Havlíčkův Brod – Liberec 2:8 (kon.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 1:2 (kon.) | Jihlava – Salzburg 2:4 (kon.)
Kometa Brno – Žďár n/S 5:3 (kon.) | Přerov – Třinec 2:4 (kon.) | Č. Budějovice – Olomouc 2:5 (kon.)
Chomutov – HC Litvínov 6:3 (kon.) | Sparta – Pardubice 4:2 (kon.) | Plzeň – Kladno 6:1 (kon.)
Slavia – K. Vary 2:0 (kon.) | Vítkovice – Zlín 4:2 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
4:2 (2:0, 1:2, 1:0 - N 0:1)
Berani Zlín
Sobota 29.09.2018, 18:30 • MFH Ostrava • DHL Extraliga juniorů • Skupina D

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

V sobotním večeru bude muset juniorský výběr HC Vítkovice Ridera zbystřit smysly a koncentraci nasadit hodně vysoko, protože bude hostit PSG Berani Zlín. Tým, který je posledním, kdo Vítkovicím nedal ani bod, když na svém ledě vyhrál 6:4. Stalo se tak v polovině měsíce září a od té doby jede Ridera na vítězné vlně.

Po domácím vítězném utkání se Vsetínem odehrála vítkovická juniorka tři kola u soupeřů s bilancí tří výher, z toho dvě s čistým kontem. Tomu se nedá říct nic jiného než paráda!

Naopak Berani nemají stabilní formu. Výhry střídají nezdary. Po zmíněném domácím mači s Vítkovicemi se radovali ještě v Třinci, ale pak přišly propady. Přerov si odvezl čisté konto a na Lapači Zlín utrpěl vysokou porážku 2:7.
    V pátek ale vše napravil a nad Havířovem vyhrál 2:0.
    Na Vítkovice, vedoucí skupiny D, si zlínská juniorka jistě věří a bude chtít zopakovat domácí konfrontaci. I když oba týmy dělí v tabulce tři místa a pět bodů.

Statistiky hráčů vítkovické kabiny:

Kanadské bodování a zároveň i elitní nahrávač je nejen v týmu, ale i v součtu všech hráčů skupiny D Jakub Lewandowski. V sedmi utkáních nasbíral 4 góly a 9 asistencí. V patách mu je, co do přípravy gólů, Petr Fridrich (4+8).
    Titulem nejlepšího střelce se po pěti odehraných zápasech může pyšnit Viktor Konečný. Na kontě jich má 5.
    Brankářské tabulky ovládá taktéž vítkovický hráč. Dominik Piták vede jak % úspěšnost, tak průměr obdržených branek na zápas.

Statistiky hráčů zlínské kabiny:

Střelec se čtyřmi góly je Jonáš Kočica, asistence rozdává Matěj Sebera a spolu s dvěma góly vede v týmu i kanadské bodování.
    Brankář Daniel Huf obývá statistiky hned za vítkovickým Pitákem. Což napovídá možný scénář dnešního utkání.

Střelci to na obou stranách nebudou mít jednoduché.

Utkání bude rozehráno v 18:30.

Hezký večer z MFH Ostrava!

Trenéři pro toto utkání nahlásili tyto sestavy:

HC Vítkovice Ridera: Dolíška (Piták) – Kunc, Bílý, Smička, Zapletal, Vacula, Kučera, Věntus – Fridrich, Bernovský, Lednický, Lewandowski, Beránek, Mrva, Blaško, Potočný, Ivan

PSG Berani Zlín: Šarman (Kořének) – Janošek, Bednařík, Hamrlík, Jaroněk, Pavlas, Talafa – Václavek, Hefka, Pröschl, Weintritt, Světlík, Lekeš, Podešva, Leška, Kozubík, Luža, Fajkus, Sebera

Rozhodčí: Fiala – Hanzlík, Hranoš.

00:01

00:13
    Domácí jsou sice na kotouči, ale zlínský forčeking je drží za Dolíškovou brankou.

01:10
    Blaško se do pásma dostal nahozením kotouče, který si následně za brankou i dojel. Z akce však nepramenila žádná střela na bránu. Hostující obránci kotouč nakonec vybojovali a posunuli hru do středního pásma.

02:04
    Rozhodčí přerušuje hru. Kořének má posunutou branku.

03:49
    Berani malinko zatopili vítkovické obraně, ale i zde nepřišla žádná střela na bránu.

04:34
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Pavlas – 2 min., podrážení).

04:59
    Domácí vytěsnil z pásma Hefka. Až za branku je chtěl dostat Václavek, jenže domácí se šikovně dostali dlouhou nahrávkou opět do útočné třetiny.

05:24
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Kořének odrazil střelu Bernovského, ale důraz a míru drzosti na brankovišti přetavil v úvodní branku zápasu JÁN BLAŠKO. Na přesilovkovém góle asistovali: Jan Bernovský a Ivan Ivan.

06:55
    JAN BERNOVSKÝ stál u levé brankové tyče, když k němu přihrál puk Lednický. Pro vítkovického snajpra nebyl problém kotouč zamést z první za brankovou čáru. Kořének se sice přesouval, ale beton dal k tyči pozdě. Asistence: Vojtěch Lednický a Matěj Potočný.

07:46
    Domácí jsou neustále v útočné třetině. Berani těžko hledají cestu, jak změnit tvář hry. Proto se stane, že zahrají nedovoleně. Sudí signalizuje vyloučení.

08:02
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Sebera – 2 min., držení).

09:00
    Zlínští se zdárně brání. Kořének si připsal pár zásahů ,ale stav se nemění. Ridera má ještě minutu početní převahy.

10:02

10:48
    Z dálky zkouší štěstí Beránek. Puk letí vysoko nad horní tyč zlínské brány.

11:20
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Talafa – 2 min., nedovolené bránění).

11:47
    Sebera vystihuje nahrávku domácích obránců a má prostor k vyjetí až k Dolíškovi.

12:05
    Ridera je opět na kotouči. V pásmu Zlína ovšem hraje na mantinelech. Soupeř nic víc nedovolí.

12:58
    Souboje o kotouč nedovolují kombinační hokej.

13:20

14:41
    Boj o přechod středního pásma vyhrává Mrva. Následně se ke střele dostává Bernovský, ale puk mu sjel z hokejky, takže druhý pokus. Ale ani ten nevyšel, protože se k němu stáhl Pröschl a střelu blokoval.

15:40
    Rychlé přesunutí hry do pásma domácích. Tam si hosté vydobyli první přesilovku. Sudí zatím ponechává výhodu.

15:58
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Kunc – 2 min., podrážení).

16:10
    Střela Pavlase od modré byla jedovatá a přesná. Dolíček ale vymrštil beton ve správný čas. Nebezpečí ale pořád pokračuje. Puk se odrazil zpět na hokejky Beranů.

16:57
    Kotouče létají kolem vítkovické branky, ale ani jeden nikdo ve žlutém netečuje do brány. Přesilovka se krátí.

17:58

18:45
    Hraje se nahoru dolů a o osobní souboje není nouze.

19:15
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Zapletal – 2 min., podrážení).

19:40
    Střela Hamerlíka je tečována Podešvou. Přesto dokázal domácí gólman puk zkrotit a přerušit hru.

20:00

Hra měla spád a divákům se musel hokej líbit. Spoustu osobních soubojů, gólových šancí, po více na straně Ridery.
    Oba týmy si zahrály přesilovky a jen ta první byla proměněna úvodním gólem Jána Blaška a o minutu později Kořénka překonal Jan Bernovský.
    Zlín byl v šancích málo úspěšný a tak bude muset o přestávce vymyslet, jak se ke gólům dopracovat.

Bruslením nahoru dolů se můžou obě mužstva vydat ze sil, které budou potřebovat v závěrečném programu utkání.

Další třetina začne přibližně v 19:10.

20:01

20:05
    lín má ještě minutu početní výhodu.

20:25
    Ale soupeř je v obírání o puk zdatný, takže se Beranům moc nedaří dostat se do útočné třetiny.

20:43
    Až teď má Dolíšek zbystřené smysly. Střela od modré z hole Bednaříka ale končí na holeních Ivana.

21:15

22:54
    Zlín se snažil přejít do útočné třetiny dlouhou nahrávkou, vzniklo z toho zakázané uvolnění.

22:59
    Po buly se na Kořénka doslova vrhl Blaško. Vznikla hromada těl, když se obránci snažili svého gólmana ochránit.

23:02
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Blaško – 2 min., krosček). Nechtělo se na trestnou, ale rozhodčí si jej ze střídačky vytáhli.

24:20
    Ani tato přesilovka se Beranům nedaří. Domácí vytahují hru před Kořénka.

24:26
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (hráčská lavice – 2 min., příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Světlík.

24:58
    Vítkovice zahrály icing.

25:03
    Domácí v plném počtu a mají něco málo přes minutu přesilovku.

25:36
    Kořének sleduje bedlivě puk. Blaško cloní, ale střely si stejně zlínský gólman nachází.

26:26
    Hosté v plném počtu. Ridera je stále usazena v jejich pásmu.

27:00
    Už to vypadalo, že se hra přesune od zadního mantinelu do pole hřiště, tak si Kořének z gólmanského postoje u tyčky malinko ulevil. Jenže nenadálý odraz poslal puk kolem jeho brusle za brankovou čáru. Autorem branky je VOJTĚCH LEDNICKÝ.

27:45
    Hosté jsou pořád zatlačováni do defenzívy.

28:08
    Fajkus nakonec ulovil neposedný puk a vyjíždí do útočné třetiny. Nemá ovšem komu nahrát a sám už další kličku na střed hřiště nedotáhl do konce.

29:49
    Krátké vysunutí hry do středního pásma, ale pak je u slova opět Zlín. Luža z otočky trefuje jen beton Dolíčka a kotouč si do rohu jede vyzvednout Věntus.

31:06
    Bruslení tam a zpět ukončuje střelou zpoza obránce Matyáš Hamerlík. Dolíček má puk v lapačce a bude se vhazovat po jeho levici.

31:48
    Střela Janoška se od ramene gólmana odráží do ochranné sítě.

32:05
    Zlín právě vstřelil branku!
    Vítkovice dali soupeři víc prostoru a z odstřelování branky se zrodila první zlínská. Autorem branky je MATĚJ PRÖSCHL.

32:28
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Hefka – 2 min., napadení). Faul v útočné třetině vyplynul z agresivnější hry Zlína, která zdá se, dělá domácím problém.

32:58
    Zlín právě vstřelil branku v oslabení!
    JAN VÁCLAVEK si dojel pro kotouč do levého rohu a hned si to namířil před branku, kde nebyl nikým v bílém atakován a po přejetí osy hřiště se otočil do jízdy vzad, aby stelou zápěstím zakončil nad už ležícího Dolíška.

34:28

34:58
    Icing Vítkovic. Zlínská střídačka ještě vystřídá a jde se vhazovat po levici Dolíška.

35:50
    Domácí nevyhrávají buly v útočné třetině. Berani cítí příležitost vyrovnat. Útočná třetina je jejich a začínají kombinovat.

36:48
    Ivan se protáhl kolem střídaček. nahrávka na druhou stranu mu nevyšla, ale vyděsila Kořénka. Puk poskakoval před pravou tyčkou a špičkou hole jej dokázal vytěsnit na boční síť brány.

38:04
    Na ledě se přiostřuje. Sudí píská faul Vítkovicím a ještě navíc se před střídačkou domácích odehrála strkanice, kterou museli hasit čároví rozhodčí. Nakonec je rozhodnutí hlavního rozhodčího takové, že vylučuje i na zlínského straně.

38:04
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Lewandowski – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Světlík – 2 min., nedovolené bránění).

39:27
    Vítovickou šanci likviduje Kořének. Bude se vhazovat po jeho levé ruce.

39:54
    V závěru druhé třetiny likviduje hostující gólman další dvě střely.

40:00

Druhá dvacetiminutovka patřila Beranům! Zpočátku sice ještě vládly ledu Vítkovice a zpečetily to třetím gólem z autorství Vojtěcha Lednického, ale postupem dávaly soupeři víc prostoru, což je stálo v třicáté třetí minutě tříbrankové vedení.
    Na začátku této minuty se prosadil Matěj Pröschl a na jejím samém závěru se dokonce v oslabení prosmýkl před Dolíškovu branku Jan Václavek.
    Ve zbývajících minutách druhé třetiny se domácí jistě strachovali o hubené vedení, nakonec jej uhájili. Z šancí, které si před druhou přestávkou Vítkovice vypracovaly, klidný odchod do šaten nezískaly.

Třetí perioda bude ještě hodně zajímavá. Zůstaňte s námi!

41:10
    Skákající puk odváží přes všechny čáry Potočný.

41:12
    Ve středovém kruhu zůstává ležet hlavní rozhodčí poté, co se srazil se zlínským hráčem. Oba se navzájem neviděli. Vypadá to, že vše bude v pořádku.

42:22
    Potočný operuje před brankou, ale jeho spoluhráči se ke střelbě nemají. nakonec puk končí odražen do středního pásma.

42:35
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Kozubík – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

43:50
    Domácí se do pásma dostávají až zpoza své branky. A to už po několikáté. Zlín se účinně v oslabení dokáže bránit vyhazováním puků.

44:35

44:58
    Hamrlík a Jaroněk odstřelují bránu od modré. Puka ale končí spíš na zadním mantinelu než mezi třemi tyčemi.

45:37
    Závar před Kořénkem ukončuje píšťalka. Skákavý puk schovává zlínský brankář v náruči.

46:26
    Hezká kombinace Sebery, Pröschla a Fajkuse. Jenže finální teč těsně před brankářem nedopadla dle představ.

47:33
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Hefka – 2 min., krosček).

48:25
    Domácí jsou v tlaku! Kořének je po akci ještě atakován, ale vylučovat se nebude. Rozhodčí volí domluvu.

48:41
    Kořének odráží střelu Lednického. Puk letí až do středního pásma.

49:32
    Vítkovice opět získávají pásmo. Jsou ovšem tlačeni na mantinel, takže kombinace zakončena střelou není na programu. Zatím.

49:33

50:21
    Blaško nabral rychlost a kolem střídaček si to namířil ke kruhu. Střela zazvonila o horní tyč a puk končí v ochranné síti.

50:58
    Hosté jsou v útoku zastaveni zakázaným uvolněním.

51:15
    Forčeking Ridery nedovoluje Beranům výjezd zpoza brány.

51:50
    Až Hefka dokázal přelstít vítkovické útočníky a přesunout hru na pár vteřin před Dolíška.

52:14
    Na ledovou plochu musí být přivolán rolbař, aby opravil ukotvení zlínské branky.

52:37
    Fanoušci obou táborů teď zadrželi dech! Vítkovice byly dvakrát blízko čtvrté branky, jenže jim vždy chyběl pomyslný krůček, milimetr, aby kotouč dostrčili za Kořénkova záda. Na druhé straně se publiku po akcích ulevilo. Kořének byl nad síly Lewandowského s Beránkem a Blaškem. Všichni tři se snažili ze situace vytěžit uklidňující gól.

54:12
    Dolíšek vytěsnil střelu Václavka.

55:31
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Weintritt – 2 min., podrážení).

56:15
    MARCEL KUNC se na modré napřáhl a protože před Kořénkem stáli hráči, neviděl střelu a ani odraz od ledu. Puk odskočil nad beton. Asistence: Dominik Věntus a Vojtěch Lednický.

56:44
    Kořének teď vyšel ze souboje s Fridrichem jako vítěz. Lapil dokonalou tutovku. Na poslední chvíli vytasil lapačku i beton.

57:28
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Hefka – 2 min., krosček). Jestli se nepletu, Hefka má v rozdávání krosčeků hattrick.

58:44
    Přesilovka přinesla několik vítkovických střela šancí a nebýt Kořénka, mohl být rozdíl ve skóre ještě větší.

59:28

59:30
    Oddechový čas pro hosty.

Je konec třetí třetiny.

60:17
    Kořének přerušuje hru po střelbě Bernovského.

60:57
    Dolíšek odráží pokus Hamerlíka.

62:08
    Lekeš zašlapuje spolu s Blaškem puk za vítkovickou brankou. Bude se vhazovat před Dolíškem.

62:54
    FILIP WEINTRITT se protáhl od mantinelu blíž k brance a po ledě mezi betony ukončuje utkání. Asistence: David Kozubík.

Přetlačovanou ve třetí třetině vyhrála trpělivostí domácí střídačka. Gól Marcela Kunce v přesilovce, uklidnil vítkovickou hru. Ridera zvládla i emoční stránku utkání a zaslouženě odchází ze souboje vítězně. Vítkovice po včerejším nezdaru navázali na předcházející výhry.

V prodloužení se povedlo zápas ukončit Beranům obyčejnou střelou po ledě. Šťastným hráčem se stal Filip Weintritt.

Pro dnešní den je to ode mne z Ostravy vše. Přeji pohodový zbytek večera a někdy opět u sportovního textového přenosu na počtenou. (20:49:34)

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 6. Blaško (Bernovský, Ivan), 7. Bernovský (Lednický, Potočný), 27. Lednický, 57. Kunc (Věntus, Lednický) – 33. Pröschl, 33. Václavek, 63. Weintritt (Kozubík)

Berani Zlín: Kořének (Šarman) – Janošek, Bednařík, Hamrlík, Jaroněk, Pavlas, Talafa – Václavek, Hefka, Pröschl, Weintritt, Světlík, Lekeš, Podešva, Leška, Kozubík, Luža, Fajkus, Sebera

Rozhodčí: Fiala – Hanzlík, Hranoš