Pondělí 08.10.2018, 18:00 • Aréna Sparta • Livesport Superliga • 8. kolo

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (20:11:06)

Střely po třetí třetině: Sparta – 10 Bohemians – 6
    Střely celkem: Sparta – 24 Bohemians – 14

Sledovali jsme utkání mezi Spartou a Bohemians, který končí výhrou domácích 4:3. Zlomovým okamžikem byla první třetina, kdy domácí odskočili na vedení 3:0, na které nedokázali klokani navázat. V posledních minutách sahali po vyrovnání, jenže obrana Sparty je nadále kompaktní a i po tomhle utkání zůstane v čele celé Tipsport Superligy! Bohemka je v neúplné tabulce devátá a může ještě spadnout níž.

59:29
    Sparta se dobře brání. Blokem se vyznamenal Ondřej Svatoš!

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny a hosté hrají opět v šesti hráčích v poli.
    58:52 Pavel ČIHÁK - 4:3

58:52
    Bohemians právě vstřelili branku!
    Bohemka nakonec snižuje! Autorem branky je PAVEL ČIHÁK, který krásnou střelou dává Bohemians lehkou naději. Uvidíme, co se bude dít v poslední minutě utkání! Asistence: Matyáš Krebner.

58:30
    Martin Beneš drží svůj celek zatím nad vodou, nimcéně zámek to je pořádný!

58:03
    Vyloučení v týmu ACEMA Sparta Praha (Ondřej Svatoš – 2 min., Hrubost).

57:48
    Bohemce se nedaří kombinace. Ke vstřelené brance to mají hodně daleko.

56:27
    Bohemka hraje v šesti. Od Jedličky jsme slyšeli, že první lajna bude hrát v šesti, druhá lajna v pěti a bude se presingem získat balonkem.

55:57
    Daniel Cabejšek je na lavičce v péči týmových lékařů a masérů. Snad bude v pořádku!

55:45
    Oddechový čas pro hosty. Michal Jedlička radí svému mladému týmu, co má zahrát.

54:27
    Bohemce nezbývá moc času a jen něco málo přes pět minut jim chybí k další prohře.

53:37
    Lídr Milan Garčar čaruje v útočné polovině hřiště a střádá další sekundy pro svůj klub. Tenhle hráč se na Mistrovství světa bude hodně hodit!

53:13
    Sparta se uklidnila díky Garčarovi, který je svou zkušeností posouvá k dalším bodům.

52:57
    Rozhodčí Žďárský píská nedovolený zákrok Svatoše.

52:23
    Bohemians jsou po vstřelené brance na koni a rozhodně nic nevzdávají.
    51:51 Jakub BURŠÍK - 4:2

51:51
    Autorem branky je JAKUB BURŠÍK, který v sedmnácti letech střílí další branku v nejvyšší soutěži a snižuje stav utkání na 4:2! Snad se to lehce zdramatizuje, ať se máme na to dívat.

50:50
    Dnešní utkání sleduje 448 diváků. Velmi slušná návštěvu na pondělní dohrávku kola.

50:00
    Posledních deset minut základní hrací doby a zatím to nevypadá na prodloužení, které je mezi těmito týmy hodně oblíbené.

49:17
    Nepřesná Zezulkova střela jde hodně nad. Tento hostující obránce už vypadá hodně unavený.

48:31
    Anže Šneberger se dostal na hřiště. Uvidíme, zda bude schopný vstřelit nějakou branku.

47:20
    Sparta má opět komfortní vedení a Bohemians to již budou mít hodně těžké.
    47:11 Lukáš UJHELYI - 4:1

47:11
    Sparta právě vstřelila branku!
    Autorem branky je LUKÁŠ UJHELYI, který získal míček po chybě Čiháka a svůj brejk proměnil střelou do pravé šibenice. Asistence: Robert Košir.

47:03
    Josef Juha zbytečně rychle vystřelil z velkého úhlu.

46:26
    První domácí lajna opět zmáčkla svého soupeře, jenže hosté se opět ubránili. Již přes dvacet minut jsme neviděli branku.

45:15
    Domácí stále kombinují kolem brány Bohemky. Její obrana přestává pomalu ale jistě uvadat.

44:25
    Milan Bína drží míček za brankou Kotoučka a hledá volného spoluhráče před brankou.

43:54
    Zouzal se pokusil o zakončení, jenže pokus Košíra vyráží Kotouček mimo hřiště!

43:35
    Sparta hraje sice na míčku, jenže pouze u svého brankáře.

42:39
    Jan Marvánek jako tradičně dobře zapracoval do obrany a tento šéftrenér akademie Sparty si připisuje další plusové body.

41:40
    Daniel Cabejšek byl faulován na polovině hřiště a hosté tak logicky zůstávají u balonku.

41:16
    Bohemians hrají podobně jako v první periodě. Drží míček a snaží se o rychlé snížení.

40:45
    K zakončení se dostal velice aktivní Adam Růžek, který prověřil Beneše.

40:01
    Bohemka vyhrála poslední úvodní buly třetin.

40:01

Sledovali jsme druhou třetinu mezi Spartou a Bohemians, která končí výhrou hostů 0:1. Celkově ale vede Sparta 3:1 a jde si za dalšími body do tabulky. Za Bohemians snížil v 27.minutě Šebek po přihrávce Krbce. Uvidíme, co nám přinese třetí perioda.

Třetí třetina začne zhruba za deset minut.

40:00

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:53
    Adam Růžek nastřelil Martina Beneše, který teď podržel svůj celek.

38:16
    Útočným faulem se provinil domácí Dominik Bartoš. Zřejmě tak rozhodně třetí třetina, kde se snad dočkáme velkého počtu zajímavých šancí.

37:46
    Spartě se v druhé třetině moc do útoku nedaří a tak nezasadili Bohemce drtivý a zřejmě konečný zásah.

37:10
    Ujhelyi zkusil střelu první, ale zasáhl jen hruď brankáře Bohemky.

36:57
    Tomáš Kindl musel uklidnit situaci, protože jeho spoluhráči byli pod velkým tlakem.

35:07
    Ondřej Svatoš se obtáčel kolem brankoviště. Míček poskakoval před brankovou čarou, jenže tentokrát to branka není.

34:57
    Jeden ze sparťanských hráčů poslal na svého spoluhráče crossovou nahrávku, jenže z této akce nic nevzniklo.

34:13
    Sparta kombinuje na své útočné polovině a hledají volnou mezírku v obraně Bohemky.

33:09
    Michal Kotouček musel předvést další zákrok po příklepu Kareše.

32:42
    Bohemians se v druhé třetině jednoznačně zlepšili a jsou zatím vyrovnaným soupeřem.

31:29
    Hra se hodně rozkouskovala díky častým faulům a dalším přerušením hry.

30:49
    Daniel Cabejšek se u mantinelu rychle otočil ke střele, jenže u něho stál Zeman, který v pohodě blokuje.

30:28
    Milan Garčar si pomohl za svou brankou lehkým faulem. Nápor Bohemky se postupně stupňuje.

30:00
    Po polovině utkání vede domácí Sparta nad Bohemkou 3:1. Uvidíme, zda se dočkáme v druhé třetině ještě nějaké branky.

29:11
    Sparta má více ze hry a touží opět zvýšit na tříbrankové vedení.

28:54
    Jan Marvánek přihrál na Svatoše, jenže ten v dobré pozici míjí bránu Kotoučka.

27:20
    Sparta zatím kombinuje na své polovině a snaží se dostat přes hráče Bohemky.
    26:11 Patrik ŠEBEK - 3:1

26:11
    Autorem branky je PATRIK ŠEBEK, který zužitkoval dobrý pas Krbce a snižuje stav utkání na 3:1. Asistence: Kryštof Krbec.

25:16
    Michal Chudina se vymanil z Burianova sevření.

24:32
    Sparťané drží balonek u rohu Bohemky, kde neustále zatápí hostujícím obráncům.

24:06
    Patrik Šebek se opět neprosadil a Sparta si bez problému hlídá své tříbrankové vedení.

23:44
    Sparta tentokrát kontroluje i držení balonku a zatím ve všem přehrává Bohemku.

23:03
    Vojtěch Zezulka si musel pomoct nedovoleným zákrokem v rohu mantinelu.

22:51
    Michal Kareš chtěl propasírovat před bránu na Svatoše, na kterého ovšem míč neprošel.

22:36
    Milan Garčar prudkou střelou ohrozil Kotoučka, který ovšem vyráží do bezpečí.

22:07
    Luka Časar kombinuje s Košírem, tedy slovinská spolupráce.

21:34
    Jakub Burian už vypadá zdravotně v pořádku a může opět rozjet svou kariéru.

21:16
    Zouzal se skvěle vrátil do obrany. Juha se opět neprosadil, stejně jako v sobotu při komunálních volbách.

20:38
    Bohemka jako tradičně drží balonek na svých čepelích.

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrál domácí Časar.

20:01

Střely po první třetině: Sparta – 9 Bohemians – 3

Sledovali jsme první půli, která končí výhrou Sparty 3:0. První branku vstřelil v 14.minutě Bartoš, na kterého navázal vlastní brankou Krbec a Zouzal, který zužitkoval pasy od brankáře Rebra a Kareše. Bohemka byla častěji na balonku, jenže Sparta byla na to připravena a vždy skvěle zareagovala. Uvidíme, co nám přinese druhá perioda.

Druhá třetina začne zhruba za deset minut.

20:00

19:14
    Bohemka se po první třetině rozpadl jejich plán a budou muset rychle něco změnit, jinak je Sparta rozmete.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.
    18:48 Marek ZOUZAL - 3:0

18:48
    Autorem branky je MAREK ZOUZAL, který dostal přesnou přihrávku od Kareše při brejku dva na jednoho. Celou akci načal brankář Beneš, který krásným pasem nastartoval třetí branku v utkání. Asistence: Michal Kareš.

18:23
    Rozhodčí Valenta vrací hru před branku Beneše, protože se útočným faulem provinil Pepa Juha.

17:42
    Radim Křenek kombinuje před svou brankou s Garčarem, který je tahounem celého týmu.

17:35
    Michal Chudina poprvé naskočil do zápasu a ihned vystřelil, Jeho pokus letí nad bránu Beneše.

16:56
    Adam Růžek si nevěděl rady u rohu Sparty, která zatím parádně brání a Bohemce nedává žádnou naději.

15:59
    Bohemka dělá laxní chyby a jejich trenér Michal Jedlička pomalu začíná ukazovat svůj charakter.

15:40
    Milan Garčar se odpoutal od Zezulky, jenže jeho pokus letí mimo bránu Beneše.
    14:21 Kryštof KRBEC - 2:0

14:21
    Autorem vlastní branky je KRYŠTOF KRBEC, který míří do vlastní brány po střele Luky Časara od mantinelu. Sparta vede 2:0 a zkušeně ovládá první třetinu utkání.

14:14
    Sparta převzala po vstřelené brance kontrolu utkání a Bohemka začíná mít velké problémy.
    13:05 Dominik BARTOŠ - 1:0

13:05
    Autorem branky je DOMINIK BARTOŠ, který byl překonal Kotoučka, který před sebe vyrazil míček po pokusu Kareše otočením kolem brány.. Asistence: Michal Kareš.

12:37
    Jan Marvánek přihrál na Ujhelyiho, jenže toho zastavil Cabejšek.

11:54
    Sparta po dlouhé době dlouhodobě kombinuje. Uvidíme, co z toho vznikne.

11:27
    Adam Růžek přihrál na Juhu, jenže tomu se svezl míček z čepele. Tohle byla pro hosty velká smůla.

10:53
    Ondřej Svatoš se nedokázal probít před Kotoučka a jde radši střídat.

10:10
    Bohemka je mírně aktivnější na míčku. Na druhou stranu si nic nevytvořila, takže to je trošku kontraproduktivní.

10:00
    Po polovině utkání je stav bezbrankový. Následuje první komerční pauza v utkání.

09:20
    Radim Křenek opět dominoval. Tentokrát si pohrál s Juhou.

08:57
    Dominik Bartoš byl faulován Patrikem Šebkem. Sparta bude zahrávat zajímavou rozehrávku.

07:47
    Hosté kombinují na své polovině. Dál se nemohou dostat, protože obrana Sparty je velice kompaktní.

07:23
    Jakub Burian hledal Zemana. Obrana Bohemky opět dobře zapracovala a stále drží své čisté konto.

06:37
    Robert Košir je v úvodu utkání hodně agilní, nicméně jeho ne moc ideální start sezóny pokračuje.

05:48
    Jakub Buršík se hnal do brejku, jenže Jan Marvánek zachránil téměř jistému gólu.

05:26
    Marek Veselý se postavil do bloku Cabejškovy střely. Celá domácí střídačka nadšeně tleská.

04:45
    Robert Košir vystřelil od levého mantinelu. Střela byla nepřesná a Vojtěch Zezulka může založit rychlý protiútok.

03:36
    Bohemians si zatím nevědí rady s obranou Sparty, které se v této sezóně daří a vyhřívají se na první příčce.

03:02
    Radim Křenek si zkušeně poradil za svou brankou a potvrdil, že je velice kvalitní obránce, který se vrací po zranění do formy.

02:16
    Míček se dostal do zámezí. Rozhodčí nevěděli od koho šel míček pryč a tak následuje buly.

01:51
    Adam Růžek se rychle vrátil do obrany a obehrál dobře rozběhnutého Michala Kareše.

01:18
    Ke střele se dostal Jakub Buršík, jenže jeho pokus letí mimo bránu Martina Beneše.

00:35
    Sparta kombinuje na své polovině hřiště a hledá mezírku v obraně klokanů.

00:01
    Úvodní buly vyhrála domácí Sparta, která oblékla klasické rudé dresy. Bohemka bílozelené.

00:01

ACEMA Sparta Praha: Mart. Beneš (Eckhardt) – Bartoš, Čermák, Garčar, Marvánek, Zeman, Křenek, Kalaš – Ujhelyi, Zouzal, Košir – Bína, Svatoš, Burian – Pražák, Kareš, Krejča – Veselý, Časar.

FbŠ Bohemians: Kotouček (Kratěk) – Dobisík, Zezulka, Forman, Křivanec, Šneberger, Šefčík, Čihák, Krbec – Šebek, Krebner, Juha – Netrefa, Buršík, Chudina – Kindl, Cabejšek, Růžek.

Rozhodčí: Martin Valenta a Michal Žďárský.

Posledních pět vzájemných utkání:
    10.08.18 Sparta-Bohemians 4 : 5(4 : 4)
    20.03.18 Bohemians-Sparta 4 : 5
    18.03.18 Sparta-Bohemians 5 : 4(4 : 4)
    17.03.18 Sparta-Bohemians 5 : 4
    11.03.18 Bohemians-Sparta 2 : 4

Bohemians se nachází na devátém místě. Na svém kontě mají za sedm utkání 7 bodů za dvě výhry a prohru v prodloužení. Skóre mají záporné 34:41. Na osmou Ostravu sice ztrácí bod, jenže ta má o zápas méně. Z posledních pěti utkání získali 7 bodů. Nejproduktivnějším hráčem je s 10 body mladíček Jakub Buršík.

Sparta se momentálně nachází na prvním místě tabulky.Na svém kontě mají za sedm utkání 19 bodů za šest výher a jednu prohru v prodloužení. Na druhý Chodov mají náskok pouze bod.Skóre mají kladné 42:24. Z posledních pěti utkání získali 15 bodů za pět výher. Nejproduktivnějším hráčem je s 11 body Michal Kareš.

Hezký den u sledování florbalové Tipsport Superligy! V dnešním 8.kole se představí domácí Sparta Praha, která vyzve Bohemians. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Ondřej Klos

Hledáme zpravodaje pro tým ACEMA Sparta Praha. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 14. Bartoš (Kareš), 15. Krbec (vla.), 19. Zouzal (Kareš), 48. Ujhelyi (Košir) – 27. Šebek (Krbec), 52. Buršík, 59. Čihák (Krebner)

Rozhodčí: Martin Valenta a Michal Žďárský