Nové Zámky – MAC Budapešť 3:2 (kon.) | Zvolen – Košice 4:1 (kon.) | Banská Bystrica – Lipt. Mikuláš 7:2 (kon.)
Poprad – Trenčín 0:3 (kon.) | Detva – Žilina 2:1 (kon.) | Miskolc – Nitra 1:3 (kon.)
HK Poprad
0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
HK DUKLA Trenčín
Neděle 14.10.2018, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Příjemný nedělní podvečer. Hokejisté Popradu dnes v rámci 12. kola slovenské Tipsport Ligy přivítají na svém ledě trenčínskou Duklu.

Popradu patří v tabulce se ziskem 25 bodů čtvrtá pozice, na vedoucí Zvolen ztrácejí tamější hokejisté jen tři body. Může za to i skvělá forma z posledních kol, díky které táhnou Popradští sérii tří výher. Naposledy doma v pátek zdolali 5:2 tabulkového souseda z Bánské Bystrice.

Trenčín aktuálně okupuje sedmou pozici slovenské nejvyšší soutěže. Dukla, která má oproti Popradu zápas k dobru, dosud získala 16 bodů. Po dvou vítězstvích přišla v posledním kole porážka 4:2 na ledě Nových Zámků, které se letos překvapivě drží v popředí tabulky.

Nejproduktivnějším hráčem domácího celku je s 12 kanadskými body za 5 branek a 7 asistencí třicetiletý útočník Patrik Svitana. Na straně Trenčína se zkraje sezóny nejvíce daří českému hokejovému příznivci dobře známému Branku Radivojevičovi. Zkušený sedmatřicetiletý matador přidal k deseti gólových nahrávkám i tři přesné trefy.

Papírovým favoritem střetnutí je díky domácímu prostředí i lepší aktuální formě Poprad, Trenčín to však na svého soupeře umí. Dukla zvítězila v základní hrací době hned v šesti posledních utkáních. Bude tato jednotvárná série ukončena, nebo naopak prodloužena?

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HK Poprad: Gračnar (Vošvrda) – Brejčák, Petran, Ťavoda, A. Salija, Kozák, Erving, Fabian, Česánek – Belluš, Mlynarovič, Svitana – Koyš, Paukovček, Takáč – D. Bondra, Zagrapan, Abdul – Macík, Bjalončík, Paločko

HK Dukla Trenčín: Valent (Šimko) – Luža, Rýgl, Holenda, Cebák, Hudec, Bokroš, Martiška, Špankovič – Sádecký, Sojčík, Radivojevič – Hecl, Ölvecký, Bartovič – Mikula, Bližňák, T. Varga – Švec, Pardavý, Hudec

Rozhodčí: Goga, Štefik – Synek, Výleta.

00:01

00:18
    Sojčík ovládl úvodní buly a okamžitě se vydal s pukem kupředu, daleko se ale nedostal.

00:47
    Ťavodův projektil od modré ještě změnil trajektorii, Michal Valent ale zůstal v klidu a spolehlivě zasáhl.

01:51
    Také domácí brankář Gračnar si teď připsal svůj první zákrok, následovat bude vhazování v útočném pásmu Dukly.

02:09
    Peter Bjalončík (POP) vyfasoval dvouminutový trest za hákování.

02:45
    Peter Sojčík schytal ránu pukem od vlastního spoluhráče, zdá se však, že dvaatřicetiletý forvard bude v pořádku.

03:07
    Dukla Trenčín právě vstřelila branku!
    Trenčín početní výhodu nakonec přeci jen využívá a dostává se do vedení. Po nejistém zákroku Gračnara se kotouč odrazil do mezikruží, kde číhal MAREK HECL a chladnokrevně zakončil! Asistence: Milan Bartovič a Matúš Holenda.
    03:07 Marek Hecl (TRE) - 0:1

04:22
    A aby toho pro kamzíky nebylo málo, trest na 2+10 minut za napadení teď vyfasoval Samuel Mlynarovič (POP).

04:41
    Hosté využívají i svou druhou početní výhodu, lepší vstup do utkání si Dukla nemohla představit! TIBOR VARGA zůstal zcela osamocen na levém kruhu a po Bartovičově přihrávce překonal Gračnara. Asistence: Milan Bartovič.
    04:41 Tibor Varga (TRE) - 0:2

06:42
    Exhavířovský Patrik Luža (TRE) dostal dvě minuty za hákování, přesilovku si tak zahraje i Poprad.

07:06
    Trenčínští hokejisté začali v oslabení velmi dobře, Rýglovi se teď podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry.

07:45
    Michal Valent v tomto oslabení ještě nemusel zasahovat, Popradu vstup do utkání absolutně nevychází.

08:06
    Ve vlastní přesilové hře teď domácí tým dokonce vyhodil puk až na zakázané uvolnění.

08:45
    Patrik Luža už je zpět na ledě, popradští hokejisté v této přesilové hře ani jednou nevystřelili.

08:55
    Následovat ale bude další přesilovka pro podtatranský celek, Tomáš Bokroš (TRE) vyfasoval dvě minuty za držení.

09:40
    Ani v této přesilovce to ale domácím vůbec nejde, hra Popradu je rozháraná a Dukla má dění na ledě zcela pod kontrolou.

10:56
    Tomáš Bokroš právě opustil trestnou lavici, ani v této početní převaze domácí nic nevymysleli.

11:38
    Po Svitanově nahození Michal Valent vyrazil kotouč do rohu kluziště, Trenčín už zakládá další protiútok.

12:55
    Macík se po svém průniku po pravém křídle do zakončení nedostal, kotouč je nyní opět v moci hráčů ve žlutých dresech.

13:48
    Rýglův pokus od modré byl zblokován, popradští hokejisté se pokoušejí o založení protiútoku.

15:02
    Do velké šance se dostal Marek Zagrapan, jenž ale tváří v tvář Valentovi na zkušeného gólmana Dukly nevyzrál!

15:47
    V posledních minutách se hra vyrovnala, Popradští ale proti Trenčínu stále prohrávají o dva góly.

16:16
    Kotouč vyletěl na popradskou střídačku, vhazovat se bude po levici Luky Gračnara.

16:38
    Holenda si najel do předbrankového prostoru, kde se nakonec dostal do zakončení, to mu ale příliš nesedlo a Gračnar si bez potíží poradil.

17:20
    Navrátilec z trestné lavice Samuel Mlynarovič se teď vydal do rychlé protiakce, bez podpory spoluhráčů se ale daleko nedostal.

17:57
    Kamzíkům bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti, hra se tak přesune do středního pásma.

18:53
    Cebák sice neuhlídal Bondru, jeho střela z ostrého úhlu ale Valenta neohrozila.

19:16
    Hokejisté Dukly vyhodili puk na zakázané uvolnění, následovat tak bude další buly před Michalem Valentem.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po první třetině mají popradští příznivci ke spokojenosti daleko, Trenčín totiž vede 2:0. Hosté do zápasu vstoupili skvěle a v rozmezí čtvrté a páté minuty využili dvě přesilové hry: nejprve se prosadil Hecl a krátce po něm Varga. Hra se postupně vyrovnala, jedinou popradskou příležitost ale spálil Zagrapan.

Další třetina začne přibližně v 17:55.

20:01

20:28
    Patrik Luža (TRE) půjde pykat na dvě minuty za hákování, Poprad si tak zkraje druhé třetiny zahraje přesilovku.

21:17
    Ani v pořadí třetí přesilová hra ale Popradským absolutně nevychází, Valent stále nemusel zasahovat.

22:03
    Ján Brejčák dostal nabito na modrou, nepodařilo se mu ale zakončit. To už se Lužův trest pomalu chýlí ke svému konci.

22:48
    Salija se pokusil zavézt kotouč do útočného pásma, nicméně nepochodil – Popradu byl odpískán ofsajd.

23:29
    Hosté se snadno dostali do útočného pásma, načež to vzal na sebe Peter Ölvecký, jeho pokus si ale Gračnar pohlídal.

24:16
    Macík nahodil kotouč do předbrankového prostoru, kde stál Marek Zagrapan, jemuž se ale nepodařilo puk tečovat.

25:09
    Na konci následné protiakce Dukly stál Švec, jeho střela od modré ale byla sražena mimo dosah Luky Gračnara.

26:00
    Hráči podtatranského celku teď dvakrát v rozmezí několika sekund vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

27:03
    V posledních minutách se na ledě nic převratného neděje, ani jednomu týmu se nedaří kloudně rozehrát a Gračnar i Valent jsou prakticky bez práce.

27:34
    Popradští hokejisté teď krouží ve středním pásmu a nedaří se jim dostat se za útočnou modrou.

28:45
    O první vzruch po dlouhé době se postaral Petran, jeho dělovka z pravého kruhu ale rozvlnila jen boční síť!

29:31
    Po Salijově nahození do předbrankového prostoru vznikl před Michalem Valentem nepřehledný závar, brankář Dukly ale nakonec dokázal přerušit hru.

30:24
    Bokroš měl za sebou dlouhé střídání, a tak jen vyhodil kotouč směrem ke Gračnarovi a spolu se svými spoluhráči zamířil na střídačku.

31:07
    Peter Ölvecký to vzal na sebe od modré, jeho projektil byl ale pro Luku Gračnara snadným soustem.

32:18
    Hosté uzamkli svého soka před Gračnarem, zatím z toho ale vytěžili jen nepovedenou střelu z hole Rýgla.

32:56
    Popradští mohou konečně vystřídat, před námi je navíc komerční přestávka.

33:09
    Hokejisté Dukly si při rozehrávce pomohli rukou, hra je přerušena a vhazovat se bude před Valentem.

33:42
    Tentokrát se hra přesune před popradského gólmana poté, co puk od jednoho z domácích hráčů vyletěl do prostoru mezi střídačkami.

34:37
    V posledních minutách se hraje zcela bez šancí. Nic na tom nezměnil ani Petran, jehož průnik po pravém křídle neměl dlouhého trvání.

35:05
    Peter Sojčík zůstal ležet na ledě po souboji s Ťavodou, sudí Goga a Štefik poté pro jistotu přerušili hru.

35:57
    Kamzíci se opět dostali do útočného pásma, tam se jim ale vůbec nedaří vytvořit si nějakou pozici pro střelu.

36:40
    Hosté pod tlakem jen vyhodili puk z vlastního pásma, hráči v modrých dresech už pomalu zakládají další akci.

37:27
    Ve druhé polovině druhé třetiny mají popradští hokejisté kotouč prakticky neustále na svých hokejkách, vůbec se jim ale nedaří ohrozit Michala Valenta.

37:58
    Svitana to vzal na sebe z vrcholu kruhů, jeho projektil ale zaduněl jen o zadní hrazení.

38:55
    Hosté drží puk ve vlastním pásmu a pomalu dostřídávají, do konce druhé třetiny už zbývá jen minuta.

39:35
    Po přerušení hry se před Gračnarovou brankou strhla hromadná strkanice, vylučovat se ale nebude.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina je minulostí a žádného gólu jsme se v ní nedočkali. Hokejisté Dukly si zkušeně hlídají svůj dvoubrankový náskok a nechávají kamzíky hrát, domácí jsou ale v útočném pásmu stále bezradní. Udrží Michal Valent čisté konto i ve třetí třetině? To začneme zjišťovat v 18:48.

40:01

40:48
    Ján Brejčák se rozjel ve vlastním pásmu a dostal se až do toho útočného, zakončit se mu už ale nepodařilo.

41:44
    Tibor Varga to zkusil z ostrého úhlu, na Luku Gračnara si ale nepřišel.

41:59
    Dukla chvilku hrála v šesti, což neuniklo pozornosti sudích. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě půjde odpykat Boris Sádecký (TRE).

42:51
    Hosté se během první minuty tohoto oslabení už třikrát osvobodili, z tribun se začíná ozývat pískot.

44:00
    Sádecký se právě vrátil na ledovou plochu, Poprad tuto přesilovku sehrál opravdu bídně.

44:52
    Michal Valent si po delší době sáhl na kotouč a po nahození Ťavody ze středního pásma pro jistotu přerušil hru.

45:16
    Ervingův projektil sice Valent jen vyrazil, k dorážce už se ale nikdo v modrém dresu nedostal.

45:51
    Ojedinělou akci Dukly táhl Ölvecký, do zakončení se ale nakonec nedostal.

46:37
    Dnes si na popradský stadion našlo cestu 1603 diváků.

47:05
    Po Cebákově dělovce od modré se ještě k dorážce dostal Boris Sádecký, i s touto střelou si ale Gračnar poradil a udržel Poprad ve hře!

48:03
    Dukla má dění na ledě zcela pod kontrolou, Patrik Luža teď ale jen nahodil puk do útočné třetiny a odjel vystřídat.

48:31
    Na Bjalončíkovo nahození do předbrankového prostoru žádný z hráčů v modrém dresu nedosáhl, kotouč je nyní opět v moci trenčínských hokejistů.

49:44
    Mohlo být rozhodnuto, Peter Sojčík ale z předbrankového prostoru nedokázal usměrnit lahůdkovou přihrávku od Radivojeviče do sítě!

50:13
    Michal Valent pro jistotu přerušil hru po Takáčově střele od modré.

50:54
    Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne – Dukla zaslouženě přidává třetí gól a prakticky rozhoduje o svém vítězství. Při ponechané výhodě se hosté vydali do rychlé protiakce, na jejímž konci stál BRANKO RADIVOJEVIČ a přesnou střelou překonal bezmocného Gračnara! Asistence: Adam Špankovič a Ondrej Mikula.
    50:54 Branko Radivojevič (TRE) - 0:3

51:50
    Po nahození Jindřicha Abdula Valent vyklepal touš ze své výstroje, hokejisté Dukly následně dostali kotouč do bezpečí.

52:47
    Takáč s Koyšem zavezli kotouč do útočného pásma, vzápětí o něj ale zase přišli. Hokejisté Dukly mají vše pod kontrolou.

53:52
    Salija nepřesně rozehrál, popradský obránce si ale bude moci rozehrávku ještě jednou zopakovat.

54:45
    Ondrej Mikula se pokusil vyzvat ke skórování Hudece, kterého ale popradští obránci nakonec nepustili ke střele.

55:29
    Po závaru před Valentem se nikdo v modrém dresu ke střele nedostal, do konce třetí třetiny už zbývá jen necelých pět minut.

55:56
    Hra se teď vrátí před Michala Valenta, hosté totiž vyhodili puk na zakázané uvolnění.

56:37
    Takáč se hezky zbavil dvou bránících hráčů a poté se po levé straně vyřítil na Valenta, vracející se Peter Cebák jej ale na poslední chvíli nepustil do zakončení.

57:07
    Hosté už rezignovali na jakoukoliv aktivitu a opět jen vyhodili puk na zakázané uvolnění.

58:11
    Bondrův projektil od modré byl zblokován a puk k Valentovi ani nedoletěl, hosté poté opět vyhodili puk do bezpečí.

59:09
    Trenčínský rychlík Milan Bartovič se rozjel po levém křídle, jeho následný pokus ale zaduněl jen o zadní hrazení.

59:51
    Domácí Belluš (POP) ještě v samotném závěru vyfasoval dvouminutový trest za vysokou hůl.

Je dobojováno, Dukla Trenčín zvládla svůj duel 12. kola Tipsport Ligy na výbornou a odváží si všechny tři body z Popradu. Hosté o svém vítězství rozhodli už na začátku utkání – po pěti minutách hry už Dukla vedla zásluhou Hecla a Vargy 2:0. Deset minut před koncem pak přidal definitivní pojistku Radivojevič.

To je z mé strany již vše, přeji hezký zbytek neděle. (19:24:21)

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 4. Hecl (Bartovič, Holenda), 5. Varga (Bartovič), 51. Radivojevič (Špankovič, Mikula)

HK DUKLA Trenčín: Valent (Šimko) – Luža, Rýgl, Holenda, Cebák, Hudec, Bokroš, Martiška, Špankovič – Sádecký, Sojčík, Radivojevič – Hecl, Ölvecký, Bartovič – Mikula, Bližňák, T. Varga – Švec, Pardavý, Hudec

Rozhodčí: Goga, Štefik – Synek, Výleta