Mladá Boleslav – Pardubice 8:2 (kon.) | Liberec – Chomutov 5:1 (kon.) | K. Vary – Sokolov 4:0 (kon.)
Šumperk – Moravská Třebová 9:2 (kon.) | Val. Meziříčí – Dubnica 5:3 (kon.) | Kolín – Dvůr Králové n. L. 3:5 (kon.)
Bílina – Řisuty 0:7 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
HC Baník Sokolov
Čtvrtek 06.09.2018, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Pěkný čtvrteční podvečer z Karlových Varů. Dnešní zápas bude posledním z přípravných pro obě mužstva, pojďme si je krátce představit.

HC Energie Karlovy Vary Pro domácí jedenácté přípravné utkání. Ze začátku přípravy se energetikům moc nedařilo v prvních pěti duelech ukořistili výhru pouze jednou. Následně se ale vzchopili a z celkových deseti zápasů mají pět výher. Naposledy dominovali hráči Energie v utkání proti Kladnu v úterý 4. září, kdy souboj skončil za stavu 6:2. V kádru by se měl objevit i nováček v řadách karlovarského A-týmu Jan Bednář.

HC Baník Sokolov Baník si v přípravě zatím zahrál osm utkání, z nichž se mu podařilo vyhrát v šesti případech. Poslední zápas odehrál Sokolov v Kadani a tam se mu podařilo vyhrát 4:0. Díky partnerství se samotnou Energií je velmi pravděpodobné, že do duelu zasáhnou i karlovarští odchovanci.

Poslední vzájemný zápas: HC Baník Sokolov – HC Energie Karlovy Vary 3:9 (0:4, 1:4, 2:1) 30. 12. 2017
    Toto utkání mělo charitativní účel, pomoci malé Toničce. Na sokolovský zimní stadion přišlo nevídaných 1280 diváků a výsledná suma byla velmi pěkná. Teď k samotné hře, první třetina patřila jasně hostům. Již po třech minutách se fanoušci Energie radovali z Osmíkovy branky, na něj navázal po necelých dvou minutách Stloukal. V 9. minutě skóroval Henri Tuominen a v 15. kapitán energetiků Skuhravý. Druhá dvacetiminutovka se odehrála v podobném duchu jako ta předchozí, čtyři branky na straně hostí a jedna pro domácí. 26. Vachovec, 27. Tuominen, 32. Šmejc, 32. Stloukal, 39. Janata. V poslední periodě ale Baník zabojoval a vyhrál ji v poměru 2:1. Ve 41. minutě se trefil Rezek, na něj po pěti minutách zareagoval Tuominen a dokončil tak svůj hattrick. Posledním gólem zápsu byla trefa Pfistera.

HC Energie Karlovy Vary: Bednář (Kuchař) – Podlipnik, M. Rohan "A", Kovačevič, Šenkeřík, Vágner, Krejčí, Tomeček – Beránek, Gríger, Kohout – Lapšanský, Skuhravý "C", Gorčík – Mikúš, Kverka, Havránek – Švec, Balán "A", Šafář

HC Baník Sokolov: Hruška (Fečo) – Přibyl, Vodička, Michálek, Kvapil, Šik "A", Rulík, Pajk – T. Rohan "C", Zadražil, Stříbrný – Kuběna, Kovařík, Vrána – Čurda, Hotěk, Hruška – Keszi, Trapl, Čejka

Rozhodčí: Kostourek, Zubzanda – Fiala, Juránek.

00:01

00:10
    Hosté vyhráli úvodní buly a s kotoučem zajíždí do vlastní třetiny.

01:16
    Puk po tlačenici u mantinelu v sokolovském pásmu odjel za modrou čáru a domácí se musí vracet.

02:16
    Podruhé se nyní Baník dopustil ofsajdu a hráči se znovu připravují na vhazování.

03:04
    Šik v útočném pásmu zachytil karlovarskou rozehrávku, k zakončení ho ale Energie nepustila.

03:41
    Podlipnik mířil s kotoučem k Hruškovi, v předbrankovém prostoru ale o puk přišel.

04:14
    Sokolov se natlačil do útočné třetiny a snaží se před Bednářem o kombinaci.

04:52
    Nahození od mantinelu a pak několik dorážejících hráčů, ani tato situace ale mladého domácího gólmana nezaskočila a s chladnou hlavou ji zastavil.

05:55
    Energetikům se nedaří nahrávat a držet puk, zatím si tak lépe vede Sokolov.

06:53
    Připravená obrana Baníku zastavila i rozjetého Šenkeříka a rozehrává do středního pásma.

07:28
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (David Hruška – 2 min., podrážení).

08:01
    Karlovarští jsou v početní převaze, nedaří se jim však projít přes střední pásmo.

08:39
    Skuhravý po obdržení přihrávky poslal rychlý puk na Hrušku, ten ale na tento pokus viděl a zastavil ho.

09:40
    Nesehraný průnik a odpískaný ofsajd domácích. Bude se vhazovat u modré.

10:24
    Kuběna nahrával Šikovi od mantinelu, skákající kotouč se mu však za Bednáře dostat nepodařilo.

11:01
    Šance na opačné straně ledové plochy, Tomeček od modré poslal puk na Lapšanského, jeho zakončení ale sokolovský gólman vyrazil.

11:56
    Rohan vypálil od levého kruhu, Rohan dorážel, bohužel pro Energii neúspěšně.

12:48
    Stříbrný se dostal do úniku, karlovarští hráči ho ale dobruslili a na poslední chvíli zasáhli.

13:31
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Josef Stříbrný.

14:13
    Podlipnik střílel od modré, tvrdou střelu si ale Hruška pohlídal.

15:08
    Gríger zkoušel kličkovat kolem levého kruhu v útočné třetině, jeho následnou střelu ale zblokovali obránci soupeře.

15:44
    Balán to zkoušel sám, jeho blafák ale nebyl pro sokolovského brankáře problémem.

16:22
    Kovařík střílel na druhé straně hřiště, pálil ale mimo.

16:36
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    VÁCLAV SKUHRAVÝ si počkal na modré čáře na přihrávku od Rohana, a pak si sám dojel před Hrušku, kterého parádně překonal svým bekhendovým blafákem. Asistence: Martin Rohan.

17:55
    Kovačevič poslal kotouč od mantinelu, netrefil ale sokolovskou klec.

18:03
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Tomáš Rohan – 2 min., sekání).

18:12
    Do třetice všeho dobrého, domácím energetikům se podařilo proměnit svou třetí přesilovou hru. Skuhravý nabil Kohoutovi z levého kruhu a MARTIN KOHOUT se trefil přesně k pravé tyči. Asistence: Václav Skuhravý.

19:42
    Martin Rohan nahodil kotouč z obranného pásma až k Hruškovi, ten jej však v mžiku rozehrál.

20:00

První dvacetiminutovka byla velice vypjatá a vyrovnaná. Až do 17. minuty si počkali fanoušci na první gól. Domácí kapitán Václav Skuhravý si počkal na modré čáře, kam obdržel přihrávku od Martina Rohana a následně si dojel až k Hruškovi, kterého překonal povedeným bekhendovým blafákem. Po dvou minutách na Skuhravého navázal Martin Kohout, který po přihrávce střílel k pravé tyči a využil poprvé v tomto utkání přesilovku. Druhá třetina začne v 18:19.

20:01

20:26
    Neuběhla ani první minuta hry v druhé části hry a už tu máme první trest, po nedovoleném bránění na Martina Kohouta si na dvě minuty jede sednout Tomáš Rohan.

21:52
    Energetici kombinují v útočné třetině a snaží se vymyslet recept na další branku.

22:30
    Zastavená rozehrávka a následné ukrytí puku pod Hruškovu lapačku značí vhazování, současně však vypršela karlovarským hráčům početní výhoda.

23:35
    Skuhravý probruslil středním pásmem a pak z hloučku bránících sokolovských hráčů vyslal kotouč na Hrušku, ten jej ale zastavil betonem.

24:27
    Beránek ujížděl do útočné třetiny, neměl ale komu nahrát a tak byl soupeřem obrán o puk.

25:10
    Vágner nabil Grígerovi přímo před sokolovskou klec, gólman Baníku si ale puk pohlídal.

26:03
    Švecovu ránu od modré zblokoval jeden z obránců Sokolova a tak ani z tohoto pokusu Karlovy Vary netěží.

27:03
    Kovařík se pokoušel dotlačit kotouč za Bednáře, na dorážku byl ale brankář Energie připraven.

28:14
    Karlovarští si drží pásmo, Baník je však nepouští k zakončení.

29:32
    Čejka manévroval s kotoučem v pravém kruhu, při nápřahu na střelu ho ale netrefil a nešikovně upadl.

30:47
    Karlovy Vary vystřelily z otočky, puk ale branku minul.

31:04
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Michal Hotěk – 2 min., vysoká hůl).

31:34
    Krejčí po přihrávce poslal kotouč na Hrušku, Beránek kotouč následně tečoval a nechtěně trefil Kvapila do obličeje, po chvíli se ale sokolovský bek zvedl a v předklonu odjel na střídačku.

32:01
    Baníku se podařilo zasáhnou do kombinace domácích a vyvezl puk až do obranného pásma Energie.

33:02
    Bednář manipuloval vcelku nebezpečně s puk až z toho málem byl vlastní gól, z prekérní situace se ale nakonec dostal a rozehrál dopředu.

33:09
    Lapšanský, Mikúš a následná rána MATICE PODLIPNIKA z mezikruží přesně nad Hruškovo rameno. Asistence: Tomáš Mikúš, Adam Lapšanský.

34:59
    Energetici znovu bojují o útočnou třetinu a snaží se o další navýšení svého skóre.

35:53
    David Hruška zasáhl do rozehrávky Energie a z otočky chtěl střílet, za zády však již měl připravené zelenobílé beky.

36:36
    Čejka se dostal až ke střele mířené do horního rohu, Bednář byl však proti.

37:09
    Kuběna poslal kotouč po přihrávce od Michálka, hostující útočník ale karlovarskou klec vysoce přestřelil a kotouč nakonec skončil v ochranné síti.

38:15
    Domácí nahodili puk do útočné třetiny a následně pronikli za ním.

38:48
    Šafář zakončoval z pravého kruhu, jeho pokus ale skončil na betonu brankáře Baníku.

39:42
    Zelenobílým se podařilo ještě před modrou zachytit rozehrávku hostí, k zakončení se ale nedostali.

40:00

Druhá perioda přinesla branku pouze domácím a Sokolovu tak znovu narostlo gólové manko. V 34. minutě po kombinaci Lapšanský, Mikúš a následné trefě z mezikruží Matice Podlipnika se zvýšilo vedení karlovarských energetiků na 3:0 a Sokolovu začíná jít o krk. Poslední dvacetiminutovka začne v 19:08.

40:01

40:27
    Kohout zachytil kotouč odražený od brusle soupeře a následně vystřelil, mířil ale hodně vysoko a kotouč skončil v ochranné síti.

40:45
    Martin Kohout našel před brankou Kovačeviče, ten svým zakončení trefil horní tyč, odražený kotouč ale šikovně sklepl za záda Hrušky DÁVID GRÍGER. Asistence: Sabahudin Kovačevič, Martin Kohout.

41:58
    Šik nebezpečně pálil od modré, Bednář ale přesně nastavil svou lapačku a tuto šanci zlikvidoval.

42:51
    Sudí byl již připraven se zdviženou rukou k trestu pro Balána za podražení, v rámci fairplay se ale přihlásil Tomáš Rohan a po konzultaci s rozhodčím byl trest odvolán.

43:59
    Martin Rohan zkoušel nabít některému ze spoluhráčů, přihrávka zpoza branky ale skončila na brusli bránícího sokolovského hráče.

44:58
    Energie si i nadále drží pásmo, nedaří se ji ale přemoci obranu Baníku.

45:08
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Tomáš Mikúš – 2 min., podrážení).

46:07
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Ondřej Šafář – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení). Trest odpyká Marek Švec.

47:11
    Tomáš Rohan měl před sebou prostor a tak vystřelil, Bednáře s jeho brankou ale minul.

48:42
    Domácí se dostali přes střední pásmo, během chvíle se však směr hry obrátil a s kotoučem ujíždí Baník.

49:50
    Zadražil po přihrávce střílel z levého kruhu, kotouč ale skončil na brusli jednoho z energetiků.

50:39
    Tomáš Mikúš si vybruslil prostor před Hruškou a poslal na něj tvrdou ránu, sokolovský gólman ale vyrazil ramenem.

51:23
    Rulík pálil mezi hlouček hráčů, puk se dostal až na Bednáře, který jej zneškodnil.

51:27
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Stanislav Balán – 2 min., podrážení).

52:16
    Vrána dorážel nahození svého spoluhráče, bohužel pro Baník neúspěšně.

53:28
    Jen co Balán opustil střídačku, dostal přihrávku z obranného pásma, v útočné třetině byl však atakován na hraně pravidel a to se domácím fanouškům nelíbilo.

Dnešní utkání sleduje 1392 diváků.

55:33
    Krejčí pálil od mantinelu a Balán na druhé straně brankoviště dorážel, v nepřehledné situaci se však nejlépe zorientoval Hruška a poslal puk mimo.

57:08
    Beránek nabil Grígerovi do mezikruží, Gríger ale tutovku neproměnil a puk skončil na zadním mantinelu.

58:28
    Bojuje se o každý centimetr kluziště a hráči obou mužstev nepolevují ani na konci utkání.

59:47
    Stříbný ještě zkusil vystřeli bekhendem z pravého kruhu, letící pryž ale Bednářovo brankoviště minula.

Je tu konce utkání a pro obě mužstva i konec posledního přípravného zápasu. Třetí třetina přinesla radost zase jen domácím, Sokolovu se ani za 60 nepodařilo překonat reprezentačního brankáře U16 Jana Bednáře a tak za odměnu jeho jméno skanduje domácí kotel. Do gólové šance se dostal Dávid Gríger, ten dokázal šikovně sklepnout ze vzduchu odražený kotouč po Kovačevičově střele a zakončil tak energetickou palbu čtvrtou brankou zápasu. I přes výsledek ale musíme vyzdvihnout bojovnost a slušnou obrannou činnost Sokolova. Z dnešního přípravného utkání je toto ode mne vše, děkuji, že jste tento onlajn sledovali a u dalších se budu těšit Jakub Mahr (19:43:04)

Jakub Mahr

Branky a nahrávky: 17. Skuhravý (Rohan), 19. Kohout (Skuhravý), 34. Podlipnik (Mikúš, Lapšanský), 41. Gríger (Kovačevič, Kohout)

Rozhodčí: Kostourek, Zubzanda – Fiala, Juránek