Toronto – Montreal 3:2 (po pr.) | Washington – Boston 7:0 (kon.) | Vancouver – Calgary 5:2 (kon.)
San Jose – Anaheim 2:5 (kon.)
Vancouver Canucks
5:2 (1:0, 0:0, 4:2)
Calgary Flames
Čtvrtek 04.10.2018, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Děkuji Vám za pozornost a přeji všem příjemné čtvrteční ráno! (07:31:27)

Příští utkání obou mužstev

VAN:
    NE 07. 10. 2018, 04:00: @ CGY

CGY:
    NE 07. 10. 2018, 04:00: vs VAN

Ohlasy po utkání

Elias Pettersson (VAN): „Mé pocity, když jsem vstřelil první gól v NHL? Byl jsem neskutečně šťastný. Říkal jsem si, jestli jsem vůbec v realitě. Je to pocit, na který nikdy nezapomenu."

Bo Horvat (VAN): „Elias byl dnes úžasný. Dobré utkání ale zároveň odehrálo celé mužstvo. Toto vítězství nám dodá hodně sebevědomí. Klíčem dnes byla hra v oslabení a brankář Markström."

Bill Peters (CGY): „Neodehráli jsme dobré utkání. V první třetině nám chyběla aktivita. Doslova zoufalí jsme pak byli při přesilových hrách."

Mike Smith (CGY): „Nehráli jsme tak, jak umíme. Byl to ale zase první zápas sezony, takže není žádný důvod k panice."

Elias Pettersson (VAN)

Pettersson dnes nastoupil do svého prvního utkání v NHL a ihned zářil. Ve 14. minutě zaznamenal svůj první gól v National Hockey League, přičemž ve třetí třetině ještě skvěle přihrál na gól Goldobinovi. Devatenáctiletý Švéd odehrál velmi dobré utkání. Na ledě přitom strávil pouze 9 minut a 46 vteřin.

Velmi dobré ohodnocení si za svůj dnešní výkon ale dnes zaslouží také brankář Canucks Jacob Markström a obránce stejného týmu Troy Stecher.

-------------------------------------------------------------------

Československá stopa v utkání

Michael Frolík (CGY) 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:18

David Rittich (CGY) byl dnes náhradním brankářem.

Trestné minuty: 19 – 7

Canucks tedy porazili v úvodním zápase sezony 2018/2019 na domácím ledě Flames 5:2. K jejich výhře přitom přispěl dvěma kanadskými body (gól, asistence) debutant Elias Pettersson. Celkově pátý muž draftu 2017 měl mimochodem v ochozech Rogers Areny své rodiče.
    Konečný výsledek: Canucks vs Flames 5:2

59:59
    V poslední vteřině utkání ještě střílel od levého mantinelu Frolík, Markström ale zasahovat nemusel.
    59:12 Tyler MOTTE - 5:2

59:12
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Pátou branku domácích střílí do opuštěné brány soupeře TYLER MOTTE. Asistence: Markus Granlund.

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 14. Pettersson (Eriksson, Goldobin), 42. Goldobin (Pettersson, Eriksson), 43. Leipsic (Beagle, Gudbranson), 46. Virtanen (B. Sutter, Ch. Tanev), 60. Motte (M. Granlund) – 44. Tkachuk (Czarnik, Hamonic), 49. Monahan (J. Gaudreau, Neal)

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Edler (A), Ch. Tanev, Del Zotto, Stecher, D. Pouliot, Gudbranson – Bärtschi, Horvat (A), Boeser – Goldobin, Pettersson, Eriksson – Motte, B. Sutter (A), Virtanen – Leipsic, Beagle, M. Granlund.
    Calgary Flames: M. Smith (Rittich) – Giordano (C), Brodie, Hanifin, Hamonic, Välimäki, Mi. Stone – J. Gaudreau, Monahan (A), E. Lindholm – Tkachuk (A), Backlund, Frolík – Dubé, D. Ryan, Neal – S. Bennett, Jankowski, Czarnik.

Rozhodčí: Marc Joannette, Frederick L'Ecuyer – Travis Gawryletz, Kiel Murchison

Diváci: 18 870