihrať.

07:19
    Lavička už nestihol puk na modrej. Domáci prichádzajú o pásmo.

06:54
    Bednár z prvej. Akcie sa prelievajú z jednej strany na druhú.

06:19
    Hús v útočnom pásme. Pripravoval si pozíciu medzi kruhmi.

05:43
    Pokrivčák skúšajúci pozornosť Kompasa. Ten sa nenechal prekvapiť strelou z pravej strany.

05:23
    Trška zakončujúci z ťažkého uhla. Bernát si dával pozor.

04:50
    Cíger zakončuje opäť vedľa. Pribúda príležitostí na strane hostí.

04:12
    Pacalaj nedokázal zabrániť Ligasovi v strele. Tá končí vedľa bránky.

03:43
    Oravec posiela dlhú prihrávku do pásma. Tam sú však len hráči hostí.

03:18
    Brveník prenikol len za útočnú modrú. Tam ho zastavil Cíger.

02:53
    Dírer zachytil rozohrávku súpera. Nemá ale komu poslať prihrávku.

02:21
    Rodionov sa preštrikoval do zakončenia. Nebolo to zlé zakončenie.

01:47
    Poliaček spoza ľavého kruhu. Puk bol ešte tečovaný nad bránku.

01:23
    Brezniak pred bránkou hostí. Kompas si pripisuje takisto zákrok.

00:53
    Ligasov pokus z prvej. Bernát si pozíciu uhájil.

00:21
    Odrazený puk sa dostal k Langhammerovi. Ten aspoň dokázal vybojovať útočné pásmo.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Pred samotným stretnutím ešte nasleduje minúta ticha za nedávno zosnulého Rastislava Luhového, ktorý odišiel z tohto sveta vo veku 45 rokov.

Úvodné zostavy:

HK Martin: Bernát (Gavalier) – Tabaček, Lavička – Pacalaj, Burzík – Rusina, Dvořák – Themár, Oravec – Markovič, Langhammer, Rudzan – Poliaček, Jurášek, Brezniak – Paulíny, Dírer, Pokrivčák – Rechtorík, Hús, Brveník

HK 95 Považská Bystrica: Kompas (Klinčúch) – Leško, Niník – Trška, Ďurkech – Augustín, Fančovič – Savara – Cíge, Ligas, Dolinajec – Drevenák, Zlocha, Špankovič – Vlad, Rodionov, Koleda – Bednár, Németh

Rozhodca: Vido – Hanko, Pleško.

Martinu príprava vychádzala pomerne slušne. Začal ju víťazstvom 4:1 nad Žilinou, následne zvíťazil aj v Spišskej Novej Vsi 3:4 po nájazdoch. Nasledovalo ďalšie víťazstvo na ľade Žiliny v pomere 1:4, ďalej víťazstvo nad Šumperkom 3:0 a doma sa martinskí hokejisti tešili aj po výhre 4:3 v nájazdoch nad Liptovským Mikulášom. Posledné víťazstvo si pripísali na ľade Detvy, a to 2:3 po nájazdoch. Následná odveta priniesla prvú prehru, a to v pomere 3:5.

Považská Bystrica, ktorá sa v uplynulom ročníku druhej najvyššej hokejovej súťaže u nás dostala po základnej časti na ôsmu priečku a užila si play-off v rámci prípravy zvolila voľnejšie tempo a rovnako tak pre ňu ako aj Martin to bude generálka na nový ročník 1. ligy v rámci ktorého oba tímy zohrajú štyri vzájomné duely.

Ostrý začiatok súťaže pritom čaká na Martin už túto nedeľu proti tímu HK Orange 20, Považská Bystrica sa predstaví o tri dni neskôr na ľade Humenného.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Daniel Modrovský

Branky a nahrávky: 21. Markovič (Rudzan, Burzík), 22. Jurášek, 22. Paulíny (Pokrivčák, Dírer), 26. Paulíny (Burzík, Dírer), 57. Hús (Rechtorík, Brveník), 60. Paulíny (Dvořák, Pokrivčák) – 50. Drevenák (Zlocha, Trška)

HK VITAR Martin: Bernát (Gavalier) – Tabaček, Lavička – Pacalaj, Burzík – Rusina, Dvořák – Themár, Oravec – Markovič, Langhammer, Rudzan – Poliaček, Jurášek, Brezniak – Paulíny, Dírer, Pokrivčák – Rechtorík, Hús, Brveník

Rozhodčí: Vido – Hanko, Pleško