Columbus – Pittsburgh 7:6 (kon.) | NY Islanders – Buffalo 4:5 (kon.) | Washington – Carolina 4:5 (po pr.)
Toronto – Detroit 6:2 (kon.) | St. Louis – Dallas 3:1 (kon.) | Colorado – Minnesota 4:3 (po pr.)
Vegas – Los Angeles 2:0 (kon.) | Edmonton – Calgary 4:3 (kon.) | Boston – Philadelphia 1:4 (kon.)
Boston Bruins
1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
Philadelphia Flyers
Sobota 29.09.2018, 23:00 • TD Garden, Boston • Příprava NHL

STATISTIKY
    Střely na branku: 27:24 (6:7, 14:3, 7:14).

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ
    Zdeno Chára (BOS) – 20:53, -1, 2 střely, 4 hity, 1 zblokovaná střela.
    David Krejčí (BOS) – 17:07, -2, 1 střela, 1 hity, 46% úspěšnost buly.
    David Pastrňák (BOS) – 17:17, 0+1, 6 střel.
    Radko Gudas (PHI) – 21:06, 3 střely, 2 hity, 3 zblokované střely.

Vyrovnané utkání nakonec vyznělo celkem jednoznačně pro Flyers, kteří nasázeli Bostonu čtyři branky.

Utkání otevřel v šesté minutě Taylor Leier jehož gól byl také dlouho jedinou přesnou trefou v utkání. Po bezbrankové druhé třetině, ve které skončila Pastrňákova šance na tyčce se šlo za hratelného stavu do závěrečné dvacetiminutovky. Ve 46. minutě zadělal na drama Ryan Donato, jenomže vyrovnaný stav netrval dlouho. O minutu později vrátil Flyers vedení ve vlastním oslabení Michael Raffl. Ve druhé polovině třetího dějství se prosadili ještě Wayne Simmonds a znovu Michael Raffl, kteří stanovili konečný výsledek na 4:1.

59:27
    Dvakrát to zkoušel Lindbolm, ten už ale na výsledku nic nezměnil.
    58:39 Michael RAFFL - 1:4

58:39
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Tak a už je hotovo. Leier přihrál z pravé strany na MICHAELA RAFFLA, jenž se prezentoval povedenou kličkou do protipohybu gólmana a zakončil bekhendem do odkryté části klece. Asistence: Taylor Leier a Jori Lehterä.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

57:42
    Hra přitvrzuje. Miller si našel dobrým hitem Patricka.

56:52
    Vaakanainen se dostal ke střele zápěstím z vrcholu kruhů, jeho střela se ale zastavila o výstroj Elliota, jenž tak drží svůj tým blíže vítězství.

56:01
    Zakázané uvolnění Bostonu.

55:45
    Pastrňák se dostal do samostatného úniku dobrou přihrávkou z vlastního obranného pásma, ale v koncovce selhal. Český útočník se snažil o bekhendový blafák zakončený mezi betony, který se mu ale nepovedl, takže nechal vyniknout Elliotta.
    54:12 Wayne SIMMONDS - 1:3

54:12
    Philadelphia dobrým napadáním získává třetí branku v zápase. Vorobjov vybojoval puk posunul do pravého kruhu na WAYNEA SIMMONDSE, který na několikátý pokus překonal Raska. Asistence: Michail Vorobjov a Philippe Myers.

53:39
    Folin vystřelil zápěstím po přejetí modré, ale neuspěl, což ho však nemuselo dlouho mrzet.

53:01
    Po střele Leiera se ke kotouči dostal Lehterä, jehož ránu ale ležící Rask vyrazil do bezpečí.

52:40
    Icing Flyers.

51:59
    S návratem McAvoy mohl zvýšit vedení Flyers Konecny, který ale s několika dorážkami neuspěl.

Kateřina Kundertová

Branky a nahrávky: 46. Donato (Pastrňák, Vaakanainen) – 6. Leier (Vorobjov, Simmonds), 47. Raffl (Lehterä), 55. Simmonds (Vorobjov, Myers), 59. Raffl (Leier, Lehterä)

Boston Bruins: Rask (Halák) – Chara, Krug, McAvoy, Miller, Moore, Vaakanainen – Acciari, Bjork, DeBrusk, Donato, Frederic, Heinen, Krejčí, Kuraly, Marchand, Nordström, Pastrňák, Wagner.
    Philadelphia Flyers: Elliott (Hart) – Myers, Friedman, Giroux, Folin, Hagg, Gudas, Sanheim – Konecny, Raffl, Couturier, Lehterä, Simmonds, Patrick, Leier, Laughton, Weal, Vorobjov, Lindbolm.

Rozhodčí: Hebert, O'Rourke – Sericolo, Brisebois