Mlčák střelou na vyrážečku také neuspěl.

Konec prodloužení.

64:54
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Svozil – 2 min., příliš mnoho hráčů).

64:15
    Mykluhka našel kotouč před bránou, kde nebyl nikdo z brněnských hráčů a samostatné zakončení však skončilo ve výstroji Micky. Puk mu vzápětí vypadl a pohotový obránce kotouč z brankové čáry odstranil do bezpečí.

63:37
    Peterka z úhlu trefil spojnici brankové konstrukce.

63:00
    Hosté dokázali uzavřít prostor ve středním pásmu a Kometě se nedaří ani zavést kotouč do útočného pásma.

61:41
    Domácí mají výhodnou přesilovku 4 proti 3 a zatím se k nebezpečné střele dostal je Minárik.

61:03
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Hede – 2 min., zdržování hry / úprava výstroje).

61:02
    Minárik hledal střílenou přihrávkou Kunce, ale ten poslal puk pouze do betonů Bugla.

60:46
    Několikrát vypálili salzburští a domácím dlouho trvalo vyvést kotouč z obranné třetiny.

60:01

Vítěz zápasu je jasný, ale nastavené prodloužení teprve rozhodne o bonusovém bodu.

59:57
    Kadlic netrefil prázdnou bránu, ale to domácí nemusí mrzet, protože vítězí v základní hrací dobře.

59:31
    Salzburg si po nastřelené tyčce bere oddechový čas.

59:06
    Micka zakročil proti střele z mezikruží a vzápětí musel pokrýt prostor u levé tyče a hned na to zase střelu z hranice brankoviště, která nakonec skončila na boční síti.

57:57
    Vogt byl v samostatném úniku a jeho až příliš prudká střela skončila vysoko na mantinelu.

57:16
    Kometa právě vstřelila branku!
    A je to v závěru třetiny o dvě branky! STANISLAV SVOZIL ukázal u modré čáry svoji prudkou střelu zápěstím, která čistým průstřelem zapadla až za zadní tyč. Bez asistence

56:49
    Ehamova střela těsně nad ledem se zboku otřela o tyčku.

56:12
    Peterka šikovně hledal spoluhráče před bránou, který si klepl o přihrávku. Svozil nakonec vystihl jeho úmysl a zastavil puk.

54:36
    Krejčí po střele zápěstím nastřelil tyč a Bugl se jen ohlídl.

54:03
    Teď ledově klidný zůstal i Bugl po nájezdu Kunce.

53:39
    Meluzínova střela končí po zákroku brankáře na oblouku brankové konstrukce.

52:49
    Maierovu střelu vytěsnil mimo tři tyče Micka koncem hole!

52:18
    Wimmer poslal nahození od modré vysoko nad.

50:01
    Micka v posledních minutách drží svůj tým. Teď znovu nebezpečná střela Peterky nadělala starosti brněnskému brankáři, ale ten udržel i čtyři gólové dorážky mimo dosah brankové čáry!

49:02
    Střela Christiana Obu nadělala spoustu starostí nejen Mickovi, ale i celé obraně, další pokus Mennera pak už kryje brněnský fantom ve výstroji.

48:36
    Po Zündelově střele se přerušuje hra.

47:52
    Souboj dvou šestnáctek u zadního mantinelu vyzněl lépe pro brněnského Jakuba Malého.

46:32
    Další tlak Komety přerušuje až zákrokem salzburgský brankář.

45:42
    Mlčák, jakožto obránce, se objevil ke střele na hranici brankoviště, ale neuspěl.

44:48
    Eham byl ve výborné střelecké pozici, ale Micka mu nedovolil se zaradovat.

44:12
    Polegoshko vyslal svoji dělovku na Micku, ale ten puk udržel ve své výstroji.

43:06
    Chyba v rozehrávce a modrobílí si berou své vedení zpět. JAKUB MALÝ zastavil rozehrávku u modré čáry a třemi rychlými kroky se přiblížil na dostřel Buglovy branky. Střelou k pravé tyči se nemýlil. Bez asistence

42:50
    Marek Minárik střelou od mantinelu provětral Buglovu lapačku.

41:32
    Vogt byl v samostatném úniku čistě atakován, takže nemohl moc dobře zakončit a Micka si prostor u levé tyče betony pohlídal.

40:33
    Hráči Brna se znovu hned po úvodním vhazování hrnou do útočného pásma.

40:01

Další třetina začne přibližně v 14:37.

Toto byla třetina vskutku zajímavá. Dlouho se skóre zápasu neměnilo. Pak však začali hrát hráči Salzburgu aktivněji a gólové situace začali přicházet. Nejprve srovnal stav zápasu Peterka střelou pod horní tyč a v závěru třetiny otočil skóre Hede při přečíslení dvou proti jednomu. Přestože už to vypadalo, že si Salzburg odnese do třetí třetiny zasloužené vedení, tak se Kometa herně zvedla a v nepřehledné situaci před bránou uzavřela skóre třetiny na stav 3:3.

40:00

39:54
    Karpíšek tečoval nahozený puk a ten pak lízl horní tyč!

38:38
    A máme srovnáno. Erik Meluzín poslal přihrávku z poza brány a naslepo našel, trošičku se štěstím, volného PETRA KREJČÍHO, který si vybruslil do tandemu a z tutové pozice se pod tělem brankáře nemýlil. Asistence: Erik Meluzín,

37:35
    Tentokrát si Hedovu střelu při přečíslení Micka pohlídal a podržel tak svůj tým.

36:20
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Hosté otáčí stav zápasu v závěru druhé třetiny. Větší aktivity hráčů rakouského Salzburgu se vyplácí a teď NIKOLAI HEDE potrestal chybu brněnské obrany. V přečíslení s Peterkou dostal nabito a střelou z první propálil prostor pod Mickovou vyrážečkou. Asistence: John Jason Peterka

36:02
    Michal Kunc se pokusil přehodit obránce a vytvořit si tak prostor na střelu. To se mu nakonec nepovedl a tak musel bojovat o kotouč u mantinelu.

34:43
    Micka teď zazářil. Nejprve roztáhl nohy a lapačkou vytěsnil puk u pravé tyče a i když mu puk vypadl, dokázal projektil udržet před brankovou čarou a přerušit hru.

34:24
    Nikolai Hede dostal nabito na levý kruh, ale jeho dělovku si Micka pohlídal.

33:23
    Při dorážkách si Adam Popelka v souboji s obráncem počínal nedovoleným zákrokem a pyká za nedovolené bránění.

33:14
    Svozil prudce vypálil zápěstím a kotouč skončil na betonech brankáře. Dvě rychlé dorážky brněnských hráčů nakonec gólem neskončily.

32:12
    Domácí si několikrát dobře počínali v přesilové hře, ale již unavená obranná čtveřice Salzburgu si tyto dvě minuty vskutku dobře odpracovala.

30:09
    Wimmer se snažil vybojovat kotouč, ale místo puku trefil nohy útočníka Komety. Jde si tak odpočnout na dvě minuty za podrážení.

29:24
    Petr Krejčí se pokusil na modré vypíchnout puk a pelášit sám na bránu, ale jeho brusle byly rychlejší než samotný puk a je pískán ofsajd.

28:46
    Následnou akci Salzburgu zastavuje postavení mimo hru.

28:25
    Domácí tlačí Salzburg v obranném pásmu a ten se nedokáže osvobodit.

27:36
    Popelka je dnes střelecky aktivní, ale tentokrát jeho prudká střela netrefila prostor tří tyčí.

26:04
    Peterka dostal žabičkou puk na levý kruh a v vrcholu vypálil nechytatelně přesně pod horní tyč. A je srovnáno. Asistence: Nikolai Hede, Josef Eham.

24:48
    Peterka se dostal ke střele z pravého kruhu, ale Micka se stihl včas přesunout.

22:00
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Svozil – 2 min., nedovolené bránění).

21:17
    Začátek druhé dvacetiminutovky se hraje nahoru a dolů.

20:01
    Střídání v týmu HC Kometa Brno: ze hřiště odchází Kolarz, přichází Bugl.

20:01

Další třetina začne přibližně v 13:49.

První třetina se nesla ve svižném tempu. Hosté začali ihned oslabením, které však Kometa nedokázala využít. V dalších minutách se ale tlak domácích stupňoval a Popelka otevřel gólový účet svého týmu. O pár minut později se po hrubici gólmana Bugla prosadil i Vojtěch Kadlic. Z nenápadné akce v 13. minutě snížil ligový striker Nikolai Eham. Zápas byl pak velice vyrovnaný a oba týmy si vytvořily několik šancí, ale stav zápasu se už neměnil.

20:00

19:57
    Popelka měl hodně prostoru na ose hřiště a vypálil kousek nad horní tyč.

18:58
    Domácí jsou v plném počtu a Mlčák ihned podporuje útok.

18:19
    Domácím se zatím daří bránit, ale zažili i pernější chvíle v této početní nevýhodě.

17:02
    První přesilovku si zahrají i hosté. Jan Mlčák se provinil v obranném pásmu krosčekem.

16:43
    Peterka našel zadovkou, která měla oči, před bránou hokejku Josefa Ehama, tentokrát ale pohotový zákrok vytáhl brankář Micka.

15:51
    Akci Brna zastavuje ofsajd.

15:05
    Popelka ukázal, že je silný na puku, když se v útočném pásmu dokázal zbavit dvou hráčů, nakonec však narazil na špatné zakončení.

13:49
    Erik Meluzín se sám před gólmanem dostal k bekhendovému zakončení, ale Bugl se tentokrát zablýskl.

12:08
    A máme z nenápadné akce sníženo. Hede střílel od modré čáry a jeho pokus se zastavil o brusle bránícího hráče a odrazil se na volného JOEFA EHAMA, který se do puku opřel a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Nikolai Hede, John Jason Peterka.

11:50
    Michal Kunc ukázal, že umí hrát i do těla a tvrdě poslal k zemi Vogta.

10:20
    Přesilovka Komety zatím v celku vlažná. Dokonce se do útoku dostali i hosté, když se mezi kruhy ke střele dostal Varejcka, ale ten přepálil vysoko nad.

09:40
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Maier – 2 min., podrážení).

08:50
    Další hrubice rakouského brankáře. Minárik hledal spoluhráče před bránou, ale puk doputoval pouze k brankáři Buglovi. Ten se snažil okamžitě rozehrát za bránu, ale zde byl nejrychleji Michal Kunc, který pohotově poslal puk pod betony do přebrankového prostoru na volného VOJTĚCHA KADLICE, který neměl moc práce poslat puk do úplně odkryté brány. Asistence: Michal Kunc, Marek Minárik.

07:36
    Hosté se nakonec ubránil brněnské dvojnásobné přesilovce, i když také zažili perné chvíle.

07:14
    Stanislav Svozil vypálil od modré, ale na dorážku na hranici brankoviště se neobjevil nikdo z hráčů v modrobílém. Následně Salzburg vyhazuje.

06:40
    Hosté vyhazují přes všechny čáry po zblokované střele Mlčáka.

06:04
    Před Janem Mlčákem zívala prázdná brána, ale brněnský obránce pod tlakem minul.

05:24
    Vogt se snažil natáhnout hokejkou po puku, ale místo toho trefil do obličeje Erika Meluzína a domácí si tak zahrají poměrně dlouhou přesilovku 5 na 3.

05:01
    Hosté si vytvořili velký tlak, ale nakonec se přílišná aktivita Polegoshka trestá dvouminutovým trestem za podrážení.

03:17
    Tak tento gól si Bugl za rámeček vskutku nedá. Martin Snášel na modré čáře volného ADAMA POPELKU, který sice neměl na levém kruhu příliš prostoru. Nakonec se však rozhodl pro střelu a tam salzburgskému brankáři propadla u špatně chráněné levé tyče. Asistence: Martin Snášel, Stanislav Svozil.

02:56
    Proti Hedově zblokované střele nakonec musel Micka zasahovat lapačkou.

02:14
    Hosté se v oslabení zatím dobře brání. Eham dvakrát vyhodil kotouč přes celé kluziště.

01:23
    Jan Sedláček tak dlouho míchal s pukem na modré čáře, až mu puk ujel a je pískán ofsajd.

00:45
    Hráčská lavice Rakušanů se provinila špatným střídáním a Peterka bude pykat za příliš mnoho hráčů na ledě.

00:15
    Krátce po buly Vojtěch Kadlic prodloužil do útočného pásma a Kometa zakládá první útok.

00:01

Hráči se již zdraví a zápas vypukne za okamžik

V posledním utkání zavítali rakouští hokejisté na led Jihlavy, kde nakonec vyrovnanou bitvu strhli na svoji stranu a zvítězili 4:2. Naopak pro brněnské je to již třetí duel v tomto týdnu, a dokonce druhý ve dvou dnech. V sobotu po dvanácté vyzvala na svém ledě Žďár nad Sázavou, a přestože v duelu nějakou dobu ztrácela, dokázala ho dotáhnout do vítězného konce za stavu 5:3. Je to pro modrobílé již šestá výhra v řadě.

Celky se v sezóně střetly již dvakrát, na soupeřově ledě dokázali komeťáci urvat pouze jeden bod za výhru v nadstavbě a odjížděli s prohrami 3:10 a 0:4. V prvním zápase dokázali skórovat Štěpán Kučera, Adam Popelka a Michal Kunc, který se prosadil také v samostatných nájezdech. Na straně domácích se čtyřikrát trefil Oleksiy Myklukha, dvakrát John Jason Peterka a jednou Daniel Schwaiger, Elis Nikolai Hede, Josef Eham a Luis Lindner. Ve druhém utkání vstřelil tři góly včetně vítězného samostatného nájezdu Josef Eham a po jednom přidali Luis Lindner s Oskarem Maierem.

Z tým Salcburku je nejproduktivnějším hráčem John Jason Peterka, který je též nejproduktivnějším hráčem celé ligy s 20 (9+11) kanadskými body a o pozici nejlepšího střelce se dělí se spoluhráčem Josefem Ehamem. Na straně Komety je to pak s jedenácti Vojtěch Kadlic (4+7). Nejlepším střelcem je pak Michal Kunc, který si zapsal již sedm zásahů.

V neděli čeká brněnské juniory souboj se svým zatím jediným přemožitelem, rakouským Salzburgem. Ten se po osmi odehraných utkáních s bilancí pět vítězství v základní hrací době a tří výher v nadstavbě s celkovými 18 body nachází na druhém místě skupiny, avšak celých šest bodů za brněnskou Kometou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Šimon Albrecht

Branky a nahrávky: 4. Popelka (Snášel, Svozil), 9. Kadlic (Kunc, Minárik), 39. Krejčí (Meluzín), 44. Malý, 58. Svozil – 13. Eham (Hede, Peterka), 27. Peterka (Hede, Eham), 37. Hede (Peterka)