Francie – Čína 3:0 (kon.) | Kamerun – Tunisko 3:0 (kon.) | Írán – Portoriko 3:0 (kon.)
Nizozemsko – Kanada 0:3 (kon.) | Domin. republika – Slovinsko 1:3 (kon.) | Austrálie – Rusko 0:3 (kon.)
Kuba – Polsko 1:3 (kon.) | Brazílie – Egypt 3:0 (kon.) | Belgie – Argentina 3:1 (kon.)
19 19 25 19
Středa 12.09.2018, 20:30 • Nelson Mandela Forum, Florencie • Mistrovství světa mužů • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

0:0
    Dobrý večer u volejbalového MS mužů. Společně se podíváme na duel skupiny A mezi Belgií a Argentinou.

0:0
    Skupina A

V této skupině se střetnou Itálie, Japonsko, Argentina, Belgie, Dominikánská republika a Slovinsko.

0:0
    Belgie

Belgičtí volejbalisté se na letošním šampionátu pokusí vylepšit poslední výsledek z posledního šampionátu, v Polsku skončili na 17.-20. místě. Ve skupině D tehdy vyhráli pouze jediný zápas, když zdolali Portoriko 3:0. Duely proti Francii, Íránu, USA a Itálii pak skončily nezdarem.
    Na letošní šampionát se Belgie probojovala po domácím úspěchu v kvalifikační skupině G, když zdolali všech pět svých soupeřů s bilancí setů 15:1. Jasný postup, dnes ale týmu začne zcela jiná šichta, o mnoho těžší.

0:0
    Argentina

I argentinští volejbalisté hráli na posledním šampionátu v Polsku a dopadli o něco lépe, než jejich dnešní soupeř. Po postupu ze skupiny A, kde zdolali Venezuelu, Kamerun a Austrálii a naopak podlehli Srbsku a Polsku, hráli nadstavbu, jenže ta už byla nad jejich síly a po šestém místě pro ně šampionát skončil. Nutno ale uznat, že soupeři už v této fázi nebyli vůbec snadní.
    Na letošní mistrovství vedla cesta přes bronz na jihoamerickém šampionátu v roce 2017 a následný domácí miniturnaj s Chile a Venezuelou. Argentina oba zápasy vyhrála a mohla se radovat z postupu na turnaj do Itálie a Bulharska.
    0:0 Argentinci na prezentaci pro média

0:0
    Zápas uvidí Nelson Mandela Forum ve Florencii a začne se hrát ve 20:30. Nic si tedy na tento čas neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

0:0
    Vše je připraveno, zápas může začít.

0:0

Belgie: Van Den Dries, Tuerlinckx, Deroo (C), D'hulst, Grobelny, Stuer (L). Lecat, Klinkenberg Verhees, Van De Voorde, Ribbens (L). Valkiers, Rousseaux, Coolman.

Argentina: Zanotti, Cavanna, Poglajen, Conte, Loser, Gonzalez, Solé, Lima, Crer, De Cecco (C), González (L), Lopez, Ramos, Fernandez (L).

Rozhodčí: Nasr Shaaban (EGY), Luis Gerardo Macias (MEX).

0:0

0:1
    První útok zakončil Poglajen, Argentina tak zahajuje zápas vedením.

1:1
    Už to ale neplatí, De Cecco totiž pokazil podání.

2:1
    Na levé straně dostal nabito Deroo a trefil přesně Gonzaleze. Belgie vede.

2:2
    Na středu si na přihrávku naskočil Loser belgický blok neměl žádnou šanci.

3:2
    Zatím se hraje opravdu rychlý volejbal, Deroo smečoval u levého kůlu a opět strhl vedení na stranu Belgie.

3:3
    Středu sítě zatím vládne argentinský Loser, opět srovnal.

4:3
    Menší nedorozumění Argentinců, míč jim upadl na palubovku.

4:4
    Na podání jde Gonzalez, bude se snažit jej nepokazit, tak jak se stalo jeho belgickému protějšku.

5:4
    Dobře připravený útok proti jednobloku, prosadil se Van De Voorde.

5:5
    Conte opět srovnává, je to zatím rychlá přelévaná.

6:5
    Na levém křídle byl připraven Rousseaux a svou bombu složil na palubovku.

6:6
    Chyba na servisu, srovnáno. Podávat jde Solé.

6:7
    Trochu překvapivý útok předvedl González, belgická obrana nebyla připravena a jihoamerický tým už vede.

6:8
    A je to o dva body. Jeden z hráčů belgického trojbloku byl v síti a rozhodčí okamžitě pískal.

6:8
    Situaci ještě prověřilo video, to ale potvrdilo předcházející verdikt. Argentina vede 8:6.

7:8
    Deroo zastavil nápor Argentiny povedeným křížným útokem.

7:9
    Hru ale zase otáčí Gonzalez. Zase je to o dva.

8:9
    Další křížný útok Belgie, ten zatím pro Evropany nese ovoce.

8:10
    Stále ale sledujeme přetahovanou o každý bod, Argentina si drží svůj těsný náskok.

9:10
    Chyba jihoameričanů, Gonzalez nedokázal zpracovat oblouček, který vyprodukoval Deroo.

10:10
    Přes bloky se prosadil Deroo, Loser s Gonzalezem neměli šanci zasáhnout.

11:10
    A Belgie otáčí skóre, a to pomocí neprostupného dvojbloku!

11:11
    Bleskový útok středem ukázal Loser, belgická obrana se vůbec nestačila postavit.

11:12
    Špatný příjem Belgie nabídl Solému snadnou smeč z prvního úderu. A ten toho využil...

12:12
    Je to opravdu fofrovačka. Nyní na pravém kůlu smečoval po čáře Deroo.

12:13
    Neskutečně vysoký výskok předvedl Solé a poté následoval prudký hřebík kolmo k palubovce.

12:14
    Další bod Argentiny, od bloku se míč odrazil k základní čáře. Takže i trocha toho štěstí.

13:14
    To se nyní postavilo na stranu evropského týmu, obranný úder Argentiny dopadl těsně do autu.

13:15
    Rousseaux marně stíhal rychlý míč, ten spadl na palubovku a Argentinci tak zase vedou o dva.

14:15
    Už o jeden, Poglajen pokazil podání.

14:16
    Stejná situace nastala i na druhé straně, prudká Van Den Driesova rána skončila mimo hrací plochu.

15:16
    Od Poglajena se míč odrazil mimo vymezený prostor, Belgie skórovala vytlučenými bloky.

16:16
    A znovu. Náskok Argentiny je pryč, nyní si bod připisuje Van Den Vries.

17:16
    Třetí bod v řadě pro Belgii, soupeři nyní nevyšel útok levou stranou, prudká smeč letěla kus za základní čáru.

18:16
    Belgie začala úřadovat, Deroo nyní sklepl prudký útok Argentiny na stranu jihoameričanů.

18:17
    Už je sníženo po útoku středem, Loser se prosadil i přes bloky.

19:17
    Lehká teč argentinského bloku zmátla jak Fernandeze, tak Conteho a míč šel k zemi.

20:17
    Vytlučený dvojblok Argentiny, přitom pro Losera s Poglajenem to nebyla až tak složitá situace. Míč ale spadl těsně vedle pomezní čáry.

21:17
    Samotný Van De Voorde zastavil Loserův útok, Belgie už vede o čtyři body.

21:18
    Argentina snižuje Gonzalezem a jeho útokem od levého kůlu.

22:18
    Nepřesné podání Poglajena, ten poslal míč příliš nalevo.

23:18
    Gonzalez byl při svém úderu v síti, nabídl tak Belgii bod zdarma.

24:18
    A opět byli Argentinci v síti. Ti sice nesouhlasí, skóre se už ale nemění. Jsou tu setboly.

24:19
    První je odvrácen drtivým útokem Facunda Conteho, nyní ale bude útočit Belgie.

25:19
    Conte opět předvedl prudkou ránu, nyní k lajně. Původně byl ohlášen bod pro Belgii, po jestřábím oku se ale verdikt mění, neboť bylo prokázáno, že míč dopadl těsně do autu. Belgie vítězí 25:19!

25:19
    První set skončil.

0:0
    Začal druhý set.

1:0
    Prudká rána Derooa na úvod druhého setu. Reakce soupeře byla sice rychlá, ale nepřesná.

1:1
    Gonzalez srovnal od levého kůlu křížnou smečí. Míč dopadl přesně k čáře.

2:1
    Chyba Poglajena na servisu.

3:1
    Dokonalý dvojblok Belgie, ta se hned na začátek setu dostává do miniaturního trháku.

4:1
    Vysoký oblouček byl nad síly Argentinců, Deroo si zatím tento zápas užívá. A přidává další bod.

4:2
    Nyní belgický dvojblok neuspěl, Conte jej dokázal vytlouci.

5:2
    Podobná situace nastala i na druhé straně, skóroval Van Den Vries.

5:3
    Deroo pokazil podání, míč má Argentina.

6:3
    Hned tři hráči se postavili útoku Argentiny, od Van De Voordeho šel míč k zemi.

6:4
    Chytrý útok Zanottiho do zadní části dvorce, tohle brát nešlo.

6:5
    Opět Zanotti, nyní ve formě tvrdé smeče. Deroo míč poslal pouze do míst, odkud nešel hrát.

6:6
    A je srovnáno po šesti. Van Den Dries neprostřelil Zanottiho.

7:6
    Belgie už ale zase vede, Argentona chybovala na podání.

7:7
    Špatné podání i na straně Belgie, Van Den Dries byl až moc dlouhý.

8:7
    Bod pro Belgii, rychlý útok zakončil z druhé vlny Van Den Dries. A je tu první technický oddechový čas druhého setu.

9:7
    Belgie opět trošičku uniká, argentinský útok šel do autu.

9:8
    Vytlučené bloky. Zanotti měl na levém kůlu dost času na přípravu útoku a dokonale toho využil.

10:8
    Prudká rána Van Den Driese, obrana Argentiny dělala co mohla, ale tohle nevybrala.

10:9
    Gonzalez křížným útokem složil míč na palubovku a málem u toho trefil Verheese.

11:9
    Van Den Dries si naskočil z druhé vlny a byl nekompromisní.

11:10
    Conte se trefil na čáru, přesněji to přes blok hrát nešlo.

12:10
    Trochu ze záklonu útočil Van Den Dries, ale i tak byl úspěšný. Překvapil soupeře a svému týmu vrátil dvoubodový náskok.

12:11
    Už to ale zase neplatí, Solé měl na středu zcela volné pole působnosti.

13:11
    Gonzalez ale vzápětí kazí podání...

14:11
    Útok Conteho mířil k lajně, dal tomu ale trochu horší úhel a ve skutečnosti dopadl míč kousek do autu.

14:12
    Van De Voorde kazí servis.

14:13
    Zanotti zastavil Rousseauxe, rázem je to jen o bod.

14:14
    No a už je vyrovnáno! Argentině k tomu pomohl dvojblok Zanottiho se Solém.

15:14
    Belgie má ale Van Den Driese, ten svému celku vrátil vedení křížným útokem z pravé strany.

15:15
    Jenže o několik chvil později sám pokazil podání.

16:15
    Těsný aut Argentiny, do druhého technického oddechového času jde Belgie s těsným náskokem.

17:15
    Dlouhou rozehru plnou excelentních úderů ukončil Vernees prudkou smečí. Belgie má z tohoto bodu obrovskou radost.

18:15
    Conte zakončoval do autu, už je to zase o tři. Na servisu pokračuje Rousseaux.

18:16
    Nyní ale sám pokazil servis, míč poslal pouze do sítě.

19:16
    Argentina odpovídá naprosto stejně, i zde byla chyba hned na podání.

20:16
    Neskutečné! Belgičané vytáhli míč prakticky z palubovky a sami ihned zakončili nechytatelnou ranou podél dvojbloku! Prosadil se Deroo.

20:17
    Jako do zdi útočila dlouho Argentina, až na třetí pokus prolétl míč na druhou stranu kurtu.

20:18
    Povedený blok proti Rousseauxovi, je to už jen o dva body.

21:18
    Van Den Dries je ale jistotou. I nyní vytáhl vítěznou smeč od kůlu.

22:18
    Na Gonzaleze letěl snadný míč, stačilo jej pouze odehrát a připravit útok, jenže míč mu propadl mezi prsty.

23:18
    Už se blíží konec druhého setu, Belgie přidala další bod neprostupným blokem.

23:19
    Setboly se zatím nekonají, tuto situaci odmítl Conte.

24:19
    Středem pálil Van De Voorde, a jeho prudká rána byla nad síly argentinské obrany.

25:19
    A druhý set je minulostí. Nad sítí vyrostl pevný blok, který míč srazil těsně za síť. I druhý set Belgie vyhrála výsledkem 25:19.

25:19
    Druhý set skončil.

0:0
    Začal třetí set.

0:1
    Přetlačovanou na síti vyhrála Argentina. Belgický kapitán ještě reklamoval, že míč šel od Zanottiho, ale neuspěl.

0:2
    Belgický útok byl zablokován na síti, Argentina vede o dva!

0:3
    A už o tři, tohle jihoamerický celek v tomto utkání ještě nezažil.

1:3
    Deroo vytloukl argentinský blok a už i Belgie se v tomto setu dočkala bodu.

1:4
    Lima nedal křížem soupeři šanci, úvod setu se vyvíjí dobře pro Argentinu.

2:4
    Sníženo po vytlučených blocích, míč skončil až u diváků.

2:5
    Lima překonal na síti Derooa a vytloukl mu bloky.

3:5
    Příliš dlouhý servis Argentiny.

3:6
    Deroo dělal na základní čáře co mohl, ale drtivou smeč vybrat nedokázal.

4:6
    Snížení, Lima byl nyní v útoku nepřesný.

4:7
    V tomto setu je zatím hodně chyb na podání, další předvedl belgický Van De Voorde.

5:7
    Vytlučené bloky, na pravém kůlu se o to postaral Van Den Dries.

5:8
    Další špatný servis, dlouhý byl Van Den Dries.

6:8
    Rousseaux si našel místečko, kam umístit svůj útok, je to zase o dva pro Argentinu.

6:9
    Vytlučený blok Belgie. Na levém kůlu zaúřadoval Zanotti.

7:9
    Přes bloky se prosadil Deroo a nepotřeboval k tomu ani prudkou ránu. Vystačil si s technikou.

8:9
    Vynikající servis, který Argentinci nevybrali podle představ. Deroo pak mohl smečovat z první.

8:10
    Conte vrací svému týmu dvoubodový náskok, smečoval proti chybně postavenému bloku.

9:10
    Zase o bod, snížení zařídil u levého kůlu Van Den Dries.

10:10
    Náskok Argentiny je pryč, Limovi se nepovedlo skórovat.

11:10
    Belgie už vede, soupeři byl totiž odpískán chybně zahraný úder!

11:11
    Teď už byl Lima úspěšnější, D'hulst jeho smeč nebyl schopen vybrat.

12:11
    Situace se ale nyní otáčí, dotahovat musí Argentina.

12:12
    Solé srovnává.

13:12
    Dokonale vytlučené bloky, Van Den Dries poslal od rukou soupeře míč k tribuně.

13:13
    Conte zastavil nápor Belgie, Van Den Dries byl už docela blízko menšímu trháku pro svůj tým...

14:13
    Rousseaux posílá svůj útok do zámezí, bylo to ale s tečí, takže bod pro Belgii!

14:14
    Lima přilétl k síti z druhé vlny a předvedl drtivou smeč. Zase máme vyrovnaný stav.

14:15
    Přesně doprostřed palubovky posadil svůj útok Zanotti, belgická obrana byla jako zmrazená.

14:16
    Argentina vede o dva, Lima si připisuje další nechytatelný útok. Tento set je ze strany jihoamerického týmu zatím jasně nejlepší.

15:18
    Prudký útok na střed končí dalším bodem pro Argentinu, soupeř si ihned vybírá oddechový čas.

16:18
    Jedna z těch delších výměn, po technickém úderu přes trojblok se prosadil Valkiers.

16:19
    Útok křížem, od levého kůlu byl úspěšný Loser. Argentina kráčí za snížením zápasu.

17:19
    Tuerlinckx to ale nechce dát jen tak snadno a sám u kůlu snížil.

17:20
    Conteho pumelice končí další krátkou rozehru, Ribbens na jeho ránu nedosáhl.

17:21
    Přes belgický blok šel Cavannaův útok, rázem je to už o čtyři a tohle vypadá pro Argentinu docela dobře.

18:21
    Sníženo, dvojblok u kůlu překonal Deroo. Sám jde nyní podávat.

18:22
    A posílá míč do sítě...

18:23
    Tak tohle byla velká chyba v rozehrávce, Deroo svůj úder poslal za síť a ještě do autu.

18:24
    Setboly pro Argentinu!

19:24
    První z nich je odmazán po technickém vytlučení bloků.

20:24
    Pryč je i ten druhý, na síti byl úspěšný Van Den Dries jako součást belgického dvojbloku.

21:24
    Belgie opět snižuje, nyní se pískalo provinění Argentinců během přihrávek.

22:24
    Van Den Dries postavil na síti další vyvedený blok a už je to jen o dva body. Argentina si okamžitě bere oddechový čas.

22:25
    K obratu ale nedojde. Argentina zvládla útok, Solé poslal míč středem a ukončil třetí set. Ten Argentina vyhrála 25:22.

22:25
    Třetí set skončil.

0:0
    Začal čtvrtý set.

0:1
    Čtvrtý set nám začal Loserovým sklepnutím míče na druhou polovinu, Argentina vede.

1:1
    Už je ale srovnáno, po souboji na síti se radoval Van Den Dries.

1:2
    Zanotti doslova procpal míč za síť, Belgii nepomohl ani semknutý dvojblok.

2:2
    Nyní se Zanotti marně natahoval po míči, Argentina byla potrestána dobrým blokem.

3:2
    Další blok Belgie, na straně Belgie se raduje Van Den Dries. Jeho jednoblok byl opravdu výtečný.

4:2
    Conte minul útok po čáře, míč složil do autu.

4:3
    Teď už to bylo z jeho strany o mnoho lepší, snížil na rozdíl jediného bodíku.

5:3
    Rousseaux ale rozdíl vrací na dva body.

6:3
    Bod se štěstím, míč se od bloků odrazil do ruky bránícího hráče a poté spadl hned za síť na straně Argentiny!

7:3
    Dokonalý hřebík! Lima trefil trojblok Belgie a Rousseaux sklopil ruce naprosto ideálním způsobem.

7:4
    Teď byly bloky Belgie vytlučeny do zámezí, je ale vidět, že evropský celek hraje v o hodně lepší pohodě, než ve třetím setu.

8:4
    Rousseaux pouze posunul prsty míč k základní čáře a byl snad milimetrově přesný. Obrana Argentiny byla překvapena a nereagovala.

8:5
    Sníženo, Argentina předvedla překvapivý útok z druhého úderu.

8:6
    Po technickém oddechovém času se Argentina vrátila jako vyměněná a zase snižuje.

9:6
    Conte ale tento nápor končí chybou na servisu.

10:6
    Vytlučený blok Argentiny, Rousseaux je teď opravdu rozjetý.

10:7
    Argentina ale ihned snižuje a na podání jde Solé.

11:9
    Nápor Argentiny zastavuje Verhees, je to o dva body.

11:10
    Bod je po kontrole u videa přiznán Argentině, Conte trefil D'hulsteho prsty.

12:10
    Další útok už ale patří Belgii a Verhees jde na servis.

13:10
    D'hulst po dopadu při bloku upadl a překulil se na protější stranu, ale bolest kotníku vyvážil fakt, že Belgie si připsala další bod. Útok Argentiny šel totiž do autu.

13:11
    Chyba na podání, trenér Belgie je hrubě nespokojen.

14:11
    Belgie potrestala nepříliš povedený servis soupeře, Deroo smečoval od levého kůlu.

14:12
    Gonzalez překonal belgický dvojblok a upravil na dvoubodový rozdíl.

15:12
    Celkem hravě vytlučený blok Argentiny, míč se odrazil až za mantinely. Belgie vede o tři.

16:12
    Tohle bylo viditelně i slyšitelně přes prsty argentinského bloku. Šestnáctý bod připisuje Rousseaux.

17:12
    Belgická zeď srazila míč na opačnou stranu, tím, od koho se odrazil, byl Van Den Dries.

18:12
    Van De Voorde přidává další bod pro Belgii, trestá tím nedorozumění při kombinaci na druhé straně sítě.

19:12
    Už je to o sedm a s Argentinou to začíná vypadat bledě. Míč se odrazil od pásky a dopadl do míst, kde to jihoamerický tým vůbec nečekal.

19:13
    Mírné snížení, podávat jde Lima.

19:14
    No vida a Soler smečí středem proti nepřipravené obraně zase snižuje.

20:14
    Lima poslal míč do sítě, Belgii schází k celkové výhře už jen pět bodů.

20:15
    Van De Voorde se po odraženém míči natahoval marně, ten byl až příliš prudký.

21:15
    Další argentinská chyba na podání, bod zdarma pro Belgii.

21:16
    Lima byl na pravém kůlu zcela volný a složil míč vedle Van Den Driese.

22:16
    Až moc prudká a nepřesná smeč, Argentina ještě zkusila kontrolu u videa, to však ukázalo, že teč se nekonala.

23:16
    Nesnížil ani Loser, jeho smeč zamířila poměrně daleko do autu.

23:17
    Teď už byl úspěšnější, útokem středem snížil.

24:17
    Mečboly pro Belgii, ty přichází po Poglajenově bloku do autu.

24:18
    První mečbol je fuč, podání totiž dolétlo mimo kurt.

24:19
    Druhý je taky pryč, nyní se pískal dotek v síti.

25:19
    Teď už je dobojováno, útok od pravého kůlu byl pro Belgii úspěšný a čtvrtý set tak zástupce Evropy vyhrál 25:19. Celkově získal zápas v poměru 3:1.

25:19
    Čtvrtý set skončil.

0:0
    Utkání skupiny A je u konce a Belgie do šampionátu vstoupila výhrou 3:1 nad Argentinou. První dva sety Belgičané zvládli na jedničku, vypracovali si náskok, který pak hravě dotáhli do zdárného konce a vypadalo to, že si dojdou pro jasnou výhru. Jenže ve třetím setu se Argentina zvedla, zlepšila útok, snížila a těšila se na případné srovnání. Jenže čtvrtý set opět patřil Belgii, ta vedla od úvodních míčů a nedala soupeři šanci sadu zdramatizovat. Belgie tak připisuje tři body do tabulky a do zítřejšího utkání proti Itálii může jít se zvednutým sebevědomím. Argentina má zítra volno, hrát bude až v pátek proti Dominikánské republice.

0:0
    To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:43:01)

Aleš Pur

Belgie: Van Den Dries, Tuerlinckx, Deroo (C), D'hulst, Grobelny, Stuer (L), Lecat, Klinkenberg, Verhees, Van De Voorde, Ribbens (L). Valkiers, Rousseaux, Coolman.

Rozhodčí: Nasr Shaaban (EGY), Luis Gerardo Macias (MEX)

Diváci: 1 485